Skocz do zawartości

KEF LSX II lub...


anbru

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem na etapie wyboru czegoś uniwersalnego jak w temacie.

Pokój ok. 25 m, głownie muzyka z Spotify, podłączenie pod TV poprzez HDMI. Nie jestem audiofilem, ale chciałbym żeby sprzęt był łatwy w użytkowaniu i po prostu przyjemnie grał. Urzekły mnie wyżej wspomniane KEF'y, ale ich nie słuchałem. W sieci są tylko szczątkowe testy, ale wyczytałem, że fajnie grają i mają dość mocny bas jak na takie maleństwa. Może ktoś z Was już je testował lub posiada i chciałby się podzielić wrażeniami. Może jakaś fajna alternatywa? może kolumny podstawkowe + wzmacniacz WIFI z HDMI w podobnej cenie. Czytałem test Heco Celan Revolution 3, ale co do tego, jaki wzmacniacz żeby było uniwersalnie i kompleksowo. Będę wdzięczny za pomoc. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, anbru napisał:

Urzekły mnie wyżej wspomniane KEF'y, ale ich nie słuchałem

To czym Cie urzekły?

Moim zdaniem przy 25metrach i jesli słuchasz z takiej standardowej odległości to może nieco brakowac. To super kolumny ale jednak 11 cm basy.

U Ciebie to wogóle powinny się znaleśc podogówki. Czemu nie w ta stronę?

I tak do takiej klasy monitorow przydały by się dobre standy. Więc na miejscu nie zaoszczędzisz.

Revolution 3 na pewno lepiej wypełnią to pomieszczenie. Do ich kompletu Magnat na przykład MR 750 z HDMI.

Z TV mmożesz też wyjśc optykiem i wtedy Cambridge AXR 100 + mocne monitory pokroju Revolution 3, Monitor Audio Silver 100 czy KEF R3

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Piotr Sonido napisał:

To czym Cie urzekły?

Przepraszam, niezbyt precyzyjnie się wyraziłem. Bardzo podobają mi się wizualnie (chciałbym białe) i czytałem recenzję na jakimś niemieckim portalu. Bardzo je chwalili jako „zestaw kompletny” Ale rzeczywiście ich rozmiar jest mało przekonujący. Potrzebuję zestawu, który nie będzie zajmował dużo miejsca, postawię go podłączę do TV i będzie przyzwoicie grał. Nie jestem szczególnie wymagający, ale chcę rozsądnie wydać 4-6 tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
KEFy LSX II brzmią przyjemnie ale są dedykowane raczej do mniejszych powierzchni. U Ciebie lepiej sprawdziłyby się LS50 Wireless ale cena szybuje mocno do góry. 

W mojej ocenie lepiej w zakładanym budżecie pójść w klasyczny zestaw stereo. Spójrz na zestaw Quad Vena II Play + Kef Q350 lub jeśli miałbyś miejsce na podłogówki to Heco Aurora 700. Quad zapewni Ci dynamikę i precyzję, a przy tym będzie bardzo funkcjonalny. Masz pełen dostęp do opcji sieciowych oraz możliwość podłączenia komputera czy TV. 

Jeśli byłaby taka możliwość to zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, anbru napisał:

Mam ograniczone miejsce, ale może wcisnął bym pełnowymiarowy tylko jaki wybrać? Ten CA One fajny, ale nie ma WiFi , a to jest priorytet. Podoba mi się również Magnat MC 200. 

 małych Magnat MC albo Arcam Solo.

Z pełnowymiarowych Cambridge AXR 100

Ale pamiętaj serwisy potrafią poznać czy dany system został uszkodzony przy przegrzaniu.

W instrukcji masz informacje o zachowaniu prawidłowej wentylacji. Więc to może później nie zostac uwzględnione w formie reklamacji.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie pary jeszcze poprzedniej wersji KEF LSX(niebieską i czerwoną),kupowałem używane na ebayu.Za jedne dałem lekko ponad 600euro za drugie 550.W porównaniu do nowej wersji nie mają Hdmi,ale świetnie łączą się z tv -optykiem.U mnie grają na 21m2 i na bas nie narzekam,a ich grą z Tidala po wi-fi jestem zauroczony.Muzę puszczam z fona.Widziałem że tą starą wersję można kupić w białym kolorze za 800euro,nowa za 1500 to chyba trochę przesada.W przypadku gdyby jednak brakowało ci basu ,zawwsze można dokupić do nich dedykowanego suba Kefa,ale może nie będzie ci on potrzebny.

https://hidden-audio.de/audio-heimkino-systeme/lautsprecher/regallautsprecher-aktiv/product/kef-aktiver-stereolautsprecher-lsx-streaming-blu-1012198/product-detail.htm?varid=1009502&gclid=Cj0KCQjwxb2XBhDBARIsAOjDZ37gZqkyePKFh_6lCj6ohByhYRg3TYfhDI9c2fBoRiB-72JoCJeb_1caAgp7EALw_wcB

kef lsx1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2022 o 00:08, lpomis napisał:

Czytałem recenzję na Stereolife. Z ciekawości jak odbieracie tego malucha w porównaniu do konkurencji z tego przedziału cenowego - czyli np. Cyrusa One, Audiolaba 6000a?

Wygląda że Q21 jest jego dystrybutorem :) Kolejna marka w portfolio. Gratulacje.

Zmierzam do tego że chyba ktoś inny powinien się wypowiedzieć o ich porównaniu.

Sam bym chętnie go sprawdził.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2022 o 00:08, lpomis napisał:

Czytałem recenzję na Stereolife. Z ciekawości jak odbieracie tego malucha w porównaniu do konkurencji z tego przedziału cenowego - czyli np. Cyrusa One, Audiolaba 6000a?

Octavio Amp jest zupełnie inny niż Cyrus czy Audiolab. Audiolab jest zdecydowanie cieplejszy i ma większą poduszkę na basie. Cyrus One jest jaśniejszy od Octavio i nie ma takiego zróżnicowania basu jak Octavio. Na prawdę jesteśmy w szoku jak to maleństwo gra. Zapraszam na odsłuch do nas :). W tej chwili umila nam czas w ciągu dnia grając z Legacy Signature SE :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...