Skocz do zawartości

Przestrzenne i detaliczne kolumny do Cyrus Mono X/Cairn Mea


enak

Recommended Posts

Z wcześniejszych propozycji również oddałbym ewentualnie swój głos na Audio Physic Classic 8 (nie ma się co bać ich w stosunku do modelu 5), ewentualnie jeszcze bym tutaj dorzucił Elac Carina FS 247.4, aczkolwiek opcja Thiel'a jak najbardziej sensowna i powinno to zagrać bardzo fajnie. Możesz jeszcze poszukać czegoś z Wilson Benesch (jeżeli używki wchodzą w grę), bo to może być również świetny kompan do Cyrusa.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

O ktorym modelu wogóle mowa?

Kilka modeli CS 2.2/2.3/2.4 kolega powinien coś odsłuchać. Myślę, że na forum Audio Stereo znajdzie kogoś w województwie śląskim, gdzie mógłby odsłuchać. 

 

7 minut temu, Dedal75 napisał:

Wydedukowałem że model z sygnatury @1Ender

 

2 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czyli? Bo nie wyswietla mi sygnatur.

Thiel CS 1.5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2022 o 13:07, 1Ender napisał:

Poszukaj coś z Thieli.

https://m.olx.pl/d/oferta/kolumny-thiel-cs-2-4-CID99-IDJ0UOf.html

Bardzo dobra cena. Kolumny wybitne. Hi-end. Mogą się skończyć Twoje poszukiwania.

Możesz zapytać na forum AS może ktoś będzie ze Śląska. Jedź posłuchać. Link poniżej.

https://www.audiostereo.pl/topic/117117-klub-kolumn-thiel/page/8/#comment-5589061

Pozdrawiam 

 

Mirek poczytaj o kolumnach w klubie na forum Audio Stereo. Link wyżej.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dzięki koledze Dedal75 zatoczyliśmy tu niezły krąg. Dzięki za zwrócenie uwagi, bo źródło nie jest tu bez znaczenia, a chyba gdzieś to umykało.

Jak wspomniałem źródłem dla  "muzyki w tle" jest u mnie jest YouTube, i nowe kolumny powinny sobie radzić z takim materiałem lepiej od obecnych BL40 MK3 Melodiki. W bardzo dużej mierze jest to spowodowane mozliwościa wyszukiwania głosowego, w które jest wyposażony tv, a które mocno poprawia i ulepsza użytkowanie. Na tą chwile nie wyobrażam sobie dalszego, codziennego użytkowania sprzętu bez tej funkcji. Dla mnie - petarda.

Dlatego na początku napisałem o Heco Aurora - na odsłuchach Melodiki, Indiany i Polków polecano mi je jako równie uniwersalne co Melodika, a zdecydowanie lepsze. Niestety czas nie pozwolił na porównanie. Ale pamięć pozostała. Stąd pomysł.

Czy w tej sytuacji Fyne i Tannoy odpadają? Jak wypadnie Celan? Audio Physic dadzą sobie radę z takim materiałem?

Podkreślam - nie szukam najlepszych kolumn, tylko najlepszego rozwiązania. Wybitne modele raczej staną w domu, w pokoju odsłuchowym, ale na to przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać. Choć Thieli bym posłuchał i teraz....

 

enak

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, enak napisał:

Czy w tej sytuacji Fyne i Tannoy odpadają? Jak wypadnie Celan? Audio Physic dadzą sobie radę z takim materiałem?

Audio Physici najbardziej pokażą najgorsza jakośc utworów.

Najlepiej ona "przejdzie" przez Celany oraz Fyne.

32 minuty temu, enak napisał:

Podkreślam - nie szukam najlepszych kolumn, tylko najlepszego rozwiązania. Wybitne modele raczej staną w domu, w pokoju odsłuchowym, ale na to przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać. Choć Thieli bym posłuchał i teraz....

Posłuchaj ale byc może to za wysokie progi jak na start.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dedal75 napisał:

Dbam byś był zadowolony 😊

Gracias amigo!

Wiem, że czym lepszy tor, tym bardziej są obnażane niedoskonałości nagrania i jakości materiału. Dlatego szukam czegoś, co zagra znośnie przy założeniu odtwarzania z YouTube, i bardzo dobrze przy dobrym źródle, jak Flac czy Wav. A w każdym wypadku przestrzenniej i detaliczniej od Melodiki.

Nie szukam nie wiadomo czego za nie wiadomo jaką kasę. Ale mogę na to przeznaczyć nawet 10kpln. Taki budżet bardziej wchodzi w grę przy założeniu zakupu nowych kolumn, ale nie boję się sprawdzonych używek, i tu pewnie jestem w stanie zrealizować założenie za połowę tej kwoty, albo i  raptem 30%. Szczerze mówiąc trochę się zdziwiłem niektórymi propozycjami, ale traktuje je jak najbardziej poważnie, bo w końcu przyjdzie czas na inne granie, i teraz wiem w którą stronę iść z Cyrusem. Ale do tego potrzebuję dedykowanego pomieszczenia, więc to musi jeszcze zaczekać...

Ostatecznie postawię na odsłuch Fyne 501/502 i Celan 7, do tego może Aurora 1000 jako jakieś odniesienie, i Audio Physic Classic 5/8 do porównania 🙂

Trochę boję się góry w polecanych MA Silver i Elacach, a sugerowane Magnaty nie podobają się żonie...

Co jeszcze by się nadawało? Quadral?

 

enak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, enak napisał:

Co jeszcze by się nadawało? Quadral?

Poszukaj używanych Usher Mini One DMD. W cenie do 10 tys. ciężko będzie znaleźć coś, co by je przebiło w dziedzinie naturalności, przestrzenności i jakości wysokich tonów. Są głosy, że grają poluzowanym basem, ale absolutnie tak ich nie odbieram - bas jest w mojej ocenie jak najbardziej prawidłowy, czyli zróżnicowany w zależności od danego instrumentu, obecny i stanowiący pożądaną podstawę dla reszty pasma. No i dostajesz jako wisienkę na torcie wspaniałe skrzynki, których jakość wykonania jest nie do przeskoczenia przez konkurentów w tej cenie.

Gdybyś chciał więcej informacji pytaj tu lub na priv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, enak napisał:

Trochę boję się góry w polecanych MA Silver i Elacach

Czemu? Te dwie kolumny mają akurat inną górę.

Jak będzie możliwość odsłuchu to koniecznie ich nie pomijaj.

8 godzin temu, grzegorz. napisał:

Nie myl natarczywej góry z górą o doskonałej jakości - to dwie różne kategorie pojęć.

Ale ta doskonała jakośc przy słabym materiale będzie natarczywa.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ale ta doskonała jakośc przy słabym materiale będzie natarczywa.

W takim razie wymagania Autora wątku są sprzeczne - "przestrzenne i detaliczne kolumny" do słabego materiału z Youtube. Albo rybki albo akwarium. Dla mnie w ogóle rozważanie Youtuba w kontekście hifi, to jakieś nieporozumienie. Kolega pisze że "Właśnie detali i przestrzeni brakuje mi w Melodikach" i gdy mu się proponuje coś, co te wymagania spełnia, odpowiada, że Youtube nie zagra - to żart jak dla mnie. Pewnie gdybym zaproponował kolumny bardziej gęsto grające (jakieś Wharfedale np,), to byłby zarzut, że detali nie będzie.

Edytowano przez grzegorz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu z Was chce mieć detaliczny system przy słabym źródle. Abo przy słabej realizacji nagrań. No tak się nie da! Albo mało szczegółów,  albo detal i akceptacja, że np. YT nie gra. Albo zmieniamy podejście i budujemy system najlepszy na jaki nas stać, a np. YT traktujemy jako poglądowy, nie jako główne źródło. 

Dla mnie YT to porażka sonicznie. Generalnie nie używam. Nawet czasem może drażnić przy muzyce w tle. Traktuję tę platformę na zasadzie jest, bo jest.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2022 o 11:38, grzegorz. napisał:

W takim razie wymagania Autora wątku są sprzeczne - "przestrzenne i detaliczne kolumny" do słabego materiału z Youtube. Albo rybki albo akwarium. 

 

Dnia 5.08.2022 o 13:31, 1Ender napisał:

YT nie gra.

 

Panowie, panowie panowie...

Topic dotyczy stricte wymiany kolumn Melodika na lepsze, przestrzenniejsze i bardziej detaliczne, ale uwaga, BEZ ZMIANY POZOSTAŁYCH ELEMENTÓW, a przyzwyczajenia i źródło do takich należą!

Jasno napisałem, że szukam przestrzenniejszej i detaliczniejszej Melodiki, bo tego mi aktualnie brakuje. I basta.

Idąc Waszym tropem pewnie znajdą się tacy, co napiszą: a to tak to to nie, paaanieee, musisz zmienić elektronikę, kable, pomieszczenie, repertuar, żonę... Heavy metal? Błeeeee - tylko jazz, jazzu słuchaj, tam som detale... Stop! 

Mój tor gra przyzwoicie, nawet z YT, brakuje jednak przestrzeni. I detali. Uwaga - tego nie szuka się w materiale z YT, tylko w dobrze zrealizowanych nagraniach via CD albo WAV/FLAC. Ale to nie zmienia faktu, że przez pięć-sześć dni w tygodniu będzie grał materiał z YT, i w tych momentach kolumny nie mogą być "za bardzo", bo takie połączenie zepsuje zabawę. Owszem - przy właściwym źródle i miejscu odsłuchu będzie miodzio dla uszu, ale co z muzyką puszczaną na szybko, przy porannej kawie, przed wyjściem do pracy? Albo organizowaną na potrzeby spędzenia miłych, spontanicznych chwil z żonką - mam wtedy podpinać gramofon i grzać lampy?

Cieszę się z Waszych propozycji, i z pewnością zwrócę uwagę na Thiel i Usher, ale chyba jeszcze nie teraz. Będę je miał na uwadze przy organizowaniu pokoju odsłuchowego, ale teraz potrzebuję czegoś bardziej uniwersalnego. Przestrzennego i detalicznego, ale pracującego w zgodzie ze słabszym materiałem. W tej chwili o to mi chodzi. W tej chwili tego szukam.

Dnia 5.08.2022 o 13:31, 1Ender napisał:

Albo zmieniamy podejście i budujemy system najlepszy na jaki nas stać

Nie zgodzę się z pierwszą tezą. Budujemy system jakiego potrzebujemy, a nie taki na jaki nas stać.

I o to Was właśnie pytam - jest tak i tak, chciałbym żeby kolumny były takie i takie w stosunku do obecnych, za czym się rozglądać, czego posłuchać?

 

Dnia 5.08.2022 o 13:31, 1Ender napisał:

YT traktujemy jako poglądowy, nie jako główne źródło. 

I podobnie jest w moim przypadku - to jest źródło codzienne, ale nie do właściwego odsłuchu. Ale to nie zmienia faktu, że muzyka na tym źródle ma brzmieć co najmniej nieźle. A na pewno lepiej, niż na BL40.

 

Zatem macie jeszcze jakieś pomysły? W tym miesiącu chciałbym poumawiać odsłuchy.

 

enak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, enak napisał:

Zatem macie jeszcze jakieś pomysły? W tym miesiącu chciałbym poumawiać odsłuchy.

3 strony już napisane. Przesledz wątek od początku. Pojawiały się kolumny nowe i uzywane. Zbierz liste w wymienionych modeli. Ona już będzie bardzo obszerna.

Klipsche, Heco, Monitor Audio, Ushery, Thiele. To co zostało tu zawarte w wątku już może Ci nie bbyć dane odsłuchać w miesiąc.

No chyba że bierzesz na to wolne :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

To co zostało tu zawarte w wątku już może Ci nie bbyć dane odsłuchać w miesiąc.

No chyba że bierzesz na to wolne :)

No a jakżeby inaczej? 😄

Posłucham tego, co będzie dostępne w moim zasięgu. Wspomnianych Usherów ani Thieli w pobliżu raczej nie trafię, dlatego na pierwszy ogień idą nówki: XT6F (jeśli gdziekolwiek będą), 501/502, Aurora i Celan 7/9, MA Silver, Elac Carina i AP Classic.

 

Dziękuję wszystkim za rady.

Jeśli komuś cos jeszcze się nasunie, to niech pisze!

A jeśli jest ktoś z okolic Cieszyna (Bielska?) kto ma takie graty do odsłuchania, i chciałby mi poświęcić parę chwil, to proszę o PM - wpadnę z piwem, wódką, szkocką, bimbrem...

Oczywiście napiszę tu co w końcu wybrałem, i z jakim rezultatem 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...