Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz??


zawisza

Recommended Posts

Witam. Szukam wzmacniacza do moich Kod Av-702f. Problem w tym, że producent nie podaje mocy kolumn, tylko "zalecaną moc wzmacniacza 20-120w".
Jak to jest w rzeczywistości, ile te kolumny mogą wytrzymac(na jednym z forów wyczytałem, że 50-60w to wszystko co moga przyjać), jaki jest rozsadny poziom mocy, które można w nie zapakować?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moc to akurat może być każda. Przeczytaj ostatnie posty w tym wątku tłumaczyłem koledze zależność
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...30&start=30





Takie podstawy to ja znam:)
Problem jest w tym, że jeśli wzmacniacz ma za mało mocy, ma problem z kontrolowaniem głośników, słaba kontrola=słaba jakość. Z drugiej strony za mocny wzmacniacz to ryzyko. Ja mogę mieć zdrowy rozsadek w kreceniu gałkami, ale co jesli do sprzetu usiadzie kumpel, który gra na komputerowych głośnikach i jest przyzwyczajony, że gałka do oporu to jest prawdziwe granie? I dlatego szukam złotego środka....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 50W-60W to rzeczywiście wszystko kup wzmak ok 2x 50W/8Ohm, powinno być dobrze chociaż w tym przypadku jest tak wiele niewiadomych np. impedencja jeśli one są 4Ohm to taka moc jaką podałem wyżej i tak je zabije (przy maksymalnym odkręceniu). Trzebaby zrobić jakiś miarodajny test ("laboratorium" pism), albo po prostu podchodzić z wyczuciem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Te 50W-60W to rzeczywiście wszystko kup wzmak ok 2x 50W/8Ohm, powinno być dobrze chociaż w tym przypadku jest tak wiele niewiadomych np. impedencja jeśli one są 4Ohm to taka moc jaką podałem wyżej i tak je zabije (przy maksymalnym odkręceniu). Trzeba by zrobić jakiś miarodajny test ("laboratorium" pism), albo po prostu podchodzić z wyczuciem





Spokojnie, są 8omowe... Nawet jeśli przyjmę, że biorę wzmak 60w/8ohm to pozostaje wybór modelu. Na 100% procent ma być używany, do 300-400zł.
Słucham electro, dnb, minimal, electroclash, czasami jakis house. Szukam wzmaka dynamicznego, z ładnym kontrolowanym basem (nie łup łup). Jakieś propozycje??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej muzyki sluchasz ? to dosc istotne.
Jezeli kolumny maja zalecane 20-120 to nawet 100 w moze byc wporzadku. w niczym to nie przeszkadza.
Twoj kolega jakby odkrecil gale do polowy to zanim by glsniki padly, padly by mu uszy. A uszkodzic to mozna slabym wzmacniaczem
gdyz jakby odrecil na maxa moglyby powstac zniekszalcenia ktore kolumne by uszkodizly.
Zapasu mocy nigdy dosc. Ja przy podstawkowych mam we wzmacniaczu prawie 100 w na kanal i odkrecam max na godzine 9. Wiem ze wzmacniacz sie nie meczy, nie grzeje
tylko spokojnie sobie gra icon_smile.gif

a napisales moze jaka kwote chcesz przeznaczyc ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem też czego slucham:)
electro, dnb, minimal, electroclash, w zasadzie każda elektronika z wyjątkiem "manieczek":)

Cytat



hmmm... sony chyba nie. Z tego co wiem to gra tylko seria ES, pioneer - za słaby i za nowy(wolę starszy ale za to solidny sprzęt).
Harman Kardon mi sie podoba...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wszystko zależy o pieniedzy jakie mozesz wydac , poczytaj sobie o np.Cambridge , NAD , może troche dołożyć http://www.allegro.pl/item567862305_wzmacn...ny_f570_es.html ?





Gdyby to było takie proste... Ustawić na allegro ogranicznik do 400zl i wybrać pierwszy od góry, markowy... Jak wiadomo, każda marka ma lepsze i gorsze modele, poza tym każdy wzmacniacz inaczej brzmi. I dlatego liczę, że podacie mi kilka konkretnych modeli, konkretnych marek, które dobrze zagrają z kodami w muzyce jakiej słucham.
NAD i Cambridge?? Super ale...
1. to audiofilskie wzmaki, stawiają na neutralność i scenę. Gdybym był audiofilem i słuchał, np. jazzu, klasyki to tak.
2. w większości (a przynajmniej w tej cenie) maja 20-30w na kanał(NAD 3020).

Podsumowując, pomóżcie mi dobrać mocny, ciepły i dynamiczny wzmacniacz do tych kod i muzyki jakiej słucham (spoglądam w stronę Denona, HK, Sony, Pioneer ew. Yamaha)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko jestem chyba jeszcze za młody na audiofilskie brzmienia. Zresztą AV702f tez nie są szczytem high-endu.
Powoli eliminuje kolejne modele i zostało mi już tylko pare na celowniku:
1. Sony 550ES lub 570ES(zależy co będzie bardziej dostępne)(550 jest podobno najlepsza z całej serii 5xxES)
2. Denon PMA-560 lub 860. Mam na nie chrapke. Z tego co sie dowiedziałem maja same plusy i idealnie zgrają się z moimi kodami
3. Harman Kardon HK6500 - mam jakiś sentyment do HK, nie wiem dlaczego

Któryś model wybija się jakoś szczególnie z tej trójki?? Może któryś od razu skreslić?? A może macie inne propozycje...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"No tak, tylko jestem chyba jeszcze za młody na audiofilskie brzmienia. " człowiek uczy się przez całe życie , taki np. NAD za 300-400 zł to namiastka poprawnego brzmienia . Wzmacniacze SONY ES maja ponoć bardzo dobre wyjscia słuchawkowe .




W moim wieku chyba bardziej przemawiaja do podświadomosci waty i kilogramy:) Chodzi mi o te "prawdziwe" waty i kilogramy.
Dlatego proszę o opinie o właśnie o tych sony, denonach i hk. NAD, CA i spółka muszą poczekać na lepsze czasy (przynajmniej dopóki nie wyprowadzę się z akademika i dorosnęicon_wink.gif)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...