Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne do odtwarzania muzyki z telefonu i związane z tym pytania


Recommended Posts

Witam

proszę o radę bardziej doświadczonych użytkowników 

zacznijmy od budżetu myślę w granicach 1-2 k

poszukuję dobrych słuchawek nausznych dużych wygodnych w noszeniu po domu, ogrodzie i pracach na podwórku. zasmakowałem już wygodnej bez kablowej obsługi w terenie lecz w zaciszu domowym nie mam nic przeciwko kablowemu połączeniu

w domu źródło dźwięku to komp i dac Audiotrak Prodigy Cube Black Edition 

[code] https://www.x-kom.pl/p/259723-karta-dzwiekowa-audiotrak-prodigy-cube-black-edition-usb.html [\code]

w terenie telefon huawei p20   bt 4.2 (The Huawei P20 supports 5 Bluetooth A2DP audio codecs (aptX HD, LDAC, AAC, aptX, SBC)) 

 

i teraz mam pytania:

odsłuch w terenie

czy aby słuchawki dobrze grały po bluetooth w terenie potrzebne będzie jeszcze jakieś urządzenie wzmacniające sygnał z telefonu jako źródła dźwięku,?

czy jest coś takiego jak wzmacniacz sygnału audio  bluetooth?  i czy są jakieś przenośne wersje i czy to w ogóle ma sens

czy wystarczy mieć tylko dobre słuchawki?

czy jakość dzwięku z telefonu będzie w danych słuchawkach taka sama podłączając je jack  a podłączając je bluetooth?

 

proszę podpowiedzcie a będę wiedział czy potrzebuje  tylko dobrych słuchawek czy również dac

pozdrawiam Miłosz

 

Edytowano przez miłosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg bt ze smartphona zależy gównie od jego anteny i chipu w niego wbudowanego, oraz od wersji bt układu bt i anteny w słuchawkach. Można go zwiększyć jeśli używasz nadajnika audio bt zewnętrznego z dobrą zewnętrzną anteną. To rozwiązanie w połączeniu z telefonem jest raczej mało wygodne :) . Dlatego raczej pozostaje wybór słuchawek z dobrym odbiornikiem i noszenie telefonu przy sobie. Największy problem za zewnątrz zwykle sprawiają przejeżdżające obok samochody i brak ścian od których mogą odbijać się fale radiowe bt. Myślę ze jeśli ogród nie jest bezpośrednio obok ruchliwej ulicy, to nie powinno być z tym większych kłopotów. Myślę że w tym budżecie wybrałbym słuchawki Hifiman Deva Pro. Są wyposażone w dobry DAC/Amp USB przypinany do nich z możliwością używania go jako odbiornik bt z dobrymi kodekami które obsługuje twój telefon. To jednak słuchawki planarne otwarte i wszystko w nich słychać co dobiega z zewnątrz. Dla jednych to wada, dla innych zaleta. W domu to zwykle zaleta. Słuchawki tego typu dają z zasady najlepsze efekty przestrzenne. Połączenia przewodowe są z reguły lepsze od bt. Jednak dzięki kodekom o dobrej jakości różnice te mogą być niewielkie. Sporo wtedy zależy również od rozdzielczości samych słuchawek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2022 o 20:07, miłosz napisał:

czy jakość dzwięku z telefonu będzie w danych słuchawkach taka sama podłączając je jack  a podłączając je bluetooth?

Niestety nie. Na przykładzie słuchawek HiFiMAN Deva powiem, że podczas odsłuchu z Bluetooth dźwięk jest bardzo dobry, ale jednak połączenie po kablu wnosi poprawę do brzmienia. Duży plus tych słuchawek to adapter Bluemini wpinany w lewą słuchawkę, ponieważ oprócz transmisji BT, ma wbudowany DAC i wzmacniacz, który można podłączyć do dowolnego urządzenia z wyjściem USB.

Deva po Bluetooth, gra dźwiękiem jak na ten typ połączenia wysokiej jakości i osobiście jak je słuchałem to nie miałem jakichś zastrzeżeń. W połączeniu kablowym uzyskasz zwłaszcza pełniejsze brzmienie dźwięków, dociążeniu dołu pasma i jeszcze lepiej budowaną przestrzeń.

Czy te słuchawki będą dobrym wyborem dla Ciebie, to musiałbyś sam sprawdzić, ponieważ to zależy jakie granie preferujesz. Deva grają naturalnym dźwiękiem, bez podbijania skrajów pasm, nie są to słuchawki w żadnym wypadku nastawione na bas, jak to planary HiFiMAN bez problemu kreują dużą przestrzeń.

Tak jak zwrócił uwagę @MobyDick musisz też zastanowić się jaka konstrukcja Tobie bardziej basuje. Plusy konstrukcji zamkniętych, to izolacja od hałasu z zewnątrz, zazwyczaj pełniejszy bas (tutaj zależy też co się preferuje, bo komuś może to być minus). Otwarte znowu zazwyczaj mają lepszą przestrzeń, mniej grzeją się uszy, minus słychać dźwięki z zewnątrz przy niskich poziomach głośności, ale też i inni słyszą co słuchamy jak podkręcimy głośność mocniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

@MobyDick z zasięgiem bt nie ma problemu mieszkam z dala od centrum i z dala od zgiełku a telefon i tak zawsze będę miał w pobliżu

chodziło mi bardziej czy wysyłając sygnał audio kablem z telefonu do wzmacniacza a łącząc się słuchawkami bt z wzmacniaczem otrzymuje już wzmocniony sygnał audio

no i pytanie czy jest urządzenie(wzmacniacz) któremu da się wysłać audio z telefonu bluetootha, urządzenie wzmocni jakość sygnału audio,  a słuchawkami również bt połączyć się z tym urządzeniem a nie z telefonem i czy to ma sens? takie wzmacniacz typowo bez kabli i do tego jeszcze najlepiej przenośny :)

może zbytnio komplikuje sprawę 

te hifiman deva pro wygląda mi na to że spełniają te założenia , audio z telefonu do "adapter Bluemini który wzmacnia sygnał audio " a on jest wpięty w słuchawki

 

jestem dziś po odsłuchu Słuchawki SONY WH-1000XM3B ANC niestety jestem z małego miasta Grudziadz w kujawsko pomorskim i mam ograniczony dostęp do dobrego sprzętu

co mi się w nich podobało to wygłuszenie więc chyba będę celował w słuchawki zamknięte były wygodne może nawet za luźne ale podejrzewam że już tysiące osób wkładało je na głowę więc mogły być mocno wyrobione

po połączeniu się bt z nimi rozczarowanie na maksymalnej głośności grały strasznie cicho możliwe że nie były ustawione na max głośności ale mimo że pobrałem na szybko aplikacje sony do tych słuchawek nigdzie nie znalazłem regulacji głośności

miałem ze sobą mój mini wzmacniacz słuchawkowy sound magic a30

i po połączeniu się kablem głośność była już ok choć nie powalała bo bez problemu wytrzymałbym 1h słuchania na maksymalnej głośności 

co do jakości brzmienia nie mam zastrzeżeń ale z drugiej strony 5 min 2 piosenki to nie odsłuch niby było dobrze ale czegoś brakowało

mam taki jeden sklep stricte muzyczny w swojej okolicy zobaczę co tam mają na stanie posłucham i będę mądrzejszy o doświadczenia 

 

co do muzyki to wychował mnie rap hiphop choć ostatnio to i dance i innegatunki zależy jaki ma się nastrój :)

pozdrawiam

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Deva Pro dołączony wzmacniacz słuchawkowy ma teoretyczną moc na poziomie 1000 mW, choć w praktyce to kilkaset mW. I to dzięki niemu mogą grać bardzo głośno nawet po bt. Jednak to zupełnie inne grani niż SONY WH-1000XM3B. Bo to sprzęt bardzo liniowo przetwarzający całe pasmo. W Sony standardowo jest sporo basu trochę mniej góry i jeszcze mniej środka. To mimo wszystko bardzo dobre słuchawki do np. środków komunikacji i ogólnie do słuchania poza domem np.  w ulicznym zgiełku. W przypadku Hifimana to słuchawki głównie do słuchania w domowym zaciszu, choć w cichym ogrodzie powinny sprawdzić się równie dobrze. Brak tu ANC i wszystkiego co jest potrzebne w podróżnych słuchawkach. Głośność musisz regulować z poziomu urządzenia do którego jesteś podłączony. Mimo że ich DAC/Amp jest wyjątkowo energooszczędny to przez jego wysoką moc czas pracy na jednym naładowaniu w trybie bt znacznie krótszy. Można w nich słuchać bardzo głośno bez zmęczenia z powodu niskich zniekształceń. Za to Sony nie będą grały zbyt głośno, po to aby mogły grać bardzo długo. Z jednej strony wysokiej klasy słuchawki planarne o bardzo dobrej relacji jakość/cena z bardzo zaawansowanym miniaturowym DAC/Ampem, a z drugiej outdoorowe słuchawki klasy premium w wykonaniu Sony i one też są oparte o przetworniki takie jak w przewodowych słuchawkach niewiele tańszych. Tu jeśli chcesz słuchać głośniej , musisz wybrać opcję przewodową na kablu jack po podłączeniu do dobrego DAC/Ampa słuchawkowego zewnętrznego, który musisz sobie dokupić na własną rękę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiiO BTR5 ma wprawdzie tylko 80mW na wyjściu jack 3,5 mm, jednak na wyjściu zbalnsowanym już 240mW dlatego wskazane były by do niego słuchawki posiadające taki kabel na wyposażeniu lub takie które przynajmniej można w taki przewód wyposażyć. Alternatywą tu moze być również Shanling Up4 o nieco łagodniejszym brzmieniu.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że jeśli chodzi o postrzeganie linii basu bardzo ważna jest w słuchawkach możliwość głośnego ich gania bez zniekształceń i to często jest ważniejsze niż górka w charakterystyce w tym zakresie częstotliwości. Z takich słuchawek warto brać pod uwagę Monolith M1060. Do nich potrzebny były jeszcze symetryczny przewód za jakieś 80 zł. W taki kabel fabrycznie są wyposażone Philips Fidelio X3, jednak te są dość kontrowersyjne. Ich starsza wersja X2HR jest mniej kontrowersyjna, lecz nie da się do nich podłączyć przewodu zbalansowaneg bez ich przerabiania. W przypadku słuchawek otwartych, gdy słuchasz głośno, otoczenie praktycznie nie jest słyszane, jednak ktoś z otoczenia będzie słyszał czego słuchasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do BTR5 jako alternatywa o dwukrotnie mocniejszym wyjściu Single Ended 3.5mm i brzmieniu bardziej ocieplonym, muzykalnym iFi Audio GO Blu, bardzo lekkie, jedynie 26 gram.

17 godzin temu, miłosz napisał:

jestem dziś po odsłuchu Słuchawki SONY WH-1000XM3B ANC niestety jestem z małego miasta Grudziadz w kujawsko pomorskim i mam ograniczony dostęp do dobrego sprzętu

Jak chcesz sprawdzić słuchawki Deva, to mamy obecnie wygrzaną wersję na wypożyczenia, modelu standardowego i jak chcesz wypożyczyć na testy to zapraszam na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwiedziłem mój lokalny sklep muzyczny i posłuchałem kilka modeli lecz był to raczej przedział cenowy 250-450 i były to słuchawki kablowe nie powiem że grały źle ale nic nie powaliło mnie na kolana :)

właściciel sklepu dał mi do posłuchania jego prywatne Słuchawki Bose QuietComfort 35

na uszach siedziały ładnie wygodnie i mega wygłuszały, miały do wyboru 3 tryby wygłuszenia co bardzo mi się spodobało

dźwięk po bt był przyjemny a i głośność również wystarczająca, na razie z wszystkiego co do tej pory słuchałem najlepsze

wygląda na to że dzięki uprzejmości @rms.pl przyjdzie mi posłuchać słuchawek deva, jestem naprawdę ciekaw jak grają tym bardziej że to zupełnie inna konstrukcja

jeśli mnie oczarują to zastanowię się czy nie zainwestować w 2 pary słuchawek jedne na dwór i w teren po bt z wygłuszeniem  a drugie przewodowe w domu

czas pokaże 

pozdrawiam

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie DAC jest jedną z rzeczy które je zdecydowanie różni. Dodatkowo Deva Pro ma lepiej ukształtowane magnesy, aby zapobiegać dyfrakcji na nich fali dźwiękowej. Jak już pisałem nieco poprawiono w nich bas, który był w Deva dość szczupławy. Różnią się kablami. Deva ma prosty pojedynczy kabel jack, a Deva Pro ma kabel w kształcie Y. Co ciekawe Deva Pro można podłączyć prostym kablem od Deva, bo w lewej słuchawce mają identyczne gniazda do podłączenia DAC/Amp-a. No i różnią się kolorystyką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styl grania obu modeli Devy jest podobny, czyli dosyć równe pasmo przetwarzania, z bardzo dobrą przestrzenią. Model Pro ma zmienionego DACa na R2R, który dodaje delikatnie ciepła do grania, wraz z nowymi magnesami w technologii Stealth Magnets jeszcze wzrosła czystość i rozdzielczość dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości @rms.pl  mogłem odsłuchać 2 modele słuchawek a mianowicie hifiman deva i ultrasone performance 840

pierwsze hifiman deva jeśli chodzi o dzwięk wg mnie jest bardzo ładny czysty i ogólnie mówiąc podobał mi się 

podłączając się tylko kablem do mojego pc dac (prodigy cube) szału nie było ale korzystając z dac/amp bluemini dołączonego do słuchawek było już dobrze a nawet bardzo dobrze

jeśli chodzi o połączenie z telefonem, który nie ma wyjścia jack za pomocą mini wzmacniacza soundbagic a30 i kablowym połączeniu było też ok 

lecz połączenie bluetooth z dac/amp bluemini to już nieco lesze granie 

jeśli chodzi o wady to słuchawki przynajmniej na mojej głowie nie leżały tak wygodnie jak bym sobie tego życzył no i przy dużej głośności osoby w moim otoczeniu mocno słyszały co ja słucham

mimo najlepszego dźwięku i jego jakości to nie są słuchawki które spełniają moje oczekiwania domyślam się że hifiman deva pro będą grały trochę lepiej ale podejrzewam że komfort noszenia i konstrukcja otwarta będą w podobnym stopniu mi przeszkadzać

 

jeśli chodzi o ultrasone performance 840

wygoda noszenia w mojej ocenie lepsza choć miałem na uszach choćby sony mx3 i bose 35 gdzie pasowały mi one bardziej

jeśli chodzi o dźwięk trochę mniej mi się podobał niż hifiman deva ale ogólnie mówiąc też nie grały źle 

zamknięta obudowa sprawiała że na zewnątrz nie było słychać co mi tam gra a stwierdzam że na tym mi bardzo zależy

 

stwierdzam że nie znalazłem jeszcze swojego modelu więc szukamy dalej

zrozumiałem również że mój dac prodigy cube to w sumie tylko dac więc potrzebny mi wzmacniacz słuchawkowy z prawdziwego zdarzenia 

co proponujecie?

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

rozumiem że z telefonu za pomocą przejściówki jack można jack jack podłączyć się do wzmacniacza?

lub usb c do usb c pytanie czy telefon zasili taki wzmacniacz?

 

stacjonarnie to wiadomo usb do kompa i tyle

budżet jak wcześniej 1-2.5k na obydwa urządzenia razem

słuchawki zamknięte i bluetooth+możliwość podpięcia kablem mile widziane anc 

pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam 

z racji mojego ograniczonego dostępu do sprzętu które mogę odsłuchać przed zakupem

mój wybór padł na sony wh1000xm5 mam je już kilka dni w domu i z grubsza jestem zadowolony....

nie grają tak ładnie jak hifimany deva ale na moich uszach siedzą o wiele wygodniej no i jest to konstrukcja zamknięta a okazało się po testach że właśnie takiej poszukuję 

 

została jeszcze kwestia wzmacniacza słuchawkowego

i tu kolejne pytania

czy jest sens ? czy zakup dobrego wzmacniacza słuchawkowego wniesie poprawę do jakości odsłuchów 

słuchawek głównie używam gdy:

jestem w terenie  lecz mam możliwość użycia 230V z gniazdka dla wzmacniacza

jestem w domu i żona mówi magiczne "nie jesteś sam ścisz to" dostęp do 230V bez problemu

wiem że jest dużo wzmacniaczy na rynku wartych uwagi

co chcę osiągnąć ? jakość i głośność a bardziej dobra jakość przy wysokiej głośności 

no i trochę uniwersalność jeśli chodzi o podłączenie tzn kabel i bt

rozumiem że po kablu i stacjonarnie zawsze będzie lepiej niż bt

ale czy wzmacniacz słuchawkowy podłączony do kompa lub telefonu da poprawę jakości i głośności niż jak bym podłączył się słuchawkami bezpośrednio do telefonu lub komputera?

co macie sprawdzone w takich sytuacjach ?

budżet ok 1k

pozdrawiam

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wzmacniacz słuchawkowy to ciekawym rozwiązaniem jest iFi GO Blu. Dostaniesz dużo większą moc niż z standardowych wyjść z telefonu czy laptopa, dodatkowo urządzenia posiada niezły wbudowany DAC na kości Cirrus Logic CS43131, iFi lekko ociepla brzmienie. Sygnał do wzmacniacza może być dostarczony poprzez Bluetooth lub kabel USB. Czym lepsze słuchawki tym bardziej słychać wpływ na zmianę grania urządzeń zewnętrznych, z iFi daje zazwyczaj lepszą kontrolę niskich tonów, czystość przekazu i poprawia przestrzenność w stosunku do standardowych wyjść 3,5mm z urządzeń mobilnych. 

Natomiast jeżeli zależy Tobie na czystym, neutralnym i dokładnym graniu to warto wziąć pod uwagę FiiO BTR5 z tym że ma o połowę niższą moc na wyjściu 3,5mm w stosunku do iFi. Na wyjściach zbalansowanych jest taka sama.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...