Skocz do zawartości

CD vs Dac


Robert Kalifornia

Recommended Posts

Cześć,

W moim zestawie słucham głównie muzyki z wiim dalej do MF v90 i dalej wzmak. Jednak stare CD Onkyo dx 7355 podłączenie do tego swego dac po coax gra znacznie lepiej. Muzyka jest bardziej dynamiczna i bliższa słuchacza. Zastanawiam się czy ta różnica wynika z samego porównania strumieniowania z tidal (HiFi) kontra CD czy może ten wiim jest po prostu słaby. W opcji 2 myśle o zmianie na blue. Pytanie jednak czy warto, bo to już wydatek ponad 2k.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Wiima kupionego jako ciekawostka i znam jego granie. Tragiczny nie jest ale szału nie ma. Skoro Wiim i Onkyo grają jako transport to może oznaczać to tyle, że stare onkyo lepiej sprawuje się w tej funkcji. Zresztą CD z natury powinno mieć wyższość nad streamingiem.

Być może będę miał dokładnie ten model onkyo niedługo to sam ocenię. Dzisiaj mój CD Denon, który ma daca R2R oparty na PCM 1702 pojechał w tournee po kraju do jednego, a potem do drugiego forumowicza, którzy chcieli posłuchać, jak gra sprzęt z tego typu DACiem i dla porównania dostanę prawdopodobnie to onkyo 7355. Ale domniemuję, że uszy Cię nie mylą i Wiim przegrywa z kretesem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fafniak napisał:

I to nie było dobre doświadczenie.

Kolega posiadacz tego Onkyo twierdzi, że przede wszystkim gra mu płasko. Na codzień ma CD Denon 1600 i tu jak twierdzi ma przestrzeń, oddech, plankton a to onkyo gra owszem dynamicznie, ale jednak technicznie. Będę miał (jak będę miał) to ocenię. Z tym że mój kolega korzysta z DACa wbudowanego w Onkyo, jakiś Wolfson tam siedzi i z tej perspektywy tak ocenia, nie ma zewnętrznego DACa by posłuchać w formie transportu.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaką masz resztę systemu.

Ale ja obstawiam Wiim. U mnie w poprzednim systemie także się nie sprawdził.

Gra za jasno. Ale pożyczyłem go koledze który miał ciemnejszy system i jest z niego bardzo zaodowlony.

Moim zdaniem po prostu się nie wkomponował.

Transport ma znaczenie!

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie. Możesz sprawdzić jeszcze ze streamerów Primare NP5 jak byś jednak rozważał Bluesounda. Różnica (przynajmniej dla mnie) nadal jeszcze pomiędzy streamingiem a CD jest, nie we wszystkich oczywiście realizacjach i nie we wszystkich na korzyść CD, ale jednak występuje, więc tutaj tak jak pytałeś na początku, na pewno będzie różnica pomiędzy obydwoma sposobami odtwarzania, dlatego pójście w lepszy streamer jest słusznym kierunkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale mnie nie dziwi że stare CD Onkyo jako transport dostarcza wysokiej jakości sygnał. Obecne C-7030 w tej kwestii też wysoko stawia poprzeczkę. Jak to przy transportach bywa zmiany są zazwyczaj w czystości dźwięków i kreowaniu przestrzeni, czym lepszy i przejrzysty system tym lepiej to słychać. Wypożycz może Bluesound i porównaj w domu na spokojnie, czy jego poziom grania Tobie odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...