Skocz do zawartości

Dobór wzmaka do KEF R700


Pilpil

Recommended Posts

Też mam R700 przesiadka z Elac 247.3. To pod Rotelem 1570 i dac SMSL su9 i Ifi Zen stream. I tu pojawia się pytanie na co właśnie zmienić wzmacniacz. Bardzo się zastanawiam nad klasą D np.  Jakimś SMSL lub Purifi. Wszystkie opinie mile widziane. Pozdrawiam 🙂

Edytowano przez Waldek86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waldek86 napisał:

Bardzo się zastanawiam nad klasą D np.  Jakimś SMSL lub Purifi. Wszystkie opinie mile widziane. Pozdrawiam 🙂

Kolumny mam inne ale mecze od pół roku Hypex Nc252 podłączony wprost do daca Rme i kurcze trudno mu zarzucić cokolwiek. Na początku mi się wydawało że ma za mało audiofilskiego powiecza 😉

Ale po paru zmianach dot źródła, ustawienia kolumn jest rewelacyjnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Kolumny mam inne ale mecze od pół roku Hypex Nc252 podłączony wprost do daca Rme i kurcze trudno mu zarzucić cokolwiek. Na początku mi się wydawało że ma za mało audiofilskiego powiecza 😉

Ale po paru zmianach dot źródła, ustawienia kolumn jest rewelacyjnie

No to trafiłem idealnie. Docelowo np Purifi chce połączyć z Rme właśnie!🙂 Skąd jesteś jeśli można zapytać?

4 godziny temu, S4Home napisał:

Pytanie dlaczego pomysł konkretnie na klasę D? Wymiary, moc, jakiś inny powód? Pytanie jakiego brzmienia oczekujesz finalnie od tego zestawienia? 

Czystości i troszkę mocy więcej. Resztę ma dać docelowo Dac RME jeśli będę go umiał ustawić 😁 hm jeśli będzie trzeba ustawić. A dodatkowo nigdy nie miałem klasy D i może warto spróbować jak nie wypali nie powieszę się z tego powodu🤷🏻

Szkoda że Elac 247.3 trochę za małe do pomieszczenia (33m2) pewnie Vela byłyby lepsze. Bo nie wiem czy troszkę bardziej mi jednak granie Elac leży😋

4 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Aha Opole🙂😂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Waldek86 napisał:

Czystości i troszkę mocy więcej. Resztę ma dać docelowo Dac RME jeśli będę go umiał ustawić 😁

Dokładnie tak gra nc252. Jest wrażenie bardzo czystego krystalicznego grania. W porównaniu do Cyrusa 8.2 jest inaczej, ale nie gorzej o dziwo. RME jest genialny do korekcji basu. Najlepsza inwestycja w audio u mnie to był Umik1 do zrobienia pomiarów. Kolejna to Rme Adi żeby wynikające z pomiarów korekty Equalizera wprowadzić bezstratnie do systemu. Adi nie odosc że jest świetnym dacem to jeszcze włączenie DSP nie jest okupione nawet najmniejsza utrata jakości (a przynajmniej moje ucho nie słyszy, mimo, że różne dziwne rzeczy słyszę czasem 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Dokładnie tak gra nc252. Jest wrażenie bardzo czystego krystalicznego grania. W porównaniu do Cyrusa 8.2 jest inaczej, ale nie gorzej o dziwo. RME jest genialny do korekcji basu. Najlepsza inwestycja w audio u mnie to był Umik1 do zrobienia pomiarów. Kolejna to Rme Adi żeby wynikające z pomiarów korekty Equalizera wprowadzić bezstratnie do systemu. Adi nie odosc że jest świetnym dacem to jeszcze włączenie DSP nie jest okupione nawet najmniejsza utrata jakości (a przynajmniej moje ucho nie słyszy, mimo, że różne dziwne rzeczy słyszę czasem 😁

A masz RME tego że tak się wyrażę zwykłego? Czy pro? Czyli dobry kierunek obrałem i też dobrze mi inny kolega podpowiada żeby pójść i spróbować klasy D. Podobno to połączenie Purifi z RME to już klasa i trzeba trochę zł żeby to pobić dźwiękowo. Oczywiście zależy pewnie od gustu kto co szuka. 

1 minutę temu, Waldek86 napisał:

A masz RME tego że tak się wyrażę zwykłego? Czy pro? Czyli dobry kierunek obrałem i też dobrze mi inny kolega podpowiada żeby pójść i spróbować klasy D. Podobno to połączenie Purifi z RME to już klasa i trzeba trochę zł żeby to pobić dźwiękowo. Oczywiście zależy pewnie od gustu kto co szuka. I ogólnie sprzedałeś swojego nic 252?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No to sprawdź tego Hypexa. Bo tak na prawdę do KEFa serii R potrzeba delikatnie rozjaśnienia i szybkości na basie. A to też uzyskasz bez problemu z klasy AB. Chodź być może drożej? No nie wiem.

Sprawdź tylko przy odsłuchu Roksana K3, NAD 388 (D)

Piotr

Tak. Jeszcze jedyna chyba opcja. Biorę Nad pod uwagę chociaż właśnie tam też siedzi Hypex. Cenowo to samo widzę. Miałem Atoll sda200 kolegi też było dobrze tylko cena. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Waldek86 napisał:

A masz RME tego że tak się wyrażę zwykłego?

Mam wersję "zwykłą" czyli Adi 2 dac FS. Wersja pro różni się dodatkowa konwersja analogu do cyfry i jak nie zgrywasz taśmy czy vinyla do plików to nie ma sensu. 

Inna sprawa że Rme zmieniło po drodze chipset z Akm na Sabre (Ess). Niektórzy twierdzą że jest różnica, niektórzy że nie ma. Ja nie słuchałem wersji Ess. 

Ja mam tego Hypexa, jest bardzo porządnie wykonany.  (w sensie obudowy, zacisków, montażu, nóżek), co nie jest takie oczywiste bo niektóre firmy robią to chyba nogami. 

https://www.audiophonics.fr/en/power-amplifier/audiophonics-mpa-s250nc-xlr-class-d-stereo-amplifier-ncore-2x250w-4-ohm-p-14185.html

Jak chcesz słuchać z Adim d klasy, to dodatkowy dac i pre nie mają sensu, lepiej kupić sama końcówkę moim zdaniem.... 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Mam wersję "zwykłą" czyli Adi 2 dac FS. Wersja pro różni się dodatkowa konwersja analogu do cyfry i jak nie zgrywasz taśmy czy vinyla do plików to nie ma sensu. 

Inna sprawa że Rme zmieniło po drodze chipset z Akm na Sabre (Ess). Niektórzy twierdzą że jest różnica, niektórzy że nie ma. Ja nie słuchałem wersji Ess. 

Ja mam tego Hypexa, jest bardzo porządnie wykonany.  (w sensie obudowy, zacisków, montażu, nóżek), co nie jest takie oczywiste bo niektóre firmy robią to chyba nogami. 

https://www.audiophonics.fr/en/power-amplifier/audiophonics-mpa-s250nc-xlr-class-d-stereo-amplifier-ncore-2x250w-4-ohm-p-14185.html

Jak chcesz słuchać z Adim d klasy, to dodatkowy dac i pre nie mają sensu, lepiej kupić sama końcówkę moim zdaniem.... 

No to będę brał to chyba lub ten w mniejszej obudowie Audiophonics HPA-S400ET Wzmacniacz Klasy D Stereo Purifi 2x400W 4 Ohm i będę zbierał na Adi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie ma co pisać o brytyjskim brzmieniu czy brzmieniu NADa, bo faktycznie nowe serie brzmią inaczej, dynamiczniej, przestrzenniej i ostrzej dlatego też nie jest dobrym pomysłem aby łączyć je z jaśniejszymi kolumnami tak jak to było w starych seriach. 

Roksana K3 koniecznie posłuchaj, bo zgrywa się bardzo dobrze z Kefami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2022 o 15:38, murrayin napisał:

Nowe modele Nada są zrobione w zupełnie inny sposób a niż te sprzed lat, ale jakość dźwięku nie spadła. Nastąpiła zamiana prezentacji tego dźwięku.

Zmiana, ale drastyczna. Dla niektórych spadła dla niektórych zyskała. Zmiana jest za duża aby przejść obojętnie.

5 godzin temu, Fantomas napisał:

K3 sobie odpuść. To ciepłe kluchy po wygrzaniu. Wygrzewa się ponad 2 tygodnie.

Jest zupełnie odwrotnie niż piszesz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny tu chyba nie mają za wielkiego znaczenia. Z jakimi by nie grał nie jest ciepłą kluchą.

Stawiam albo na uszkodzone kolumny.

Albo na dziwnie ustawione źródło, jakiś eqalizer albo coś

Albo to co się najczęściej zdarza. Że kolega go po prostu nie słuchał. Mało takich opinii w sieci? Nie podpartych odsłuchem?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2022 o 16:28, kaczadupa napisał:

O tak, tak... Branża "dobrze" podpowiada. Na szczęście nie każda. 

 

 

Koledzy się podpierają dwoma kontami aby było im raźniej :)

Dnia 13.08.2022 o 11:21, Q21 napisał:

Dlatego nie ma co pisać o brytyjskim brzmieniu czy brzmieniu NADa, bo faktycznie nowe serie brzmią inaczej, dynamiczniej, przestrzenniej i ostrzej dlatego też nie jest dobrym pomysłem aby łączyć je z jaśniejszymi kolumnami tak jak to było w starych seriach. 

Roksana K3 koniecznie posłuchaj, bo zgrywa się bardzo dobrze z Kefami. 

Dynamicznej to tak, ale z ostrością bym nie przesadzał. Chyba, że postawiliście jakieś kolumny od siebie, które dały taką mieszankę wybuchową :)

Nie wiem czy słuchaliście już C399, -ciekawy rodzynek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...