Skocz do zawartości

Samoczynne wyłączanie w 2 amplitunerach po włączeniu muzyki ze spotify/dysku


john maj

Recommended Posts

Dnia 11.07.2022 o 19:53, john maj napisał:

kupiłem - TAGA HARMONY TAV-606 v.3

jak wcześniej pisałem jeżeli masz komplet tzn. fronty, centralny i surround tej serii to wszystkie mają 6Ohm dane techniczne

Czy po ustawieniu w amplitunerze 6Ohm jego temperatura spadła?

Jeżeli masz tylko fronty 606V3 to może głośnik centralny lub głośniki surround mają mniejszą impedancję. Należy pamiętać (co zresztą widać na załączonym obrazku) że jeżeli chociaż jeden głośnik ma 4Ohm należy ustawić 4.

Jak wcześniej pisałem ja miałem ustawione 8Ohm, ale jak się zorientowałem że amplituner się grzeje sprawdziłem i zmieniłem na 6Ohm - taką impedancję mają moje TAGA 606 SE które pracują na surround i centralnym, ponadto jako sufitowe pracują również 6Ohm-owe TAGI. Temperatura wzmacniacza spadła o około 15 stopni względem wcześniejszego ustawienia przy tym samym poziomie głośności.

Pokusiłem się dziś żeby zrobić zdjęcia (jest dość ciepło 27 stopni w pokoju) po godzinie pracy przy głośności wysterowanej wg skali na -39dB, zakres skali -79,5dB - 18dB, czyli w przybliżeniu 40% mocy amplituner jest delikatnie ciepły, i na pewno dopóki nie podkręcę go na większą moc będzie "trzymał" tę temperaturę (rozbieżność godzin między termometrami wynika z nieprzestawienia czasu na letni w tym na podczerwień)

zimny.thumb.png.9b2a0ae337eb4f304376050f36c35cd0.png

cieply.thumb.png.6b938ca2cc2ba0367d5127ec0d578799.png

 

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2022 o 19:20, john maj napisał:

le mi nie chodzi o ograniczenie ciepła tylko żeby tak ustawić jakie mam kolumny

w sumie to nie odniosłem się w zrozumiały sposób do tego fragmentu. To ustawienie nie musi być zbieżne z tym co jest na kolumnach. Chcesz pełną moc sprzętu bez obcinania, dajesz 6 ohm albo 8ohm ile tam jest maks i zostawiasz. Sprzęt się mocno grzeje, użytkujesz go w sposób ekstremalny oraz Twoje kolumny nie mają 6/8ohm po pomiarach, wtedy ustawiasz impedancję na 4 ohm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2022 o 22:01, tomek72 napisał:

Pokusiłem się dziś żeby zrobić zdjęcia (jest dość ciepło 27 stopni w pokoju) po godzinie pracy przy głośności wysterowanej wg skali na -39dB, zakres skali -79,5dB - 18dB, czyli w przybliżeniu 40% mocy amplituner jest delikatnie ciepły,

 

U mnie teraz też delikatnie ciepły i to w upały. Max co mam głośność to jakieś 58, ale zazwyczaj połowa czyli 50 bo powyżej cały blok bym obudził

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Moje doświadczenie z 6015: zmiana impedancji działa. Kilka dni temu kupiłem Focale Aria 926. Wg specyfikacji nominalnie 8 Ohm. Przy cichym graniu ok, ale jak podkręciłem głośność to wręcz zasmierdzialo wygrzewajacaca się elektroniką. Zajrzałem jeszcze raz do specyfikacji i znalazłem, że nominalna faktycznie jest 8, ale minimalna może zejść do 4,3 Ohm. Zmieniłem na 6 i jest ok. Gra tak samo dobrze i już nie przegrzewa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lolekdrugi napisał:

po prostu limituje moc. Można o tym poczytać na ASR.

Nie jestem elektronikiem czy elektrykiem, ale skąd taki pomysł, skoro w maualu jest napisane, że przy 8 ohm ma 110W, a przy 6 ohm ma 150W? Chyba zwiększa? Ma większy zapas więc się nie grzeje? Jestem laikiem, po chłopsku rozumuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mencin napisał:

Nie jestem elektronikiem czy elektrykiem, ale skąd taki pomysł, skoro w maualu jest napisane, że przy 8 ohm ma 110W, a przy 6 ohm ma 150W? Chyba zwiększa? Ma większy zapas więc się nie grzeje? Jestem laikiem, po chłopsku rozumuję.

https://www.audioholics.com/audio-amplifier/impedance-selector-switch-1

A wyjaśnienie masz w tym fragmencie:

Cytat

So when a 100 Watt per channel receiver is driving an 8-ohm load, it delivers  28.3Vrms. (28.32/8 = 100) which into a 4-ohm resistive load would produce 200 watts. (23.82/4 = 200) 

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane techniczne... Baju baju, będziesz w raju.

Marantz SR6013 został przetestowany przez Audio.com. Sekcja wzmocnienia jest praktycznie identyczna jak w Twoim modelu, zerknij na akapit "laboratorium" i przestań opierać się na marketingowych wydumkach ile to mocy mają te amplitunery https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/3037-marantz-sr6013

Tu masz test DENON AVR-X4400H który mimo że troszkę starszy to jest bliskim krewnym Twojego Marantz. Ta sama historia. https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/2954-avr-x4400h

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2023 o 22:24, mencin napisał:

Moje doświadczenie z 6015: zmiana impedancji działa. Kilka dni temu kupiłem Focale Aria 926. Wg specyfikacji nominalnie 8 Ohm. Przy cichym graniu ok, ale jak podkręciłem głośność to wręcz zasmierdzialo wygrzewajacaca się elektroniką. Zajrzałem jeszcze raz do specyfikacji i znalazłem, że nominalna faktycznie jest 8, ale minimalna może zejść do 4,3 Ohm. Zmieniłem na 6 i jest ok. Gra tak samo dobrze i już nie przegrzewa.

One zejść to moga i do 3

Wypadkowa to 4

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/2640-focal-aria-926

Focal nagminnie pisze w tej kwestii bajki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...