Skocz do zawartości

wzmacniacz/dac do smartfona


Recommended Posts

Witam

Przesyłam muzykę ze smartfona (Sony Xperia 5II) do głośnika bluetooth (JBL Xtream 3) kablem Aux.W ten sposób głośnik gra ciszej.Potrzebuje jakiegoś urządzenia do 400zł które wzmocniło by sygnał i polepszyło dżwięk.Dowiedziałem się że pewne wzmacniacze są dedykowane pod komputer inne pod smartfon,tylko zastanawiam się czy takie urządzenie ważące 10gram może coś zmienić w kwestii dżwięku? Przesyłam po zgrywam muzyke z oryginalnych płyt do flac a bluetooth kodekiem sbc strasznie pogarsza jakość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze do tego celu spokojnie powinien wystarczyć taki gadget: https://pl.aliexpress.com/item/4000502651263.html . Najlepiej sprawdził by się tu po prostu przedwzmacniacz z wzmocnieniem napięciowym lub DAC z wyjściem liniowym o odpowiednio wysokim napięciu. Oczywiście w telefonie musisz ustawiać zawsze głośność na max. Częstym problemem jest ograniczenie głośności w telefonach, które czasem można wyłączyć. Bo tu nie tyle jest potrzebna wysoka moc co odpowiednio wysokie napięcie. Gdyby czułość wejściowa głośnika była wyższa, nie było by problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • RoRo changed the title to wzmacniacz/dac do smartfona

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...