Skocz do zawartości

Szukam kolumn do TEGO zestawu, do 1500zł


tomi915

Recommended Posts

Witam, szukam NOWYCH kolumn (2 sztuki) do użytku domowego. Mam Tv 50" i tuner cyfrowy N-ki, do tego odtwarzacz DVD. Chcę dokupić wzmacniacz np Denon albo Technics. Szukam 2 kolumn do tego zestawu. Nie znam się na nazewnictwie głośników, parametrach itp. Mają grać czysto i niezły bass. Obecnie posiadam kino domowe 5.1 LG i gra tak sobie. Dlatego teraz zmiana na tylko 2 konkretne, przednie kolumny ze wzmacniaczem. Cena ich ok 1500zł (bez wzmacniacza) Ponoć są takie kolumny z wbudowanym głośnikiem (subwoofer). Sam znalazłem to:

KLIKNIJ TU

Proszę o Wasze typy i rady, pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Uhmmm i te Tonsile będą grały lepiej itp. od JBL które podałem ? Wiem, że nie w wyglądzie rzecz ale te Tonsile....uhm jak zestawy za 300zl albo z lat 80-ych wyglądają icon_wink.gif (wiem, wiem zaraz będzie krzyk chcesz jakości czy wyglądu) Jakości oczywiście z malutkim ale... icon_wink.gif


Nie podales JBL tylko Jamo. JBL z basem raczej rzadko ma problem przy podlogöwkach icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabli ja szukałbym coś z QEDa, albo AudioQuesta na Allegro można coś takiego znaleźć jednak są to często ogłoszenia salonów w centrach handlowych, albo przy drogich ulicach miast, co przekłąda się na cenę. Mój typ to QED Silver Anniversary i myślę, że do tego typu sprzętu konfekcja (złącza bananowe) jest zupełnie zbędna. Jak znjdziesz coś to po prostu skontaktuj się telefonicznie i zamów sobie te 5m.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"konfekcja" to rozumiem wtyczki? icon_rolleyes.gif Przyznam, że nie obczaiłem czy te Tonsile maja zaciski czy wtyczki, osobiście chyba wole gotowy kabel, jeśli okaże się, że wtyki. Wracając do wzmacniacza, ten podany przeze mnie Denon będzie ok? inne propo używek do najlepiej 300-400zł ? Pozdrawiam i BARDZO dziękuję za dotychczasową pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfekcja to wtyki tak jak już wcześniej pisałem. Wiadomo, że są dużo wygodniejsze i w jakimś stopniu poprawiają dźwięk, ale sztuka w QEDzie kosztuje 25zł a całość do dwóch kabli to już 200zł.

Wracając do kolumn to chyba bardziej opłacalny jest zakup modelu S718 niż S606, bo cena w sumie jest ta sama a w gamie to jedna kolejny poziom.
http://www.allegro.pl/item578487355_jamo_s...wa_8361131.html

Jeśli chodzi o te wzmacniacze to poszukaj może czegoś trochę starszego, gdyż ten Denon to rzeczywiście świeża konstrukcja i za tą samą cenę można kupić dużo lepszy sprzęt, choćby u tego samego sprzedawcy np.
http://www.allegro.pl/item572877581_wzmacn...kny_dzwiek.html
http://www.allegro.pl/item573761395_wzmacn...twin_drive.html
http://www.allegro.pl/item572901533_wzmacn..._moc_500_w.html (mój typ)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE dzięki Pacio94! Ten mój przykład, DENON to tylko propo..Wiem, że DENON, TECHNICS itp. to dobre firmy "muzyczne" i tym się sugerowałem. Nie wiem, które wzmacniacze są "nowsze" i lepsze. Ponownie dziękuję za rady, wydam ok. 2000zł i dla mnie to sporo, wolę 10 razy spytać, niż raz żałować icon_smile.gif Dlatego na forum specjalistów albo przynajmniej mających doświadczenie lub wiedzę w tym zakresie szukam pomocy. <BEER>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje poszly z mojej strony bez odzewu.

"tylko propo..Wiem, że DENON, TECHNICS itp. to dobre firmy "muzyczne""
hmm ojj watpie .. sa o wiele lepsze ( denon ma wybitna jedna serie co koszutje 1 klocek cos kolo 30k , a techniksy to dobre sa jedynie najstarsze)

kolejno:
" Wiadomo, że są dużo wygodniejsze i w jakimś stopniu poprawiają dźwięk"
poprawiaja icon_biggrin.gif ? w jakim stopniu ?


chcesz pozadny wzmacniacz ?
odezwij sie tutaj , bije na glowe te propozycje podane wczesneij !
http://www.audiostereo.pl/ogloszenia.html?id=32382

odpusc sobie te jamo.
jak cos to tylko
Heco victa 700
magnat quantum 505

poczytaj tutaj http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...49620&p=1#k
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

" Wiadomo, że są dużo wygodniejsze i w jakimś stopniu poprawiają dźwięk"
poprawiaja icon_biggrin.gif ? w jakim stopniu ?



Jest lepszy styk większa powierzchnia, pozłacane często banany, lepiej przylega. Jaki to ma wpływ na dźwięk to ciężko powiedzieć. Być może to tylko autosugestia, ale skoro masz uczucie, że jest lepiej to jaka różnica jak jest w rzeczywistości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banany nie poprawiaja dzwieku, jedynie ułatawiaja "wsadzenie" kabla.

pacio94
"Jest lepszy styk większa powierzchnia, pozłacane często banany, lepiej przylega"

i co z tego ze styk jest wiekszy jak przekroj kabla sie nie zwieksza. Banana nakladasz na kabel i wkladasz go do "dziurki". Lepiej przylega ale co z tego skoro wlasciwiosci kabla to nie zmieni, tak samo to ze jest pozlacany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazalski <---- uważnie czytam również Twoje opinie i wskazówki icon_smile.gif Heco odpada raczej, ten model jest chyba 1 na Allegro. Poczytałem na tym forum, które podałeś. Teraz mam kompletny mętlik icon_biggrin.gif ODPUSZCZAM całkowicie JBL i JAMO. Jak pisałem- szukam kompletu 2 nowych kolumn i używka wzmacniacz = cena max 2000zł. TYLKO na Allegro do kupienia. Tam gdzie podałeś chcą min. 600zł za wzmacniacz, do brak możliwości przez Allegro. Czy bardzo dużo straci jakości dźwięku jak wybiorę Denona albo Sony?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to, że jest pozłacany może zmienić, twoim zdaniem to nie ma znaczenia. Jeśli tak to wytłumacz mi dlaczego w droższym sprzęcie złącza są pozłacane, a w tańszym nie. Chodzi właśnie o to, aby samo złącze nie było słabym punktem kabla, nie o polepszanie, lecz o nie degradowanie dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...