Skocz do zawartości

KEF Q950 jaki wzmacniacz ??


Amadeusz Grzelak

Recommended Posts

Cześć od razu dodam ze nie jestem zbyt biegły w tematach audio coś tam poczytałem .

mianowicie kupiłem głośniki KEF q950 ale zostałem jeszcze ze starym ampli yamaha rx v485 amplituner kina domowego . Jako ze chce przejść cAlkiem na stereo proszę o rade . Mysle nad modelami wzmacniacza nad c700 oraz yamaha rn 803d . Widzę ze nad to 80w na kanał yamaha 145 w . 
teraz pytanie czy nad będzie wystarczający Dla tych kolumn ? Podoba mi się on bardziej id yamahy jest nowoczesny No wyjście hdmi arc . Jednak tv konsola jest podpięty na stałe i można tak oglądać . Muzyka głównie streaming Apple Music . 
w związku z tym pytanie czy nad da rade czy jednak lepiej yamaha ? 
Rozumiem ze nawet wybierając nad jakość dźwięku polepszy się w stosunku do mojego obecnego ampli yamahy rx485 gdzie widzę ze teoretycznie przy dwóch podłączonych kanałach potrafi dać 80 w na kanał .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W obecnej cenie Yamahy jest to urządzenie którego się nie rozważa.

6000 zł to zaporowa cena za ten amplituner kiedy był sprzedawany oraz nadal jest za granicą w cenach okolicy 3500 zł.

Tyle jest wart.

Onkyo 8270 to nieco niższy model z tym że ma HDMI na pokładzie za które płacisz.

Super urządzeniem jest Cambridge AXR 100 do którego dokładasz Wiim mini albo Taga TWA 10. Będzie to grało znacznie lepiej od wspomnianej Yamahy. I będzie bardziej funkcjonalne. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Amadeusz Grzelak napisał:

teraz pytanie czy nad będzie wystarczający Dla tych kolumn ? Podoba mi się on bardziej id yamahy jest nowoczesny No wyjście hdmi arc . Jednak tv konsola jest podpięty na stałe i można tak oglądać . Muzyka głównie streaming Apple Music . 

W przypadku marki Nad, zwróciłbym jednak uwagę na wyższy model np. C399

Poniżej test wzmacniacza, który przeprowadził Wojtek:

https://forum.audio.com.pl/topic/87089-nad-c399/

Cena jest wysoka, aczkolwiek pewnie da się coś urwać z ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lysyrafal napisał:

W przypadku marki Nad, zwróciłbym jednak uwagę na wyższy model np. C399

Poniżej test wzmacniacza, który przeprowadził Wojtek:

https://forum.audio.com.pl/topic/87089-nad-c399/

Cena jest wysoka, aczkolwiek pewnie da się coś urwać z ceny.

Dziękuje za odpowiedz ;) 

jednak cena około 10 tys to już zbyt dużo niestety .

 

patrzylem jeszcze na advance Paris playstream a7 co o tym sądzicie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S4Home napisał:

Rozumiem, że chcesz mieć wszystko w jednym? Jeżeli tak, to już lepszą opcją będzie NAD C368 i do tego moduł BluOS, który wyjdzie Ci finalnie podobnie cenowo i również będzie wszystko zamknięte w jednym opakowaniu. Lekko wyżej jest jeszcze Marantz PM7000N. 

Ok dzięki za podpowiedz a co sądzicie o tym advance Paris playstream a7 ? Ma w sumie wszystko plus złącze hdmi arc na którym ni zależy 

zagra to fajnie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Warto zacząć od HDMI. Nie patrzyłbym wyłącznie na urządzenia posiadające wejścia HDMI, ponieważ mocno się ograniczamy, a TV zawsze możesz podłączyć przewodem optycznym. 

Kolejna kwestia to moc wzmacniacza. Jest jeszcze coś takiego jak wydajność prądowa, o której praktycznie żaden z producentów nie wspomina. Na papierze może 50w czy 70w nie wygląda obiecująco ale możesz się pozytywnie zaskoczyć :)

Jeśli chciałbyś postawić na wzmacniacz z obsługą sieci to polecałbym Advance Paris Playstream a7 lub Quad Artera Solus Play. Oba urządzenia po muzykalnej stronie. AP Playstream A7 zapewni Ci mocniejszą podstawę basową oraz nieco jaśniejszą górę. Quad będzie pełniejszy na średnicy i poprawi przestrzeń. 

Jeśli masz do nas niedaleko to zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Amadeusz Grzelak napisał:

patrzylem jeszcze na advance Paris playstream a7 co o tym sądzicie ?

nie koniecznie do KEFa,

Do modeli Q950 musisz szukać wzmacniacza o brzmienu konkretnym, szybszym. Advance gra melodyjnie po drugiej stronie.

Z początkowego budżetu o którym myślałeś to Cambridge AXR 100 + zewnętrzny stremer będzie najlepszą z opcji.

Chyba że to

https://www.q21.pl/cambridge-audio-cxa81-outlet.html

+ streamer. No i masz pozamiatane :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Amadeusz Grzelak napisał:

Ok dzięki za podpowiedz a co sądzicie o tym advance Paris playstream a7 ? Ma w sumie wszystko plus złącze hdmi arc na którym ni zależy 

zagra to fajnie ?

Tego konkretnego modelu nie słuchałem, więc nie będę tutaj wymyślał, ale jeżeli jest to brzmienie podobne do Xi90, czy Xi125, czy AX1 (z tej serii) to rzeczywiście bym się zgodził z opinią, że to trochę nie do tych kolumn, ale zdaję sobie też sprawę z tego, że niektóre urządzenia od tego samego producenta potrafią oferować inną charakterystykę, więc nie wiem jak w tym konkretnym przypadku. Pytałem też tutaj właśnie o to czy musi to być jednoelementowe rozwiązanie, bo w tym przedziale cenowym można już szukać na prawdę fajnych zestawień ze streamerem wyprowadzonym poza jedno "opakowanie". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie onkyo tx8270 ? Czy raczej omijać coś takiego ?

Trochę chodzi mi o zestaw który włączę jednym polotem fajnie zagra i nie będę musiał kompletować streamerow dostawek itp czyli proste rozwiązanie 

tak jak pisałem nie jestem jakimś wytrawnym audiofilem ;) chce poprostu fajny dziwkę stereo z czymś co będzie w mire uniwersalne i nie skomplikowane ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2022 o 20:55, Amadeusz Grzelak napisał:

Cześć od razu dodam ze nie jestem zbyt biegły w tematach audio coś tam poczytałem .

mianowicie kupiłem głośniki KEF q950 ale zostałem jeszcze ze starym ampli yamaha rx v485 amplituner kina domowego . Jako ze chce przejść cAlkiem na stereo proszę o rade . Mysle nad modelami wzmacniacza nad c700 oraz yamaha rn 803d . Widzę ze nad to 80w na kanał yamaha 145 w . 
teraz pytanie czy nad będzie wystarczający Dla tych kolumn ? Podoba mi się on bardziej id yamahy jest nowoczesny No wyjście hdmi arc . Jednak tv konsola jest podpięty na stałe i można tak oglądać . Muzyka głównie streaming Apple Music . 
w związku z tym pytanie czy nad da rade czy jednak lepiej yamaha ? 
Rozumiem ze nawet wybierając nad jakość dźwięku polepszy się w stosunku do mojego obecnego ampli yamahy rx485 gdzie widzę ze teoretycznie przy dwóch podłączonych kanałach potrafi dać 80 w na kanał .

C700 masz teraz w dobrej cenie i faktycznie w zestawie dostajesz super BluOS Hdmi i fajne brzmienie do Kef, ale tutaj również bym się skłaniał do C368 z karta a na przyszłość możesz dołożyć końcówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Alden1224 napisał:

C700 masz teraz w dobrej cenie i faktycznie w zestawie dostajesz super BluOS Hdmi i fajne brzmienie do Kef, ale tutaj również bym się skłaniał do C368 z karta a na przyszłość możesz dołożyć końcówkę.

Super dzięki za info czy moc tego c700 będzie wystaczającą ? Wszędzie widzę ze większość testów zestawiają go z małymi podstawkowymi kolumnami 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Amadeusz Grzelak napisał:

A takie onkyo tx8270 ? Czy raczej omijać coś takiego ?

To przede wszystkim jest za słabe do tytułowych kolumn.

1 godzinę temu, Amadeusz Grzelak napisał:

Super dzięki za info czy moc tego c700 będzie wystaczającą ?

To już coś, aczkolwiek można więcej wycisnąć z Kef Q950 i przykłady masz podane wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2022 o 10:48, Amadeusz Grzelak napisał:

A takie onkyo tx8270 ? Czy raczej omijać coś takiego ?

Fajne, funkcyjne, ma HDMI ale to jest daleki poziom od AXR 100 i olbrzymi skok od CXA81

Dnia 26.07.2022 o 10:48, Amadeusz Grzelak napisał:

Trochę chodzi mi o zestaw który włączę jednym polotem fajnie zagra i nie będę musiał kompletować streamerow dostawek itp czyli proste rozwiązanie 

tak jak pisałem nie jestem jakimś wytrawnym audiofilem ;) chce poprostu fajny dziwkę stereo z czymś co będzie w mire uniwersalne i nie skomplikowane ;)

Ogarniesz to szybciej niż myślisz a dzwiek jest o klasę lespzy. BA! dwie albo i 3

10 godzin temu, Amadeusz Grzelak napisał:

jednak stanęło na NAD c700 .

w przyszłości zawsze można dorzucić do niego lepszy wzmacniacz jak by było czego za mało :)

nie no nie braknie Ci mocy czemu?

Skąd takie zmiany finalnie ?:)

Trzymanie go jako źrodła nie ma absolutnie sensu. Więc sprawdź w te 14 dni czy docelowo jesteś z niego zadowolony. Bo powinieneś.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Miras23 napisał:

Za patrzę 6000 zł to ja nie wiem czy kupisz ciekawiej. Według testów z jednej z gezetek, to wnętrze tego cacka jest naprawdę ok. Do tego też wyświetlacz (LCD?) -no ładnie ładnie to wygląda. Nie słuchałem go, co prawda ale niektórzy piszą, że nie wiele odstaje od M10

Trochę jednak odstaje:D ma trochę inny charakter dźwięku i lepiej sobie radzi przy większych głośnościach. Ale urządzenie bardzo ładne i funkcjonalne! W cenie 6 tys naprawdę  fajna oferta ! Przemyślał bym jednak albo chociaż sprawdził tego c368 z końcówka albo samego c388 zdecydowanie lepiej będzie je kontrolował i da większy wykop na Basie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...