Skocz do zawartości

Instalacja kina zakończona, zapraszam na filmik pokazowy :-)


tomw

Recommended Posts

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

E tam, 4m x 5m spokojnie wystarczy, po co więcej? ;) U mnie będzie podobnie - 4 x 6.

Ze wzgledu na problemy z modami pomieszczenia i basem w malych pokojach 🙂 U mojej dziewczyny jeden sredni sub w salonie 100m2 dawal lepszy bas w miejscu odsluchu niz u mnie dwa porzadne 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomw napisał:

w salonie 100m2

😮 Wow, respekt ;)

4 minuty temu, tomw napisał:

Ze wzgledu na problemy z modami pomieszczenia i basem w malych pokojach 🙂 U mojej dziewczyny jeden sredni sub w salonie 100m2 dawal lepszy bas w miejscu odsluchu niz u mnie dwa porzadne 🙂

Nie myślałeś o SBA/DBA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Adi777 napisał:

😮 Wow, respekt ;)

hehe, znaczy to taka bardziej otwarta przestrzen, w sensie na dole po prostu jest jedno wielkie pomieszczenie jako salon, jadalnia i kuchnia, ale na potrzeby akustyki to jedno pomieszczenie 🙂 Pomieszczenie praktycznie wiec nie wplywa na odbior basu przy tych wymiarach 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Adi777 napisał:

Fajnie 🙂

Zamierzasz też grać w gry?

Tak, XBOX stoi i czeka az bede mial czas :D Znaczy juz gralem wczesniej na PC nieco, kapitalny efekt z takim dzwiekiem 🙂

 

10 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Robiłeś jakieś pomiary co do subwooferów? Czy tak dokładnie w rogach czy może lepiej je dać delikatnie do środka.

Pytam z ciekawości.

Piotr

Dokladne pomiary beda niebawem, na ucho w 1/4 i 3/4 pomieszczenia jest potezna dziura przy okolo 50Hz, jak stoja w rogach jest mniejsza, plus potezny rezonans przy 30Hz 🙂 Ale ja robie bas wedle systemu Todda Welti, czyli 4 suby w rogach 🙂 Choc teraz kombinuje jeszcze z jedna duza pulapka basowa i jesli wyjdzie na tyle ze da sie to po ludzku skalibrowac uzywajac wbudowanych DSP i Dirac Live, to beda dwa jak teraz, tylko otwarte PB3000 🙂 Wolal bym tak bo przy 4 jeden by wypadal na drzwiach wejsciowych, wiec musial bym jakies szyny dorobic aby go altwo przesuwac 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Heathen napisał:

No pozazdrościć, co dedykowane pomieszczenie to dedykowane.

Pytanie o ekran? Czy on jest biał? Czy tylko tak wygląda na filmie.

W takiej jaskini raczej celowałbym w mniejszy gain i zdecydowanie szary ekran by kontrast podbić

Dzieki 🙂 I tak, bialy, szary daje sie w pomieszczeniach gdzie dochodzi jakies swiatlo z innych zrodel ktore obniza kontrast, aby tak jak mowisz podbic kontrast 🙂 U mnie z racji ze nie ma okien i jest wszystko na czarno jest bialy z high gain, dzieki temu projektor pracuje w trybie ECO co daje duza zywotnosc lampy i praktycznie go nie slychac 🙂 A, dodam ze jakos obrazu i odbioru jest rewelacyjna 🙂

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Heathen napisał:

Faktycznie namieszałem, coś "na logikę" sobie ubzdurałem że jest na odwrót;P

 

Jest troche tych "zasad" w kinie, mozna sie pogubic :D

2 minuty temu, Adi777 napisał:

Myślę, że tak styl chciałbym mieć też u siebie. Prosto, klasycznie, stonowanie, bez żadnych oczojebnych wydziwień, kolorów, i tak dalej. 

 

Ja tez nie dosc ze lubie prostote, to i nie bylo budzetu na jakies ozdobne rzeczy, wolalem zainwestowac w lepszy sprzet niz ozdoby 🙂 Do tego mi przeszkadza wszystko co odciaga moja uwage od ekranu, nawet te szare dyfuzory mi przeszkadzaja, czy odbicia ekranu od kolumn/subow 🙂 Dla tego wszystkie jasniejsze panele bede malowal na czarny mat jak znajde chwile, a kolumny obkleilem materialem nie odbijajacym swiatla 🙂 No ale wizualny aspekt wygladu pomieszczenia to juz kwestia gustu, aby uzytkownik byl zadowolony 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Adi777 napisał:

@tomw Napiszesz coś więcej o sprzęcie?

Jasne 🙂

Przody to 3 x Klipsch THX8000L ktore sa najlepszymi kinowymi kolumnami jakie slyszalem jak na razie 🙂 One maja obudowy zamkniete, mimo ze to instalacyjne wiec lewa i prawa maja tylko ramki dorobione, jako ze nie chcialem ciac scian 🙂

Tyly to Klipsche THX8000S, roznia sie od przednich tym ze maja dwa wysokonowe jako bipole, sredni jest jeden taki sam jak przednie, kierunkowy 🙂 Tez w ramknach na scianach 🙂

Suby to 2x SVS SB3000, pod lugich testach roznych modeli SVSa wybralem te ze wzgledu na to ze graja kapitalnie i sa malutkie 🙂 Docelowo beda 4, po jednym w rogu, acz jesli mi sie uda ogarnac dziure 50Hz pulapka basowa z ktora kombinuje, to beda 2x otwarte PB3000 w przednich rogach, jako ze wole w kinie otwarte 🙂

Docelowo beda jeszcze dwa atmosy z serii THX, nad modelem sie zastanawiam ale chyba ogarne mocowanie porzadne i dam te same THX 8000, ktore ogolnie nie sa do mocowania na suficie z racji na ciezar 🙂

Kable to QED Strand 79 do kolumn i SVS Soundpath sygnalowe (docelowo)

Akustyka to 8 paneli 10cm i 2 panele 5cm 120x60 pochlaniajace od Mega Acoustics. 6 dyfuzorow 3D 60x60 od Vicoustics ze styroduru, 4 dyfuzory 2D 100x60 od jakiejs malej firmy ze styroduru i 2 drewniane 50x80 tez od jakiejs malej firmy 🙂 Panele ze styroduru beda malowane farba 2x aby nie pochlanialy dzwieku 🙂

Zasilane jest ro wszystko dwoma Arcamami, AVR850 dziala jako procesor i zasila tylne i bedzie zasilal sufitowe, AVR600 jako koncowka mocy zasilajaca przod i boki 🙂

Zrodlo to NVidia Shield + server PC, do tego XBOX S 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacniutko to wygląda. Nic tylko pogratulować dedykowanego pomieszczenia na kino domowe. Marzenie wielu osób z tego forum ze mną włącznie :D
Jedyne chyba co bym ja w taki układzie zmienił to fotele przesunął bardziej na środek. Chyba, że po prostu na filmiku nie stoją w docelowym miejscu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...