Skocz do zawartości

Szukam kolumn do TEGO zestawu, do 1500zł


tomi915

Recommended Posts

Cytat

kazalski <---- uważnie czytam również Twoje opinie i wskazówki icon_smile.gif Heco odpada raczej, ten model jest chyba 1 na Allegro. Poczytałem na tym forum, które podałeś. Teraz mam kompletny mętlik icon_biggrin.gif ODPUSZCZAM całkowicie JBL i JAMO. Jak pisałem- szukam kompletu 2 nowych kolumn i używka wzmacniacz = cena max 2000zł. TYLKO na Allegro do kupienia. Tam gdzie podałeś chcą min. 600zł za wzmacniacz, do brak możliwości przez Allegro. Czy bardzo dużo straci jakości dźwięku jak wybiorę Denona albo Sony?




Chca 600 zl ale jest naprawde warto. mozna sie targowac jescze ! Te denony czy sony podane wczesniej nie maja szans z tym reelopem(w jakosci dzwieku). Podejzewam ze facet ktory to sprzedaje bez problemu wystawi na allegro!.

odnośnie wielkosci glosnikow. jak wieli masz pokoj ?


pacio94
"Akurat to, że jest pozłacany może zmienić, twoim zdaniem to nie ma znaczenia. "
Nie moze zmienic bo miedziany kabel czy nawet srebrny ma swoje wlasciwosci. To ze zastosujemy zloto to zgadzam sie ze nie zdegraduje ale nic tez nie da. Banany sie stosuje dla ulatwienia podlaczenia. oj to cala ich filozofia ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój 15m, stare budownictwo, domek. Właściwie do 20m ale użytkowej powierzchni 15m, bo reszta na stałe odgrodzona zabudowana szafą. Jedno okno. Co do muzy to TYLKO taka jak leci na ViVa Polska, czasem 4Fun lub Mtv i TYLKO z tunera N-ki będzie sygnał, no może na próbę coś z pendriva albo cd.

Poniżej schemat pokoju i głównych mebli dl. 470 cm szer. 350cm

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

pacio94
"Akurat to, że jest pozłacany może zmienić, twoim zdaniem to nie ma znaczenia. "
Nie moze zmienic bo miedziany kabel czy nawet srebrny ma swoje wlasciwosci. To ze zastosujemy zloto to zgadzam sie ze nie zdegraduje ale nic tez nie da. Banany sie stosuje dla ulatwienia podlaczenia. oj to cala ich filozofia ;]


No i właśnie o to mi chodziło, żeby dźwięk się nie degradował przez słabe połączenie.

tomi915
Masz bardzo podobną sytuację jak tomi z sąsiedniego wątku poczytaj tam myślę, że i ty znajdziesz rozwiązanie
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=8590
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomi915
dobrze Ci radze kup sobie kolumny podstawkowe. W zupelnosci wystarcza do takiego pomieszczenia. Podlogowkibybyly za duze. Sam mam takie pomieszczenie i podlogowki sprzedalem bo sie mijaly z celem. Teraz mam podstawkowe i miod malina :].


Wybralbym cos z tego:
http://www.allegro.pl/item574056300_heco_m..._pare_gwra.html dobra seria heco. tu bardzo dobra cena !
te jezeli szukasz wiecej basiku i mieska !! http://www.allegro.pl/item576074044_acoust..._najtaniej.html
uzywane i chwalone http://www.allegro.pl/item576308039_paradi..._rewelacja.html
a tu cos odmiennego co mysle ze choc warto zaproponowac, niedoceniana firma
http://www.allegro.pl/item571383294_magnat..._pare_gwar.html

do tego ten reelop i gitara :]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie, po co rysujecie plan pomieszczenia?????????? Przeciez nie ma to raczej jakiegokolwiek znaczenia, nawet, gdyby caly poköj "zawalony" by byl meblami, nie oznacza to rezygnacji ze sprzetu.Wystarczy podanie metrazu - chodzi o dobör wielkosci kolumn, a pözniej rozmieszczenie mebli mozna (lepiej lub gorzej)dopasowac. icon_wink.gif

Przeciez nikt nie napisze, ze te lub inne kolumny sä lepsze, bo postawisz je tu, czy tam i bedzie ok. icon_eek.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem schemat myśląc, ze to dla osób pomagających ważne. Mam kompletny mętlik w głowie icon_smile.gif Wybór ogromny, każdy z nas ma inne potrzeby i gust, każdemu co innego się podoba w odsłuchu. Jak pisałem na początku mam kino domowe 5.1 Lg gra średnio (chyba dramatycznie). Myślę, że za 2000zł jak coś dobiorę będzie grało o niebo lepiej (oby) Od zawsze chciałem we własnym domu posłuchać muzy w przyzwoitym stylu. Na codzień ten zestaw będzie do odbioru kanałów z N-ki filmy, sport, bajki, ogólnie bigos ale codziennie te 1-2 godzinki muza, tylko muza icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszäc krötko - zestaw stereo, nawet uzywany i w tej samej cenie, co Twoje 5.1 lg (nie cierpie tej firmy), powinien zagrac conajmniej kilka razy lepiej. Co do schematu pokoju - jestes w o tyle dobrej sytuacji, ze rozstawienie glosniköw bedzie prawie idealne, chociaz ja z przyczyn praktycznych postawilbym telewizor i kolumny pod oknem (chodzi o odbicia swiatla).

Kazalski (jak zwykle) podal kilka dobrych propozycji kolumn. Podstawkowe powinny wystarczyc. Przy podlogowych moze okazac sie, ze generujä zbyt potezny dzwiek na tak male pomieszczenie i "utopisz sie" w basie, ktörego nie bedziesz mögl kontrolowac. Pamietaj, ze dzwiek z glosniköw ktöry slyszysz, to w duzej mierze fale odbite.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wybór tomiego z sąsiedniego wątku jest najbardziej słuszny. Chodzi o Klipsch B3 te monitory grają dość dynamicznie i w podobny sposób jak zesatwy z jednego kartonu czy głośniki komputerowe lekko podkręcając skraje pasma (nie mówię o jakiś dużych podbarwieniach), dzięki temu odbiorcy, który się przesiada z innego sprzętu jest łatwo przestawić się na lepszą jakość. Dla osoby, która nigdy nie miała styczności ze sprzętem hi-fi przynajmniej średniej klasy ciężko jest się przestawić na sprzęt hi-endowy z powodu przyzwyczajenia do np. przytłaczającego basu, który wydaje z siebie każdy sub od LG, Samsunga itp
A Klipsch może być sprzętem, który zapozna nas z dużo wyższą jakością, ale w sposób delikatny bez inwazyjny, żeby sie nie zrazić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomi915 - jesli chodzi o wzmacniacz, patrz w tym temacie (i/lub odtwarzacz cd):

http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=8716

pacio94 - podaj propozycje sprzetu hi-end w tej cenie icon_wink.gif


tomi915 - chcesz sluchac muzyki z kolumnami NA SCIANIE????? Myslalem, ze to ma nie byc kino domowe. Kolumny muszä "oddychac", miec luz z kazdej strony, tym bardziej, ze w Twoim pokoju istnieje mozliwosc takiego ich postawienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiejszy dostęp, opisy, opinie, testy, możliwość na spokojnie przeszukania sieci o nich. Do najbliższego MM 40km, do sklepu z konkretnym sprzętem ok. 200km. Tam stanę z karteczką swoich propo i niemal zerową wiedzą zdany na Sprzedawcę i stan na sklepie. Jedyny plus, to czasem możliwy odsłuch, ale i tak pośród dziesiątek grających jednocześnie, wielki sklep..to raczej lipa

Artur77 postawić je na ziemi, drewnianej podłodze? takie maluchy nie zginą? i czy tez nie będą dudnić jak te wysokie, podłogowe? Mam miejsce, to nie będzie kino domowe. Głośniki mają grać główną role w pokoju, nawet dosłownie:) i dziękuje za propo wzmacniaczy, właśnie szukam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! icon_biggrin.gif

kolumny stawiasz na statywach (stojakach, standach). Na allegro znajdziesz kilka ofert. Mozesz nawet dobrac wysokosc do pozycji odsluchu - najlepiej, gdy w pozycji siedzäcej uszy sluchacza znajdujä sie mniej wiecej na wysokosci glosnika wysokotonowego (jest najmniejszy i najbardziej kierunkowy). Poza tym, mozesz obciäzyc statywy i zaopatrzyc je w kolce (ktöre czasami sä juz zamontowane), co zapobiega drganiom.

Na Twoim miejscu bralbym ten wzmacniacz Pioneer:

http://www.allegro.pl/item565264250_pionee...ystory_mos.html

i skontaktowal sie ze sprzedawcä tego CD:
http://www.allegro.pl/item568772548_pionee...ja_obslugi.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te missiony wydają mi się sensowne, szukam samych kolumn w przedziale 1200-1500zł za 2 sztuki, pozostałe 500zł przeznaczam na używany wzmacniacz. Po zebranych opiniach i doświadczeniach na chwile obecną uważam, że jeśli kupię wzmacniacz Denon, Technics, Yamaha, Sony za 400-500 każdy z nich da radę a poziom będzie porównywalny lub niezauważalny. Głośniki na co dzień będą pracować za 10-30% (więc cicho) swojej mocy podczas normalnego użytkowania. Przy słuchaniu muzyki 70-80% więc chcę wyrazistości, tego "cyk cyk" coś jak syczenie icon_smile.gif A kiedy wejdzie kawałek hip-hop, albo typowa łupanka techno - wyczuwalny bass, te "umc umc" icon_smile.gif (zdaję sobie oczywiście sprawę, że to nie subwoofer)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...