Skocz do zawartości

Tannoy seria Definition DC


hlary

Recommended Posts

  • hlary changed the title to Tannoy seria Definition DC

Nie. Tannoy po prostu upada.

nie wygląda aby ktoś chciał ich przejąć. Sami nie produkują już kolumn. nie mają inżynierów.

Jedna z najstarszych marek produkujących kolumny głośnikowe umiera.

Przetwornik który masz w Avatarze jest od Fyne. Więc jak sam widzisz też podążyłeś za nowym wcieleniem Tannoya.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeszedłem na Fyne, bo ... te zawirowania z Tannoy nie gwarantują ewentualnego serwisu. Może i linia Definition jest przestarzała, ale te nowe Tannoy to jakaś pomyłka. Nie mów mi, że kolumny serii Platinum to jakieś super kolumny. Daj spokój zwykłe kolumny jakich wiele na rynku. Niczym się nie wyróżniają. Ot, kolumny do marketów, do gotowych zestawów w sklepach, takie tanie kolumienki nawet bez ich głośnika. W zasadzie zostały tylko Revolution. Miałem XT6 F i nawet grały fajnie, ale do nowych Fyne F502 SP to im jednak daleko. Z tych lepszych to zostały tylko linia vintage. Kolumn z serii High End z nowym designem nie ma. Sami tak zresztą wskazują na swojej stronie : tannoy.com/catalog.html?brandName=tannoy&catalog=Application&category=C-TANNOY-LOUDSPEAKERS-HIGHENDSPEAKERS&application=P-TANNOY-HIFI&itemsPerPage=15&pageNumber=1&sort=salesRevenue

Też uważam, że Tannoy się zwija. Pomału, ale zwija. Jeszcze dycha dychawicą starych dobrych modeli. Ale jak je serwisować, gdyby była potrzeba ? Domorosły elektronik ? Daj spokój. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, gdzie moja ulubiona Toyota Corolla e110, dlaczego nie mogę kupić nowej? Oszukali mnie, złodzieje 🙃

Ja rozumiem że ceny serii Prestige i Legacy Ci nie pasują, ale to jeszcze nie powód aby czepiać się firmy że zarabia pieniądze na budżetówkach.

A co do designu Prestige i Legacy, to taki właśnie na być - doskonałości się już nie poprawi.

Edytowano przez dorsz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dorsz napisał:

Ach, gdzie moja ulubiona Toyota Corolla e110, dlaczego nie mogę kupić nowej? Oszukali mnie, złodzieje 🙃

Ja rozumiem że ceny serii Prestige i Legacy Ci nie pasują, ale to jeszcze nie powód aby czepiać się firmy że zarabia pieniądze na budżetówkach.

A co do designu Prestige i Legacy, to taki właśnie na być - doskonałości się już nie poprawi.

No, ale masz inną Toyotę Corolla i nie gorszą. To tak jakby teraz Fiata w Polsce wykupił BMW i zamiast serii 500 oferował 126p. Bo seria 500 to przestarzałe auto. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dorsz napisał:

Nie wiem w którym miejscu Tannoy upada, jak ich Behringer kupił.

I co w związku z tym teraz będzie?

Bo to że przejęli to ok. Słyszałem że jest szansa pozostawienia linii Prestige przy zyciu ale to tez raczej bez dalszego rozwijania.

Z koro cała grupa inżynierów odpowiedzialnych za konstruowanie kolumn zmieniła Brand no to oprócz tego że dalej będzie logo Tannoy to będa to po prostu inne kolumny.

Jakiś czas temu połączyli sięz TC i wtedy słyszałem że tylko seria profesjonal będzie kontynuowana. Z domowego audio odchodza.

Ale teraz kto wie.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do części jest obecnie w większości przypadków bezproblemowy. Jeśli produkcja miałaby zostać wskrzeszona to raczej tylko linie Legacy i Prestige. Czy przy obecnych zasobach można spodziewać się nowości? Raczej nie. Podejrzewam, że jedyną nadzieją dla marki mógłby być inwestor, który odkupiłby prawa do marki, ale przy prężnej działalności Fyne i biorąc pod uwagę fakt, że większość inżynierów się tam przeniosła nie zanosi się na to. 

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wielka szkoda, bo mam sentyment do Tannoy-ów. Ale pracownicy od środka firmy wiedzą więcej. I jak „spierdzielili” do Fyne to „czuli pismo nosem”. Z tonącego okrętu szczury uciekają … bez podtekstów obrażania pracowników. Oni szybciej wiedzieli, że Tannoy tonie na rynku konsumenckim i dali „dyla” 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2022 o 09:56, hlary napisał:

Ale bądźmy realistami. Po wykupieniu Tannoya co powstało nowego ? Marketowe badziewie

O tuż to

Dnia 9.08.2022 o 13:22, Na Temat Audio napisał:

Z tego co wiem Tannoy się nie zwija, prawdopodobnie zrezygnował z segmentu konsumenckiego na rzecz działania tylko na rynku nagłośnienia pro. W tym segmencie nie ma większych zawirowań. Jest to raczej związane z profilem działalności konsorcjum Behringera.

Pozdrawiam,

Michał

Dzięki Michał to potwierdza już to co słyszałem 2 lata temu.

Na dobrych lotniskach wciaż zobaczymy ich produkty. :)

Macie jakieś info do kiedy będziecie mieli produkty domowe ich? Czy będa jakieś jeszcze dostawy?

8 godzin temu, hlary napisał:

Tak to wielka szkoda, bo mam sentyment do Tannoy-ów. Ale pracownicy od środka firmy wiedzą więcej. I jak „spierdzielili” do Fyne to „czuli pismo nosem”. Z tonącego okrętu szczury uciekają … bez podtekstów obrażania pracowników. Oni szybciej wiedzieli, że Tannoy tonie na rynku konsumenckim i dali „dyla” 

Oj ale chwilę.

Oni nie toneli. Może Michał tu lepiej nakreśli sytuację.

Ale z tego co wiem to chodziło o niezgadzanie się z polityką, finansami na linii inżynierowie vs zarząd.

Szkoda bo firma z tradycjami. Ale z drugiej strony co inne firmy? Denon, Marantz, Sonus Faber , Krell itp. Robią produkty, dalej. Ale to sa inne firmy. Inni pracownicy. Tylko dostajemy to samo logo i myslimy że to wciąż "ten" brand

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej praktyki wiem, że takie przejęcia i połączenia to czas ok. 1-2 lat. Najpierw są różne propozycje, potem listy intencyjne, ustalenia co wchodzi w zakres umowy itp. itd. Samo przejęcie lub przejście to tylko "zwieńczenie" długiego procesu. Nasze wpisy to dywagacje, bo nie znamy wszystkiego i jesteśmy"z zewnątrz". Ale z mojej praktyki wiem, że takie rzeczy trwają długi czas, a pracownicy wiedzą i czują pismo nosem. Bo to pewno oznaczało nie zgadzanie się z planowaną polityką zamknięcia produkcji w Szkocji, zlikwidowania zakładu pracy i wysłanie ludzi do domu, przeniesienie produkcji do Chin. To wszystko dla oszczędności i wbrew decyzji sprzed kilkunastu lat wcześniej o budowie nowej fabryki w Szkocji. Ludzie na pewno czuli się rozgoryczeni i przeszli do ... Fyne, która w ich Szkocji dalej chce produkować dobre kolumny. Pomyśl, że gdyby znalazł się nabywca firmy w której pracujesz (jeżeli nie jest Twoja) i wiesz, że skończy się to zlikwidowaniem zakładu pracy, przeniesieniem produkcji, itp. jak będziesz się czuł ? A powstaje firma, która chce kontynuować produkcję takich kolumn z tymi koncentrycznymi głośnikami dalej na bazie doświadczenia i pomysłów ludzi z tego miejsca ? Nie trzeba tu wiele domysłów, aby domyślać się z dużą dozą pewności, że to było przyczyną przejścia ludzi do Fyne. 

A w Waszym mieście nie było nigdy zdarzenia, że zamknięto duży zakład pracy i w to miejsce ktoś zainwestował - otworzył nową firmę o podobnej produkcji i ... zatrudnił ludzi zwolnionych ? Ludzie "z pocałowaniem w rękę" przejdą do nowej firmy.

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hlary napisał:

Ludzie na pewno czuli się rozgoryczeni i przeszli do ... Fyne, która w ich Szkocji dalej chce produkować dobre kolumny. Pomyśl, że gdyby znalazł się nabywca firmy w której pracujesz (jeżeli nie jest Twoja) i wiesz, że skończy się to zlikwidowaniem zakładu pracy, przeniesieniem produkcji, itp. jak będziesz się czuł ? A powstaje firma, która chce kontynuować produkcję takich kolumn z tymi koncentrycznymi głośnikami dalej na bazie doświadczenia i pomysłów ludzi z tego miejsca ? Nie trzeba tu wiele domysłów, aby domyślać się z dużą dozą pewności, że to było przyczyną przejścia ludzi do Fyne. 

A w Waszym mieście nie było nigdy zdarzenia, że zamknięto duży zakład pracy i w to miejsce ktoś zainwestował - otworzył nową firmę o podobnej produkcji i ... zatrudnił ludzi zwolnionych ? Ludzie "z pocałowaniem w rękę" przejdą do nowej firmy.

Fyne to chińszczyzna. Pracownicy produkcji nie przeszli do Fyne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy gdzie pracują ? Fabryki Tannoy-a już nie ma, a jest fabryka Fyne. Trochę ściemniasz, bo nic nie wiesz o pracownikach, a seria SP na pewno, na 100% jest produkowana w fabryce w Szkocji.

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/kolumny-i-glosniki/4985-fyne-audio-f500sp

A tu Andrzej Sosna o fabryce Fyne

 

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To znaczy gdzie pracują ? Fabryki Tannoy-a już nie ma, a jest fabryka Fyne. Trochę ściemniasz, bo nic nie wiesz o pracownikach, a seria SP na pewno, na 100% jest produkowana w fabryce w Szkocji.

„w odróżnieniu od "pięćsetek", które produkowane są w Chinach, F500SP wytwarzane są w Glasgow”

To gdzie konkretnie w Glasgow jest ta fabryka?

Te wymienione 7 osób to nie pracownicy produkcji, tylko kadra inżynierska i menadżerska.

A gdzie pracują byli pracownicy produkcji Tannoya, to może Ty wiesz? Bo na pewno nie w fabryce Fyne, gdyż takowej nie ma.

„zestawy nowej marki postanowiono zbudować na bazie najważniejszego i najbardziej charakterystycznego elementu kolumn Tannoya, jakim jest przetwornik koncentryczny. Tam nosi on nazwę Dual Concentric, natomiast w Fyne Audio przetworniki skonstruowane w podobny sposób otrzymały nazwę IsoFlare. Nasuwa się pytanie, czy takie działanie nie jest nielegalne, ale Max Maud poinformował mnie, że rozwiązania opracowane przez Tannoya albo nigdy nie zostały opatentowane, albo ich prawna ochrona zwyczajnie wygasła”

Leżało to sobie wzięli, Szkoci okradli Anglików 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, hlary napisał:

A w Waszym mieście nie było nigdy zdarzenia, że zamknięto duży zakład pracy i w to miejsce ktoś zainwestował - otworzył nową firmę o podobnej produkcji i ... zatrudnił ludzi zwolnionych ? Ludzie "z pocałowaniem w rękę" przejdą do nowej firmy.

Polmos Kraków - Amen

Huta Sendzimira przejęta przez Acerolmital, za dziecka to huta działała. Teraz już piec ostatni wygasili :(

6 godzin temu, dorsz napisał:

Leżało to sobie wzięli, Szkoci okradli Anglików 🤣

Ale skoro Ci nei będą tego więcej potrzebować. To lepiej żeby ktoś "wykorzystał" potencjał.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ale skoro Ci nei będą tego więcej potrzebować. To lepiej żeby ktoś "wykorzystał" potencjał.

Film z ubiegłego roku, ale widać że współpraca trwa od wielu lat. To trudno posądzać Fyne, który powstał w 2017, o oryginalność. 

Screenshot_2022-08-12-17-21-05-711.thumb.jpeg.577b0cdcd506eb214ea2674a816dcfc9.jpegScreenshot_2022-08-12-17-21-25-366.thumb.jpeg.0b4c24421832a711ea710a69e931cc79.jpeg53983e1d3f800a769f8b0569aa728b72.thumb.jpg.1405331dc5566d1e26d805174ad1c6a6.jpg

25 minut temu, dorsz napisał:

To nie jest Glasgow.

A dokładnie, to ani to fabryka, ani Glasgow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy fabrykę. Bo jak nie ma 3 kominów i 4000 m2 to nie fabryka. Jak nie ma maszyn i okien jak na zdjęciu to nie fabryka. Bo nie jest ważne, że ściągnąłem zdjęcie z oficjalnej strony Fyne. Kolega rzekł, że to nie fabryka hmmm. Rzeczywiście ja tam nie byłem, ale to budynek na wielu zdjęciach i stron Fyne.

1221B74A-05D3-4EF5-B857-BC6A1EAA2814.jpeg

26E4A1BF-CF96-47D7-BBDD-92B11F9FC518.jpeg

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, hlary napisał:

I mamy fabrykę.

Dzięki za te zdjęcia z mojego miasta.. Dla wyjaśnienia , pierwsze to była fabryka niejakiego Poznańskiego / obecnie galeria Manufaktura /. Drugie to była fabryka Scheiblera , obecnie zespół loftów , po prawej stronie od bramy znajduje się :

https://www.kinodomowe.lodz.pl/

Kominy w obu miejscach już nie dymią .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...