Skocz do zawartości

Jaki adapter do Quada Veny II?


Recommended Posts

Adapter to przejściówka. :))) Urządzenie do odtwarzania płyt winylowych to gramofon.

W gramofonie zwróć uwagę na ramię, napęd, czy headshell jest wymienny. Oraz możliwość kalibracji wkładki.

To co determinuje brzmienie gramofonu to w największym stopniu wkładka i igła oraz przedwzmacniacz. 

Osobiście jestem zwolennikiem używanych drapaków z epoki po pełnym serwisie bez wbudowanego przedwzmacniacza. Ale branża wciska nowe konstrukcje często z wbudowanym pre, a nawet USB i bluetooth. Wybór zostawiam Tobie.

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Przede wszystkim unikamy USB, bluetooth, wbudowanych przedwzmacniaczy. Automaty to również kompromisowe rozwiązanie.
Rega i Pro-Ject to świetni producenci - wybierając spośród tej dwójki kupisz aktualnie najlepszy nowy gramofon w okolicach 1500zł :) 
Z Regi wybór jest oczywisty - Planar 1. Zagra on ciepłym, nasyconym, pełnym dźwiękiem.
Pro-Ject? Debut Carbon DC lub Essential III ;) 
Warto wybrać DC ponieważ ma nieco lepsze ramię, dokładniejsze opcje kalibracji - generalnie półka wyżej od Essentiala.

Wybierając PJ uzyskasz więcej dynamiki i wyrazistości niż w przypadku Regi, ale nieco stracisz na dociążeniu i osadzeniu dźwięku.

Który lepszy? Jest to bardzo subiektywna odpowiedź - najlepiej do nas przyjechać i posłuchać jednego i drugiego! :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21. Interesuje mnie czy robiliście porównanie dwa różne drapaki, taka sama wkładka.

Bo piszecie o różnych producentach. A skoro piszecie to trzeba napisać jakie ramię, jaka wkładka, jaka igła - w każdym z nich. Bo nie  wierzę, że dwa gramofony z taką samą wkładką i igłą, zagrają tak różnorodnie.

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając taką samą wkładkę różnice będą z pewnością nieco mniejsze, ale takie testy zwykle robi się przy znacznie droższych sprzętach - trzeba jednak pamiętać, że Rega i Pro-Ject to bardzo dobry jakościowo entry level. Dźwięk wyciągnięty z pudełka zwykle będzie tym docelowym dla słuchacza rozpoczynającego przygodę z analogiem.

Pełne przepychu analizy, recenzje i rekomendacje gramofonów za ok. 1500zł raczej by były nie na miejscu, zakrawałoby to o akt desperacji sprzedażowej ;) 
Jeśli ktoś ma wątpliwości - zachęcamy do testu, odsłuchu w naszym salonie.

Cytowanie zaawansowanych danych technicznych, symboli części opis wpływu kosmicznych cząstek na gradację planu raczej nie jest na miejscu gdy ktoś szuka pierwszego gramofonu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że wprost przeciwnie. Ja np. nie wiem czemu lubię ramię S. Jakoś proste mnie nie przekonuje. Co do samych wkładek moim zdaniem lepiej kupić sam gramofon bez wkładki i dokupić wg preferencji. Ale ówcześni producenci wrzucają co popadnie. Nie twierdzę, że to są złe wkładki. Ale się przyjęło że Rega gra tak, Project tak. A dlaczego? Bo są inne wkładki.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2022 o 21:58, wilson napisał:

Zerkałem na Pro-Ject i Regę - nie wiem, czym się różnią.

Cześć,

spójrz jeszcze na Dual CS418, można go kupić za niewiele więcej niż zakładasz, masz gramofon z Ortofonem 2M-Red a więc całkiem sensowną już ( w tym budżecie ) wkładką.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...