Skocz do zawartości

Wzmacniacz + głośniki do 3tys ?


hum

Recommended Posts

Witam,

Obecnie posiadam głośniki micro lab 7c. Szukam czegoś lepszego. :)  Budżet to max 3 tys.(wzmacniacz + głośniki). Sprzęt będzie podłączony do PC. Słucham muzyki klubowej, dance, house, trance i pop, wiec zależy mi na szybkim basie. :) Nie zależy mi na dużej głośności, Głośniki chce nowe, ale wzmacniacz może być używany. Audio będzie używane jedynie do słuchania muzyki. Głośniki będą grały w pokoju o powierzchni 20m.

Myślałem nad POLK AUDIO T50 + jakiś wzmacniacz ? Czy może lepiej coś innego ? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym poszedł na odwrót. W nowy wzmacniacz, amplituner a używane kolumny.

Po w tej cenie kupisz po prostu słabe kolumny o takim przeciętnym brzmieniu.

AXR85

https://www.q21.pl/cambridge-audio-axr85.html

albo

NAD 316 V2 / Topping MX5 / https://www.hfc.com.pl/test/3914,cambridge-audio-axa35.html

+ Klipsch F1, Mission M34i, Dali 450, Tannoy F4

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Ale przecież można obie rzeczy kupić używane: https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-nad-c316-bee-v2-CID99-IDQ3Kle.html

miałem ten wzmacniacz, za te pieniądze to jest po prost "killer".

Zdecydowanie tak. No budżet tu jest po prostu malutki jak na budowanie stereo w obecnych czasach.

Jak masz kupować te kolumny co wyżej no to zdecydowanie idź w uzywany sprzęt. To jest taki wybór mus kupno nowego.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuje wszystkim za feedback. Pozostanę jednak przy nowych kolumnach i używanym wzmacniaczu. Postanowiłem także zwiększyć budżet do 5 tys.  Byłem już na odsłuchu kilku budżetowych zestawów i zdecydowanie najbardziej podszedł mi dźwięk melodika bl30 mk3, chodź kop mógłby być ciut większy. :)  Słuchałem też Polk t50 - jak dla mnie to w ogóle nie grało i 3 serie indiana - tutaj nie bardzo mi podpasowały do muzyki klubowej, bo grały zbyt delikatnie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hum napisał:

Dziękuje wszystkim za feedback. Pozostanę jednak przy nowych kolumnach i używanym wzmacniaczu. Postanowiłem także zwiększyć budżet do 5 tys.  Byłem już na odsłuchu kilku budżetowych zestawów i zdecydowanie najbardziej podszedł mi dźwięk melodika bl30 mk3, chodź kop mógłby być ciut większy. :)  Słuchałem też Polk t50 - jak dla mnie to w ogóle nie grało i 3 serie indiana - tutaj nie bardzo mi podpasowały do muzyki klubowej, bo grały zbyt delikatnie. 

 

Nie bój się używanych kolumn. W tym budżecie kupisz o wiele lepsze uzywki niż nówki. Jakby coś to mam dwa wzmacniacze na sprzedaż. Yamaha as301 I nad 326bee są w dziale giełda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chce używany wzmacniacz i nowe kolumny. Pozwólmy mu na to. 

2 godziny temu, hum napisał:

Dziękuje wszystkim za feedback. Pozostanę jednak przy nowych kolumnach i używanym wzmacniaczu. Postanowiłem także zwiększyć budżet do 5 tys.  Byłem już na odsłuchu kilku budżetowych zestawów i zdecydowanie najbardziej podszedł mi dźwięk melodika bl30 mk3, chodź kop mógłby być ciut większy. :)  Słuchałem też Polk t50 - jak dla mnie to w ogóle nie grało i 3 serie indiana - tutaj nie bardzo mi podpasowały do muzyki klubowej, bo grały zbyt delikatnie. 

 

Po zakupie wzmacniacza oddaj go na serwis. Celem sprawdzenia pod kątem elektrolitów,  zimnych lutów, regulacji prądów oraz ogólnej kondycji wzmacniacza. To nie ważne ile wzmacniacz ma lat czy miesięcy.

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to jak chcesz

No to jak poprzednio było

Dnia 18.07.2022 o 08:29, Piotr Sonido napisał:

Też bym poszedł na odwrót. W nowy wzmacniacz, amplituner a używane kolumny.

Po w tej cenie kupisz po prostu słabe kolumny o takim przeciętnym brzmieniu.

AXR85

https://www.q21.pl/cambridge-audio-axr85.html

albo

NAD 316 V2 / Topping MX5 / https://www.hfc.com.pl/test/3914,cambridge-audio-axa35.html

+ Klipsch F1, Mission M34i, Dali 450, Tannoy F4

Piotr

 

To teraz

Denon PMA 860/1060

Cambridge CXA80

Roksan K2

Heco Aurora 700, Monitor Audio Bronze 100, Fyne F 501, Acoustic Energy AE 120

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2022 o 12:07, seba3002 napisał:

Kef q350, dali zensor 3, klipsch rp600m, dynaudio DM 2/7. Plus jakiś używany wzmacniacz bądź topping mx5. Myślę, że w 20 metrach większe monitory spokojnie zagrają. 

Klipsch rp-600m , kef q350 , elac ub52  w zupełności wystarczajace . Tutaj dobrze radzą , nowy wzmacniacz i używane kolumny. W tych kolumnach jeżeli nie sa uszkodzone mechaniczne to nie ma się co zepsuć. 

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2022 o 08:54, hum napisał:

@robotnik A czy jesteś w stanie określić różnice w dźwięku między tymi monitorami ? Klipsch rp-600m , kef q350 , elac ub5 . Wnioskuję, że do tego jeszcze trzeba doliczyć stojaki, ale zgaduje, że koszt tego nie powinien być już duży.

Klipsch najjasniejsze potem ub52 i kefy. Basu najwięcej w kef . Wokale szczególnie damskie najlepsze w elac . Wg mnie do kipsch kazdy wzmacniacz będzie dobry . Do elac zauważyłem ze na innym wzmacniacz niz moja aiyima ( mocniejszym jakis Cambridge) graja pełniej i lepiej i to słychać przy niskim poziomie głośności szczególnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...