Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD do 2000zl


sep

Recommended Posts

Kolejny temat z serii co kupić :) 

W chwili obecnej mam zestaw Onkyo Tx-NR3010, kolumny podłogowe Monitor Audio Gold (nie pamietam modelu, z 7 lat temu kupowane). Przeważnie gram z Yamaha PF-800. Natomiast mam też cd i kupuję cały czas kolejne. Tyle że CD gram z jakiegoś taniego DVD Sony podłączonego przez HDMI. Mimo to dźwięk jest jak dla mnie ok.

Co mnie irytuje to że DVD bardzo wolne startuje płyty cd. Pomyślałem że może czas trochę ulepszyć zestaw i kupić dedykowane CD. Natomiast ostatnie lata kompletnie nie śledziłem rynku CD i widzę że są playery albo za 1800zł albo za 8000zł. Mam budżet 2000zł i nie wiem czy przesiadka z DVD będzie miała sens? Jeżeli tak to jaki player byście polecili? Muzyka głównie Depeche Mode, Rammstein i jakiś grunge.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sep Tak się zastanawiałem czy kolor srebrny będzie Ci odpowiadał, ale teraz już wiem, że ma być czarny i żaden inny. Z tańszych odtwarzaczy CD masz np. Onkyo C-7030 lub Pioneer PD-30AE

Cena do negocjacji:

https://kino-domowe.pl/onkyo-c-7030-czarny-odtwarzacz-cd-p-369.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=8f799098-ae01-1911-b3ef-b7b46dd5fad4

W poniższym sklepie możesz zapytać o rabat dla forumowicza:

https://sklep.rms.pl/pioneer-pd-30ae-pd30ae-odtwarzacz-cd?combination_id=14134&pozostałe&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=7484e75e-9d9c-64df-f924-b01ea5bddf7d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomek4446 napisał:

A ja podam jedną propozycję

https://allegro.pl/oferta/marantz-cd-84-audiofilski-odtwarzacz-cd-tda-10638283752

nie do zdarcia i ....... no , te nowe za 2k. to mogą mu .... :)

Ja jestem na nie bo to taki prądożerny nieekołogiczny 😁

 

A na poważnie sam też myślę o CD i im więcej czytam tym gorzej ;)

Widzę starcie dwóch szkół, dla jednych tylko nowe CD a wg drugich warto brać tylko sprzęt używany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Arturro007 napisał:

Widzę starcie dwóch szkół, dla jednych tylko nowe CD a wg drugich warto brać tylko sprzęt używany.

Dla mnie to nie filozofia życiowa tylko realizm. Nie twierdzę , że na rynku obecnie nie ma dobrych CD tylko ...nie w tym budżecie o czym sam na własnej skórze się przekonałem.

Używki z ery gdy CD królowało , sreaming był jeszcze nieobecny zawsze wygra z obecną budżetówką. O kiedyś wysokich modelach z lat 90-tych mogłem tylko pomarzyć , teraz są już w zasięgu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

Dla mnie to nie filozofia życiowa tylko realizm. Nie twierdzę , że na rynku obecnie nie ma dobrych CD tylko ...nie w tym budżecie o czym sam na własnej skórze się przekonałem.

Używki z ery gdy CD królowało , sreaming był jeszcze nieobecny zawsze wygra z obecną budżetówką. O kiedyś wysokich modelach z lat 90-tych mogłem tylko pomarzyć , teraz są już w zasięgu.

Ja w chwili obecnej śledzę aukcje kilku "średniaków" z lat 90-tych. Kosztują około 300 zł, można do nich dobrać jeszcze lasery i inne części... Chyba zagrają lepiej niż obecne budżetowce? w każdym razie warte ryzyka.

Kilka osób zgrało wszystkie swoje CD na dysk NAS i na tym już zakończyło przygodę z CD. Ja też mam wszystko zgrane (kilkunastoletnia przygoda z DAP) ale nadal lubię fizyczne CD  i jak tylko mam odtwarzacz to coś sobie puszczam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arturro007 napisał:

Ja jestem na nie bo to taki prądożerny nieekołogiczny 😁

 

A na poważnie sam też myślę o CD i im więcej czytam tym gorzej ;)

Widzę starcie dwóch szkół, dla jednych tylko nowe CD a wg drugich warto brać tylko sprzęt używany.

Tomek dobrze prawi. Kupienie obecnie produkowanego cd do 2kzl jest wyrzucaniem kasy w błoto. Obecnie dobre napędy produkuje chyba tylko Esoteric i coś tam jeszcze. I nie znajdziesz ich w budżetówce:).

Kupujac za 2kzł starego zgrzyta zyskasz dużo więcej w dźwięku. Oczywiście trzeba kupić egzemplarz sprawny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Arturro007 napisał:

Ja w chwili obecnej śledzę aukcje kilku "średniaków" z lat 90-tych.

Z pewnością wart uwagi w tym zakresie cenowym jest 

https://allegro.pl/oferta/yamaha-cdx-730e-topowy-odtwarzacz-cd-12273287866

miałem 750 e , kupiłem nówkę S-700 za 2300 zł , po trzech miesiącach znów miałem tylko 750 e :) W każdym aspekcie staruszka była lepsza , funkcjonalności oraz dźwięku.

To mnie skutecznie wyleczyło z nowinek :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Dobra to teraz nic nie wiem :) . Po napisaniu tego posta zacząłem się trochę interesować odtwarzaczami. Znalazłem dużo info że tylko z epoki CD bo te teraz to... No to pomyślałem ok, kupię jakiś wiekowy sprzęt na start. Jakąś Yamahę czy Denona, Sony czy Technicsa. Z tego co widziałem to te co są na aukcjach to mają 20-30 lat. Więc patrząc na wiek tego sprzętu pomyślałem że na start może uda się coś po koszcie kupić koło 200zł bo dużo takich ofert. No ale... co znajdę w miarę ładne wyglądający sprzęt jak na te lata, to jak wpiszę w google o jakieś opinie to:

- nie polecam, mydlany dźwięk, bardzo słaby model itd...

W związku z tym mam pytanie, czy możecie polecić jakieś modele z tych starszych sprzętów które warto szukać? Ale tak jak pisałem, na taki 20-30 letni sprzęt mogę tak koło 200 wydać i zobaczyć jak to w ogóle gra w porównaniu do DVD z DAC'a w amplitunerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. tylko żebym nie został źle zrozumiany. Rozumiem że sprzęt z górnej półki nawet jak ma 30 lat może kosztować kilka tyś i więcej. Tylko trzeba się na tym znać. A co do modeli które patrzyłem to wszelkie Yamahy CDX, Technicsy 590, i teraz znalazłem Harman Kardon 7400, 710 które bardzo mi się wizualnie podobają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche tak jest bo:

Producenci odpuścili CD. Wiele tych budżetowych konstrukcji nie ma CD do kompletu. To się sprzedaje bardzo rzadko. 

Ten kto to robi to nie sa tanie modele i nie jakieś turbo atrakcyjne. Szczególnie jeśli porównujemy do starszych dobrych konstrukcji.

Wybierz CD gdzie możesz jeszcze dostać laser. I już :)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Update :) Po kilku mc poszukiwać znalazłem u znajomego Denona DCD 635. Stan praktycznie sklepowy, przeleżał w kartonie kilkanaście lat. Wiem że nie jest to może jakaś wysoka półka ale tak jak pisałem jest w idealnym stanie, ładnie wygląda - tzn nie wygląda jak z poprzedniej epoki. Teraz wrażenia dzwiękowe. Jest inaczej. Ale nie jestem jeszcze przekonany który DAC gra lepiej, ten z Denona czy z amplitunera. Ale że jest wyjście optyczne to podłączyłem go na jednym wejściu analogiem, a na innym przez optyka. Dzięku temu mogę porównywać. Jak na razie jedne płyty lepiej grają z wyjścia analog, inne z optyka. Ale co jest dla mnie największym zaskoczeniam a w sumie dziwne że jest to zaskoczenie - szybkość z jaką wczytuje płyty. W porównaniu do DVD to nie ma co porównywać. Sekunda i płyta gra. Przeskakiwanie piosenek, przewijanie tak samo. Tak więc jestem zadowolony. Jeszcze udało mi się skonfigurować pilota z amplitunera tak aby działał też z tym Denonem. W między czasie może będę szukał może czegoś z wyższej półki ale to na spokojnie - na zasadzie ciekawej aukcji czy coś takiego. Cieszę chyba że nie poszedłem w te dostępne teraz do 2000zł bo nie jestem przekonany czy by to dużo lepiej zagrało. Dziękuję za wszystkie wskazówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...