Skocz do zawartości

Onkyo 6100 z Aurora700


Kris Mru

Recommended Posts

Szum w biurach to klimatyzacja + szepty rozmów. Jest cicho ale to dźwięk stały,

14 godzin temu, Kris Mru napisał:

A jakbym odpowiedział, do 50dB, to jak zmieniłaby się jakość odsłuchu?

To wtedy bym powiedział że strzelasz z tymi liczbami i powiem ponownie

Dnia 3.08.2022 o 07:22, Piotr Sonido napisał:

To wypożycz i posłuchaj, może być ok.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lodówka to ok. 35-40dB, w zależności od producenta. Jak pisze @Piotr Sonido albo wypożycz, albo podjedź do salonu i odsłuchaj. Inaczej tego nie "rozkminimy" 😉. Głośność to oprócz dB odczucie bardzo subiektywne, a także zależne od otoczenia, może to idiotycznie zabrzmi ale "inaczej cicho" jest w ciągu dnia, a inaczej np. wieczorem/w nocy gdy w otoczeniu nie ma zbyt wielu dźwięków i może również wystąpić takie wrażenie, że w ciągu dnia na tym samym (niskim) poziomie głośności basu będzie mało, a wieczorem będzie OK. Takie to Panie cuda z tą akustyką 😀 i psychoakustyką, ale nie wchodźmy w inne obszary 😄.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelam liczbami bo ciężko określić granicę cichego odsłuchu.

A jaki jest poziom cicho słuchania przy którym Aurory mają jeszcze przyzwoitą jakość dźwięku?

Oczywiście mówię o nocnym słuchaniu i głośności takiej, aby sąsiedzi niezaczeli mnie atakować...

Edytowano przez Kris Mru
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kris Mru napisał:

A jaki jest poziom cicho słuchania przy którym Aurory mają jeszcze przyzwoitą jakość dźwięku?

Oczywiście mówię o nocnym słuchaniu i głośności takiej, aby sąsiedzi niezaczeli mnie atakować...

właśnie nie da się tego parametru podać jednoznacznie np. 52dB, bo to wszystko jest zależne od warunków w jakich słuchasz, ale jeżeli chodzi o nocne słuchanie, to jeżeli nie chcesz przeszkadzać sąsiadom to raczej nie ma takiego sprzętu czy to kolumn, subwoofera czy wzmacniacza/amplitunera żeby było dużo niskich tonów, a nie przeszkadzało sąsiadom - pomijam słuchawki 😀. I znowu dochodzimy do abstrakcji ile dla Ciebie to jest "dużo niskich", natomiast zupełnie innym aspektem będzie dynamika. Bo jak pisałem wcześniej w warunkach ciszy, może okazać się że w Twoim pomieszczeniu zostanie zachowana proporcja tonalna utworu, nie będzie tzw. kopa, ale nie będzie efektu zagłuszenia tonów niskich wyższymi elementami pasma - niestety nikt nie odpowie na to pytanie. Ba, nawet może być tak że w salonie/sklepie (o czym pisałem wcześniej) będzie proporcja dobra, odpowiadająca Tobie, ale u Ciebie w domu/pokoju niekoniecznie. Dlatego najlepiej odsłuch w salonie, potem ewentualnie wypożyczenie sprzętu za kaucją dla weryfikacji w domu. Posłużę się przykładem - co prawda są to inne sprzęty, ale to nie pokazuje różnicy w jakości dźwięku między nimi, a różnicę w pomieszczeniach, zresztą jest to nagrane telefonem więc nie mowa tu o jakości dźwięku, a o różnicach tylko między pomieszczeniami - zaadaptowanym i powiedzmy  w nowoczesnym stylu - beton, szkło itd. bez adaptacji:

Mam nadzieję że to coś Ci wyjaśni - nie jesteśmy w stanie jednoznacznie określić tego o co pytasz, jak na początku tego postu pisali Ci koledzy z branży i nie tylko TX-NR6100 z tymi Aurorami to dobre połączenie, ale nikt nie powie czy ilość niskich przy Twoim zdaniem niskim poziomie głośności będzie zadowalająca dla Ciebie. Po prostu tego nie da się zrobić jak nie posłuchasz. A z pewnością nikt nie chce jednoznacznie powiedzieć "bierz to bo to będzie dobre" wiemy to z doświadczenia że każdy z nas może nie tyle inaczej słyszy, ale ma swoje indywidualne preferencje, i to co pasuje panu X niekoniecznie przypadnie panu Y, o pani Z nie wspomnę 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kris Mru napisał:

A jaki jest poziom cicho słuchania przy którym Aurory mają jeszcze przyzwoitą jakość dźwięku?

To też jest uzależnione od indywidualnej oceny oraz od konkretnego wzmacniacza.

9 godzin temu, tomek72 napisał:

właśnie nie da się tego parametru podać jednoznacznie

No nie da się dlatego nie bardzo rozumiem dlaczego my o tym prowadzimy próby dyskusji od tygodnia. A sprzęt już by dawno stał :/

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

jak przeczytasz uważnie, to zrozumiesz dlaczego ten filmik został wstawiony

ok moja wina, zasugerowałem się napisami na filmie gdzie wymieniony jest sprzęt który tutaj nie ma najmniejszego znaczenia. Ale, trzeba pamiętać, że ktoś może to odtwarzać nawet na telefonie z kiepskimi głośniczkami, wtedy tej różnicy może nawet nie usłyszeć. Należałoby napisać aby odsłuchać to tylko i wyłącznie w słuchawkach - wtedy można mieć cień szansy, że pokazana różnica będzie słyszalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Fafniak napisał:

słychać i na laptopie i na telefonie i to BARDZO wyraźnie

i znowu to samo.

Przeczytaj również:

Cytat

Ale, trzeba pamiętać, że ktoś może to odtwarzać nawet na telefonie z kiepskimi głośniczkami,

nie zakładaj, że każdy może mieć sprzęt o podobnej jakości. Znam ludzi co używają telefonu z przed 10 lat i normalnie strony otwierają ale jakość głośniczka to jest tragedia i prawie nic nie słychać ale im to wystarcza. Ja bym nie zakładał .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Mam wrażenie, że ta dyskusja do niczego nie prowadzi poza nabijaniem ilość postów w odpowiedzi :D

@Kris Mru jest jedno i naprawdę jedno rozwiązanie Twoich problemów. Weź sprzęt na testy i zweryfikujesz sam, bo nikt Ci nie odpowie na Twoje pytania bo jest to po prostu niemożliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dnia 5.08.2022 o 13:33, Fafniak napisał:




A moja Mama używa nokii, takiej białej starej i tam w ogóle nie wejdzie "do" internetu. To tak w ramach wymiany ekstremalnych przykładów ;) 






to jak nie wejdzie "do" internetu to po co w ogóle o tym wspominasz? Ja pisałem o starych telefonach z których nadal da się korzystać i sporo ludzi to robi.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

administrator za chwilę zamknie ten wątek za ten OT, miałem się nie odzywać bo zrobili to za mnie inni, za co dziękuję @Fafniak, ale do jasnej ciasnej @lolekdrugi czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem i nie robić nadinterpretacji, nie szukać zawsze drugiego dna?, czy zawsze musi być Twoje "na wierzchu" choć wszyscy widzą że nie jest, nie dziwi mnie Twój podpis/stopka. Patrząc na niektóre Twoje posty mam wrażenie że widzę to:

 

a w temacie słabej słyszalności na starych telefonach: HTC Desire 820 z 2014 roku, Firefox na Androidzie 6 nie udźwignął tego, ale pobrałem i odtworzyłem

IMG_2131.thumb.JPG.1759b5187eafb8543bb5986d8d784526.JPG

Jeżeli dalej uważasz że nie słychać różnicy to należy udać się do laryngologa.

 

Przepraszam za tą przepychankę kolegów z forum i administratora, ale naprawdę puściły mi nerwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomek72 napisał:

 


5 godzin temu, tomek72 napisał:

 

 

 


Jeżeli dalej uważasz że nie słychać różnicy to należy udać się do laryngologa.

 

 

 


napisałem powyżej, że robicie błędne założenia jakoby każdy dosłownie, miał wystarczającej jakości sprzęt by usłyszeć wątpliwej jakości nagrania. Już nie jeden raz wrzucane były filmiki z pokazów "jak grają kolumny". Jest to co najmniej śmiechu warte. Skoro jednak jest to forum publiczne - chociaż czasami odnoszę inne wrażenie - to wypowiadam się tutaj przestrzegając nowych użytkowników przed pochopnym wydawaniem pieniędzy.

 

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Lolek napędzasz pół strony niepotrzebnej dyskusji. Po co?

Może po to, by "wylecieć"?

Lolek-proszę uważaj na to co piszesz i po co piszesz. Jeżeli wpisy prowokują innych użytkowników i nie służą Forum, to mogą wylecieć-podobnie jak ich autorzy. Tak było ostatnio z T...N i nie był to pierwszy przypadek zbanowania użytkownika i zapewne nie ostatni!

A co do Twojej stopki "Uwaga - moje wpisy mają tendencję do znikania gdyż nie są zgodne z linią ludzi propagujących audiovoodoo,  jeżeli chcesz odpowiedzieć na mój wpis, zacytuj całą moją wiadomość." to też się prosisz o "kuku".

Sporo osób prosiło Ciebie o spokojniejsze wypowiedzi i byś nie wszczynał awantur  i warto, byś się do tego dostosował. Jako administracja Forum mamy też liczne zgłoszenia odnośnie Twojego niewłaściwego zachowania...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2022 o 07:36, Piotr Sonido napisał:

@Kris Mru sprzet wypożyczony?

Niestety jeszcze nie. Ekipa budowlana trochę się ślimaczy...

Dlatego w międzyczasie chciałem zawężyć ilość zestawów do wyboru.

Jaki według Was zestaw byłby podobny akustycznie (lub lepszy) w podobnej cenie (lub niższej :) ) do powyższego Auroru700+Onkyo 6100?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...