Skocz do zawartości

Co wybrać do projektora?


Skubi

Recommended Posts

Serwus na początek chciałem się ze wszystkimi przywitać 🍻. Jest to mój pierwszy post i prośba więc proszę o wyrozumiałość. A więc zaczynam. W pokoju na poddaszu o wymiarach mniej więcej 5m na 4,5m mam swoje małe kino. Na dłuższej ścianie wisi 120 calowy ekran. Obraz rzucany na niego wychodzi z projektora optoma HD 142x. Jest on pod skosem dachu. Po obu jego stronach są fotele. Sygnał dostarczany do projektora pochodzi z mini PC. Dźwięk po bluetooth dostarczany jest do wzmacniacza stereo. Wzmacniacz i kolumny to sprzęt z przełomu lat 70 i 80 ubiegłego wieku. I tu mam pytanko. Chciał bym zakupić nowy wzmacniacz lub amplituner plus głośniki. Ze względu na trudny tył pokoju(skos) mógł by być problem z tylnymi głośnikami. Pomyśl mam taki. Albo pójść w coś nowego w stereo albo co kusi mnie bardziej jakiś amplituner ale na razie bez tylnich głośników. Taki zestaw 3.0 z porządnym centralnym. Coś takiego już kiedyś posiadałem w innym miejscu. Był to jak dla mnie wyśmienity muzycznie harman kardon avr 460, kolimnu paradigm Monitor 3 i centralny też paradigm CC-190v5. Fajnie sprawowało się to w stereo a w kinie centralny robił robotę. Nie wiem na ile w sumie niewielkim pokoju sprawdził by się sub ale to też jest jakiś pomysł. Co do finansów. Jeżeli miał by być to sprzęt używany to myślę że 2,5 tyś zł w gotówce. To było by na stereo. Kino raczej bym kupował na raty. Wiem że ceny zwariowały ale chciał bym się zmieścic w 6 tyś zł. Najgorsze jest to że nie wiem do końca czego chce ale tak podświadomie kusi mnie jednak zestaw kina domowego. Jak myślicie w jakim kierunku uderzyć i co polecicie do ewentualnego odsłuchu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie dostaniesz w tej cenie nic co gra tak jak AVR 460.

Nie wiem czy opcja 3.0 albo 3.1 jest trafna ale skoro mówisz że sprawdziłeś to Twoja decyzja.

Obecnie nowe amplitunery to ksozt około 4K i to są modele nieco gorzej grające od 460tki.

Zostaje 2K na 3 kolumny i ewentualnie sub.

Czy amplituner może być używany zatem?

12 godzin temu, Skubi napisał:

Jeżeli miał by być to sprzęt używany to myślę że 2,5 tyś zł w gotówce.

No to będzie ciężko.

Dobry używany centralny >1000 zł

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Teraz nie dostaniesz w tej cenie nic co gra tak jak AVR 460.

Nie wiem czy opcja 3.0 albo 3.1 jest trafna ale skoro mówisz że sprawdziłeś to Twoja decyzja.

Obecnie nowe amplitunery to ksozt około 4K i to są modele nieco gorzej grające od 460tki.

Zostaje 2K na 3 kolumny i ewentualnie sub.

Czy amplituner może być używany zatem?

No to będzie ciężko.

Dobry używany centralny >1000 zł

Piotr

 

Pierwsze co zrobiłem w momencie kiedy zdecydowałem o kupnie nowego sprzętu to właśnie zacząłem szukać 460. I jest jedna sztuka po drugiej stronie polski za 1500 zł. Wydaje mi się to trochę dużo jak na ponad 10 letni sprzęt. I jeszcze jedno czy zakup tak starego ampli nie ma wpływu na dzisiejsze kodeki? Na razie projektor mam fhd ale może kiedyś będę go chciał zmienić na coś 4k i tu już mogą zacząć się problemy. Generalnie mógł bym iść w sprzęt używany ale musiał bym zakup rozłożyć w czasie. Chyba że amlituner używany a kolumny nowe w ratach. Albo na odwrót. To mogło by być ok. Co do centralnego to mogę mieć to co miałem czyli paradigm CC-190v5 myślę że w granicach 5 stów. Pewnie kupując amplituner zaczął bym coś kombinować żeby jednak te tyły jakoś ustawić i podłączyć. Chociaż tak jak pisałem ustawienie pokoju jest dla tyłów kiepskie. Generalnie dla mnie też bo siedzimy po bokach a nie w centrum pokoju. Pomysł stereo może też nie jest zły ale w tym pokoiku oglądamy filmy. Na co dzień tam nie zaglądam. Może dopiero po remoncie salonu sprzęt trafi do niego ale to raczej odległy temat. Dziękuję za odpowiedź i czekam na więcej 👍🏻

Edytowano przez Skubi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zakupu tego modelu masz oprócz funkcjonalności i potrzebnych kodeków jeszcze jeden problem.

To był modele dość awaryjne. Zakup jego w ciemno jest dość ryzykowany.

20 godzin temu, Skubi napisał:

paradigm CC-190v5

Jeśli go dostaniesz w dobrej kondycji za 500 zł to jest to dobra opcja. Z tym że wtedy wypadało by polować na pozostałe elementy tez Paradigma, ewentualnie Klipscha lub Monitor Audio.

Ja bym dołozył tez sub. Koniecznie, jesli już to ma być zaczatek kina.

Co do amplitunera to jak mówie 4000 i masz klocek który spełnia wszystkie najnowsze standardy.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonidoczyli Denon Avr-x1700h raczej dźwiękowo będzie za słaby do 460? Troszeczkę zaczynam już wariować bo coś bym kupił a dalej nie jestem pewien którą drogą pójść. I tak coraz częściej myślę że gdyby tak zostać w tym kinie w stereo, kupić używany wzmacniacz pokroju Yamahy 301 a skupić się nad ciut lepszymi głośnikami. Np paradigm monitor se 3000f albo heco aurora 700 a pomysł z kinem zostawić na inny czas? Na ile to się sprawdzi w oglądaniu filmów. Bo tak jak napisałeś kolumny plus centralny i sub były by już wydaje mi się czymś bardziej namacalnym dźwiękowo do filmu. Nawet jeżeli miało by to być z jakimś tańszym zestawem kolumn jak np Indiana Line Nota 550 X. Nie wiem tak mi się wydaje nie słuchałem żadnych z tych kolumn. Najgorsze że mam pewne obawy do używanego sprzętu może nie słuszne w końcu sam posiadam wzmacniacz chyba z 1978 roku i chyba nie dużo młodsze kolumny i gra to bez zastrzeżeń 😀

A w co celować jeżeli miało by to być dźwiękowo zbliżone do 460?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zapadła ostateczna decyzja. Jednak będzie kino. Wzmacniacz stereo zostaje więc w razie czego zawsze będzie pod ręką. Jeżeli chodzi o kwotę na amplituner to raczej chciał bym się zmieścić w górnej granicy 4 tyś zł. W sobotę będę oglądał kolumny paradigm 9v7 i klipsch r 620 f. Jeżeli chodzi o amplituner to najbardziej nastawiam się w kierunku denona x1700h. Co możecie powiedzieć o takiej konfiguracji? I co może być ewentualną alternatywą dla tych sprzętów? 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Skubi napisał:

@Piotr Sonidoczyli Denon Avr-x1700h raczej dźwiękowo będzie za słaby do 460?

Moc to inna sprawa.

To nie poziom 460tki. Zdecydowanie nie.

21 godzin temu, Skubi napisał:

kupić używany wzmacniacz pokroju Yamahy 301 a skupić się nad ciut lepszymi głośnikami.

Plan niezły ale AS 301 to kiepski wzmacniacz. Jak kupowac używany to taki który sobą coś reprezentuje.

21 godzin temu, Skubi napisał:

A w co celować jeżeli miało by to być dźwiękowo zbliżone do 460?

Harmany grały innym dźwiękiem niż Japończyki.

Najbliżej byłby mu Denon 3700, albo i 4700

15 godzin temu, Skubi napisał:

Ok zapadła ostateczna decyzja. Jednak będzie kino. Wzmacniacz stereo zostaje więc w razie czego zawsze będzie pod ręką. Jeżeli chodzi o kwotę na amplituner to raczej chciał bym się zmieścić w górnej granicy 4 tyś zł. W sobotę będę oglądał kolumny paradigm 9v7 i klipsch r 620 f. Jeżeli chodzi o amplituner to najbardziej nastawiam się w kierunku denona x1700h. Co możecie powiedzieć o takiej konfiguracji? I co może być ewentualną alternatywą dla tych sprzętów? 

Pozdrawiam 

Moim zdaniem te Klipsche to tylko do kina. Słabo wypadają w stereo.

Jak lubisz jaśniejsze granie to bardziej polecał bym Ci Monitor Audio Bronze 500 albo Magnaty Signature 507

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie muszę to przemyśleć i zastanowić się czy jednak na razie nie postawić na stereo i kolumny. 

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Plan niezły ale AS 301 to kiepski wzmacniacz. Jak kupowac używany to taki który sobą coś reprezentuje.

Piotr

Na co polecisz zwrócić uwagę?

Nie pisałem tego ale miałem ostatnio w domu Magnat Monitor Supreme 1002 na próbę i z tym moim dziadkiem wzmacniaczem dały nawet radę ale w porównaniu ze starymi kolumnami brakowało mi w nich średnicy i wysokich tonów. Basik miękki i przyjemny ale całość nie do końca dla mnie. Chociaż patrząc na cenę byłem generalnie miło zaskoczony. Najlepiej dla mnie brzmiało to grając razem znaczy moje stare kolumny i magnaty. Trzy osoby stwierdziły podobnie jak ja. To taka ciekawostka. 

Gdyby ten sprzęt przeznaczony był do salonu i miał bym słuchać na nim codziennie muzyki czy radia wtedy bez zastanowienia kupił bym tego 2700 poszukał kolumn i zamnkął temat ale w tym pokoiku "kinowym" oglądamy zazwyczaj filmy w weekendy wieczorami a na co dzień spędzamy czas w salonie. Niestety ze względu na kominek nie mam tam miejsca na kolumny. Na ścianie wisi jedynie tv wspomagany przez soundbar. Dlatego przepraszam że męczę ale z jednej strony fajnie było by ten obraz okrasić jakimś fajnym dźwiękiem jeszcze bardziej go ulepszyć od tego co jest ale było by super gdyby udało się to zrobić ciut mniejszym kosztem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2022 o 12:20, Skubi napisał:

Na co polecisz zwrócić uwagę?

Jak budżet mały to na wzmacniacz używany. No takie realia.

Dnia 29.07.2022 o 12:20, Skubi napisał:

Nie pisałem tego ale miałem ostatnio w domu Magnat Monitor Supreme 1002 na próbę i z tym moim dziadkiem wzmacniaczem dały nawet radę ale w porównaniu ze starymi kolumnami brakowało mi w nich średnicy i wysokich tonów. Basik miękki i przyjemny ale całość nie do końca dla mnie.

One tak grają. Ale też uważam że jak na budżet to fajny produkt.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę przeszedłem się po salonach audio i wpadłem z ciekawości do popularnych marketów. W marketach pustka tam gdzie były sale odsłuchowe i jeszcze jakiś sprzęt(dość dawno w takich sklepach nie byłem) już tego nie ma. Do rzeczy. Wpadł mi w oko Cambridge audio axr85. Ale cały czas jednak myśląc o kinie ciągnie mnie w stronę amplitunerów do tego przeznaczonych. Mam pytanko do ludzi którzy słuchali onkyo tx-nr 494 czy też denon avr-s660h czy to tak słaby sprzęt że nie da rady w 5.1 czy dla zwykłego zjadacza chleba który chce obejrzeć film z dźwiękiem lepszym od plastikowego sprzętu nie wystarczy? Ewentualnie w takim razie co śledzić z używek w kwocie około 2 tyś zł? I czy ten gorszy sprzęt ale nowy jest wart ryzyka kupna sprzętu po gwarancji używanego? Czy dopłata do denon avr-x1700h da znaczącą poprawę dźwięku w kinie od tańszych amplitunerów? Skupiam się w tym momencie na zakupie amplitunera a potem będę stopniowo składał 5.1. Nic więcej nie potrzebuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2022 o 17:06, Skubi napisał:

Ok zapadła ostateczna dec

 

2 godziny temu, Skubi napisał:

 onkyo tx-nr 494 czy też denon avr-s660h czy to tak słaby sprzęt że nie da rady w 5.1 czy dla zwykłego zjadacza chleba który chce obejrzeć film z dźwiękiem lepszym od plastikowego sprzętu nie wystarczy?kwocie około 2 tyś zł? I czy ten gorszy sprzęt ale nowy jest wart ryzyka kupna sprzętu po gwarancji używanego? Czy dopłata do denon avr-x1700h da znaczącą poprawę dźwięku w kinie od tańszych amplitunerów?

tak, dla zwykłego zjadacza chleba wystarczy 660h, on jest stworzony do 5.1 dlaczego ma nie dać rady? tylko jak podepniesz wymagające kolumny to będzie słabo. Jak to nie problem to zdecydowanie warto dołożyć do x1700h, lepsza kalibracja, 7.1 vs 5.1, możesz też połączyć kolumny bi ampingiem. Poza tym ogromny wpływ na dźwięk ma akustyka pomieszczenia, ogromny.

edit: x1700 jest droższy o 500 zł, to warto do niego dopłacić

Edytowano przez kuba111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kuba111 napisał:

dit: x1700 jest droższy o 500 zł, to warto do niego dopłacić

Dokładnie myślałem o Denon AVC-S660H a on kosztuje 2700. Czyli mamy 7 stów różnicy a to już jakiś następny klocek do zestawu. Też nie chce wpaść w spirale dokładania bo tak można bez końca. Z drugiej strony mogę wziąść raty i tu już to tak źle nie wygląda 😀

Takie mam jeszcze pytanie czy jest jakaś znacząca różnica między 1700 a 760?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Skubi napisał:

Mam pytanko do ludzi którzy słuchali onkyo tx-nr 494 czy też denon avr-s660h czy to tak słaby sprzęt że nie da rady w 5.1 czy dla zwykłego zjadacza chleba który chce obejrzeć film z dźwiękiem lepszym od plastikowego sprzętu nie wystarczy?

Dla zwykłego zjadacza chleba tak :)

1 godzinę temu, Skubi napisał:

Takie mam jeszcze pytanie czy jest jakaś znacząca różnica między 1700 a 760?

obraz.thumb.png.d9d2a911a75e6e97d2f4963ded842aa5.png

Na cenę nie patrz bo tą prezentację robiłem jakiś czas temu. Jest pewnie nie aktualna.

EDIT: tak 250 zł do góry.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dedal75 napisał:

Wątpię że będzie zadowolony , ja zmieniłem ostatnio hk255 na Onkyo 696 i dźwiękowo jak na razie nie powala jak już znajdę czas może będzie lepiej ale w fabrycznych ustawieniach Hk daje radę 😉 Pzdr

 

1 godzinę temu, Skubi napisał:

Zdaje sobie sprawę że może być lipa. W okolicy mam używane 1600 i 2300 poniżej 2 koła. Troszku się obawiam kupować używany amplituner ale mogę podjechać je zobaczyć i posłuchać. Gdyby były ok dźwiękowo dużo bym zyskał do 660?

ja mam od 2 lat 650h (to samo co 660h) i ogólnie byłem i jestem zadowolony bo zdawałem sobie sprawę, że to jest niski model, ale już chcę przejść poziom wyżej i czaje się na x2700h, gdyby był 7.1 to bym go jeszcze potrzymał. Miałem przez chwilę w domu stary wysoki model marantza i harman kardon - rzeczywiście scena, głębia dźwięku, szczegółowość, dynamika lepsza z kolei ten słaby denon miał dla mnie fajniejszy bas a jak wpadają do mnie osoby które nie są into kino domowe to szczęka im opada od efektów przestrzennych

Jak nie masz porównania, wcześniej miałeś np komputerowe głośniki typu logitech z906 albo soundbar to denon 660h będzie kilka poziomów lepszy.

Ja już sobie odpuściłem szukanie starych używanych amplitunerów, w opisie wszystko sprawne a okazywało się inaczej

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skubia ja słucham głównie muzyki i powiem Ci że filmy z dobrym stereo zaskakujaco dobrze się ogląda 😋

Brak centralnego równoważy dobra jakość i rozstawienie kolumn - wokale są idealnie na TV, brak suba niskie zejście i wykop z głośników. Miałem potężne 5.1 w okolicy 20 k cena nowego i zostawiłem z niego tylko stereo...

Pytanie czy słuchasz muzyki czy to salka kinowa 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To salka kinowa. Ok dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Kupiłem denon AVC-S660H. Zobaczymy w razie "w" zawsze będę mógł zwrócić ale myślę że będzie ok. Do stereo zostaje stary wzmacniacz a kiedyś kupię coś nowszego. 

No to teraz wybieramy kolumny. Co polecacie do tej klasy amplitunera? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dedal75 napisał:

Wątpię że będzie zadowolony , ja zmieniłem ostatnio hk255 na Onkyo 696 i dźwiękowo jak na razie nie powala jak już znajdę czas może będzie lepiej ale w fabrycznych ustawieniach Hk daje radę 😉 Pzdr

To zupełnie inne brzmienie. Przeskok chwile zajmie zanim zaakceptujesz tudziez zaczniesz doceniać Onkyo.

19 godzin temu, Skubi napisał:

Zdaje sobie sprawę że może być lipa. W okolicy mam używane 1600 i 2300 poniżej 2 koła. Troszku się obawiam kupować używany amplituner ale mogę podjechać je zobaczyć i posłuchać. Gdyby były ok dźwiękowo dużo bym zyskał do 660?

W modelu 2300 tak

12 godzin temu, Skubi napisał:

No to teraz wybieramy kolumny. Co polecacie do tej klasy amplitunera? 

Jaki budżet?

Nowe czy używane?

5.0 raczej nie tak? Więc 5.1?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...