Skocz do zawartości

Jak tam Wasze wzmacniacze w tych temperaturach?


Recommended Posts

14 godzin temu, River napisał:

Dopiero jak podłączyłem kef r300 zaczął być dość gorący

 

6 godzin temu, lysyrafal napisał:

Po prostu wzmacniacz który posiadasz, nie jest wystarczająco wydajny, jeżeli tak mocno się nagrzewa.

Panowie, ale spójrzcie jak Kefy R300 schodzą z impedancją.

Nominalna 8 Ohm, a minimalna 3,5 Ohma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2022 o 07:55, Adi777 napisał:

Dlaczego nie zainstalujesz klimatyzacji?

A po co mam instalować klimatyzację ???
Nie dopuszczam, by mi się sprzęt przegrzewał i mam zawsze możliwość wyboru z którego systemu chcę korzystać w danym momencie...

Szkoda zdrowia i kasy, bo zmiany temperaturowe przy wyjściu z mieszkania i tak zawsze będą, w dodatku spore, wychodząc na zewnątrz będzie skwar, a i tak nie ma sensu mieć klimy włączonej  24 godziny na dobę.
Na potrzeby sprzętu - nie potrzebuję, skoro to maks. kilka...killkanaście dni w roku. Poza tym - szkoda energii i ocieplenia klimatu, a i trochę głośniej jest przy włączonej klimie i za bardzo wysusza powietrze.
Jakby wszyscy używali klimy w mieszkaniach, to szkoda gadać ile energii by szło w cholerę oraz jak by wyglądało ocieplenie klimatu.
Na wszelki wypadek dodam, że w klimatyzacja pojazdach to co innego, bo tam już wchodzi aspekt bezpieczeństwa 🙂

Pozdrawiam
PS. To by było na tyle, by nie wchodzić w OT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2022 o 21:34, mateolo2 napisał:

To jest faktycznie ciekawa zależność względem kolumn, której troszkę nie rozumiem 🙄 Jak miałem jakieś skuteczne kolumny typu Comete ez, rp 600m to jakby się nie grało to wzmak lekko ciepły. A z kefami r300 wzmacniacz z gałką glosnosci na tym samym poziomie gorący. Przecież wzmacniacz na danym poziomie glosnosci podaje tyle samo wat niezależnie od kolumn, czy nie? Czy to działa tak, ze w zależności od impedancji i jej spadkow w danej kolumnie przy tej samej glosnosci waty podawane są różne?

Impedancja ma znaczenie. 

A mojej Ugody nic nie rusza. Bez względu na temperaturę. Chyba dobra konstrukcja?? :)))

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Rafał, 1600 to kawał potwora w starym stylu 👍 ja myśle że każdy wzmacniacz przy niektórych kolumnach się  napoci. Pytanie jeszcze co znaczy bardzo gorąco. Dla jednego to bedzie 45 stopni dla kogos innego 80...

Oczywiście że tak, i trzeba się starać minimalizować ten efekt, a nie jak wcześniej zostało napisane "smażyć jajka" na nim można. Dużo zależy od klasy samego wzmacniacza w jakiej pracuje, zatem te nagrzewanie czy oddawanie ciepła będzie różne. Z tego co obserwuje na Forum, jest tak, iż większość wzmacniaczy podłączanych do kolumn jest po prostu za słabych. W przypadku spokojnego grania, wystarczy taki wzmacniacz, ale do łojenia już nie, ponieważ robi się chaos w brzmieniu i zwyczajnie nie da się tego słuchać.

13 godzin temu, mateolo2 napisał:

Wiesz co, nie wydaje mi się ponieważ mam 85 w na kanał przy 8ohm i 140 przy 4, a to niewielkie kolumny podstawkowe  8ohm 89db skuteczności. Gałkę glosnosci odkręcam max na 9.30-10 i szyby się trzęsą

Podałeś dane katalogowe kolumny, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistością, a reguły są zawyżone. Co do samego wzmacniacza, może być odwrotnie, bo tu z reguły są trochę zaniżone. W moim przypadku, mam kolumny, które są o wiele mniej wymagające i wzmacniacz dużo mocniejszy od Twojego. Z drugiej strony, wzmacniacz nie musi mieć wcale dużo mocy, a będzie o wiele bardziej sprawny od mojego czy Twojego wzmacniacza.

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/2529-silver-2

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3026-ra-1572

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mateolo2 napisał:

Gałkę glosnosci odkręcam max na 9.30-10 i szyby się trzęsą

U mnie też kiedyś szyby drgały, jak miałem kolumny Altus 300 i amplituner stereo Technics. Powiem więcej, nawet potrafiły kryształy spadać z meblościanki.

13 godzin temu, DiBatonio napisał:

Nominalna 8 Ohm, a minimalna 3,5 Ohma.

To właśnie próbuje przekazać Koledze i w wielu innych tematach również. Niby to wie, ale jest zdziwiony, czemu to tak ważne i później piece się mocno nagrzewają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fantomas napisał:

Moje trzymają się ciepło heh 😜

Dobra. Lecz NIE BARDZO DOBRA z tego co wiem

A słuchałeś? A skąd wiesz?

Idąc tą drogą to każdy element audio będzie nie bardzo dobry. Nawet jak jakiś element będzie wybitny, to też znajdziesz kogoś, kto powie że nie bardzo. Wszystko zależy od zgrania całości. Od słuchu słuchacza i preferencji muzycznych. Pomijając akustykę.

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2022 o 20:50, mateolo2 napisał:

Ciekaw jestem czy te upały szkodą wzmacniaczom jak się tak rozgrzewają podczas grania… Pewnie tam są jakieś zabezpieczenia od wysokiej temperatury, ale głupio by było to przegrzać 

Mój piecyk ma obwody zabezpieczające. Przy zbliżaniu się do wysokich wartości  temperatur informuje o tym na wyświetlaczu, a przy zbliżaniu do wartości krytycznych samoczynnie się wyłącza. Mam piecyk w klasie A, który z natury grzeje się niemiłosiernie, ale nigdy nie przegrzałem sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2022 o 21:10, Melo-man napisał:

Mój piecyk ma obwody zabezpieczające. Przy zbliżaniu się do wysokich wartości  temperatur informuje o tym na wyświetlaczu, a przy zbliżaniu do wartości krytycznych samoczynnie się wyłącza. Mam piecyk w klasie A, który z natury grzeje się niemiłosiernie, ale nigdy nie przegrzałem sprzętu.

Nawet jak przegrzejesz to zadziała zabezpieczenie i wyłączy wzmacniacz miałem tak kiedyś w starym technics z wzmacniaczem H+ było gorąco i granie 20minutowe na full by po testować 😉 no i w pewnym momencie wszystko ucichło, pierwsza myśl Koszty naprawy, a po wyłączeniu z sieci na godzinę i ponownym włączeniu wszystko działało, dziś w nowych sprzętach jest więcej zabezpieczeń. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny odleciały w kosmos:

https://audio.com.pl/testy/stereo/przedwzmacniacz-koncowka-mocy/3531-audio-research-reference-6se-160s

Nie żebym miał coś przeciwko Audio Research i żeby mnie nie było stać, ale wydawanie ponad 200 tysi na coś, co w środku wygląda gorzej od mojego Heritage...

A ja się czepiałem ceny nowego Vivaldiego... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...