Skocz do zawartości

Amplituner + kolumny stereo do +-3 tyś.


Sylwieprz

Recommended Posts

Wtam wszystkich, 

Potrzebuję Waszej pomocy w doborze zestawu stereo w budżecie +-3000 zł przeznaczenie: słuchania muzyki, netflix, oglądanie tv. Ważne, żeby amplituner miał dużo wejść (usb, CD, gramofon) wbudowane radio, bluetooth. 

Jeśli chodzi o kolumny to szukam zestawu 2 głośników. Nie zależy mi na głośności zestawu, raczej na jakości dźwięku. Niestety nie mogę przebrnąć przez specyfikacje i dziesiątki dostępnych modeli. 

Z góry dziękuję

Edytowano przez Sylwieprz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Sylwieprz changed the title to Amplituner + kolumny stereo do +-3 tyś.

Za 3000 zł nie będzie jakości, biorąc pod uwagę wymagania. Nie ten budżet. Będzie jakoś nie jakość. Nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko sprzęt używany. Moja propozycja wybierz 1 głównie źródło z którego będziesz korzystać. Z czasem jak dozbierasz trochę grosza, będzie można rozbudować system. 

Podaj:

-powierzchnię pokoju,

-miejsce zamieszkania,

-muze jaką słuchasz,

- dźwięk jaki oczekujesz.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pytanie jest grzecznościowe ponieważ zestaw jest dla ojca.

- powierzchnię pokoju: +-25m3

-miejsce zamieszkania: dom jednorodzinny, pokój na parterze

-muze jaką słuchasz: rock/punk

- dźwięk jaki oczekujesz: obecnie słuchał muzyki z radia Auna NR-620 ( z Gramofonem) 

 

Mam nadzieję, że kwota 3-3,5tys za zestaw wystarczy na początek żeby polepszyć dźwięk obecnego radia. Dzięki! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1Ender napisał:

Propozycja Smsl q5 pro, nowy + używane kolumny. 

Tu może być problem z dostępnością ale jest jeszcze topping mx5. Do tego, tak jak pisze kolega, używane kolumny i będzie coś więcej niż "jakoś"🙂. Moim zdaniem do 25 metrów starczą spore monitory,  typu kef q350, dali zensor 3 czy starsze dynaudio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sylwieprz napisał:

Nie zależy mi na głośności zestawu, raczej na jakości dźwięku.

To w takim razie warto zaopatrzyć się w kolumny podstawkowe, a z drugiej strony powierzchnia pomieszczenia mówi, że można spokojnie iść w podłogówki.

5 godzin temu, Sylwieprz napisał:

Ważne, żeby amplituner miał dużo wejść (usb, CD, gramofon) wbudowane radio, bluetooth. 

Np. Onkyo TX-8220 ( niestety nie ma usb ) i do niego kolumny podstawkowe, kable i muzyka gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, J4Z napisał:

Seba nie przesadzaj. Gdzie zensorki do 25m :P

 

A miałeś trójki😏? Ja miałem i piątki i trójki i moim zdaniem monitory miały wcale nie mniej basu niż małe zensor 5. Wszystko oczywiście kwestia gustu. A jak ktoś lubi z monitora dużo basu, to są jeszcze oberony 3, które mają go pod dostatkiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat żeby nie zaśmiecać forum. Mam nadzieję że autor nie będzie miał mi za złe. 

Dorosłem do stereo i potrzebuje ogólno pojętego wsparcia. Mam 4k, pokój 30m2 i meble na których pod telewizorem chciałbym umieścić monitory. Przestrzeń wokół telewizora jest zabudowana meblami, pomiędzy głośnikami będzie 1,5m odległości. Kanapa 3,5 m od tv. Będzie coś z tego? Wnęka nie będzie przeszkadzać? Nigdzie indziej się nie da nic ustawić. Muzyka z  neta, radia+tv. Nie słucham mega głośno ale lubię czuć muzykę. Gatunki to głównie muzyka filmowa i trance ale nie stronie od popu czy starego rocka, dlatego myślałem o amplitunerze. Sprzęt nowy/używany wchodzi w grę. Myślałem o głośnikach:
Focal Choirs 706V (używki) 
Heco Aurora 300
Kef q350
Amplituner czy jednak wzmak? I jaki?

Zakładam że zestaw posłuży mi kilka lat, chyba że odkryje w sobie audiofila😜

Dzięki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czas na zapoznanie się z tematem. Wybór będzie pomiędzy kefami a heco. W zależności od tego czy używki uda się upolować lub może uda się zwiększyć budżet to kefy. Jeśli nie to heco. Poczytałem trochę w międzyczasie i opcja z używanym wzmakiem wydaje się rozsądniejsza. Zakładając powyższe głośniki zostaje 2k. To chyba przyzwoicie? A może jakaś nowa elektronika w tej cenie jest godna uwagi? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mielibyśmy zmieścić się w zakładanym budżecie to proponowałbym spojrzeć na Tagę Harmony HTR1000CD lub dynamiczniejszego Toppinga MX5. Oba urządzenia kupisz za około 1200zł więc zostaje bufor na kolumny. 

Patrząc na metraż musielibyśmy wybrać kolumny podłogowe i tutaj proponowałbym Do Tagi wybrać Pylon Pearl 25 natomiast w przypadku Toppinga stawiałbym na nieco muzykalniejsze Polk Audio XT60. 

6 godzin temu, Franco Verde napisał:

Mam czas na zapoznanie się z tematem. Wybór będzie pomiędzy kefami a heco. W zależności od tego czy używki uda się upolować lub może uda się zwiększyć budżet to kefy. Jeśli nie to heco. Poczytałem trochę w międzyczasie i opcja z używanym wzmakiem wydaje się rozsądniejsza. Zakładając powyższe głośniki zostaje 2k. To chyba przyzwoicie? A może jakaś nowa elektronika w tej cenie jest godna uwagi? 

KEFy Q350 to bardzo dobry wybór i warto dołożyć względem Heco Aurora 300.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówki odpadają ze względu na brak miejsca. Jedynie przestrzen pod tv jest do dyspozycji (foto). Taga Harmony dość często jest polecana w podobnych tematach z podobnym budżetem, ale to zdaje się amplituner ( jeśli się mylę poprawcie mnie a ja jednak skłaniam się ku wzmacniaczowi).  A gdyby tak do kef q350 dołożyć yamaha as501? Zamykam się w 4k na dzień dzisiejszy. Ma to sens? Tzn to połączenie?

Edit. Drobny błąd w metrażu miało być 20. Choć z aneksem jest 30...

IMG_20220809_164146.jpg

Edytowano przez Franco Verde
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A była poniżej 2K. Ona teraz odpada.

Nie jest warta tej ceny.

Powiem Ci że teraz się zastanawiam czy to Ci tam nie będzie drgać za bardzo to szkło. Może to być na prawdę uciążliwe momentami.

Możesz jeszcze polować na ELAC B6.2 które na Amazonie bywają na promocji poniżej tysiaka za parę! albo nawet wyższe modele Uni Fi. Trzeba czekać promocja jest cyklicznie.

I do tego uzywany wzmak Roksan K2 który dostaniesz w okolicach 2-2.5 I masz zestaw petarda.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Franco Verde napisał:

Wkradł się błąd, patrzyłem na cenę innego wzmaka, a yamaha as501 kosztuje prawie 3k więc poza możliwościami. 

Porównywałem kiedyś as501 z 301. Razem z kolegą nie słyszeliśmy różnicy pod moimi teuflami. Różnią się pewnie tylko watami. Obecnie sprzedaje as301. Wzmacniacz jak nowy, pełen komplet z gwarancją do 11.2023 za mniej niz pół wartosci as501.

Edytowano przez Artur Charicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Franco Verde napisał:

Edit. Drobny błąd w metrażu miało być 20. Choć z aneksem jest 30...

Powierzchnia wcale nie taka mała, szczególnie na kolumny podstawkowe. Jaka jest głębokość tego regału pod TV?

https://www.meloman.lublin.pl/pl/argon-audio-sa1.html

Myślę, że na kolumny można dostać jeszcze rabat dla forumowicza:

https://www.lbx.com.pl/pl/p/Kolumny-podstawkowe-Klipsch-RP-600M-czarne-1-sztuka/748?ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=5bd4473a-9dc4-d059-ccc5-1876345a68ba

22 godziny temu, Franco Verde napisał:

 ja jednak skłaniam się ku wzmacniaczowi).

To dobry kierunek poszukiwań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lysyrafal napisał:

Powierzchnia wcale nie taka mała, szczególnie na kolumny podstawkowe. Jaka jest głębokość tego regału pod TV?

Głębokość 55cm

Dzięki za wszelkie dotychczasowe sugestie. Nie chcę dalej brnąć bo im większy będzie wybór tym większy bajzel w głowie :) Porozglądam się za sprzętem który polecacie, jak coś wybiorę (a napewno coś wybiorę) to się pochwalę wrażeniami.  

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Porównywałem kiedyś as501 z 301. Razem z kolegą nie słyszeliśmy różnicy pod moimi teuflami. Różnią się pewnie tylko watami. Obecnie sprzedaje as301. Wzmacniacz jak nowy, pełen komplet z gwarancją do 11.2023 za mniej niz pół wartosci as501.

Pewnie kwestia Teufeli. Bo one brzmią inaczej.

37 minut temu, Franco Verde napisał:

Dzięki za wszelkie dotychczasowe sugestie. Nie chcę dalej brnąć bo im większy będzie wybór tym większy bajzel w głowie :) Porozglądam się za sprzętem który polecacie, jak coś wybiorę (a napewno coś wybiorę) to się pochwalę wrażeniami.  

Idziesz na odsłuch czy czytanie i zakup w ciemno?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma znajomego który ma elac b6. 2 więc umówie się na odsłuch, poszukam-popytam czy jeszcze w kręgach znajdzie się ktoś  z wcześniej wymienionymi glosnikami żeby je posłuchać. Jednocześnie lektura bo tej nigdy dość. Zakup w ciemno też nie byłby dla mnie złym pomysłem bo wszystko zagra lepiej niż nic, ale chce posłuchać żeby porównać i choć nie wiem czy usłyszę jakąś różnice to warto spróbować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...