Skocz do zawartości

Primare I15 Prisma MK2


lpomis

Recommended Posts

27 minut temu, AudioTube napisał:

Zechciałbyś, o ile możliwe, przesłuchać ten numer.

Niestety, nie mam już u siebie Primare.

51 minut temu, seba3002 napisał:

Zagrał zupełnie inaczej. Odpowiedź prosta - grało to z zupełnie innymi kolumnami i - co najwazniejsze - w zupełnie innej akustyce. 

No tak, ale nic dziwnego, że zagrało inaczej. Akustyka ma ogromne znaczenie. A gdy dołożymy jeszcze inne paczki to zmieni się naprawdę wiele. Dlatego nic nie zastąpi odsłuchów we własnym, dobrze znanym pomieszczeniu.

5 minut temu, J4Z napisał:

Temat to wrażenia lpomisa, powiedziane jego słowami,  w jego torze, w jego akustyce. Proszę pamiętać o tym. 😀

Właśnie :) Gdybym osłuchiwał te wzmacniacze za każdym razem w innych warunkach, w towarzystwie innych kolumn, miałbym pewnie inne odczucia.

Psioczymy czasami na branżę, na kiepskie rabaty, wysokie ceny. Ale możliwość udostępnienia sprzętu do odsłuchu w domu jest super sprawą i trzeba to docenić. O ile gdzieś po drodze nie urwie się jakaś gałka czy cuś :P

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, J4Z napisał:

Proszę pamiętać o tym. 😀

Pamiętam dokładnie. Akurat Wojtek ma z tego co wiem, akustykę "na podobnym poziomie" do mnie, ale ze paczki zupełnie inne, dlatego może i odbiór wzmacniaczy inny 🙂. Nie wspomnę już, że pewnie i gust mamy odmienny, nie wspominając o wrażliwości 😉. Nie rozbieram dźwięku na atomy, a wystarczy mi, że coś gra przyjemnie, sprawia radość i nie męczy. Ale rozumiem też, że wiele osób wchodzi w temat audio głębiej i ok.

 

6 minut temu, lpomis napisał:

Właśnie :) Gdybym osłuchiwał te wzmacniacze za każdym razem w innych warunkach, w towarzystwie innych kolumn, miałbym pewnie inne odczucia.

No I pewnie jest w tym wszystkim jakiś punkt odniesienia, dźwięk który preferujesz i stąd takie a nie inne obserwacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seba3002 napisał:

wystarczy mi, że coś gra przyjemnie, sprawia radość i nie męczy.

No i spoko. Każdy idzie swoją drogą. Ja po sobie wiem, że ta audio przygoda sporo nerwów mnie kosztowała. A i nadal to nie jest to. I wiem, że nie będzie. A mimo wszystko w tym siedzę. Człowiek by chciał raz i dobrze, albo szybko i dobrze. A tu pośpiech niewskazany. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Najgorzej jest jak słucha się naprawdę różnej muzyki, z różnych lat, setek różnych wykonawców. Nie zrezygnuję przecież z ulubionej muzy tylko dlatego, że jest podle nagrana. Tu lepiej, tam gorzej. Znajomy się śmieje i mówi, że wymyślam. Pyta na co mi np. jakiś kontur na basie. A ten cwaniak poza wolny, plumkający jazz nie wychodzi wcale ;)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lpomis napisał:

Najgorzej jest jak słucha się naprawdę różnej muzyki, z różnych lat, setek różnych wykonawców. Nie zrezygnuję przecież z ulubionej muzy tylko dlatego, że jest podle nagrana. Tu lepiej, tam gorzej. Znajomy się śmieje i mówi, że wymyślam. Pyta na co mi np. jakiś kontur na basie. A ten cwaniak poza wolny, plumkający jazz nie wychodzi wcale ;)

Ja na szczęście od pewnego czasu słucham prawie wyłącznie jazzu. Z rzadka zdarza mi się włączyć jakąś rockową płytę, ale są to naprawdę odosobnione przypadki. 

Oczywiście od czasu do czasu przemyka mi przez myśl, żeby coś zmienić. Zaszaleć. Kupić coś drugiego. I wiem, że pewnie byłoby fajniej. Tylko czy to fajniej byłoby warte wydanych pieniędzy. Dla wielu pewnie tak, dla mnie niekoniecznie. Ze skromnego doświadczenia wiem, że nawet drogie klocki, w kiepskim pomieszczeniu grają...kiepsko. A miałem też przyjemność słuchać niedrogich sprzętów w pomieszxzeniach ze zrobioną akustyką i efekt wg mnie był o wiele ciekawszy. 

Także zabawki zabawkami, ale w studni to i gryphon nie zagra 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, J4Z napisał:

Jak utajnione to w jakim celu tutaj w ogóle o tym piszecie? Mamy zazdrościć? 😏

Nie, nie. Rzecz w tym, że jeszcze nie podjąłem decyzji o zakupie. Byłoby głupio gdybym publicznie zjechał jeden wzmacniacz, piał nad drugim a potem kupił na odwrót, prawda? Chodzi tylko o to, żebym nie musiał się za tydzień czy dwa wstydzić swoich słów i wycofywać z nich rakiem. A poza tym, to dla mnie ważne, mocno to przeżywam i chciałbym napisać coś więcej niż kilka zdawkowych zdań. Niestety jest z tym problem, bo ze względu na dyskopatię na odcinku szyjnym i piersiowym kręgosłupa mam problem, żeby usiąść na dłużej przy kompie. To zwyczajnie bolesne. :(

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Byłoby głupio gdybym publicznie zjechał jeden wzmacniacz, piał nad drugim a potem kupił na odwrót, prawda? 

U nas audiofilów to dość częste zjawisko. Na sąsiednim forum o nausznikach nasi Koledzy po 4-5 razy wracają do tych samych słuchawek/wzmacniaczy :)

A wracając do Primare... mam obiecanego i25 na wypożyczenie ale jak czytam reckę Wojtka..., recenzje naszych zachodnich sąsiadów, że to  granie jaśniejsze niż Hegel..., do tego opinia Q21 o moim pomyśle łączenia ATC z Primare.... to już mi się odechciało. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowcipniś... Znam takiego, jednego, który kupując coraz lepsze klocki, słyszy coraz gorzej, coraz bardziej drąży i narzeka. Zamiast cieszyć się muzyką, jako całością, to rozbiera ją na elementy  i nasłuchuje niedoskonałości.  Najlepiej grał mu sprzęt z początku przygody z audio. 

Ja akurat nie mam takich problemów. Znam ograniczenia swojego sprzętu,  ale np. nie płaczę nad tym, że górne sąd wybrzmiewa za krótko.

Moss możesz dołączyć. Jakiś wesoły towar zawsze się znajdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Seb napisał:

Dowcipniś... Znam takiego, jednego, który kupując coraz lepsze klocki, słyszy coraz gorzej, coraz bardziej drąży i narzeka. Zamiast cieszyć się muzyką, jako całością, to rozbiera ją na elementy  i nasłuchuje niedoskonałości.  Najlepiej grał mu sprzęt z początku przygody z audio. 

Ja akurat nie mam takich problemów. Znam ograniczenia swojego sprzętu,  ale np. nie płaczę nad tym, że górne sąd wybrzmiewa za krótko.

Moss możesz dołączyć. Jakiś wesoły towar zawsze się znajdzie.

Wiesz jak to jest, dla niektórych muzyka brzmi dopiero fajnie po paru drinkach itp 😀.

A co do Primare, to według mnie należy wziąć małą poprawkę na tą firmę. Chodzi o sprzęt przed Hypexem i po hypexie. To zupełnie dwie inne epoki tej firmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lpomis napisał:

Najgorzej jest jak słucha się naprawdę różnej muzyki, z różnych lat, setek różnych wykonawców. Nie zrezygnuję przecież z ulubionej muzy tylko dlatego, że jest podle nagrana. Tu lepiej, tam gorzej. Znajomy się śmieje i mówi, że wymyślam. Pyta na co mi np. jakiś kontur na basie. A ten cwaniak poza wolny, plumkający jazz nie wychodzi wcale ;)

Doskonale Cię rozumiem. Podpisuję się pod tym rękoma i nogami. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 7 months later...

Jakoś nie kojarzę że miałeś Primare. Może nie było mnie jeszcze wtedy na (audio)świecie 😉.

Mieliście różne wzmacniacze - chodzi mi o porównanie z i bez dac. Zamierzam sprawdzić stare Electro Voice z hypexem. W sumie przekonam się nausznie, ale patrząc na wątek jestem w strachu co z tego wyniknie.

Z jakim dac grało I15 u Ciebie?

@KrólKiczu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Asia napisał:

Jakoś nie kojarzę że miałeś Primare. Może nie było mnie jeszcze wtedy na (audio)świecie 😉.

Mieliście różne wzmacniacze - chodzi mi o porównanie z i bez dac. Zamierzam sprawdzić stare Electro Voice z hypexem. W sumie przekonam się nausznie, ale patrząc na wątek jestem w strachu co z tego wyniknie.

Z jakim dac grało I15 u Ciebie?

@KrólKiczu

Miałem ten wzmacniacz około rok temu. Wtedy chyba jeszcze nie miałem daca ifi i grałem po rca z bluesounda. Mi ten wzmacniacz się podobał, ale jak wiadomo ja jestem raczej mało wymagający 😉. Generalnie ja lubię takie wzmacniacze, które grają dość "zachowawczo" i nie dodają jakoś strasznie dużo od siebie. Taki mi się wydawał primare.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I15 w wersji bez strimera i wbudowanego przetwornika wg samego szefa Primare jest lepszym piecykiem. Tłumaczył to nawet na oficjalnym firmowym kanale. Ciekawe ile w tym prawdy. Ja miałem Prismę i sprawdzałem tylko jak się sprawuje zintegrowany w nim DAC.

No to czekamy na wrażenia @Asia. Myślę, że może być ciekawie z Twoimi pakami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Co taka cisza w wątku ile można odsłuchiwać @Asia do recenzji ? 🙂
Zainteresowało mnie to bo sam stoje przed wyborem i15 prisma lub i15 z Wiim Pro (lub Pro Plus) do osobnego pokoju który w efekcie będzie głównym odsłuchowym bo duży salon to jednak nie ta akustyka, ciężko ujarzmić pogłos.

Można by też spytać jaka jest różnica między i15 prisma mk1 a mk2 bo wiadomo tam zmienili DAC (przez pożar fabryki AKM w 2020r) ale może są tacy co uważają że jakaś wersja gra lepiej ? Wiem że @lpomis testował mk2 ale jakby ktoś się jednak odniósł do tego o co mi chodzi czy goły i15 gra lepiej z jakimś tanim przetwornikiem c/a niż ten wbudowany (w Prisma)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ja i recenzja? Niestety, w recenzje nie umiem.

W ogóle mnie nie przekonał Primare, na pewno nie do kolumn wysokoskutecznych jak Electro Voice. Z pożyczonymi Dali Menuet było o wiele lepiej.

Więcej nie pamiętam bo to było na przełomie maja i czerwca, a od tego czasu bardzo rzadko w ogóle włączam sprzęt. I znacznie rzadziej zaglądam na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Asia napisał:

na przełomie maja i czerwca, a od tego czasu bardzo rzadko w ogóle włączam sprzęt. I znacznie rzadziej zaglądam na forum.

Ale to z braku satysfacji z dzwieku, czy po prostu tak sie potoczyło (z innych zyciowych przyczyn)? Jesli to drugie to ok, czasami tak bywa (nie wnikam), jesli jednak to pierwsze, czyt. z powodu "audionerwozy" to bardzo niedobrze..

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...