Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do 1500zł


Arek Dymek

Recommended Posts

Witam, chciałbym kupić kolumny podłogowe do 1500zl. Aktualnie posiadam kolumny Prism amethyst ht-150 podpięte pod Denona pma 350se. Planuje kupić Denona pma 860 ze względu na możliwość regulacji tonów niskich i wysokich i dobry stosunek cena/jakość. Chciałem do tego Denona dokupić kolumny dali 450 ale nie mogę ich znaleźć nigdzie blisko Poznania. 

Pomieszczenie w którym to będzie grało ma około 20m z otwartym korytarzem. Kolumny będą stały raczej blisko ściany. Mogę je odsunąć max 30cm . Muzyka jaka słucham to głównie rap i czasami jakies electro. Zdarza się też spokojniej ( Podsiadło, Sanah). Lubię jak jest mocny bas i wyraźny wokal. 

Dostalem od kumpla do posłuchania kolumny Jamo Classic 6 i na moim demonie 350se jest mega różnica. Prismy grana jakby były zapakowane w karton i owinięte kocem. Wcześniej tego nie słyszałem, dopóki nie posłuchałem tych Jamo. Z drugiej strony Jamo mają bardzo wysunięta górę ( o ile dobrze to interpretuje), i przy głośniejszym graniu dźwięk wydaje się jakby przesterowany.  Jednak chciałbym coś lepszego. 

Narazie polecono mi:

Dali 450( niestety nie ma ich w moim rejonie) 

Pylon audio Pearl 25

Magnat supreme 1002

Taga tav-606f

Coś z tego polecacie? Albo może jakieś inne? 

Dziękuję. Pozdrawiam 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki polecany bezpieczny wybór to Pearl 25. Używki za 1k już nawet widziałem.

A co do DACa to na pewno będzie wyraźna poprawa względem połączenia RCA (chinch) z TV.  Możesz zapolować na jakieś używki na olx np. Topping D30, E30 , SMSL Sankrit 10 - wtedy wyjdziesz z TV wyjściem/kablem optycznym do DACa i z DACa do wzmacniacza chinchami. Różnica powinna być taka, że ludzie na chodniku ją usłyszą. W TV zwykle siedzi jakiś nędzny przetwornik i jakość jaką podaje na wyjście jest zwyczajnie słaba. Zresztą wyjście RCA w TV to już też teraz rzadkość, zwykle jest optyk oraz hdmi.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wito76 napisał:

Stx odrzuciłbym od razu - Moim zdaniem grają beznadziejnie. Ale to Moim zdaniem. Raz je słyszałem i to jedyne kolumny, które słyszałem i nie chciałbym ich za darmo.

Czy to była aby na pewno seria Electrino? Wg mnie graja lepiej od Pylonów Pearl 25 a słuchałem ich więcej niż raz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nie wybieraj kolumn nowych.

Więc oprócz tych Dali 450 pozostałe są wyraźnie słabsze.

Ja ze swojej strony dołożę Propozycję Klipsch F2 albo Tannoy M4/F4, Monitor Audio BX5

Piotr

Te monitor audio mi się nie podobają wizualnie. Klipsche spoko się wydają, i tannoy m4 też. Które by były najlepsze z tych trzech( dali 450, klipsch f2, tannoy m4) ? 

18 godzin temu, Wito76 napisał:

 co do DACa to na pewno będzie wyraźna poprawa względem połączenia RCA (chinch) z TV.  Możesz zapolować na jakieś używki na olx np. Topping D30, E30 , SMSL Sankrit 10

A są jakieś tańsze do polecenia? Mam w planie jeszcze zakup wzmaka i na daca za pół kafla już mi nie starczy. Może jest jakiś do 300zl powiedzmy polecany? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Arek Dymek napisał:

Witam, chciałbym kupić kolumny podłogowe do 1500zl. Aktualnie posiadam kolumny Prism amethyst ht-150 podpięte pod Denona pma 350se. Planuje kupić Denona pma 860 ze względu na możliwość regulacji tonów niskich i wysokich i dobry stosunek cena/jakość. Chciałem do tego Denona dokupić kolumny dali 450 ale nie mogę ich znaleźć nigdzie blisko Poznania. 

Pomieszczenie w którym to będzie grało ma około 20m z otwartym korytarzem. Kolumny będą stały raczej blisko ściany. Mogę je odsunąć max 30cm . Muzyka jaka słucham to głównie rap i czasami jakies electro. Zdarza się też spokojniej ( Podsiadło, Sanah). Lubię jak jest mocny bas i wyraźny wokal. 

Dostalem od kumpla do posłuchania kolumny Jamo Classic 6 i na moim demonie 350se jest mega różnica. Prismy grana jakby były zapakowane w karton i owinięte kocem. Wcześniej tego nie słyszałem, dopóki nie posłuchałem tych Jamo. Z drugiej strony Jamo mają bardzo wysunięta górę ( o ile dobrze to interpretuje), i przy głośniejszym graniu dźwięk wydaje się jakby przesterowany.  Jednak chciałbym coś lepszego. 

Narazie polecono mi:

Dali 450( niestety nie ma ich w moim rejonie) 

Pylon audio Pearl 25

Magnat supreme 1002

Taga tav-606f

Coś z tego polecacie? Albo może jakieś inne? 

Dziękuję. Pozdrawiam 

 

 

 

 

 

 

 

Jaki masz budżet?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DiBatonio napisał:

Jest w tytule wątku. 

Mnie zastanawia ostatni "wysyp" "nowych" użytkowników i wciąż podobne pytania.

 

No to chyba super, ze tyle nowych osób!

21 godzin temu, Arek Dymek napisał:

Witam, chciałbym kupić kolumny podłogowe do 1500zl. Aktualnie posiadam kolumny Prism amethyst ht-150 podpięte pod Denona pma 350se. Planuje kupić Denona pma 860 ze względu na możliwość regulacji tonów niskich i wysokich i dobry stosunek cena/jakość. Chciałem do tego Denona dokupić kolumny dali 450 ale nie mogę ich znaleźć nigdzie blisko Poznania. 

Pomieszczenie w którym to będzie grało ma około 20m z otwartym korytarzem. Kolumny będą stały raczej blisko ściany. Mogę je odsunąć max 30cm . Muzyka jaka słucham to głównie rap i czasami jakies electro. Zdarza się też spokojniej ( Podsiadło, Sanah). Lubię jak jest mocny bas i wyraźny wokal. 

Dostalem od kumpla do posłuchania kolumny Jamo Classic 6 i na moim demonie 350se jest mega różnica. Prismy grana jakby były zapakowane w karton i owinięte kocem. Wcześniej tego nie słyszałem, dopóki nie posłuchałem tych Jamo. Z drugiej strony Jamo mają bardzo wysunięta górę ( o ile dobrze to interpretuje), i przy głośniejszym graniu dźwięk wydaje się jakby przesterowany.  Jednak chciałbym coś lepszego. 

Narazie polecono mi:

Dali 450( niestety nie ma ich w moim rejonie) 

Pylon audio Pearl 25

Magnat supreme 1002

Taga tav-606f

Coś z tego polecacie? Albo może jakieś inne? 

Dziękuję. Pozdrawiam 

 

 

 

 

 

 

 

Hej,

Bylem kiedyś tez w takich budżetach - duzzzo przesłuchałem sprzętu w tych cenach. Odpowiedz jest moim zdaniem jedna - Acoustic Energy Aegis 3 i zapominasz o temacie. Jedyny minus jest tylko taki, ze potem musisz już wydać sporo więcej, żeby je wymienić na coś lepszego ;) Ostatnio nawet z kumplem porównywaliśmy je z wysoka seria reference klipscha (około 5k zł) i nie było czego porównywać - na korzyść aegisów oczywiście. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra więc szukam czegoś z tych co polecacie:

dali 450

klipsch f2

tannoy m4

ae aegis 3

Na które najbardziej polować? 

 

A jeszcze z innej beczki... Powiedzmy że chciałbym nowe na raty ( tu mogę podnieść budżet do 2000-2500tys). Będą gorsze od tych używanych czy nie będzie dużej różnicy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Arek Dymek napisał:

No dobra więc szukam czegoś z tych co polecacie:

dali 450

klipsch f2

tannoy m4

ae aegis 3

Na które najbardziej polować? 

 

A jeszcze z innej beczki... Powiedzmy że chciałbym nowe na raty ( tu mogę podnieść budżet do 2000-2500tys). Będą gorsze od tych używanych czy nie będzie dużej różnicy? 

Ja bym tannoye i Klipsche skreślił - ich tanie wersje kolumn grają moim prywatnym zdaniem fatalnie. Ew euralnie jeszcz te dali. Natomiast jeszcze raz namawiam Cię na acoustici - to jest granie z budżetów 3k. Decyzja należy do Ciebie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arek Dymek napisał:

Te monitor audio mi się nie podobają wizualnie. Klipsche spoko się wydają, i tannoy m4 też. Które by były najlepsze z tych trzech( dali 450, klipsch f2, tannoy m4) ? 

A są jakieś tańsze do polecenia? Mam w planie jeszcze zakup wzmaka i na daca za pół kafla już mi nie starczy. Może jest jakiś do 300zl powiedzmy polecany? 

A jeśli chodzi o daca to moim zdaniem poluj na Beresforda tc 7210/7240 - swietne daci względem cen na rynku wtórnym - okolice 400-500 zł. A jest to wyższa liga niż np taki popularny Dacmagic 100. Miałem w domu przez chwile Beresforda, który kiedyś gra właśnie z acousticami Aegis - tylko ich wersja podstawkowa. Grało to obłędnie jak na swój budzet

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troszkę i wydaje mi się że będę szukał któregoś z poniższych modeli

klipsch f2/f1

tannoy m4

ae aegis 3

Mission m74 

Stx electrino 250 

Wharfedale diamond 9.5 

 

Ktores odrazu odrzucić lub któreś się wyróżniają na plus ? 

pytanie jeszcze czy ktoś się orientuje czy gdzieś w Poznaniu można ich posłuchać ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W z Denonem nigdy w życiu

Dali 450 -maślana średnica

Tannoy m4 /Mission m74 piękne granie plastyczne lecz basem aż tak nie tupnie .

Klipsch f2 - to już jak najbardziej 

Stx electrino 250 - j/w

ae aegis 3 - j/w

Wharfedale diamond 9.5 - j/w

Dodaj do poszukiwań Monitor Audio -Monitor Audio Bronze BX 5,  Monitor Audio Silver RS6 są na OLX , 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać i się nie zastanawiać , Denon 350 niezły początek drogi 860 zwłaszcza ..60-siątki nieźle brzmiały ,860 obciąć kabel i zabudować gniazdo IEC ,jedynie co brak to zdalnego sterowania .

Wyżej to jedynie 1500ae żadne 500setki czy 700setki czy też Marantz seii 5000 ,6000.

Paradaim-y niezłe kwestia później kabli byle by nie VDH czy Kimber

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, P-na napisał:

Brać i się nie zastanawiać , Denon 350 niezły początek drogi 860 zwłaszcza ..60-siątki nieźle brzmiały ,860 obciąć kabel i zabudować gniazdo IEC ,jedynie co brak to zdalnego sterowania .

Wyżej to jedynie 1500ae żadne 500setki czy 700setki czy też Marantz seii 5000 ,6000.

Paradaim-y niezłe kwestia później kabli byle by nie VDH czy Kimber

Właśnie przeczytałem że te paradigmy z denonem to nie dobre połączenie. 

 

Jaki wzmacniacz mógłbym kupić do nich? Tak do 800zl 

Edytowano przez Arek Dymek
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2022 o 16:14, Arek Dymek napisał:

Te monitor audio mi się nie podobają wizualnie. Klipsche spoko się wydają, i tannoy m4 też. Które by były najlepsze z tych trzech( dali 450, klipsch f2, tannoy m4) ? 

Każde prezentuje nieco inne granie. Te + BX są warte swojej ceny jako uzywane.

Zależy na czym chcesz się skupic. Na basie, na średnicy, na czystości ,na przestrzenności itp.

Paradigm to będzie takie zbliżone granie do Synergy od Klipscha.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...