Skocz do zawartości

Kolumny frontowe do 4000 zł


Michał Gałązka

Recommended Posts

Ale zdajesz sobie sprawę, że w każdym budżecie jest coś złe, średnie i dobre ? Tak w skrócie bo opcji oceny jest jeszcze więcej, ale mam wrażenie, że niepotrafimy się zrozumieć także beż urazy ale ta dyskusje, która prowadzimy to zakończę, bo nie przesuwamy się do przodu a jedyne co idzie na plus to ilość komentarzy. Dziękuję Ci @tomek4446za poświęcony czas i życzę miłego wieczoru;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę, że w każdym budżecie jest coś złe, średnie i dobre ?

Bez urazy, ale oczekujesz niemożliwego dlatego nie ma progresu. W takim kryteriach jak te z cytatu, to można tylko rozpatrywać względy techniczne. Czyli w których i po jakim czasie odpadnie lakier, lub które bardziej pociągną wodę od mopa jak przypadkiem zahaczysz przy zmywaniu podłogi. Co do jakości dźwięku to zaczyna się niestety już wróżenie z fusów.

Ale życzę powodzenia w poszukiwaniach , piszę to ze zwykłej ludzkiej życzliwości , nie traktuj tego jako sarkazm.

Miłego wieczoru , już nie będę przeszkadzał :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że oczekuje niemożliwego? W przedziale do 4 tysięcy nie ma opcji lepszych gorszych? Tylko powyżej jakiejś kwoty można kolumny ustalać w jakiejś klasyfikacji? Nie wiem jak w audio ale np w motorsporcie w którym siedzę już 10 lat jako organizator sędzia czy były kierowca rajdowy, jak ktoś przychodził do mnie o radę w sprawie dobrego auta do rajdów na początek nie proponowałem od razu rajdowek za 80100 tysięcy na starcie,  nie mówiąc już o prawdziwych profesjonalnych rajdowkach podchodzących do miliona złotych tylko proponowałem opcje  typu  fiat cc, które gotowe do rajdów kosztowały raptem 15-20 tysiecy:) i wiesz co były dobre w swojej klasie cenowej, powiem nawet więcej gwarantowały wygrywanie w konkretnych klasach na zawodach a czy można było je porównywać chociażby z niskiej klasy FIA typu ford Fiest R2 za 160 tysięcy? Oczywiście, że nie, jednak mając taki budżet jaki ktoś miał zawsze można było znaleźć coś albo pod konkretne założenia albo właśnie typowy samochód do wszystkiego, po prostu kwestia podejścia i zrozumienia potrzeb drugiej osoby.

Oczekuje jak najbardziej możliwej opcji i moja początkowa lista składająca się z 3 modeli urósła do 8 propozycji, teraz przestudiuje jeszcze trochę recenzji później wezmę się za odsłuchy także niemożliwe nie istnieje:) zresztą całe życie ta dewiza mi przyświecała;) 

Trzymaj się;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często pada porównanie audio do jakiś aspektów motoryzacji. Uwierz mi , w Twojej dziedzinie jest o wiele prościej :) Liczą się względy czysto techniczne , w audio dochodzi subiektywizm. I tak naprawdę to on jest najważniejszy, a co za tym idzie stopień trudności w doradzeniu komuś sprzętu ociera się wróżbiarstwo. Miałem u siebie mnóstwo sprzętu i kilkuset więcej przesłuchałem , ale by być wobec kogoś uczciwym ,nigdy bym się nie zdecydował na jednoznaczną opinię , że kolumny X będą dla tej osoby dobre. 

Prosty przykład , po długich poszukiwaniach obecnie gram na lampach ,które w pomiarach wypadają tragicznie . Moje kolumny to 56 letnie paczki ze sporym spadkiem powyżej 11 kHz. Na papierze  każda współczesna kolumna bije je na głowę. Dlaczego więc tak marnie skończyłem ? Bo wreszcie znalazłem ten dźwięk którego szukałem , który po wielu odsłuchach , odrzucaniu cech które mnie drażniły i szukaniu tych sprawiających przyjemność ukształtował mi się jako wzorzec. 

A niestety lub właśnie stety każdy ma inne postrzeganie dźwięku. To dlatego proponowałem byś przyjechał na Zlot , tylko odsłuch da Ci jakiś punkt odniesienia. Nasze propozycje to tylko luźne sugestie , mające mało wspólnego z jakimkolwiek doradztwem.

Trzymaj się motoryzacji , audio to horror :) 

Chociaż ostatnio odkryłem , że na Forach rowerowych też łatwo nie jest , tam ja występuje jako laik , więc trochę Cię rozumiem :) 

Tu masz białe Kef-y 

https://allegro.pl/oferta/kef-q750-jak-nowe-kolumny-glosnikowe-zestaw-11806474504

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

@Piotr Sonido Przyznam się, że używki, w dużej mierze odpadają, ze względu na wygląd. Nie będę tu wszystkiego zwalać na moją wspaniałą kobietę, ponieważ i dla mnie względy estetyczne majądość duże znaczenie ( by do dość minimalistycznego i nowoczesnego salonu wstawić nowocześnie wyglądające kolumny by wszystko się spinało w całość :)

No to jak nowe w takim budżecie to wspomniane Bronze.

10 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Dla mnie uniwersalne nie istnieja bo to by oznaczało że posiadaja wszystkie pożądane dla mnie cechy. Jak dotąd nie udało mi sie takowych namierzyć. A może jestem zbyt wymagajacy? Nie wiem...🤔

Chyba jesteś. Ale masz też inne podejscie od wiekszości osób kupujących audio. Czytasz, sprawdzasz, słuchasz. Nabierasz zupełnie innego doświadczenia w tym zakresie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomek4446 napisał:

Często pada porównanie audio do jakiś aspektów motoryzacji. Uwierz mi , w Twojej dziedzinie jest o wiele prościej :) Liczą się względy czysto techniczne , w audio 

Tu masz białe Kef-y 

 

Świetne porównanie , a co do Kef-ów to bym uważał ! miałem IQ7 pierwotnie było dobrze gdy była wykładzina lecz po zmianie podłogi na tzw. panele BAS się wyprowadził wraz z wykładziną i po wielu próbach z kablami padła decyzja iż  Kef-y też się wyprowadzają 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 tak te białe kefy to jedne z tych, które dołączyły do tego grona :D .

Cholera znów muszę polemizować, bo w motoryzacji też ma wpływ bardzo wiele innych czynnków, nie tylko parametry techniczne :) także, nigdzie nie jest kolorowo :D
I tak pamiętam, że to co oficjalnie wybiorę może Wam kompletnie nie przypaść do gustu, ale każdy powinien dobrać to co mu pasuje :)

Reasumując, Wy pokazujecie mi w którą stronę mam iść ale dokładny cel wybiorę sam :D

@Chyba Miro 84 dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Reasumując, Wy pokazujecie mi w którą stronę mam iść ale dokładny cel wybiorę sam

Reasumując , najlepszy z możliwych testów to taki :

- siadasz włączasz ulubioną płytę , drugą ulubioną płytę , trzecią ulubioną płytę i wiesz , że mógłbyś tak jeszcze słuchać godzinami. Muzyka Cię wciąga , żadne pasmo Cię nie męczy , nic Cię nie wkurza. To tyle i aż tyle :)

11 minut temu, Michał Gałązka napisał:

także, nigdzie nie jest kolorowo

To spróbuj dostać informację jakie tarcze hamulcowe lub pedały dobrać do roweru 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, P-na napisał:

a co do Kef-ów to bym uważał ! miałem IQ7 pierwotnie było dobrze gdy była wykładzina lecz po zmianie podłogi na tzw. panele BAS się wyprowadził wraz z wykładziną i po wielu próbach z kablami padła decyzja iż  Kef-y też się wyprowadzają

to chyba raczej wina zmiany akustyki pomieszczenia, ale to jest fajny przykład jak duży wpływ ma pomieszczenie na dźwięk

@Michał Gałązka szukaj, szukaj, życzę udanych "łowów", to jest super zabawa, a odsłuchy jeżeli będziesz miał takie okazje bardzo dużo uczą, aczkolwiek trzeba pamiętać że u Ciebie mogą zagrać zdecydowanie inaczej - co ewidentnie widać w cytacie który przytoczyłem powyżej

i życzę Ci takiego finału 👍:

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

- siadasz włączasz ulubioną płytę , drugą ulubioną płytę , trzecią ulubioną płytę i wiesz , że mógłbyś tak jeszcze słuchać godzinami. Muzyka Cię wciąga , żadne pasmo Cię nie męczy , nic Cię nie wkurza. To tyle i aż tyle :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki jest plan , nawet jak się uda to tucna Śląsku wziąć na testy na jakiś czas bo zdaje sobie sprawę z tego, że u mnie będzie inaczej grali niż w salonie ;), po prostu nie chciałem wychodzić od samego początku i np marnować czas na kolumny, gdzie każdy znający się wie, że nie zagrają dobrze ;) .

Co do rowerów to mam przyjaciela wariata i po prostu nie rozmawiamy o rowerach 😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@Piotr Sonido czyli mówisz, by się tym tak nie przejmować ? Bo jak poczytałem to 90% kolumn schodzi do 3,8 Ohma , a znaleźć amplituner Kina domowego w sensownych pieniądzach mający 4 ohm jest ciężko. I zacząłem się zastanawiać, dla kogo robi się budżetowe kolumny Kina domowego jak Heco Aurora KEF q750, ( a te z reguły na laboratorium mają impedancję od 3,8-4 ohm do 8 jak wiadomym jest, że jeśli ktoś kupuje budżetowe kolumny to raczej łączy je z budżetowym amplitunerem( tam dla odmiany impedancja 8 ohm) Docelowo amplituner i tak będę zmieniać ale nie chciałbym, by zmiana kolumn od razu wymusiła na mnie zmianę amplitunera :)

Edytowano przez Michał Gałązka
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...