Skocz do zawartości

yaqin 5881a wymiana lamp


Recommended Posts

Posiadam właśnie ten wzmacniacz i słuchając dźwięku jaki generuje i z głośników i z słuchawek, uderza mnie to ze dźwięk jest trochę mało lampowy i wpadłem na pomysł wymiany lamp . Obecnie są zamontowane  lampy mocy chyba fabryczne tung sol 5881 z brązowymi otokami na dole lampy i sterujace [te mniejsze} 6n1p-ew roczniki lamp 65 71 rok .

 Może jakieś sugestie i podpowiedzi ? teraz dźwięk jest trochę jasny i meczący , mógłby być trochę taki bardziej analogowy nazwijmy to .kolumny jbl l 60 , źródło - pliki cyfrowe i daki trzy .

PS. kolumn nie chce zmieniać, może w przyszłości dokupię jakieś podstawkowce........tez bym chętnie Państwa sugestie poznał co do monitorów .

PS. yaqin jest modowany, kondesatory sprzęgające wymienił poprzedni właściciel . i zainstalowane wentylatorki tak gwoli ścisłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
3 godziny temu, Kubakk napisał:

Podpowiedź mogła być tylko jedna , zmień wzmacniacz - realnie koszt produkcji tego yaqina to 800-1000zł , czyli para w miarę fajnych lamp sterujących 6sn7 ;)  bez urazy

tak  sobie myslalem ze padnie taka odpowiedz........ to  moja pierwsza lampa = sentyment,------ tylko  ze  jesli kupie drozszy  ktos  popowie ze 8 tysiakow to malo i zmien wzmak na taki za 15 tysiakow , a nie o to chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 21.07.2022 o 19:05, desmodronik napisał:

 Posiadam   własnie  ten  wzmacniacz i słuchajac  dzwieeku  jaki  generuje  i  z  głosnikow  i  z  słuchawek  ,  uderza  mnie  to  ze   dzwiek  jest  troche   mało  lampowy  i  wpdlem  na  pomysł   wwymiany  lamp .  Obecnie  sa  zamontowanee    lampy  mocy  chyba  faabryczne   tung sol  5881  z  brazowymi  otokami  na  dole  lampy  i  sterujace   [te   mniejsze} 6n1p-ew   roczniki  lamp  65  71 rok .

   Moze  jakies  sugestie   i  podpowiedzi ?  teraz  dzwiek  jesst  troche  jasny   i  meczacy   ,  mogłby byc  troche   taki   bardzziej   analogowy  nazwijmy  to  .kolumny   jbl  l 60  ,  zrodlo  -  pliki   cyfrowe  i  daki   trzy .

ps  kolumn   nie  chce  zmieniac     ,   moze   w  przysszłosci   dokupie  jakies   podstawkowce........tez   bym   chetnie   Panstwa  sugestie  poznał  co  do   monitorów  .

  ps  yaqin  jesst  modowany   kondesatory  sprzegajace  wymienił  poprzedni  własciciel . i  zainstalowane  wentyatorki   tak  gwoli  scisłosci.

Sugestia. Załóż temat na audiostereo w dziale DIY.  Dołącz zdjęcia środka, schemat, opisz modyfikacje, opisz dźwięk jaki jest i jaki chcesz uzyskać. Jest bardzo duża szansa że uzyskasz realną pomoc. Wszystko zależy od konstrukcji wzmacniacza, może być też tak, że wymiana lamp niewiele wniesie. 🙂.

Daj link do tematu na audiostereo.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2022 o 07:12, 1Ender napisał:

Sugestia. Załóż temat na audiostereo w dziale DIY.  Dołącz zdjęcia środka, schemat, opisz modyfikacje, opisz dźwięk jaki jest i jaki chcesz uzyskać. Jest bardzo duża szansa że uzyskasz realną pomoc. Wszystko zależy od konstrukcji wzmacniacza, może być też tak, że wymiana lamp niewiele wniesie. 🙂.

Daj link do tematu na audiostereo.

Pozdrawiam 

o dziekuje za zainteresowanie - ostatnio   k. REGA  zasugerowal wymiane lamp sterujacych   ..u  mnie sa slynne 6n1p-ew z roznych lat .

 

Dnia 1.09.2022 o 08:49, Audio Autonomy napisał:

możesz pomyśleć o wymianie lamp mocy na 5881 Sovtek. Mają trochę gęstsze i bardziej dociążone brzmienie, a tego chyba szukasz :)

i to jest  juz trop - moj janek gra troche srednicowo wiec  zmiekczenie i  zadymienie srednicy  bylo by ok .ostatnio  eksperymentuje z kolumnami i widac  swiatlo  w ytunelu....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

 Dziekuje  za  sugestie  i  polecane  rozwiazania - wymiana  lamp  nie jest  juz  tak  konieczna ,jak  myslałem , eksperymentowałem  z  kolumnami  podłaczałem  po  Janka kilkanascie par  kolumn   a  zagrały    najlepiej     -

      phonar  volume 1.1 - posiadam  zmodyfikowane    nowe  obudowy plus  15-20 proc wiekszy litraż , elektryka nie  ruszana ,   bdb  prowadzony  bas  i   przestrzennosc  dwieku.

           dali  104  -  zabijaja  skutecznoscia , pieknie   prezentuja  całe  pasmo  , wybitnie  wokale  , znakomicuie tez  graja  z tranzystorami

    magnat quantum 603 -  mimo  aluminiowej  membrany  , gonia  dzwiekowo  kolumny  powyzej. choc   skala  dzwieku  troche  mniejsza   jak  to  podstawkowce.

ps -  ostatnio  porównałem   z yaqinem   ,  mingde 34l ,  i   janek  nie ma  sie  czego  wstydzic , choc brzmienie  lamp  w  Mingdzie  jest  bardziej subtelne . janek  brzmi  nieco tranzystorowo  w tym pojedynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...