Skocz do zawartości

Marantz KI Pearl Lite (Hi-end, Endgame)


lpomis

Recommended Posts

9 godzin temu, kaczadupa napisał:

Mam obawy, że "kocur" będzie miał tępe pazurki. 

Zapewne słuszne uwaga, bo przeciez każdy szanujący się audiofil wie, że nic co nie zostało wyprodukowane w UK, bądź w jakiejś niszowej manufakturze, nie ma prawa zagrać. No i przecież używki też są be. Na bank ktoś to katował, pluł na to a kto wie czy nie używał jako popielniczki 🙂.

 

12 godzin temu, kaczadupa napisał:

Podobno perkusja na systemie Marantz  / ATC7 jest obłędna. Będzie grane. 

Mnie bardziej interesuje to jak wygląda akustyka Twojego pomieszczenia, drogi Adamie. W wielu Twoich postach przewija się szydera, odnosząca się do tego jak gra u kogoś taki czy inny sprzęt, my natomiast, biedne szaraki, nie wiemy nic na temat akustyki, ustawienia kolumn czy sprzętu towarzyszącego Twoim testom. Często padają słowa krytyki w stosunku do Kraftowych testów, a bo to pokój źle zaadoptowany, a bo to elektronika marna. Skoro można czepić się jego, to ja pozwolę sobie zapytać - jak wygląda u Ciebie akustyka, jak ustawione są kolumny? Jakie jest źródło? A może jakieś pomiary wrzucisz?  Bo można odnieść wrażenie, że poza wybitnymi ATC i super wypasoonymi wzmacniaczami, nic więcej wpływu na dźwięk u Ciebie nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie wytrzymał... 

Traktuj testy jako zabawę Seba, zapomniałeś już?

Ważne, że Tobie gra! A jak i nam zagra to będziesz miał jeszcze większą satysfakcję :) Zwłaszcza, że będziemy mieli również Twoje paczki. 

Więc relaks Seba, relaks a nie takie nerwowe wpisy. To tylko test martwego przedmiotu,  kolejnego klamota i tyle. Czy on z Anglii, Niemiec czy Rumunii jest dla mnie bez znaczenia. 

A co do akustyki, przecież widziałeś wykres Wojtka, wygląda dobrze. No i najważniejsze, że każdy wzmacniacz ma takie same warunki. 

Nie mierzyłem swojego pokoju, akustyka jest bardzo ważna ale jak mówię, posłuchamy również u Wojtka a pomieszczenia będą te same co dla innych wzmacniaczy więc Marantz nie zostanie skrzywdzony. Jak zauważyłeś, Wojtek i ja zupełnie na inne elementy brzmienia  kładziemy nacisk, zamiast być ciekawym wniosków, Ty masz nerwy. 

I dziwnym trafem tylko moje wpisy o Marantzu komentujesz a Wojtka już nie;) 

Ps. Zabawa, to tylko zabawa a nie egzamin maturalny. Przecież w audio każdemu może się podobać zupełnie  inne brzmienie co chyba dobitnie pokazałem ostatnim testem Regi, gdzie dla Wojtka Rega nie za bardzo podeszła  a ja bardzo poważnie rozważam jej zakup. 

 

 

9 minut temu, J4Z napisał:

Oczywiście nie jest to koniecznością, bo to forum, nie redakcja, jednak dzięki takim informacjom można co nieco sobie wyobrazić. Pozdr. 

Pokaż mi wykresy z pomieszczeń naszych magazynów audio czy blogerów? Poza wykresem Szymonfabera ja takich nie widziałem. Mało tego, nawet nie wiemy na jakim wzmacniaczu i źródle np. magazyn Audio testuje głośniki. A przecież są to profesjonaliści a nie zwykli użytkownicy forum do jakich my się zaliczamy. Dla nas to tylko zabawa a dla nich poważna praca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż powiem Ci J4Z, że ta zabawa  potrafi też wkurzać bo gra mi teraz Led Zeppelin i z Regą dla mnie jest super ale włączam LTJ Bukem i troszkę za miękko, troszkę za analogowo... 

Tyle w temacie uniwersalnej integry :) No bez dwóch wzmacniaczy albo dwóch różnie grających paczek się nie obejdzie. Ze słuchawkami to samo... A przecież tu akustyka nam odpada. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kaczadupa napisał:

No i nie wytrzymał... 

Adam, naprawdę nie bardzo obchodzi mnie co myślisz o moim marantzu, o mnie, o zestawie który mam. Zupełnie o co innego mi chodzi. 

Chodzi mi o Twój prześmiewczo-szyderczo-wyniosły ton, wyniesiony, tak mi się wydaje, z sąsiedniego forum. To tam użytkownicy chcąc udowodnić, że mają lepiej, ciekawiej, fajniej, idą w podobe wypowiedzi. Nie chodzi mi bynajmniej o wpisy, które popełniłeś w tym temacie, ale o kilka innych. Nie chcę być wróżką, ale domyślam się jak zakończy się Twoje testowanie marantza. Znam Twój stosunek do mainstreamowych marek, i domyślam się, że gdyby ten wzmacniacz "zagrał" jako tako z którąkolwiek parą kolumn, to sam fakt, że nie zrobili tego anglicy w blasku wschodzącego księżyca, sprawi,  że przekreślisz go na "dzień dobry".

Dlatego jeśli rzeczywiście udasz się do Wojtka, postaraj się podejść do testu tak profesjonalnie jak robisz to z tymi wszystkimi obcmokanymi do tej pory wzmacniaczami. Krytykuj, ale rób to w sposób godny najlepszego testera forum, a nie gimnazjalisty chcącego zaimponować swoim pryszczatym kolegom. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba, daj sobie spokój z kiepską i obrażającą mnie na każdym kroku zabawą w psychologa oraz domysły co będzie a co nie będzie. Przemyśl to. 

Czy ciągle musisz mieć z kimś na tym forum problem?

Zabawa, rozumiesz? Zabawa i ciekawość co podoba się Tobie (będziemy mieć praktycznie ten sam system) i Kraftowi (co pokaże poprawnie zbudowany wzmacniacz). 

Czy to tak ciężko zrozumieć. Z dotychczas  słuchanych klamotów Marantza widzę je jako urządzenia bez dynamiki, miękkie, grające lekko i płynnie. Ale może teraz będzie inaczej, nie wiem. 

6 minut temu, DiBatonio napisał:

To ile masz już tych wzmacniaczy i paczek?

Pozwól Jacku, że po Twoich ostatnich wyczynach na forum jednak przestanę odpowiadać na Twoje pytania. Jako że trochę się znamy to toleruję Twoje wybryki, każdy czasem napisze za dużo ale Ty ostatnio przegiąłeś i zobacz jaka pustynia nastała na forum. Wiesz co powinieneś zrobić, prawda? Bez odbioru. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kaczadupa napisał:

Pozwól Jacku, że po Twoich ostatnich wyczynach na forum jednak przestanę odpowiadać na Twoje pytania. Jako że trochę się znamy to toleruję Twoje wybryki, każdy czasem napisze za dużo ale Ty ostatnio przegiąłeś i zobacz jaka pustynia została na forum. Wiesz co powinieneś zrobić, prawda? Bez odbioru. 

Uuuuuu…, że co proszę ?

Próbujesz mnie obarczyć tym, że forumowi „mędrcy” nie piszą? 
A zauważyłeś może, że pomimo iż ja nadal uczestniczę, to nie ma wojenek, a bzdetów pseudo znawców i pomiarowców, którzy niewiele osiągneli w audio też jakoś mniej?

A jedyne co potrafią to kopiować z ASRów i innych takich, bo …

Może i dobrze, że nie piszą, przynajmniej jest ogólny spokój i mniej pierd….a zasysanego z zagranicznych for.

A zresztą, twoja sprawa nie będę się tłumaczyć, bo niby z czego…

Żongluj dalej wzmacniaczykami i  paczkami jak to w twoim slangu mawiają o głośnikach.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, możesz wymienić kogoś poza Tobą? Masz na myśli DiBatonio? Z nim, w przeciwieństwie do Ciebie, potrafiłem się dogadać. 

 

13 minut temu, kaczadupa napisał:

Seba, daj sobie spokój z kiepską i obrażającą mnie na każdym kroku zabawą w psychologa oraz domysły co będzie a co nie będzie. Przemyśl to. 

Skoro obrażam tak wartościową dla tego forum postać, zgłoś to. Nie widzę nigdzie w moich wpisach niczego, co mogłoby brzmieć jako obraza Twojej czcigodnej osoby. Ale zaraz, przecież każdy wpis, który nie całuje i nie łechce Twego przerośniętego ego, jest dla Ciebie obraźliwy. Przecież nie dalej niż wczoraj obraził Cię @muzofan, bo ośmielił się zapytać o coś o co nie chciałeś być zapytany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaczadupa Adamie. Teraz tak serio i bez osobistych wycieczek. 

Uważam, że robisz bardzo dobrą robotę jeśli chodzi o testowanie wzmacniaczy. Naprawdę. Ale znając Twoje wpisy z audiostereo i stąd, wiem że potrafisz często dopiec rozmówcy. Zdaję sobie sprawę, że często mogą być to żarty, ale bez mimiki, gestykulacji itp, ciężko z samych literek wywnioskować czy piszesz poważnie czy też nie. I uwierz mi, nie tylko ja to tak odbieram. 

Co do mnie. Nie wybielam się. Wiem że jestem wybuchowy, napastliwy a czasem i chamski. Taki mój urok 😝.

Do sedna. Na litość boską, nie zachowaj się jak Jarek i nie odchodź z forum. Wierz mi. Smutno tu bez Ciebie. 

Bez Jarka też.

A i za DiBatonio pewnie też byśmy tęsknili 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, seba3002 napisał:

@kaczadupa Adamie. Teraz tak serio i bez osobistych wycieczek. 

Uważam, że robisz bardzo dobrą robotę jeśli chodzi o testowanie wzmacniaczy. Naprawdę. Ale znając Twoje wpisy z audiostereo i stąd, wiem że potrafisz często dopiec rozmówcy. Zdaję sobie sprawę, że często mogą być to żarty, ale bez mimiki, gestykulacji itp, ciężko z samych literek wywnioskować czy piszesz poważnie czy też nie. I uwierz mi, nie tylko ja to tak odbieram. 

Co do mnie. Nie wybielam się. Wiem że jestem wybuchowy, napastliwy a czasem i chamski. Taki mój urok 😝.

Do sedna. Na litość boską, nie zachowaj się jak Jarek i nie odchodź z forum. Wierz mi. Smutno tu bez Ciebie. 

Bez Jarka też.

A i za DiBatonio pewnie też byśmy tęsknili 🤪

Spokojnie, Kraft wróci. Lubi być proszony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...