Skocz do zawartości

Co wybrać do projektora?


Skubi

Recommended Posts

Dnia 3.08.2022 o 19:09, Skubi napisał:

To salka kinowa. Ok dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Kupiłem denon AVC-S660H. Zobaczymy w razie "w" zawsze będę mógł zwrócić ale myślę że będzie ok. Do stereo zostaje stary wzmacniacz a kiedyś kupię coś nowszego. 

No to teraz wybieramy kolumny. Co polecacie do tej klasy amplitunera? 

miałem w domu na 650h Klipsch RP-260F i ci powiem, że w kinie sztos, bez suba wrażenia jak w sali dream w kinie helios. Bas się pięknie zgrywał z całością. W najmocniejszych efektach czuć  było brak suba ale cały film to nie tylko wybuchy.

Za to w muzyce było bardzo nudno, często bas wymykał się z pod kontroli (może ten właśnie efekt tak fajnie brzmiał w filmach?)

Jak tylko i wyłącznie do filmów to ja polecam te klipsche

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuba111tak tak biorę je pod uwagę. Akurat są używane w mojej okolicy poniżej 2 tyś zł. Co do kolumn w podobnej cenie są jeszcze paradigm 9v7 i ciut taniej pylon audio opal 23. Poniżej tysiaka są indiana Line Nota 550 x, i pylon audio 25.

Co do centralnego to mam na oku to: https://www.olx.pl/d/oferta/okazja-glosnik-centralny-paradigm-monitor-cc-190-v5-czarny-CID99-IDPYh9n.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Skubi napisał:

pylon audio opal 23. Poniżej tysiaka są indiana Line Nota 550 x, i pylon audio 25.

Wyraźnie gorsze kolumny.

2 godziny temu, maciek72 napisał:

Centralny musi być z tej samej seri/ lini  , co fronty . Sourand może być z innej "bajki"

Mnie musi. to mit powielany przez lata. Ja od lat tak nie mam. Moi znajomi tez nie i każdy z nas zrobił to świadomie.

2 godziny temu, Skubi napisał:

Bardzo dobra cena jak na dzisiejsze realia.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra amplituner dotarł. Podłączyłem go na szybko i powiem tak. Nie nastawiałem się na bóg wie co ale szybki pierwszy odsłuch i jest słabo. Wiem ma być kino nie stereo ale stary wzmak radzi sobie po prostu lepiej. Jeszcze jak wysokie tony i średnica dają radę to już gitara basowa brzmi jakoś bez konturu rozmyta i wycofana. Pędze niestety do pracy ale weekend zostawiam na próby i porównania. Jeżeli uznam że to jednak nie to, to wracam do pomysłu wsmacniacza stereo. Tego denona odeślę a te 2700 zł przeznaczę na wzmacniacz stereo a drugie tyle na głośniki. Aż mi się przykro zrobiło. Mam swoje nawyki słuchowe może troszkę starodawne ale ten amplituner zagrał płasko jak bym słuchał jakiejś wieży z małymi głośniczkami. Dam mu czas do niedzieli może mnie przekona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok posiedziałem posłuchałem. Tak jak koledzy pisali jest troszku gorzej a przynajmniej inaczej. Ale ma być kino a wzmacniacz stereo zostaje tak więc następna porcja próśb. Na początku pomyślałem że oddam ten ampek i dołożę do czegoś droższego ale w sumie wolę w przyszłości dokupić sobie lepszy wzmak stereo a do kina powinien mi ten ampek zupełnie wystarczyć. Więc skupiam się na kompletowaniu reszty głośników i tu proszę o poradę. Głośnik centralny kupię używany. Też sądzę że nie musi być z tej samej parafi co reszta. Teraz fronty. Stwierdziłem że jednak kupię nowe tak żeby zostały na dłużej i połączyły kino i od czasu do czasu muzykę. Planuję przeznaczyć na to kwotę do 3,5 tyś zł. Myślę nad tymi modelami: Paradigm F 3000 se, HECO Aurora 700, Dali sektor 6, Klipsch r 620 i r 820f. Najgorsze że w Krakowie nie będę miał raczej nigdzie możliwość odsuchania tych modeli razem. Lubię nisko schodzący basik i górę lekko metaliczną nie kłującą ale taką gdzie talerz perkusji jest talerzem. Nie potrafię tego dokładnie opisać. I jeszcze jedno na miejscu mam w bardzo dobrym stanie do kupienia paradigm 9v7 czy mogą grać lepiej od wyżej wymienionych kolumn?

Pozdrawiam i dziękuję. 

Edytowano przez Skubi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Skubi napisał:

paradigm 9v7 czy mogą grać lepiej od wyżej wymienionych kolumn?

Pozdrawiam i dziękuję. 

Laboratorium

Charakterystyka wzmocniona na skrajach pasma, stabilna przy zmianie osi, niska dolna częstotliwość graniczna (-6 dB przy 35 Hz). Impedancja 4 omy, czułość 86 dB.

słaby ampek nie da sobie rady z taką specyfikacją. Jak chcesz go zatrzymać to musisz sobie odpuścić wymagające kolumny albo pakuj go w samochód i zabieraj na odsłuch. 86db to trochę niska czułość

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skubi w filmach też chujowo czy nie możesz sprawdzić bo nie ma 5 głośników? Ja dzisiaj zaszalałem miałem brać 1700x lub 2700x a zamówiłem dużo wyższy model Marantz SR6015, za 6k, na niemieckim amazonie taniej niż w pl o 1700 zł.

na tym mini pc nie zapomnij ustawić głośników na large, zainstaluj peace equalizer, pobaw się suwakami jak to nie pomoże to chyba już nic

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2022 o 06:30, Skubi napisał:

Najgorsze że w Krakowie nie będę miał raczej nigdzie możliwość odsuchania tych modeli razem.

W audiotrend na soltysowskiej mają bardzo duży wybór sprzetu.

Amplituner kina jest do kina. On w stereo Ci nie zagra. Zwłaszcza jeśli "liznąłeś" juz stereo z czystego wzmaka.

Ale no chcesz mieć to kino tak? Więc inne jopcji nie ma.

Marantza da się upolować duzo taniej na amazonie albo w UK. Z tym że to nadal amplituner kinowy. Pamiętajmy o tym.

Nie bedzie to grało jak wzmacniacz. Ale jest PRE OUT i możliwośc rozszerzenia o wzmacniacz, końcówkę.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem nastawiłem się na kino i teraz trochę cuduje. To nie jest tak że to jest zły amplituner tylko po prostu gra inaczej niż mój 40 letni wzmacniacz. Generalnie mogę zrobić tak. Oddać go dołożyć kasę i kupić coś powiedzmy powyżej 4 tyś zł tylko czy to dużo zmieni? Ewentualnie kupić do niego jakiś niedrogi zestaw kolumn wilson czy coś podobnego jeżeli i tak nie wykorzystam potencjału lepszych kolumn. A w przyszłości pomyśleć o osobnym stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Skubi napisał:

Wiem nastawiłem się na kino i teraz trochę cuduje. To nie jest tak że to jest zły amplituner tylko po prostu gra inaczej niż mój 40 letni wzmacniacz.

Na razie nie miałeś okazji ocenić tego do czego ten sprzęt właściwie został stworzony. Zabawa będzie dopiero po podłączeniu pełnego zestawu kolumn i obejrzeniu kilku filmów. Ocenianie przez pryzmat stereo w tej półce cenowej według mnie nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawia się powoli rozjaśnia. Kolega @kuba111 podesłał mi kilka wskazówek i zaczyna to robić. Następna bariera przełamana można działać dalej. Wybieramy fronty. Nie chcę być inaczej jak klipsch R-620F. Widzę że model wyprzedają i można go już kupić w fajnych pieniądzach. Na tyle że ceny używanych kolumn są mało atrakcyjne. I tu pytanko czy do mojego kinka wielkości około 4,5m na 4m będzie to dobry wybór? I czy warto dokładać ponad tysiaka do modelu 5000 lub 820. Dzięki wielkie za wskazówki. Nie jestem łatwy chyba w tych sprawach ale chciał bym żeby to działało przez najbliższe lata i żeby człowiek się z tego cieszył. A i tak pewnie za jakiś czas wymienię ten amplituner na coś lepszego 😂👍🏻🍻

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kuba111 napisał:

@Skubi w nowszych klipshach wysokotonowce chyba grają łagodniej i widzę w specyfikacji że mają niższe pasmo przenoszenia 34hz vs 38hz. 820 mają membrany 8 cali, za duże dla ciebie.

 

W nowszych ale to mówimy o modelach ktore teraz weszły czyli Premier II

11 godzin temu, Skubi napisał:

Mój błąd chodziło mi o serię RP. Czy pomiędzy RP 6000 a RP 620 jest jakaś bardzo duża różnica? 

Olbrzymia.

Nie wybrał bym ani 620 ani 820 ani 5000.

Ale RP6000 to całkiem udane kolumny jeśli chcesz uzyskać mocny dźwięk kinowy.

Ewentualnie tu masz dobrą promocję:

https://audiotrendt.com.pl/nexport/12411--monitor-audio-bronze-6g-500-bialy-outlet.html

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr SonidoDzięki. Podjadę w przyszłym tygodniu do nich i zobaczę. A co można by nowego z centralnych kupić tak powiedzmy do półtora tysiaka? Może bym sobie na weekend już coś kupił i potestował. Czy KLIPSCH R-34C był by dobrym wyborem? Przyjmuje że centralny może być różny od reszty kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

W nowszych ale to mówimy o modelach ktore teraz weszły czyli Premier II

Olbrzymia.

Nie wybrał bym ani 620 ani 820 ani 5000.

Ale RP6000 to całkiem udane kolumny jeśli chcesz uzyskać mocny dźwięk kinowy.

 

RP-260F vs RP6000 chyba różnicy na swoim denonie nie usłyszy a tysiak w kieszenie zostaje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...