Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pilot do audio troche ma problemy z przyciskami. Z doswiadczenia wiem iz warto przeczyscić styki pod gumką przycisku. Jednak problemem jest otwarcie go. Nie zlokalizowałem żadnej srobki. Tzn jedna jest w pojemniku na baterie. Ale nic nie daje wykrecenie jej. Zna ktoś sposób na otwarcie nie uszkadzajac tego pilota. Jesli sa tam zatrzaski, to bardzo mocno trzymają :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed otwieraniem pilota który jest na zatrzaski warto go zagrzać (do worka foliowego i dmuchać suszarką ) używać plastikowych narzędzi ,styki przeczyścić i zakonserwować preparatem Kontakt  ,gumki można zregenerować czymś takim https://sklep.avt.pl/zestaw-do-naprawy-pilotow-gumki-100szt-klej.html?gclid=Cj0KCQjwrs2XBhDjARIsAHVymmSCAWNVFgmMsUOKKC23IUTkNYdzKc1fBwuOQkvs_8tdRkolv3Y6tkUaAtC2EALw_wcB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, elektron6 napisał:

Lub też szukaj dodatkowej śrubki pod naklejką...

Nie ma mnie w domu wiec nie moge teraz wrzucić zdjecia. Spróbuję jednak opisać. Pilot jest cały plastikowy. Ale od górnej strony gdzie sa przyciski jest coś ala płytka z szczotkowanego aluminium (przynajmniej tak wyglada) a w niej wykonane dziury na przyciski. Zastanawiam sie właśnie czy te śrubki są od wierzchu (obok przycisków) i np. zaklejone tą płytką. 🤔

Czy aż tak by sobie utrudniali prace w razie jakichkolwiek prac servisowo-naprawczych? Hmm skoro w moim Tannoy potrafia w podobny sposób maskować śruby mocujace kosze przetworników, to wykluczyć tego tutaj tez nie mogę.

28 minut temu, P-na napisał:

Przed otwieraniem pilota który jest na zatrzaski warto go zagrzać (do worka foliowego i dmuchać suszarką )

Oooo! Tego patentu nie znałem. Dzieki👍

 

Piloty bo mowa o dwóch to modele marantz z wzmacniacza i cd. Dzieki Bogu sa wspólne i mozna je zamiennie używać, jednak część przycisków działa na jednym a część na drugim. Dobrze jednak że nie zdublowaly sie te same przyciski. Uzywam obecnie dwóch bo np. Włączanie cd musze odpalac z tego z wzmacniacza. Mozna tak żyć, ale jest to kłopotliwe

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piloty obecnie tak są produkowane nie co w latach 80 tych tam były widoczne śrubki ,a w tych szukaj pod naklejką w dolnej części (pod płytką aluminiową raczej błędny trop),jeszcze można zajrzeć w miejscu baterii ,a jak nie ma pozostaje rozpoławianie zacznij od dłuższego boku stosuj też tzw. dyskietki, katy plastikowej itp.  Ostrożnie z nożami i śrubokrętem ponieważ można odkształcić plastik  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami w szparę wystarczy wetknąć twardszą kartę bankową. Czasem się udaje w tak prosty sposób.

Generalnie warto kupić taką plastikową szpatułkę do takich operacji.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/otwierak-narzedzia-do-otwierania-obudow-telefonow-i8887961392.html

Cena nie jest zbyt wysoka i pewnie jakość nie najlepsza ale i tak będzie lepsze niż gmeranie śrubokrętami :) 

https://allegro.pl/kategoria/akcesoria-otwieraki-305457

tylko szukać plastikowych końcówek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisałem wcześniej...

Dnia 9.08.2022 o 13:57, Chyba Miro 84 napisał:

problemem jest otwarcie go. Nie zlokalizowałem żadnej srobki. Tzn jedna jest w pojemniku na baterie. Ale nic nie daje wykrecenie jej.

 

28 minut temu, P-na napisał:

mam taki u syna (PM 5005) śrubka jest pod bateriami ,patrz foto.

Zajeło mi to 12min

W sensie że... udało sie go Tobie otworzyć?

W 12minut?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...