Skocz do zawartości

Dobór wzmaka do KEF R700


Pilpil

Recommended Posts

Witam wszystkich, obecnie stoje przed wymiana wzmacniacza. Posiadam kolumny KEF R700 których nie bede zmieniać pozostaje dobranie wzmaka. Odbył sie odsłuch i pozostaje kwestia wyboru pomiędzy : Cambridge CXA61/81 lub Quad Vena II play. Odsłuch odbył sie na R5.Pochylam sie bardziej ku CXA81.

zastanawiam sie jednak czy owe wzmacniacze pociągną R700.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef r700 to większe i bardzo dobre kolumny i oczywiście wybrane wzmacniacze dadzą radę, ale w mojej ocenie nie wydobędą z nich całej okazałości brzmienia. Proponowałbym ci posłuchać nieco droższych wzmacniaczy bo i kolumny też nie należały do tanich i dobrze dobrany wzmacniacz da ci znaczniej więcej frajdy. Popatrz na wzmacniacze hybrydowe Vincenta SV237MK, czy SV228, albo świetny wzmacniacz Unison Research Unico Due.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Q21 napisał:

Kef r700 to większe i bardzo dobre kolumny i oczywiście wybrane wzmacniacze dadzą radę, ale w mojej ocenie nie wydobędą z nich całej okazałości brzmienia. Proponowałbym ci posłuchać nieco droższych wzmacniaczy bo i kolumny też nie należały do tanich i dobrze dobrany wzmacniacz da ci znaczniej więcej frajdy. Popatrz na wzmacniacze hybrydowe Vincenta SV237MK, czy SV228, albo świetny wzmacniacz Unison Research Unico Due.

@Q21 A czy przypadkiem Unison czy Vincent nie zamulą tych kolumn swoim ciepełkiem? Kefy z serii r 300/500/700 to swietne kolumny, ale w miarę powszechna jest opinia, ze trzeba je łączyć ze wzmacniaczami żywymi i szybkimi, żeby wydobyć z nich cały potencjał. Stad bardzo popularne są z tą seria wzmacniacze Hegela np. Ja mam je z primare i tez fajnie to gra. Naima nigdy nie słyszałem, ale tez nie brzmi to jak zły pomysł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z czym będziemy łączyć wybrane kolumny pozostają w indywidualnych preferencjach słuchacza. Osobiście uważam ocieplenie barwy  kolumn, które grają stosunkowo dynamicznie i neutralnie jako fajny efekt taki jaki lubię, ale jeśli szukamy bardziej analitycznego i zdyscyplinowanego brzmienia można połączyć to z np. wzmacniaczem Hegel, ale będzie mniej muzykalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te kolumny R700 połączone z Denon pma 1600. gra potężnie. Denon jest bardzo dynamiczy. Ostatnio podłaczyłem w bi wiring jest jeszcze lepiej, więcej szczegółów. Kable audionova.

Kolumny R700 są niesamowite. Brzmienie,wykonanie,innowacyjność to aż bije po oczach. Dla mnie cała reszta w tym przedziale cenowym wypada żałośnie.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Q21 napisał:

Oczywiście z czym będziemy łączyć wybrane kolumny pozostają w indywidualnych preferencjach słuchacza. Osobiście uważam ocieplenie barwy  kolumn, które grają stosunkowo dynamicznie i neutralnie jako fajny efekt taki jaki lubię, ale jeśli szukamy bardziej analitycznego i zdyscyplinowanego brzmienia można połączyć to z np. wzmacniaczem Hegel, ale będzie mniej muzykalnie.

Ja zawsze chciałem spróbować czegoś od unisona, ale zawsze bałem się tego ocieplenia dźwięku w przypadku kefów R (żeby nie było - ciepły, miły, miękki dźwięk to moja rzecz. Nie lubie jasnego grania). Ale jak podłączyłem moje r300 do primare i21 (który jeszcze jest lekko po cieplej stronie mocy, ale mino wszystko jest dokładny i precyzyjny) to po takich triangle musiałem naprawdę trochę podziałać z reszta toru żeby ta góra się ożywiła a wokale wyszły do przodu. Stad moja obawa, ze z unico to wyjdzie taki straszny miś zamulacz z tych kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2022 o 11:41, Q21 napisał:

Kef r700 to większe i bardzo dobre kolumny i oczywiście wybrane wzmacniacze dadzą radę, ale w mojej ocenie nie wydobędą z nich całej okazałości brzmienia. Proponowałbym ci posłuchać nieco droższych wzmacniaczy bo i kolumny też nie należały do tanich i dobrze dobrany wzmacniacz da ci znaczniej więcej frajdy. Popatrz na wzmacniacze hybrydowe Vincenta SV237MK, czy SV228, albo świetny wzmacniacz Unison Research Unico Due.

Słuchany byl Vincent SV500 jednak brakowało mu troche do CAmbrigde. 
mnie wiem jak model z wyższej półki SV237MK czy bedzie grał podobnie do 500 tylko mocniej. 
 

Dnia 23.07.2022 o 14:30, lysyrafal napisał:

Zawsze można lepiej, aczkolwiek wszystko rozchodzi się o pieniądze. W cenie w/w wzmacniaczy są opcje, które są bardziej wydajne.

Arcam SA20

Nad C388 

NAD C388 - powiedziano mi ze te nowsze to nie sa juz tak dobre jak starsze modele, cienkie płytki itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, River napisał:

Kolumny R700 są niesamowite. Brzmienie,wykonanie,innowacyjność to aż bije po oczach. Dla mnie cała reszta w tym przedziale cenowym wypada żałośnie ...

Taaa ...czyli rozumiem że paczki innych producentów w tym przedziale cenowym są żałosne i niewarte jakiegokolwiek zainteresowania...🤦

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pilpil napisał:

NAD C388 - powiedziano mi ze te nowsze to nie sa juz tak dobre jak starsze modele, cienkie płytki itp.

Starsze wersje też mają swoje wady, ale też grają troszkę inaczej. W połączeniu z kolumnami Kef, obawiam się niezbyt klarownego brzmienia, tzn. zamulonego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2022 o 16:21, Pilpil napisał:

Słuchany byl Vincent SV500 jednak brakowało mu troche do CAmbrigde. 
mnie wiem jak model z wyższej pułki SV237MK czy bedzie grał podobnie do 500 tylko mocniej. 
 

NAD C388 - powiedziano mi ze te nowsze to nie sa juz tak dobre jak starsze modele, cienkie płytki itp.

Witaj

Nowe modele Nada są zrobione w zupełnie inny sposób a niż te sprzed lat, ale jakość dźwięku nie spadła. Nastąpiła zamiana prezentacji tego dźwięku.

Nie zrażajmy się do cyfrowych wzmacniaczy, bo dobrze skonfigurowane mogą dostarczyć dużo przyjemności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2022 o 11:51, mateolo2 napisał:

@Q21 A czy przypadkiem Unison czy Vincent nie zamulą tych kolumn swoim ciepełkiem?

Moim zdaniem zamulą.

To kolumny którym potrzeba nieco otwartego jaśniejszego, konkretnego wzmacniacza.

CXA81 to bardzo dobry trop do nich.

Dalej także polecał bym sprawdzić NADa 388 oraz Arcama SA20. Te będzie z tych 3 najbardziej łagodny i ciepły.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2022 o 09:39, S4Home napisał:

Ja na pewno bym spróbował tak jak pisał jeden z kolegów Naim XS2, ewentualnie dość ciekawym może być jeszcze Atoll IN200, lub Musical Fidelity M6si. 

Tak jak pisałeś na odsłuch poszedl jeszcze Atoll IN100 , CXA81 i Roksana

i zaskoczenie gdyz kierunek byl ku CXA81 natomiast bardzo ladnie zabrzmiał Atoll -wiekszy ciepły bas,gora tez ladna,  CXA bardziej jaśniejszy dziwek i tego basu ciut mniej.

Roksana zagrał poprawnie ale jakos nie powali. 
i znow dylemat gdyz CXA ma duzo wejsc, Bluetooth itp. Atoll to wzmacniacz golas ale moze w tym tkwi jego moc i barwa.

Ponadto drugi dylemat czy naprawiać  Streamer Pionner N-P01 gdyz w międzyczasie padł. Naprawa 900 zl. 
Napewno nie chce miec All in One. 
Doradźcie bo mam juz dosc tych wyborów dylematów 😬🥺

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałeś na odsłuch poszedl jeszcze Atoll IN100 , CXA81 i Roksana

i zaskoczenie gdyz kierunek byl ku CXA81 natomiast bardzo ladnie zabrzmiał Atoll -wiekszy ciepły bas,gora tez ladna,  CXA bardziej jaśniejszy dziwek i tego basu ciut mniej.

Roksana zagrał poprawnie ale jakos nie powali. 
i znow dylemat gdyz CXA ma duzo wejsc, Bluetooth itp. Atoll to wzmacniacz golas ale moze w tym tkwi jego moc i barwa.

Ponadto drugi dylemat czy naprawiać  Streamer Pionner N-P01 gdyz w międzyczasie padł. Naprawa 900 zl. 
Napewno nie chce miec All in One. 
Doradźcie bo mam juz dosc tych wyborówdylematów 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pilpil napisał:

Ponadto drugi dylemat czy naprawiać  Streamer Pionner N-P01 gdyz w międzyczasie padł. Naprawa 900 zl. 

Chyba nie warto.

Za chwile kupisz nowszy streamer.

13 godzin temu, Pilpil napisał:

Doradźcie bo mam juz dosc tych wyborówdylematów 

 

13 godzin temu, Pilpil napisał:

zaskoczenie gdyz kierunek byl ku CXA81 natomiast bardzo ladnie zabrzmiał Atoll -wiekszy ciepły bas,gora tez ladna,  CXA bardziej jaśniejszy dziwek i tego basu ciut mniej.

Słuchałeś na KEFach?

Jeśli tak to nie mamy co doradzać.

Odsłuchałeś. Teraz słuchaj własnego instynktu, doświadczenia :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa Pioneera N-P01 nie ma sensu i lepiej kupić nowy. Atoll IN100 Signature to zupełnie inne brzmienie niż CXA81 i jeśli bliżej jest Ci do muzykalności Atolla to zaproponowałbym jeszcze odsłuchać Vincent SV500. Jest to wzmacniacz hybrydowy z przepięknym środkiem oraz sporym zapasem mocy. Plusem są lampy, którymi możesz doszlifować brzmienie pod własne preferencje. W tym przypadku także musiałbyś dokupić streamer. 
Bardziej muzykalne brzmienie zapewni Silent Angel B1, dynamiczniejszy i bardziej precyzyjny byłby zestaw iFi Audio Zen Stream w połączeniu z Zen DAC V2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2022 o 19:41, Pilpil napisał:

Atoll IN100 , 

Jak jeszcze nie podjąłeś decyzji to posłuchaj dłużej tego piecyka i zwróć uwagę na jego męczącą, wypchniętą górną średnicę a w kontrze podbity, mocno zaokrąglony, mało czytelny, bez kontroli basior. Oczywiście jak lubisz takie granie to uznaj ten wpis za oczywistą omyłkę pisarską. Powodzenia w wyborze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2022 o 18:48, Pilpil napisał:

Tak jak pisałeś na odsłuch poszedl jeszcze Atoll IN100 , CXA81 i Roksana

i zaskoczenie gdyz kierunek byl ku CXA81 natomiast bardzo ladnie zabrzmiał Atoll -wiekszy ciepły bas,gora tez ladna,  CXA bardziej jaśniejszy dziwek i tego basu ciut mniej.

Roksana zagrał poprawnie ale jakos nie powali. 
i znow dylemat gdyz CXA ma duzo wejsc, Bluetooth itp. Atoll to wzmacniacz golas ale moze w tym tkwi jego moc i barwa.

Ponadto drugi dylemat czy naprawiać  Streamer Pionner N-P01 gdyz w międzyczasie padł. Naprawa 900 zl. 
Napewno nie chce miec All in One. 
Doradźcie bo mam juz dosc tych wyborów dylematów 😬🥺

 

Atoll to super opcja i tak sądziłem, że może się spodobać, rzeczywiście nie aż tak funkcjonalna jak Cambridge, aczkolwiek można to załatwić zewnętrznym DAC. Naprawa w takiej kwocie nieopłacalna, odpuściłbym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zgadzam z kolega kaczadupa. Mówię trochę gdyż to o czym pisał będzie się ujawniać właśnie na KEFach.

Ja osobiście nie specjalnie lubię to połączenie.

Dlatego tu uważam że Cambridge ze swoją kontrolą sprawdza się lepiej.

Ale faktycznie warto to odsłuchać dłużej. I u siebie w akustyce

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...