Skocz do zawartości

Gato Audio DIA-250S NPM za drogi, jaka alternatywa?


AudioTube

Recommended Posts

Cześć.

Dla siostry. Ona ma tylko podłączyć kolumny. Xavian Ambra, czekają już.

13.800 za Gato to za dużo.

Max 8-9 tys złotych.

Ma „ładnie” grać

Ze streamerem, zatem jeden klamot.

Najlepiej z gwarancją na 5 lat.

Ps. U mnie wszystko customowe, nie mam żadnego rozeznania na rynku.

Aha, siostra mieszka w Gdynii.

Dzięki z góry za kilka propozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tomek4446 napisał:

@AudioTube Cyrus ONE HD ?

Aż mnie krew zalewa na samą myśl o tym połączeniu. ;) Taaakie paczki do budżetowego Cyruska? Ale rozumiem, że właścicielka Xavianów kupiła je głównie dla ich wyjątkowej urody. :) W Q21 zestawiali je z Haiku Sensei 211 - ponoć dopiero wtedy pokazały swoją pełną barwę i pazur jednocześnie.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziękuję. Ależ wybór. 
A czy 5 lat gwarancji na to dają? Może być za opłatą. Nie wiem jak to działa.

Ambry są białe, wizualnie nic specjalnego. Ja je kiedyś miałem. Bas schodził do piekieł, lekko wycofana średnica w całym zakresie i „mocniej” wycofana góra. Koc po prostu. Barletta zmienił scany na inne drivery plus zmienił charakterystykę.

I one/ambry oddychają do przodu. Np już w Orfeo te basisko jest bardziej konturowe, ale to zdaje się od „wzmaka i pokoju” już bardziej zależy.

I tego Lyngdorfa miałem chwilę, wypadł mi z pamięci. I streamer wbudowany jest😃
Cena za duża. 
Ile tam się można wytargować?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudioTube Wiem , wiem ! Urządzenie które zrobiło na mnie / i chyba nie tylko/ duże wrażenie na Zlocie w Bydgoszczy. Grało z drogimi i wymagającymi kolumienkami i dawało radę. Sam nie jestem fanem takich popierdółek , bo zwykle nie dociągają dźwięku do ostatniego brzmienia. Ale

https://audio-connect.pl/waversa-systems/wslim-lite/

to zagrało fantastycznie.

Cenowo chyba się zmieścisz.

Możesz pogadać z chłopakami którzy je słuchali na Zlocie. Dla mnie na plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Siostra ma bardzo fajne głośniki i warto dobrać do nich wydajny wzmacniacz. Jeśli miałoby to być urządzenie wszystko w jednym to proponowałbym spojrzeć na Quad Artera Solus Play, który zapewni muzykalne brzmienie z dobrą podstawą basową ewentualnie Arcam SA30. 

Na dniach powinna pojawić się promocja na Moon Ace, który wydaje się być ciekawą opcją ale pewnie cena będzie w okolicach 12-13k zł :(

Może lepiej byłoby kupić osobno wzmacniacz i streamer, w takim przypadku mielibyśmy więcej. 

Zapraszam do kontaktu z nami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, AudioTube napisał:

Do kogo mam zagadać o pomoc?

W sprawie opinii z forumowiczami :

@Redakcja AUDIO @_PS_ @Amarok @MarcKrawczyk @Kraft @tomek4446 @kaczadupa @Bogusław Kożyczkowski @MMarek @Matt Daemon @elektron6 @Mikelas76 @halik @Kukawa @lpomis

W sprawie informacji technicznych :

https://audio-connect.pl/#contact

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za info w sprawie tego maleństwa. Właśnie przejeżdżam pociągiem przez Toruń, toż to rzut beretem do Bydgoszczy. Będę dzwonić za dnia do tego sklepu. 
Jestem na urlopie w PL i chciałbym wytypować max 2-3  modele.

Czy do tego modelu od sklepu Connect/Bydgoszcz potrzebny będzie streamer?

 

Mam Node2i ewentualnie niedługo na oddanie. Bo jako źródło telefon to chyba nie za mocne te źródło będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Gato gdyż?

Hej Piotr

Z wielu powodów.

Ambry stały u siostry w szafie z sukienkami chyba z półtora roku. Przeprowadzki, brak wzmaka, kasy itp

Ja te Ambry miałem u siebie dawno z wszystkimi Gato oprócz monobloków. No grało jakoś. Na początku euforia, a gdy posłuchałem lampowych Air Tight 2211 i na 300B to cała reszta grała sucho, płasko, czarno-biało itp

Nie ma powrotu do „tego” brzmienia. Dla mnie. A siostra się nie pokapuje. No i wizualnie jej bardzo pasi, a komu nie, nawet kredyt gotowa wziąść.
A ja tak w rozkroku, bo znam to granie, inne propozycje typu Lyngdorf/czy te „małe cyfrowe coś” warte grzechu, ale w obsłudze pamietam, że żadnych problemów z serią NPM nie było i siostrzyczka „da radę” to ogarnąć. Kobieta bez chłopa i po  historii jest. 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli takie połączenei jest u Was sprawdzone no to co innego.

W takim razie ok.

Ale jakoś tak z Twojego postu nie odczułem że jesteś tym połączeniem zachwycony.

Ja tylko zachęcam że może warto z siostra udac się na odsłuch.

No wygląd GATO na pewno jej lezy to ja wiem :) Ale może coś innego Wam bardziej spasuje muzycznie :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo Gato to świetne wykonanie z bardzo dobrych materiałów + bardzo oryginalny design. Jeżeli pasuje jeszcze dźwiękowo to w ogóle dobry wybór.

Ja "chyba" wybrałbym NADa bo jeżeli chodzi o obsługę to ma genialnego BluOS, Korekcję dzwięku przez Dirac, HDMI co jest wygodne. Kolorowy ekran z przodu może się podobać lub nie, ale sprzętu bym nie odrzucał jeżeli sklep wypożyczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gato 250S ze streamerem już u siostry gra. 4 latka gwarancji zostały jeszcze.

Budżet przekroczony o tysiąc.

Zazdroszczę braku plątaniny tych kabli i on nawet po 5 godzinach grania jest lekko ciepły. Kolumny rządzą, akustyka nie przeszkadza zbytnio.  Magdalena zadowolona  a mi na kilka lat spokój, bo takie doradzanie to niezły ból głowy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...