Skocz do zawartości

Samoczynne wyłączanie w 2 amplitunerach po włączeniu muzyki ze spotify/dysku


john maj

Recommended Posts

Cześć.

Zmieniłem swój poprzedni amplituner: ONKYO TX-NR676E na Denon AVR-S760H. Zmiana była podyktowana pojawianiem się czarnego ekranu podczas grania z kompa o czym pisałem na forum w innym temacie.

A w tym temacie poruszę inny problem. Na Onkyo miałem tak, że po włączeniu muzyki z USB amplituner mi się sam wyłączał. Musiałem go włączyć ponownie aby można było słuchać i wtedy działało ok. Czasami trzeba było włączyć 2 razy, ale to max. Działo się tak wyłącznie w jednym jedynym scenariuszu: słuchanie muzyki z dysku USB. Ani spotify, radio interentowe jak i cała pozostała obsługa Onkyo nie powodowała tego problemu. Myślałem, że ten ampli po prostu "tak ma".

Od jakiegoś miesiąca mam Denona i dzisiaj ku mojemu zdumieniu znów się tak stało, ale tym razem ze spotify. Objaw był taki, że spotify się połączyło i niby szedł strumień, ale w głośnikach była cisza. Włączyłem i odłączyłem wifi bo myślałem, że to to. No i po włączeniu wifi od nowa pojawił się dźwięk, ale gdzieś po 2 min. też ten Denon się sam wyłączył. Po ponownym włączeniu działa bezproblemowo już 2 godziny.

I mam następujące podejrzenia:

- słaba wentylacja, kurz który powoduje te problemy (choć ampli stoi na podłodze i od góry ma powietrze do sufitu, po bokach ok 10 cm - tak samo było z Onkyo)

- coś nie tak się dzieje po HDMI-CEC bo np. w Onkyo miałem tak, że automatyczne wyłączenie nagrania z TV naziemnej wyłączała Onkyo. A dzisiaj z tym Denonem po prostu na TV ustawiałem ten restart Wifi i wyłączyłem TV do słuchania muzyki. Włączyłem jeszcze raz spotify i po 2 min. się wyłączyło. Może zartybiło jakoś to HDMI-CEC.

- mam źle ustawioną rezystencję kolumn. Na Onkyo było jednak 6 omów. Na Denonie jest domyślne 8 omów. Kolumny chyba mają 6 omów, ale autoryzowany sklep na Allegro w którym je kupiłem - TAGA HARMONY TAV-606 v.3 nie raczył mi do dzisiaj odpisać :)

- amplituner jest podłączony pod gniazdko z uziemieniem, ale nie pod listwę.

- po prostu amplitunery nie radzą sobie z odtwarzaniem muzyki :)

 

Mam na tego Denona 3 lata gwarancji. Ampli ma zaledwie miesiąc i nie mam ochoty z tym biec do serwisu, ale jak ktoś coś wie będę wdzięczny za rady. Dodam, że takiego samoczynnego wyłączenia nigdy nie była ani na Onkyo ani na Denonie podczas oglądania filmów z Atmosem czy grania. Po prostu nigdy na żadnym źródle z wyjątkiem muzyki. Co jest dla mnie mało logiczne bo przecież do takiego Atmosa chyba wiecej "mocy" i prądu jest generowane niż do zwykłego stereo z muzyki :)

 

Edytowano przez john maj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, john maj napisał:

coś nie tak się dzieje po HDMI-CEC bo np. w Onkyo miałem tak, że automatyczne wyłączenie nagrania z TV naziemnej wyłączała Onkyo. A dzisiaj z tym Denonem po prostu na TV ustawiałem ten restart Wifi i wyłączyłem TV do słuchania muzyki. Włączyłem jeszcze raz spotify i po 2 min. się wyłączyło. Może zartybiło jakoś to HDMI-CEC.

duża szansa. Jak możesz wyłącz sterowanie zasilaniem/synchronizowanie zasilania poprzez HDMI-CEC. Zostaw sobie tylko audio, chociaż niektóre TV to ignorują ale zobaczysz czy się coś zmieni.

 

3 godziny temu, john maj napisał:

- mam źle ustawioną rezystencję kolumn. Na Onkyo było jednak 6 omów. Na Denonie jest domyślne 8 omów. Kolumny chyba mają 6 omów, ale autoryzowany sklep na Allegro w którym je kupiłem - TAGA HARMONY TAV-606 v.3 nie raczył mi do dzisiaj odpisać :)

zostaw 8 o ile nie słuchasz głośno i amplituner się nie wyłącza z powodu przegrzania. opcja 4Ohm jest tylko po to by uzyskać certyfikat, że sprzęt działa z kolumnami 4Ohm. Tak naprawdę działa nawet bez niego ale certu nie będzie a jak ustawisz 4Ohm to dostaniesz mniej mocy bo tylko to robi ten przełącznik.

 

3 godziny temu, john maj napisał:

- amplituner jest podłączony pod gniazdko z uziemieniem, ale nie pod listwę.

nie powinno mieć związku ale dla bezpieczeństwa kup sobie listwę, tylko jakąś dobrą za powiedzmy te 300-400 a nie za 50,-.

 

3 godziny temu, john maj napisał:

- po prostu amplitunery nie radzą sobie z odtwarzaniem muzyki :)

to chyba tylko urojenia w głowach niektórych tutaj komentujących. Amplitunery normalnie odtwarzają muzykę i nie mają z tym żadnego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, lolekdrugi napisał:

to chyba tylko urojenia w głowach niektórych tutaj komentujących. Amplitunery normalnie odtwarzają muzykę i nie mają z tym żadnego problemu.

A o tym nawet nie wiedziałem, że ktoś tak pisał. Po prostu sam dodałem ten punkt bo kolejny amplituner. Zupełnie innej firmy. 4 lata nowszy model i taki sam objaw :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, john maj napisał:

A o tym nawet nie wiedziałem, że ktoś tak pisał. Po prostu sam dodałem ten punkt bo kolejny amplituner. Zupełnie innej firmy. 4 lata nowszy model i taki sam objaw :)

każdy amplituner z którym miałem do czynienia, bez problemu odtwarzał dźwięk stereo oraz wielokanałowy. Bez żadnych zadyszek i problemów. Jedynie jeden stary egzemplarz w pewnym momencie stracił umiejętność odtwarzania dźwięków surround. Poza tym wszystko ok. Nie szukałbym zatem przyczyny w amplitunerach. Wspomniałeś coś o sieci i chyba z WiFi korzystasz. Spróbuj się przyglądnąć czy to się przypadkiem nie dzieje zawsze w określonym czasie np:

 - zawsze o tej samej godzinie

 - zawsze po upływie określonego czasu

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2022 o 01:21, J4Z napisał:

Jamniki też nie miały problemu z odtwarzaniem muzyki. Mało tego, jak się postawiło na parapet to potrafiły nagłośnić kawałek osiedla. Pozdrawiam. 

BOOM dokładnie tak! I też tak robiłem jak miałem naście lat!

Funkcja stereo w amplitunerach to jedna z takich obok wyświetlacza, radia itp. Oczywiście to ma działać i Twoje wyłączanie nie jest normalne. Ale to nie znaczy że masz piać z zachwytu nad stereo na tym amplitunerze.

Swoją droga czy on jest gorący jak grasz?

Początkowo myslałem o jeszcze jedne kwestii.

miałem kiedyś uszkodzony Pendrive i on tak samo robił z amplitunerami.

w PC działało a amplituner nie. Do momentu jak zaczał zawieszać windowsa.

Ale spotify tu jednak eliminuje ten problem. Ale dysk zmień, zobaczysz czy się coś poprawi

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

BOOM dokładnie tak! I też tak robiłem jak miałem naście lat!

Funkcja stereo w amplitunerach to jedna z takich obok wyświetlacza, radia itp. Oczywiście to ma działać i Twoje wyłączanie nie jest normalne. Ale to nie znaczy że masz piać z zachwytu nad stereo na tym amplitunerze.

Swoją droga czy on jest gorący jak grasz?

Początkowo myslałem o jeszcze jedne kwestii.

miałem kiedyś uszkodzony Pendrive i on tak samo robił z amplitunerami.

w PC działało a amplituner nie. Do momentu jak zaczał zawieszać windowsa.

Ale spotify tu jednak eliminuje ten problem. Ale dysk zmień, zobaczysz czy się coś poprawi

Piotr

 

Z dysku to ja już nawet boję się podłączać :) Dysk nie był uszkodzony. Sprawdzony na kompie. Będę testować dalej i zobaczymy czy i w jakich okolicznościach tak się zadzieje.

Dodam jeszcze, że ten objaw jaki wystąpił po raz pierwszy w Denonie czyli, że niby się łączyło, ale nie grało pojawił się jak miałem przerwę w dostawie prądu. Może to spowodowało jakąś zmianę IP i stąd to było, a jak potem już na TV zmieniałem ustawienia, żeby to IP ponownie przydzielić, to jak pisał @lolekdrugi  z kolei HDMI-CEC mi wyłączyło.

Zajmuję się teraz Denonem, bo Onkyo to już historia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak kwestia HDMI-CEC . Dzisiaj znów zapomniałem i miałem wcześniej włączony TV i potem po włączeniu spotify mi się wyłączył. I przypomniało mi się jeszcze, że jak np. włączam źródło "game" do PC to mi się włącza i po jakiś 15 sek. samo przełącza na TV-ARC i muszę znów przełączyć na GAME. Może być tak, że ponieważ sygnał idzie do TV to TV wysyła do ampli zwrotny jakoby to był TV ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2022 o 15:35, john maj napisał:

Z dysku to ja już nawet boję się podłączać :) Dysk nie był uszkodzony. Sprawdzony na kompie. Będę testować dalej i zobaczymy czy i w jakich okolicznościach tak się zadzieje.

Jak mówiłem miałem sytuacje w której na kompie działało a amplitunery się gasiły.

9 godzin temu, john maj napisał:

Może być tak, że ponieważ sygnał idzie do TV to TV wysyła do ampli zwrotny jakoby to był TV ?

Tak, jest to bardzo możliwe.

Generalnie ustawienia się nie kasują przy braku prądu. nie powinny

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 15.07.2022 o 06:58, Piotr Sonido napisał:

Tak, jest to bardzo możliwe.

No i chyba jednak kwestia mojego TV, który po HDMI-CEC sobie wyłączał amplituner(y).... Czyli to było tak:

1. Włączam TV

2. Szukam na TV muzyki ze spotify lub cokolwiek robię typu ustawienia ampli

3. Wyłączam TV, który automatycznie wyłącza ampli (i to prawidłowo)

4. Włączam ponownie ampli (tym razem sam) bez TV

5. Włączam spotify

6. Muzyka gra ok 2-3 min i ampli się wyłącza

 

Jakby TV z jakimś opóźnieniem sobie coś przypominał i wysyłał sygnał po hdmi-cec wo wyłączenia amplitunera... Tą tezę by potwierdzał fakt, że jak jeszcze miałem TV i nagrywałem coś z TV (z naziemnej TV na pendriva w trybie programowania timera - oczywiście z wyłączonym TV) to po zakończeniu nagrywania TV mi zawsze wyłączał amplituner. Np słuchałem muzyki z dysku z wyłączonym oczywiście TV to zawsze punktualnie po zakończeniu nagrywania amplituner mi się wyłączał (jak akurat w tym czasie coś słuchałem)

Jak widać na tym przykładzie jak i to co opisywałem w drugim poście o czarnym ekranie wyłącznie z PC; powinien powstać nowy zawód - elektronika albo specjalisty od parowania urządzeń elektronicznych różnego rodzaju i detektywa do rozwikłania różnych ciekawych przypadków... :) Obecnie można mieć podłączony komp na windowsie, TV box na androidzie, różne urządzenia, a wszystko naszpikowane technologią i zgodnością lub jej brakiem. Dodatkowo ciągłe zmiany. Teraz mamy w modzie HDMI 2.1 i 8K, a wczesniej HDR, DV czy HDR10+... W sumie najmniej komplikacji w dźwięku. Atmos raczej zostanie na długo jak kiedyś DD 5.1 wyznaczając nowy standard...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, john maj napisał:

Jak widać na tym przykładzie jak i to co opisywałem w drugim poście o czarnym ekranie wyłącznie z PC; powinien powstać nowy zawód - elektronika albo specjalisty od parowania urządzeń elektronicznych różnego rodzaju i detektywa do rozwikłania różnych ciekawych przypadków..

nie, to jest tylko zadufanie producentów elektroniki którzy usilnie nie chcą zrobić softu w TV tak jak powinni tylko mają to głęboko w poważaniu. Zgłoś usterkę u producenta, wyślij maila, pisz im przez kilka dni na czacie. Ja tak robię. Im więcej ludzi będzie im głowę suszyć tym lepiej. Tam naprawdę na stanowiskach decyzyjnych siedzieć mogą ludzie którzy tego nie ogarniają .Dlatego oni muszą zobaczyć w tabelkach w excelu dużo zgłoszeń i dopiero wtedy łaskawie każą coś z tym zrobić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lolekdrugi napisał:

Zgłoś usterkę u producenta, wyślij maila, pisz im przez kilka dni na czacie. Ja tak robię. Im więcej ludzi będzie im głowę suszyć tym lepiej. Tam naprawdę na stanowiskach decyzyjnych siedzieć mogą ludzie którzy tego nie ogarniają .Dlatego oni muszą zobaczyć w tabelkach w excelu dużo zgłoszeń i dopiero wtedy łaskawie każą coś z tym zrobić.

Wiesz co ? Mój pierwszy odruch był właśnie taki :) Oczywiście, że napisałem do Samsunga... Już po odpowiedziach wiedziałem, że będzie tragedia i była... Pani kazała mi przeskanować ponownie kanały. Potem zresetować ustawienia. A na końcu zlecić zdalną pomoc techniczną... Kompletnie nawet nie rozumiała w czym problem :)

Czy zauważyłeś, że korporacje w 99% odpisują ludziom szablonami typu wklej-kopiuj ? Oczywiście, że to też wina ludzi, którzy w 99% są tak nieogarnięci, że wysyłają dane karty kredytowej oszustom lub nie potrafią podłączyć kabelka HDMI, ale cierpią na tym ogarnięci ludzie, którzy zanim się dogrzebią do kogokolwiek kompetentnego to muszą stracić MNÓÓÓÓÓSWTOOO CZASU, żeby się dokopać do kogokolwiek kto się zna, a jak już się dokopią to i tak to nic nie daje bo błąd jest w software....

Więc ja już od jakiś paru lat po takich bolesnych nauczkach dałem sobie spokój z drążeniem problemu. Chodzi mi tylko o ustalenie czy błąd jest znany i raportowy przez innych. Jak tak to wiem, że może kiedyś usuną. Jak nie - odpuszczam dalszą rozmowę. Dosyć fajnie rozwiązano to na forum nvidia (dotyczące shielda). Po kolejnej aktualizacji gdzie w kwietniu przestał działać YT i miniaturki w VLC. Po zgłoszeniu tego pierwszego przez rzeszę ludzi rozwiązali problem w ciągu 12 godzin. A ponieważ miniaturki zgłosiło tylko kilka osób (w tym ja) to dopiero w lipcu (tydzień temu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, john maj napisał:

ompletnie nawet nie rozumiała w czym problem :)

standard.

 

4 godziny temu, john maj napisał:

Czy zauważyłeś, że korporacje w 99% odpisują ludziom szablonami typu wklej-kopiuj ? Oczywiście, że to też wina ludzi, którzy w 99% są tak nieogarnięci, że wysyłają dane karty kredytowej oszustom lub nie potrafią podłączyć kabelka HDMI, ale cierpią na tym ogarnięci ludzie, którzy zanim się dogrzebią do kogokolwiek kompetentnego to muszą stracić MNÓÓÓÓÓSWTOOO CZASU, żeby się dokopać do kogokolwiek kto się zna, a jak już się dokopią to i tak to nic nie daje bo błąd jest w software....

oczywiście, że tak. Tutaj działa zasada, ogarniamy 70% a reszta kumatych niech się buja bo za mało z nich kasy.

 

4 godziny temu, john maj napisał:

Po zgłoszeniu tego pierwszego przez rzeszę ludzi rozwiązali problem w ciągu 12 godzin. A ponieważ miniaturki zgłosiło tylko kilka osób (w tym ja) to dopiero w lipcu (tydzień temu)

i tak dobrze, że zgłosili. LG z CEC mi oczywiście odpisywało, że nie gwarantują współpracy z inny sprzętem i najlepiej gdybym miał ich sprzęt, poprosiłem zatem o wskazanie amplitunera firmy LG, oczywiście woda w usta i cisza. Niemniej regularnie zgłaszam im błędy dotyczące CEC na czacie. U mnie jest tak, że jak włączę prąd na listwie to TV wysyła sygnał wybudzenia do amplitunera oraz przełączenia aktywnego wejścia nawet pomimo faktu, że w TV jest wyłączona synchronizacja zasilania. Dzieje się tak tylko przy włączeniu zasilania sieciowego. Niemiłosiernie irytujące, powoli się zastanawiam by jakiś fizyczny rozłącznik hdmi z opóźnieniem zrobić by tak się nie działo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2022 o 19:53, john maj napisał:

- mam źle ustawioną rezystencję kolumn. Na Onkyo było jednak 6 omów. Na Denonie jest domyślne 8 omów. Kolumny chyba mają 6 omów, ale autoryzowany sklep na Allegro w którym je kupiłem - TAGA HARMONY TAV-606 v.3 nie raczył mi do dzisiaj odpisać :)

skoro sprzedawca nie chce Ci pomóc - Twoje kolumny mają 6 omów, jeżeli masz ustawione w ampli 8 warto to zmienić - będzie się mniej grzał, a działa to przez ograniczenie mocy. Natomiast nie ma to wpływu  w Twoim przypadku na problem wyłączania, co zresztą było wcześniej napisane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomek72 napisał:

skoro sprzedawca nie chce Ci pomóc - Twoje kolumny mają 6 omów, jeżeli masz ustawione w ampli 8 warto to zmienić - będzie się mniej grzał, a działa to przez ograniczenie mocy. Natomiast nie ma to wpływu  w Twoim przypadku na problem wyłączania, co zresztą było wcześniej napisane.

nie, nie ma sensu tego zmieniać jeżeli ze sprzętem się nic nie dzieje. Akurat grzanie się w tej klasie sprzętu jest niejako sprawą naturalną. Co innego gdy on się przegrzewa. tryb 4Ohm został wprowadzony chyba tylko by dostać certyfikat zgodności i nic więcej bo jak sam wskazałeś, kastruje amplituner/wzmacniacz z mocy. Zatem domyślnie zostawiamy 8 ohm i martwimy się dopiero gdy układy zabezpieczające zaczną działać w końcu po to one są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

nie, nie ma sensu tego zmieniać jeżeli ze sprzętem się nic nie dzieje. Akurat grzanie się w tej klasie sprzętu jest niejako sprawą naturalną. Co innego gdy on się przegrzewa. tryb 4Ohm został wprowadzony chyba tylko by dostać certyfikat zgodności i nic więcej bo jak sam wskazałeś, kastruje amplituner/wzmacniacz z mocy. Zatem domyślnie zostawiamy 8 ohm i martwimy się dopiero gdy układy zabezpieczające zaczną działać w końcu po to one są.

owszem ma sens to zmieniać, po to producent daje taką możliwość żeby sprzęt się nie przegrzewał, świadome czekanie do zadziałania układów zabezpieczających to już moim zdaniem głupota. U mnie amplituner w konfiguracji 8Ohm nawet przy niższych poziomach głośności osiągał 55-60 stopni (nigdy się nie wyłączył), po zmianie na 6Ohm, ma około 40-45 przy tym samym poziomie głośności. Przegrzewanie tych układów na dłuższą metę będzie pewnie miało wpływ na ich żywotność. Ale każdy robi jak uważa - ja staram się stosować do zaleceń producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek72 napisał:

owszem ma sens to zmieniać, po to producent daje taką możliwość żeby sprzęt się nie przegrzewał, świadome czekanie do zadziałania układów zabezpieczających to już moim zdaniem głupota. U mnie amplituner w konfiguracji 8Ohm nawet przy niższych poziomach głośności osiągał 55-60 stopni (nigdy się nie wyłączył), po zmianie na 6Ohm, ma około 40-45 przy tym samym poziomie głośności. Przegrzewanie tych układów na dłuższą metę będzie pewnie miało wpływ na ich żywotność. Ale każdy robi jak uważa - ja staram się stosować do zaleceń producenta.

tutaj masz opinie konkretnych ludzi którzy bardziej siedzą w temacie:

https://www.audioholics.com/frequent-questions/connecting-4-ohm-speakers-to-an-8-ohm-receiver-or-amplifier

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lolekdrugi napisał:

tutaj masz opinie konkretnych ludzi którzy bardziej siedzą w temacie:

https://www.audioholics.com/frequent-questions/connecting-4-ohm-speakers-to-an-8-ohm-receiver-or-amplifier

OK, każdy robi po swojemu, ja zrobiłem tak jak zaleca producent, kolega @john maj kupił nowy amplituner i nie będę mu zalecał ustawień niezgodnych z założeniami producenta, jak "przegrzeje" i ampli ulegnie uszkodzeniu, a serwis gwarancyjny stwierdzi że przyczyną była nieprawidłowa eksploatacja to odeślesz go do gości z tej strony? - nie umniejszając ich wiedzy i fachowości, nie tylko Ty czytasz i oglądasz ich materiały. Ja na swoim ampli zmierzyłem, że się bardziej grzał przy 8Ohm obciążony 6Ohm, więc dla bezpieczeństwa elektroniki ustawiłem tak jak zaleca producent. I uważam, że dalsza polemika w tym zakresie nie ma sensu.

obraz.thumb.png.3efb140ae954c232a44be6de709e085f.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zostawione te domyślne 8Ohm... Denon chyba sam wie co robi dając coś takiego domyślnie. Większość ludzi, szczególnie w USA coś kupuje i włącza i tyle, a nie zagłębia się ile mają Ohm... Jeśli by tu był jakiś problem to by masowo padały te Denony i na pewno nie było by to zostawione domyślnie...

Sam widziałem wpisy na innych forach gdzie zdziwione klientki w życiu nie wiedziały o tym ustawieniu. W Onkyo już podczas kalibracji (jak dobrze pamiętam) trzeba to było ustawić. Na pewno nie było domyślnie. Tu jest. Sprawdzę jeszcze czy mi się nie grzeje, ale tylko poprzez dotknięcie ręką do boku bo nie mam żadnego miernika. Ale z tego co widziałem raczej amlituner jest letnio-ciepły. Część kolumn mam na pewno 8Ohm, część 6Ohm. Na pewno nie wszystkie są 6Ohm

Edytowano przez john maj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tomkiem. I lolek poraz kolejny wysyłasz link do innej strony cudzych opinii kiedy kolega sam sprawdził i wyraźnie napisał jakie miał rożnice na temperaturze.

Nie rozumiem tego.

I fakt jest taki że faktycznie zabezpieczenie aby się włączyło to juz musi być skrajna temperatura. Dlatego mówiłem włączy się 3 razy ale 4 już nie.

A dodatkowo długotrwałe działanie pod taką temperatura mimo że zabezpieczenie nie zadziałało! nie jest polecane.

9 godzin temu, john maj napisał:

Sprawdzę jeszcze czy mi się nie grzeje, ale tylko poprzez dotknięcie ręką do boku bo nie mam żadnego miernika. Ale z tego co widziałem raczej amlituner jest letnio-ciepły.

No to u Ciebie jest ok.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 1.08.2022 o 07:38, Piotr Sonido napisał:

Zgadzam się z Tomkiem. I lolek poraz kolejny wysyłasz link do innej strony cudzych opinii kiedy kolega sam sprawdził i wyraźnie napisał jakie miał rożnice na temperaturze.

Nie rozumiem tego.

I fakt jest taki że faktycznie zabezpieczenie aby się włączyło to juz musi być skrajna temperatura. Dlatego mówiłem włączy się 3 razy ale 4 już nie.

A dodatkowo długotrwałe działanie pod taką temperatura mimo że zabezpieczenie nie zadziałało! nie jest polecane.

No to u Ciebie jest ok.

Piotr

Dzisiaj dotknąłem przypadkowo, jak wycierałem kurze, górnej obudowy tego Denona i była dosyć ciepła, prawie gorąca. Także z lewej strony. Więc w środku musiało parzyć. I zdecydowałem się jednak na zmianę na 6Ohm. Bo na pewno 4 nie mam nigdzie, ale w przednich może być 8. Niestety to nie komp więc nie mam podglądu jakie są temperatury w środku, a chciałbym żeby ampli mi posłużyło długo bo z elektroniki to ostatnia rzecz, którą chcę często wymieniać... :) Jak pisałem w innym temacie wymieniłem tylko z powodu czarnego ekranu z PC na Onkyo.  Nie wiem czy nadal będzie się grzało czy nie, ale zostaje 6Ohm. Wentylacja jest doskonała bo ampli stoi na ziemi przed stolikiem więc od góry ma powietrze do sufitu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



21 godzin temu, john maj napisał:




Dzisiaj dotknąłem przypadkowo, jak wycierałem kurze, górnej obudowy tego Denona i była dosyć ciepła, prawie gorąca. Także z lewej strony. Więc w środku musiało parzyć. I zdecydowałem się jednak na zmianę na 6Ohm. Bo na pewno 4 nie mam nigdzie, ale w przednich może być 8. Niestety to nie komp więc nie mam podglądu jakie są temperatury w środku, a chciałbym żeby ampli mi posłużyło długo bo z elektroniki to ostatnia rzecz, którą chcę często wymieniać... :) Jak pisałem w innym temacie wymieniłem tylko z powodu czarnego ekranu z PC na Onkyo.  Nie wiem czy nadal będzie się grzało czy nie, ale zostaje 6Ohm. Wentylacja jest doskonała bo ampli stoi na ziemi przed stolikiem więc od góry ma powietrze do sufitu.






Ograniczenie wydzielania ciepła zostanie włączone dopiero gdy ustawisz wyjście na 4Ohm a nie na 6Ohm ponieważ to 4Ohm ogranicza ogólną moc amplitunera. Pisałem o tym powyżej i dawałem artykuł na audioholics który to tłumaczy.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, john maj napisał:

Dzisiaj dotknąłem przypadkowo, jak wycierałem kurze, górnej obudowy tego Denona i była dosyć ciepła, prawie gorąca. Także z lewej strony. Więc w środku musiało parzyć. I zdecydowałem się jednak na zmianę na 6Ohm. Bo na pewno 4 nie mam nigdzie, ale w przednich może być 6OHm Niestety to nie komp więc nie mam podglądu jakie są temperatury w środku, a chciałbym żeby ampli mi posłużyło długo bo z elektroniki to ostatnia rzecz, którą chcę często wymieniać... :) Jak pisałem w innym temacie wymieniłem tylko z powodu czarnego ekranu z PC na Onkyo.  Nie wiem czy nadal będzie się grzało czy nie, ale zostaje 6Ohm. Wentylacja jest doskonała bo ampli stoi na ziemi przed stolikiem więc od góry ma powietrze do sufitu.

errata bo wyszła jakaś bzdura :), a chodzi mi o to, że na przednich mam 6OHm i tak ustawiłem.

21 minut temu, lolekdrugi napisał:

Ograniczenie wydzielania ciepła zostanie włączone dopiero gdy ustawisz wyjście na 4Ohm a nie na 6Ohm ponieważ to 4Ohm ogranicza ogólną moc amplitunera. Pisałem o tym powyżej i dawałem artykuł na audioholics który to tłumaczy.

Ale mi nie chodzi o ograniczenie ciepła tylko żeby tak ustawić jakie mam kolumny. Choć rzeczywiście impulsem było ciepło. Sprawdze teraz czy też jest taki gorący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, john maj napisał:

Ale mi nie chodzi o ograniczenie ciepła tylko żeby tak ustawić jakie mam kolumny. Choć rzeczywiście impulsem było ciepło. Sprawdze teraz czy też jest taki gorący.

no to właśnie ustawienia impedancji kolumn tylko i wyłącznie obcinają moc amplitunera a przez obcięcie mocy amplitunera, ten się mniej grzeje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2022 o 21:48, john maj napisał:

Dzisiaj dotknąłem przypadkowo, jak wycierałem kurze, górnej obudowy tego Denona i była dosyć ciepła, prawie gorąca. Także z lewej strony. Więc w środku musiało parzyć. I zdecydowałem się jednak na zmianę na 6Ohm. Bo na pewno 4 nie mam nigdzie, ale w przednich może być 8. Niestety to nie komp więc nie mam podglądu jakie są temperatury w środku, a chciałbym żeby ampli mi posłużyło długo bo z elektroniki to ostatnia rzecz, którą chcę często wymieniać... :) Jak pisałem w innym temacie wymieniłem tylko z powodu czarnego ekranu z PC na Onkyo.  Nie wiem czy nadal będzie się grzało czy nie, ale zostaje 6Ohm. Wentylacja jest doskonała bo ampli stoi na ziemi przed stolikiem więc od góry ma powietrze do sufitu.

No mówiłem. Amplituner się grzeje a niestety nie można polegać na tych zabezpieczeniach.

Dnia 13.08.2022 o 19:20, john maj napisał:

Ale mi nie chodzi o ograniczenie ciepła tylko żeby tak ustawić jakie mam kolumny. Choć rzeczywiście impulsem było ciepło. Sprawdze teraz czy też jest taki gorący.

Sprawdź bo jeśli jest to może dodatkowe wiatraki się przydadzą. Rozumiem że nie stoi w szafce?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...