Skocz do zawartości

Głośniki na biurko do 2000zł


Wequu A

Recommended Posts

Chciałbym wymienić moje bardzo stare i tanie głośniki Geniusa na coś dużo lepszego :D.
Mam biurko 160x70cm, tył głośników do ściany to jakieś 5cm.
Najlepiej, żeby dało się je podłączyć do kompa po USB (nie mam optycznego), bo nie wiem czy uda mi się zmieścić w budżecie z głośnikami i jakąś kartą.
Mam FiiO E10K Olympus 2 do słuchawek Hifiman Deva i mógłbym je tam wpiąć, ale nie za bardzo tak chcę bo nie ma wyboru źródła i będą grać słuchawki z głośnikami równocześnie.
W grę mogłaby wejść zamiana tego FiiO na jakiś interfejs gdzie będę mógł podpiać za równo słuchawki jak i głośniki oraz wybrać które źródło ma być aktywne. Nie znam się na tym sprzęcie, ale takie mam wymagania ;). Jeżeli jest to lepsze rozwiązanie to mogę zastanowić się nad dołożeniem do budżetu.

Co do głośników to bass reflex chyba powinny mieć z przodu. Zastanawiałem się też czy może zamiast kupować wszędzie polecane Edifiery wybrać jakieś monitory bliskiego pola przy czym nie mogą być zbyt sterylne. Znalazłem taki temat w sieci i tam osoba kupiła Heddy Type 05 oceniając je jako bardzo muzykalne, ale one są droogie :).
Z muzyki słucham wszystkiego co mi wpadnie w ucho tj. rock, metal, elektronicza, hip hop, rap..
Pozostałe zastosowanie to filmy i gry, czyli to musi być taki uniwersalny sprzęt.

Edytowano przez Wequu A
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arturro007 napisał:

Ja posiadam Illoud micro monitors. Jak na takie maluchy to grają naprawdę przyjemnie, bas też jest do przyjęcia ale można go sobie jeszcze poprawić subem aby uzyskać lepsze zejście.

Hmm, właśnie nie mam nawet miejsca na subwoofer. Głośniki nie muszą być takie małe. Obecne mają wymiary 18 x 36 x 22cm. i stoją przy krawędziach biurka.
Na biurku mam telewizor 48'' więc takie mikroby mogą komicznie wyglądać :D.

Edytowano przez Wequu A
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczyłem ich tylko podałem być może lepsze rozwiązanie.
Zrobiłem to dlatego, że w tym roku wybierałem słuchawki i jest to bardzo męczący proces :). Robiłem przeskok ze słuchawek za 200zł na takie do 1500zł. Miałem trochę modeli (hd650, he400i itd) pożyczonych do przesłuchania i doszedłem do wniosku, że zamiast szukać słuchawek o pasującym dla mnie profilu lepiej kupić coś w miarę płaskiego w charakterystyce i poprawiać to w EQ. Planary zrobiły na mnie wrażenie, dlatego wybrałem Deva (tansze od sundary a do tego dorwane jeszcze na promocji), wbiłem profil EQ z oratory1990 i jestem zadowolony. 

W przypadku głośników myślę podobnie aczkolwiek tutaj operuję totalnie po omacku :). Wydaje mi się, że Edifiery mogę mieć też jakąś swoją charakterystykę a monitory powinny być płaskie i bardziej podatne na EQ. Może się mylę, stąd ten wątek.

Edytowano przez Wequu A
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przeciwnikiem wszelkiej ingerencji w EQ ale mam doświadczenie tylko ze słuchawkami. Przerobiłem już sporą część z tych rynkowych. Lepiej kupić dobry DAC z ewentualnym wzmacniaczem i po tym dobierać odpowiednie słuchawki.

 

Sprawdź sobie monitory bliskiego pola (near field monitors) w google i coś wyskoczy. Ja wybrałem illoudy bo spodziewałem się przeprowadzki i ew. braku miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że coś wyskoczy tylko jest tyle tego, że laik nie wie co zrobić.
Szukam sprzętu, który w swojej półce cenowej będzie grał czysto, z dobrym detalem, w miarę płasko, i jeżeli to możliwe to schodził dość nisko basem. :)
Przede wszystkim muszą się nadawać do muzyki, bo podejrzewam, że są sprzęty którym nawet EQ nie pomoże i będzie od nich głowa boleć.

Z racji, że mam tak mało miejsca za głośnikiem to jeszcze jednym wymogiem będzie bass reflex z przodu.

Edytowano przez Wequu A
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie trzeba szukać głośników które można słuchać z bliska skoro mają być na biurku ,inne wręcz słuchać min.2m i dalej .

 EDIFIER S1000 MKII przykładowo słuchałem i byłem w podziwie dla ich umiejętności.

Tak do przemyślenia:

 Adam Audio T8V

TANNOY GOLD 7

‌FOCAL ALPHA EVO 50

‌FOCAL ALPHA EVO 65 

JBL 306P MKII

JBL 308P MKII 

ADAM T7V

ADAM A3X 

‌ADAM A4V 

KRK RP8 G4

NORD PIANO MONITOR

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wequu A napisał:

Zastanawiałem się też czy może zamiast kupować wszędzie polecane Edifiery

Ewentualna alternatywa:

https://hifi.kielce.com/index.php/glosniki-kolumny/argon-audio-forte-active-5-detail

W poniższym sklepie, można dzwonić po korzystniejszą cenę:

https://kino-domowe.pl/argon-audio-forte-a5-czarne-raty-20x0-lub-specjalna-oferta-p-3416.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=2d12c350-13c5-f028-ea4a-89cc74e891c9

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIdzę, że wrzucacie też takie z br z tyłu ma to sens? Tak jak pisałem głośnik będzie z 5cm od ściany.

@P-na przejrzę tę listę w pierwszej kolejności pod kątem rozmiarów bo jak spojrzałem na Focal 65 to jest za szeroki. Lista uszczupli się :).

Edytowano przez Wequu A
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wequu A napisał:

WIdzę, że wrzucacie też takie z br z tyłu ma to sens? Tak jak pisałem głośnik będzie z 5cm od ściany.

@P-na przejrzę tę listę w pierwszej kolejności pod kątem rozmiarów bo jak spojrzałem na Focal 65 to jest za szeroki. Lista uszczupli się :).

Wszystko zależy od kolumny - niektórym tylny BR nie bardzo przeszkadza. Wejdź sobie na Thomann.de i zobacz monitory bliskiego pola bo oni mają ich najwięcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Wequu A napisał:

WIdzę, że wrzucacie też takie z br z tyłu ma to sens? Tak jak pisałem głośnik będzie z 5cm od ściany.

Każde kolumny ustawione blisko ściany będą podbijały bas oraz zaburzą przestrzeń, bez względu na umiejscowienie BR. Masz trudne warunki do ustawienia, aczkolwiek nie skreślałbym kolumn z tylnym BR.

 https://forum.audio.com.pl/topic/67183-bas-reflex-a-bliskość-sciany/#comments

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie jak nie ma znaczenia to pozostaje chyba głównie kwestia głębokości na biurku 70cm.

Pozostawiłem modele tak do 30cm ale to jest sporo, z drugiej strony taki setup nie będzie wieczny bo na pewno go zmienię za 1-2 lata. Natomiast głośników mam zamiar nie zmieniać przez lata :). Pozostaje jedynie wymóg szerokości, bo mam miejsce na maks 26cm ale wtedy będą przytulone do TV.

Wypisałem sobie kilka rzeczy ale co mam z tego wybrać? Z racji, że nie będę miał suba to wolałbym żeby coś tam z dołu grały.

Jak nie mam kierować się położeniem BR to te Argony zwracają uwagę tym, że mają bluetooth. Z drugiej strony to chyba nie są monitory. Pozostaje też pytanie jak tutaj wpisują się Edifiery np. model S2000Pro? @lysyrafal może jesteś w stanie powiedzieć coś na temat tego jak grają te głośniki i jak to wygląda w porównaniu do jakiś edifierów.

W kwestii podłączenia to raczej puściłbym je przez telewizor (tam mam wyjście jack i optyczne), bo monitory raczej nie mają selektywnych źródeł a tak musiałbym przepinać kabelki do gry na konsoli.
Czy przy takim podłączeniu (komp -> tv -> głośnik) muszę się czymś przejmować?

br z przodu

TANNOY GOLD 7  
    (H x W x D): 357 x 221 x 288 mm
    65 - 20,000 Hz 
    jack, xlr
FOCAL ALPHA EVO 50
    (H x W x D): 310 x 228 x 239 mm
    45 Hz - 22 kHz (+/- 3 dB)
    jack, xlr, rca
ADAM A4V
   (H x W x D): 268 x 158 x 220 mm
    53 - 42.000 Hz (-6 dB)
    xlr, rca
ADAM A3X  
    (H x W x D): 252 x 150 x 185 mm
    60 Hz - 50 kHz (-10 dB)
    xlr, rca
    
br z tylu:

JBL 306P MKII
    (H x W x D): 361 x 224 x 282 mm
    47 - 20,000 Hz (+/- 3dB)
    jack, xlr    
Adam T7V
    (H x W x D): 347 x 210 x 293 mm
    39 - 25000 Hz
    xlr, rca
ARGON AUDIO FORTE ACTIVE 5
    (H x W x D): 270 x 165 x 230 mm
    40-20,000 Hz ± 3dB
    optyczne, rca, phono, bluetooth
Yamaha HS 7
    (H x W x D): 332 x 210 x 284 mm
    43 to 30.000 Hz
    jack, xlr

-- wstępnie odrzucone

Adam Audio T8V - za glebokie
    (H x W x D): 400 x 250 x 335 mm
    33 to 25,000 Hz
    xlr, rca
FOCAL ALPHA EVO 65 - za szerokie
    (H x W x D): 339 x 261 x 289 mm
     40 - 22000 Hz (+/- 3 dB)
     jack, xlr, rca
JBL 308P MKII - za glebokie
    (H x W x D): 419 x 254 x 308 mm
    45 - 20,000 Hz (+/- 3 dB)
    jack, xlr
KRK RP8 G4 - za szerokie i glebokie
    (H x W x D): 400 x 266 x 309 mm
    36 - 40000 Hz
    jack, xlr
NORD PIANO MONITOR - nie podobaja mi sie :D

 

Edytowano przez Wequu A
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze takie
Kali Audio LP-6 2nd Wave
    (H x W x D): 359 x 222 x 260 mm
    39 - 25,000 Hz
    xlr, jack, cinch

Druga wersja juz nie ma problemu z szumem. Nie sa tak glebokie jak Adamy T7V. 
Znalazłem taki kanał który robi porównania różnych głośników na kilku trackach. To tylko youtube, ale z tego odsłuchu wyszło, że

Yamaha HS7 brzmi dziwnie.
Adam T7V jest bardzo jasny.
Kali grają fajnie.
Tannoy Gold 7 też brzmi fajnie ale są większe.

Posluchalem Kali w porownaniu z Adamami i dla mnie brzmią lepiej no ale to tylko youtube.
 

Powiedzcie mi jeszcze, bo tak jak pisałem mógłbym wyjść z telewizora jackiem na 2x mono. To jest najtańsza i najprostsza opcja ale nie wiem jak z jakością.
Ogólnie to do TV jest podłączony PC i konsola. TV ma wyjście optyczne, jack ale ma też HDMI z eARC.
Chciałbym, żeby głośniki były głównym źródłem dźwięku dla wszystkich urządzeń (PC, konsola, Smart TV).

Mógłbym sprzedać mojego daca i kupić jakiś interfejs do którego wepnę głośniki a jego podłącze przez USB z kompem. Podejrzewam, że móglbym wpiąć też telewizor jakimś wyjściem audio na interfejs i tego połączenia używać z konsolą czy oglądania filmów wprost z TV. Poza tym jeszcze chciałbym wpiąć słuchawki do tego interfejsu.
Da radę to tak połaczyć? Jaki interfejs wybrać?
Najlepiej jak interfejs będzie działał na wszystkich systemach: Windows, Linux, Mac i żeby szło wyłączyć nieużywane outputy (nie chce żeby słuchawki grały jak nie będą używane).

Edytowano przez Wequu A
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, P-na napisał:

Przy tych opcjach połączeń i źródeł bez ampli tunera chyba się nie obejdzie 

Ajajaj, za dużo miejsca to zajmuje. Czego nie jestem w stanie podłączyć interfejsem?
Jakby to mogło pomóc to informuję, że komputer jest raczej cały czas włączony podczas używania innych sprzętów.

 

@S4Home z Poznania, ale nie bardzo widzą mi się te kilkuminutowe odsłuchy. Słuchawki miałem pożyczone i walczyłem z nimi kilka dni.
Uważam, że sprzęt trzeba mieć i słuchać na spokojnie.

W sumie zafiksowałem się na tych Kali albo Tannoy ale te drugie ponoć mocno szumią, więc ....
Wydaję mi się, że Adamy będą zbyt jasne.
Jeszcze widziałem Kali Audio IN-5, którymi zachwyca się internet ale będzie trzeba dołożyć kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, P-na napisał:

Przy tych opcjach połączeń i źródeł bez ampli tunera chyba się nie obejdzie 

Ostatecznie mogę pozostawić mojego daca do słuchawek wtedy chyba coś się znajdzie do połączenia TV z monitorami najlepiej po optycznym z TV.

Znalazłem też jakieś głośniki Klipsch the fives, ktore maja hdmi arc. Tutaj byłoby najmniej problemu z połączeniem, ale to już nie są monitory, chociaż mają dobre opinie.
To podobnie jak te Argony tylko tutaj byloby bezposrednie polaczenie kablem optycznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...