Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do 1500zł


Arek Dymek

Recommended Posts

Docelowo tak miało być, ale denon 350se okazał się trochę za słaby a 860 jest jednak za wysoki i mi się w szafce nie mieści. Technics jest tylko przejściowo. Szukam czegoś pod te konkretne głośniki. 

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No ale one mogą tak grać.

Inaczej, nie tego chciałeś?

Piotr

Tego właśnie chciałem, bas mi nie przeszkadza. Wręcz mi się podoba. Ale przy wokalach brakuje średnicy ewidentnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Arek Dymek napisał:

Tego właśnie chciałem, bas mi nie przeszkadza. Wręcz mi się podoba. Ale przy wokalach brakuje średnicy ewidentnie.

Przy Denonie było by lepiej.

9 godzin temu, Arek Dymek napisał:

A coś konkretnego do 7-8 stówek będzie? 

Wspomniany Denon PMA 860, Pioneer 676, Harmany cała rzesza.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ok. Kupiłem Taga Harmony twa-10b. podłączyłem to bezpośrednio do nada c326bee. Grają Paradigmy monitor 7v4 ( muzyka ze spotify) . Wcześniej grało przez Spotify z PS4-telewizor-fiio d03k- nad c326bee. Ogólnie napewno poprawilo się całe pasmo, jest lepiej na dole, bas jest bardzo głęboki, średnica delikatnie się wysunęła a góra już nie jest tak bardzo jasna i wyostrzona jak była. Zniknęły denerwujące szelesty ( ś, ć, s itp.).Jednego mi jeszcze brakuje, żeby wokal się bardziej wysunął i był na pierwszym planie( słucham dużo rapu). Podłączyłem na chwilę jakiś stary korektor ( Technics sh-ge90 ) i podbiłem troszkę zakres między 1 a 3 kHz i jest wyraźna poprawa wokalu, jest bardziej wyraźny i słychać że dominuje. Ale poczytam trochę i wszyscy piszą że korektory psują jakość i nie warto tego badziewia podłączać . Pytanie co mogę zrobić zamiast korektora żeby poprawić ten wokal nie psując przy tym reszty? Może jakieś kable głośnikowe konkretne? Może zrobić bi-wiring na różnych kablach ? Macie jakieś sprawdzone sposoby ? Oczywiście zmiana kolumn to ostateczna metoda której wolałbym narazie uniknąć . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...