Skocz do zawartości

Marantz KI Pearl Lite (Hi-end, Endgame)


lpomis

Recommended Posts

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ja kupiłem nowke z sklepu w cenie ok £250.

Okej, tylko to jakieś śmieszne pieniądze. Trafiła Ci się mega dobra oferta. Przy cenie ~3000zł PM6006 już taki dobry nie jest. Miałem go kiedyś u siebie przez tydzień i cóż, też nie zachwycił, nawet na początku audio przygody.

1 godzinę temu, soberowy napisał:

Myślę, że do tego wzmacniacza należy podłączyć monitory z wyżej półki np ATC SCM7 i wtedy on pokaże swoje możliwości :) 

O widzisz. Tego nie wziąłem pod uwagę. Cholera. Trzeba powtórzyć odsłuchy :D

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10lat temu bodajże miałem PM6004 jak go brałem gość w sklepie powiedział mi że gra dopiero od serii 8 jeśli mnie pamięć nie myli , fakty wytrzymał u mnie może rok i sprzedałem ,by kupić też nie specjalny CA651a dobrze że się też sypnął po roku na gwarancji i zwrócili mi kasę 😊 . Ale tego KI Pearl bym posłuchał .Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Dedal75 napisał:

10lat temu bodajże miałem PM6004 jak go brałem gość w sklepie powiedział mi że gra dopiero od serii 8 jeśli mnie pamięć nie myli

Tego typu opowieści zawsze traktuje z dystansem. Mnie kiedyś ktoś powiedział o pewnym producencie kolumn (nie bede pisał dokładnie o kogo chodzi), że ich kolumny graja dopiero od pewnego modelu wzwyż. Ten model od ktorego to niby zaczyna sie dobre granie... to kwota mocno zaporowa dla wielu. 

A modele poniżej "tego modelu" sa w wielu systemach i ludzie chwalą za brzmienie. Tak wiec można wysłuchać opowieści, ale zdanie należy sobie zawsze wyrobić samemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z KI Pearl Lite lata temu ( może z 10 lat temu ) trwała dosłownie 15 minut, tyle czasu mi wystarczyło by wiedzieć, że to kompletnie nie moja bajka, grało to wtedy z Focal Chorus 826VW. Poczciwy Denon PMA-1500AE zagrał zdecydowanie lepiej mimo niższej ceny. Niemniej znam wielu klientów, którzy podczas odsłuchów ulegli czarowi Marantza i cieszą się nim do dnia dzisiejszego.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te duet ze zdjęć/8005 plus LS3/5a grał u mnie w sypialni tylko 6 mcy. Nie poznałem się na nim. I to było 2 lata temu. 

Ten duet „gra” u kolegi w ogromnym salonie 40+ mtr kw, ale słuchamy sobie razem w bardzo bliskim polu. Max 2 metry/trójkąt.

Michał Bajor, Stanisław Soyka, Hanna Banaszak, panie Miśkiewicz, Jopek, Bem, artyści z Piwnicy pod Baranami itp.

Zatem górny midbas, dolna średnica, w tych rejonach. Akustycznie i często realizacje „Live”.

Zawsze wracam od kolegi po odsłuchu taki zadowolony, usatysfakcjonowany. Dla mnie w takim repertuarze ten duet plus gramofon daje mi bardzo dużo przyjemności, spokoju i radości.

Samo brzmienie jest czyste, ale gęste, z mnóstwem powietrza wokół wokali. Instrumenty tylko czasami lekko „posklejane”, zachodzące na siebie.

Narastanie-trwanie-wygaszanie nie zawsze spójne i dynamika tych mikro zdarzeń może się zdawać wątpliwa, choć szczegóły występują i owszem.

U mnie w salonie zdolność sprzętu do ukazania tej rozpiętości jest większa i daje znacznie większe złudzenie uczestnictwa w „Live”

Brzmienie Marantz-LS3/5a mojego kolegi i u niego w salonie daje mi bardzo dużo przyjemności i spokoju. 

Nie miałem przyjemności przysłuchiwać się tytułowemu modelowi/test, ale tak coś podejrzewam, że niedaleko mu do PM8005. 

5BC0178F-496A-4C97-AB72-96021E2BAD42.jpeg

423AC8D8-761B-4DCA-AA83-54941333DBB8.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Moja przygoda z KI Pearl Lite lata temu ( może z 10 lat temu ) trwała dosłownie 15 minut, tyle czasu mi wystarczyło by wiedzieć, że to kompletnie nie moja bajka, grało to wtedy z Focal Chorus 826VW. Poczciwy Denon PMA-1500AE zagrał zdecydowanie lepiej mimo niższej ceny. Niemniej znam wielu klientów, którzy podczas odsłuchów ulegli czarowi Marantza i cieszą się nim do dnia dzisiejszego.

Pozdrawiam,

Michał

Panie Michale, ale może właśnie problemem były kolumny a nie sam wzmacniacz? 

Jakiś czas temu miałem u siebie dość mocno promowanego na forum Rokana Atessę. Fajny wzmacniacz, ale mi jego brzmienie nie odpowiadało. Mógłbym zatem napisać, że mój stary marantz zagrał lepiej niż nowy anglik. Ale byłaby to tylko moja subiektywna opinia a tysiac innych osób mogłaby się z nią nie zgodzić. 

Moim skromny zdaniem, audio jest tak trudnym do oceny zagadnieniem, że pisanie iż coś jest lepsze lub gorsze jest dla mnie totalnym absurdem. Mowa oczywiście o urządzeniach w podobnej cenie.

I wiem, że mogą paść teraz słowa, że pewne zestawienia się nie sprawdzają? A co jeśli ktoś odsłuchał dość pokaźną liczbę systemów a jednak wybierze ostre klipsche z jasnym wzmacniaczem? Czy oznacza to, że taka osoba ma zły gust 🙂? Bo czytając forum często odnoszę wrażenie, że strony sporów na siłę starają przekonać swoich oponentów, że to co im się podoba, jest - mówiąc brzydko - kijowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, seba3002 napisał:

Panie Michale, ale może właśnie problemem były kolumny a nie sam wzmacniacz? 

Focale były cudowne, zostały ze mną kilka lat. :D

Opisałem tu tylko i wyłącznie moje osobiste odczucia ( te dwa elementy ewidentnie się nie zgrały ), druga cześć mojej wypowiedzi wskazująca na wybory moich klientów wskazuje, że wszystko jest kwestią gustu i osobistych preferencji. Niemniej trzeba oddać, że wprowadzenie zaokrąglonych boczków w tamtych czasach było stylistycznym strzałem w 10 i przysporzyło firmie Marantz wielu nowych klientów.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...