Skocz do zawartości

Słuchawki wokółuszne otwarte + wzmacniacz słuchawkowy z/i DAC do 2500 zł


Recommended Posts

Temat będący bezpośrednim następstwem tego tematu. Zwrot po testach nastąpił bez żadnych komplikacji, pieniądze odzyskane i można je wydać ponownie. :D

Obecnie posiadam AKG K702 + FiiO E10K Olympus II.

Czego słucham? (z losowymi przykładami, głównie skopiowane z podlinkowanego tematu)
Muzyka filmowa (Joe Hisaishi, Władca pierścieni, Gladiator), z seriali (Cowboy Bebop, Kompania braci), gier (Persona 5), jazz (Paul Desmond), swing (Benny Goodman), rock (Dire Straits), metal (Iron Maiden). Rozrzut jest spory i zależny od nastroju. Czasem potrzebuję Franka Sinatry, a czasem Sabatonu. Pewnie gdybym przejrzał dokładniej odtwarzane rzeczy, mógłby znaleźć się tam blues i parę innych gatunków, łącznie z jakimś folkiem. Tidal HiFi, MP3/FLAC z dysku.

Co mi nie pasuje w AKG K702?
No... Niewiele poza faktem, że nie potrafię w nich usiedzieć dłużej niż powiedzmy 2 godziny. Potem robi mi się za ciepło w uszy, a i mój łysy łeb zaczyna bardziej odczuwać tę skórzaną opaskę. Po prostu robi się niezbyt komfortowo i fizycznie potrzebuję krótkiej przerwy. Pierwotnie kupiłem je stricte do grania on-line ze znajomymi i do tej pory jakoś nigdy nie przesiadywałem w nich aż tak długo. Rozmiarowo są w sam raz - gdyby były choć trochę mniejsze, moje uszy już dotykałyby poduszek. Głównie szukam czegoś, co bez problemu dałoby się mieć na głowie przez wiele godzin podczas pracy jak i po bez poczucia dyskomfortu cieplnego, że tak to ujmę. ;) Brzmienie raczej neutralne/zbalansowane, bez przesadnego podbicia czegokolwiek, z dobrą sceną, separacją instrumentów i detalami.

Czemu się przyglądam?
Z klocków do postawienia na biurko nie potrafię znaleźć nic prócz Topping DX3Pro+ i iFi ZEN DAC v2, co wydawałoby się mieć sens na moje potrzeby (stricte do komputera, bez zamiaru rozszerzania w przyszłości). W tym tygodniu widziałem jeszcze, że Topping wypuścił nową wersję stacka E30 + L30, choć nie ma go jeszcze w sprzedaży w Polsce (ASR już ten sprzęt zdążył zmierzyć). Bardziej się skłaniam do Toppinga, chyba że podsuniecie coś więcej (innego niż Nostromo, którego nie da się kupić). W każdym razie musi mieć wejście USB. Ze słuchawek obecnie patrzę na HiFiMAN Sundara i Edition XS, gdzie w przypadku tych drugich najpierw kupiłbym, wzmacniacz z DAC, a dopiero później XS, które wychodzą jednak trochę poza założony budżet. Generalnie dobre rzeczy wyczytałem o słuchawkach planarnych, zwłaszcza jeśli chodzi o scenę.

Ale ogółem to wiem, że nic nie wiem. Najtrudniej mi znaleźć informacje o rozmiarach, żeby mieć pewność, że mi tam uszy wlezą, skoro do AKG wchodzę na styk, a to ponoć jedne z większych. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na stronie AKG piszą nieprawdę? Nic nowego…;)

1EA51FB7-1263-4F69-BF9C-0ACA8DF7DBCA.jpeg.1cff2c712fbb2f226eca662896380367.jpeg

Do długich sesji potrzebujesz z pewnością otwartych i raczej wokółusznych. Zdecydowanie inne granie od K702 ale też ciekawe, do tego duże muszle i bardzo wygodne: Sennheiser HD 660S. Mają wielu fanów i są uważane za bardzo bezpieczny zakup, który raczej nie rozczaruje. Z kolei iFi ZEN DAC lub nawet CAN to dobry kierunek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Senki 660S i potwierdzam, że jeżeli chodzi o "ciepłotę", to nie ma z tym problemu. Przez to właśnie, że są słuchawkami otwartymi. Jeżeli masz dużą głowę, to po kilku godzinach możesz czuć lekki ucisk. Z czasem jednak wydaje mi się, że pałąk się trochę wyrobił i po czasie już nie ma z tym problemu. Nie grają ani zimno, ani ciepło. Coś pośrodku. Mają lekko wysunięte do przodu wokale. Bas raczej szybki aniżeli ciągnący się. Takie rozrywkowe słuchawki. Scena w nich jest chyba najsłabszym ogniwem.

Słucham je z Toppingiem DX7 Pro. Wszystkkie Toppingi grają w sumie równo, szybko, z dużą ilością detali. Równe, można powiedzieć "nudne", ale za to czyste granie. Niczego nie dodają niczego nie zabierają.

 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co piszecie o tych HD660S, brzmi zachęcająco. Jedyne co mnie martwi to scena. Czytałem i oglądałem wczoraj parę recenzji, szukałem komentarzy, i to jest coś, co się akurat powtarza w miarę spójnie - że wąska jak na słuchawki otwarte, za mała. Z drugiej strony niektórzy twierdzą, że jest szeroka i chwalą (recenzja kropka audio). I ten 3-metrowy kabel... LOL. xD Musiałbym sobie sprawić jakiś krótszy, żeby mi się taki wąż nie walał po biurku i nie plątał. Do nich pewnie lepiej byłoby mieć Zen z powodu zbalansowanego wyjścia? Albo Topping D10 Balanced i jakiś inny wzmacniacz, żeby podpiąć ten DAC?

Liczyłem na to, że się branża wypowie, zamiast siedzieć głównie w dziale o głośnikach. Q21 ma swojego słuchawkowca w czarnej bluzie od tego. 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HiFiMAN ma bardzo duże nausznice w Edition XS, Deva Pro trochę mniejsze. Co do wygody osobiście wolałem XS, ponieważ bardzo delikatnie uciska głowę. Są duże i komuś o małej głowie mogą być za luźne. Deva Pro trochę mocniej przylega do głowy, podczas dłuższych odsłuchów nie powodują dyskomfortu. Jeżeli szukasz grania neutralnego z bardzo dobrą przestrzenią to polecam sprawdzenie Deva Pro z adapterem Bluemini R2R (Bluetooth, wzmacniacz z DAC USB, możliwość podłączenia standardowo kablem). Słuchawki potrafią przekazać najdrobniejsze detale, przy tym bez żadnej agresywności, z bardzo wysoką czystością dźwięku, budując bardzo dobrze przestrzeń z resztą podobnie jak XS. Natomiast XS mają delikatnie podbite niskie tony, są bardziej pełne, poprawa przestrzeni zwłaszcza w szerz, bardziej ocieplone brzmienie, muzykalniejsze.

Sundara ma mniejsze nausznice, ale nie są małe, nie było przypadków, że komuś nie wchodziły uszy. Brzmienie bardziej ocieplone, niskie tony jeszcze mocniejsze, duża różnica w prezentacji średnicy, jest bardziej wyeksponowana i odbierany dźwięk jest bliżej uszu.

Co do doboru wzmacniacza to zależy od preferencji, jak granie ma być nastawione, na jak największą dokładność, przestrzeń, neutralność to warto sprawdzić Toppinga, natomiast iFi nie jest aż tak mocno rozdzielcze, ale gra bardzie ciepło, odpowiednio dociążony dół pasma, muzykalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifiman Edition XS zdecydowanie warto posłuchać, ponieważ w tym przedziale cenowym ciężko będzie znaleźć słuchawki o tak przestrzennym i dokładnym brzmieniu. Model Ananda będą łagodniejsze na środku i wyższej średnicy. 

Warto pamiętać o wzmacniaczu pod Hifimany, ponieważ to, że zagrają głośno nie oznacza, że zagrają dobrze ( wysterowanie). Są to dosyć wymagające słuchawki, które potrzebują dobrego toru aby pokazać na co je stać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, najchętniej to bym chyba kupił te nowe E30 II i L30 II, tylko nigdzie ich nie ma. Znaczy nie do końca nigdzie, bo można zamawiać bezpośrednio u Chińczyków. I na polskim Amazonie, ale to ci sami Chińczycy z przewidywaną dostawą na przełomie sierpnia i września. Shenzhenaudio konkretnie. Nie pali się i nigdzie się nie spieszę z tym zakupem, więc może poczekam. 🤔 Akurat się odłoży więcej hajsu na Edition XS do tego czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ech, ponad 3 tygodnie i nowych Toppingów w Polsce nadal nie ma.
Są w Holandii (hifistudio79).
Są we Francji (audiophonics).
Są w Finlandii (hifitalo).
Ba, są nawet w Rumunii (avmall), ale u nas nie, lol.

Zaczynam się poważnie zastanawiać nad zamówieniem z Holandii. Albo z któregoś europejskiego Amazonu, o ile wysyłka nie będzie szła miesiąc. Pisałem do Audiomagic, czy coś wiedzą jako oficjalny polski dystrybutor, to nawet nie mają terminu dostawy ani tym bardziej cen. 😂 Słabo.

Dotarło też do mnie, że wypadałoby mieć jakiś kabel do połączenia takich dwóch urządzonek. I gdzie nie popatrzę, tam kable po pół metra. Albo metr. Ewentualnie trzy. A do stacka na biurko to raczej pasuje coś bliżej 10 cm. WTF.

Z ciekawości sprawdziłem też, czy nowy DAC od Nostromo zdążył się pojawić. Minęło 8 tygodni, od kiedy napisali, że najpóźniej do 2 miesięcy. I co? I dalej nie ma.

Człowiek ma ma pieniądze i chęci, to nie ma towaru, który mu pasuje. Najgorzej. Coraz bardziej mnie to irytuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonique, moja cierpliwość jest na wyczerpaniu i pewnie tak zamówię. ;) Choć mam problem ze znalezieniem krótkiego kabla do połączenia takiego stacka. Nie chcę, żeby mi się po biurku walały węże na pół metra albo więcej. To byłby jakiś absurd. I jak na razie znaleźć nie potrafię. Przejrzałem co większe sklepy z listy audio.com.pl i praktycznie wszędzie jest minimum 50 cm długości. Już pomijam fakt stosunkowo wysokich cen takich kabli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Oin napisał:

Rada dobra, choć w moim przypadku problematyczna z powodu braku odpowiednich narzędzi. ;)

Jak zrobisz sobie sam to sporo zaoszczędzisz. I będziesz miał taki jak chcesz. Ja lutownicę pożyczyłem na okoliczność lutowania. Wyprodukowałem cztery komplety fajnych metrowych zbalansowanych przewodów RCA do mojego systemu.

Tak mnie to jednak zmęczyło, że kabel COAX już nabyłem w sieci. Na popularnym serwisie aukcyjnym znajdziesz ludzi, którzy robią kable na zamówienie: wybierasz wtyki, przewód, długość. Dostajesz gotowy egzemplarz do domu. Też jakieś wyjście, szczególnie gdy potrzebujesz tylko jeden. Ja na swoich w sumie 8-miu przewodach zaoszczędziłem minimum 500zł. A to zawsze 5-6 dobrych używanych płyt CD dodatkowo do kolekcji…;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonique, dzięki twojej podpowiedzi chyba coś znalazłem na trzyliterowym serwisie. Wcześniej nie pomyślałem, żeby tam zajrzeć. Od ALMATECH. Dzięki uprzejmości jednego z zadowolonych klientów jedno z ogłoszeń ma nawet zdjęcie z połączonymi Toppingami. Kabel Mogami 2964. Są też inne, znacznie tańsze warianty. W każdym razie problem niemożliwości znalezienia kabla uważam za rozwiązany za Twoją przyczyną. :D Pozostaje mi tylko do nich napisać, a potem ogarnąć, skąd ostatecznie wziąć te nowe E30 II/L30 II.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toppingi z Holandii dotarły we wtorek. Dzisiaj dotarły interkonekty. :D

Na razie grają sobie z maksymalną głośnością w Windowsie i odtwarzaczu, E30 II w trybie preamp z -10dB  i domyślnym filtrem F-3, a głośność końcowa regulowana pokrętłem na L30 II i/lub głośnikach aktywnych.

🎧

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2022 o 15:50, Oin napisał:

Toppingi z Holandii dotarły we wtorek. Dzisiaj dotarły interkonekty. :D

Na razie grają sobie z maksymalną głośnością w Windowsie i odtwarzaczu, E30 II w trybie preamp z -10dB  i domyślnym filtrem F-3, a głośność końcowa regulowana pokrętłem na L30 II i/lub głośnikach aktywnych.

🎧

Gratuluję zakupów :) A co ze słuchawkami ostatecznie? Ja używam HiFiManów He400se i jestem bardzo zadowolony z komfortu. myślę, że ta marka to dobry kierunek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, iFi Audio napisał:

A co ze słuchawkami ostatecznie?

Czekam na kolejną wypłatę i informacje o podwyżce. ;) A potem pewnie wypróbuję Edition XS. Przydałoby się też sprzedać FiiO, ale jeszcze nie miałem czasu się tym zająć.

Te Toppingi są spoko. Jedyne co uważam za wadę, to konieczność ręcznego wyłączania wzmacniacza. L30 II trochę się grzeje, a przy bezczynności/braku sygnału grzeje się tak samo mocno. Już sobie wyrobiłem nawyk przestawiania pstryczka, gdy niczego nie słucham. Oczywiście nie pomyślałem o tym przed zakupem. Niemniej nie chce mi się ich zwracać. Nie jest to na tyle irytujące, żeby szukać innego sprzętu. Zgaduję, że urządzenie typu 2w1 by tego nie wymagało (DX3 Pro+, DX5 i inne podobne). Na razie byłem zbyt leniwy, że próbować porównywać różne filtry. Ostatecznie pewnie nie będzie mi się tego chciało robić, bo domyślny brzmi dla mnie w porządku. Ogółem jestem zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 29.08.2022 o 17:11, Oin napisał:

Czekam na kolejną wypłatę i informacje o podwyżce. ;) A potem pewnie wypróbuję Edition XS. Przydałoby się też sprzedać FiiO, ale jeszcze nie miałem czasu się tym zająć.

Te Toppingi są spoko. Jedyne co uważam za wadę, to konieczność ręcznego wyłączania wzmacniacza. L30 II trochę się grzeje, a przy bezczynności/braku sygnału grzeje się tak samo mocno. Już sobie wyrobiłem nawyk przestawiania pstryczka, gdy niczego nie słucham. Oczywiście nie pomyślałem o tym przed zakupem. Niemniej nie chce mi się ich zwracać. Nie jest to na tyle irytujące, żeby szukać innego sprzętu. Zgaduję, że urządzenie typu 2w1 by tego nie wymagało (DX3 Pro+, DX5 i inne podobne). Na razie byłem zbyt leniwy, że próbować porównywać różne filtry. Ostatecznie pewnie nie będzie mi się tego chciało robić, bo domyślny brzmi dla mnie w porządku. Ogółem jestem zadowolony.

Od kilku dni mam Sundary Closed i moim zdaniem są świetne. Mi się bardziej podobają od zwykłej Sundary. Warto rzucić uchem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Oin napisał:

@iFi Audio, trzymam się idei otwartych. ;) Już po wypłacie, podwyżka też potwierdzona, więc pewnie na dniach zamówię Edition XS. Mam nadzieję, że nie będą grzać i obejdzie się bez zwrotu. Jak nie będę zadowolony, to kolejne w kolejce to HD 660S.

Na mieście mówią, że XS nie grzeją, no ale sam sprawdzisz :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...