Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam , zamierzam doszczelnić głośnik horn w moich Altecach. Miałem kupić gotowe gąbki z ebay-a, ale po doliczeniu kosztów importu oraz wysyłki wyszła kwota powyżej 1k. a to jak dla mnie lekka przesada. Zrobiłem pomiary i znalazłem firmę która mi to wytnie w Polsce. Zawsze to fajnie , że moja kasa nie powędruje za ocean tylko zostanie w kraju. Zwracam się z prośbą do posiadaczy AutoCada / @nowy78 , @Butler - coś mi się tak obiło o uszy :) / albo innych programów graficznych o pomoc w narysowaniu tego w jakiś cywilizowany sposób. Ja jestem w tym całkiem zielony. W załączniku moje wypociny , jak coś to jestem w stanie podać więcej danych , wstawiam też link do aukcji , by był pogląd jak te gąbki wyglądają. Nie chcę kopiować ,nie swoich zdjęć.

https://www.ebay.pl/itm/225055649201?hash=item34665cadb1:g:f4oAAOSw7j5fgyBa

i ostatnie jak macie jakieś sugestie co do materiału jaki należałoby użyć będę zobowiązany.

horn 1.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co narysowałeś to ja bym chciał by mi tak klieni robili dokumentację. Kiedyś koleś przyjechał, zaczął opowiadać co by chciał, a przemyślenia na gorąco gryzmolił na burcie swojego nieumytego VW Craftera. Po chwili pojechał, ale musiał wrócić bo nie zdążyłem fotki pstryknąć :D O to Ci chodzi czy potrzebujesz jeszcze plik 3D? Na zdjęciach aukcji co podałeś są zrobione jeszcze "zamki" na zewnątrz tej pianki które chyba utrzymują ją w obudowie. Ty rozrysowałeś sobie uproszczoną wersję.

1800474567_IMAGE1.thumb.png.77444260360806bde7dec2017617a02e.png

1769491251_IMAGE2.png.f59c97f6fcf9cd14fa7b7d6c4279ede7.png

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Butler Kurna , patrzę i nie dowierzam. Dzięki jak nie wiem co. A teraz uwaga przegnę, możesz to mi wrzucić jako jakiś plik ? PDF, czy cóś ?

Te dwa zamki po bokach odpuszczam , mam tam płaską powierzchnię. 

1 godzinę temu, Butler napisał:

To co narysowałeś to ja bym chciał by mi tak klieni robili dokumentację.

Starałem się , ale nigdy nie byłem najlepszy w rys. technicznym. Dla mnie szczytem było jak przyszła do mnie Panienka , wyjęła z torebki telefon i zaczęła mi pokazywać zdjęcia rzutów elewacji i nie mogła pojąc, dlaczego nie chcę jej od razu powiedzieć ile będą ją kosztować dwie aluminiowe fasady 4,2 m x 8,3 m oraz 26 okien :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lpomis napisał:

Ty to masz zdrowie. Powodzenia, kibicuję i liczę na aktualizacje w kolejnych wpisach

Jak będziesz u mnie następnym razem to nie poznasz dźwięku Alteców. Kondensatory wniosły dużo , teraz pracuję nad szczegółami.

18 minut temu, Kraft napisał:

nie robisz dobrej prasy sprzętowi vintage. Roboty na cały etat. 

Uważam wręcz przeciwnie. Baza , skrzynki , przetworniki , zwrotnica zostaje niezmienna , nowe kondensatory są o identycznej pojemności. Te gąbki wokół horna były stosowane w oryginale , ja tylko przywracam, to co już było. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

A teraz uwaga przegnę, możesz to mi wrzucić jako jakiś plik ? PDF, czy cóś ?

To się chyba do druku już nada. Wymiarowanie na horyzontalne (bzdurny soft) zmieniło się przy konwersji na 2D, ale nikt mi oceny z PKM stawiać w życiu już nie będzie :D PDF to bym musiał w pracy zrobić, w domu mam bieda-wersję oprogramowania.

2047506878_IMAGE3.thumb.png.e41e9f9a455a9c8afd8e48daf1c1ec2c.png

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...