Skocz do zawartości

Witajcie - Yamaha czy Denon ?


TOMtor

Recommended Posts

Jak w tytule.

Po długim oczekiwaniu aż sprzęt się znowu pojawi na rynku wróciłem do pomysłu kupienia amplitunera + głośniki

I właściwie mam już typy:

- Yamaha R-N602 + Debut 2.0 B6.2  - można kupić obecnie za 4299 zł

- Yamaha R-N602 + Nota 260  - można kupić obecnie za 4199 zł

- Denon DRA-800H  (3799 zł) + "jakieś" głośniki  - wyjdzie drożej niż zestaw Y

- MCR-N670D + Nota 260  - 4097 zł  (nie biorę pod uwagę akcesoryjnych głośników bo z tego co posłuchałem gra to tak sobie)

Nie jestem żadnym audiofilem, po prostu lubię jak gra muzyka (słucham rocka , elektronicznej , pop , trochę metalu czasami)

Mam pytanie do osłuchanych kolegów czy taka Y R-N602 sama w sobie jako wzmacniacz będzie porównywalna z tym Denonem ?

Wiem, wszystko zależy od głośników, ale zakładając że będą optymalnie dobrane granie tych sprzętów będzie porównywalne ?

Czy Y R-N602 + Debut 2.0  - da się tego w ogóle słuchać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Miałem Denona DRA 800 plus Heco Aurora700.  "Buła" na basie nie do strawienia nawet dla miłośnika techno. Zamieniłem na Yamaha R-N602 i nie żałuję, jest ciepło ale nie ma "kocyka". Tak wiem, mogłem osobno wzmak, osobno resztę. Może było by lepii? Osobno mam tylko CD Denon DCD-800ne. Dlaczego nie CD Yamahy? Bo nie było jak szukałem. Spodobało mi się to tak bardzo, że w sypialni wylądował MCR N670D z podpiętymi a jakże Heco Aurora ale 300. To już takie wszystko w jednym, ale jak mówiłem jestem leniwy. Dla mnie wystarczy. A najlepiej oczywiście posłuchać osobiście w salonie albo wypożyczyć do domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Najpierw zadaj sobie pytanie czy na pewno potrzebujesz amplitunera. ........... bo ampli są w dziwnych cenach a Yamahy to już w ogóle. Stosunek cena jakość tragiczny.

No właśnie sobie zadałem i wiem, że tylko amplituner wchodzi w grę.

Zależy mi na kombajnie "wszystkomającym" dlatego MCR-N670 byłby ideałem bo ma też odtwarzacz CD.

Ale kiedyś posłuchałem go w Euro (tak, wiem, "sala" do odsłuchu fatalna) oraz znalazłem kilka filmików na yt i moim zdaniem gra to tak sobie (no w każdym razie nie tego się spodziewałem i oczekiwałem)

Zresztą cały czas zastanawia mnie jak wzmacniacz który bierze z sieci 16W może dać na wyjściu 2x65W ???

Perpetum mobile ?

Dlatego najbardziej rozważam Yamahę 602 + któreś z głośników - stąd pytanie z którymi które wymieniłem byście brali ?

Tym bardziej, że 602 z konkretnym poborem mocy pozwoli chyba bardziej "łupnąć" od czasu do czasu niż MCR

I ewentualnie jak na tle 602 wypada Denon DRA-800H ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon z Aurora od Heco też nie specjalnie lubię to połączenie i też odradzam.

RN 602 + Elac Debut to dobre połączenie

Widze że Topy obniżyły cenęna ELACi do ceny z amazona więc teraz ok

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-debut-2-0-b6-2.html?gclid=CjwKCAjwi8iXBhBeEiwAKbUofe6rcuLJ6Y5lBdRJHgmCpgyylAIlHv8xjd2-lBkB-6bfr75sFe6VZhoCsjEQAvD_BwE

W cenie 1000 zł to super kolumny. Pasujące do ELACA. Ewentualnie tu możesz właśnie nabyć większe Aurora 700

A do MCR 670 też mozesz wybrac ELACi albo Heco Aurora 300 albo AE 100.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, WaldekA napisał:

...  w sypialni wylądował MCR N670D z podpiętymi a jakże Heco Aurora ale 300. To już takie wszystko w jednym, .....

I jak oceniasz tego MCR-a ?

Da się tym pie ....ć ?

Nie brakuje mu mocy ?

Czy to raczej tylko taka "zabawka" do sypialni żeby posłuchać kołysankę przed snem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Yamaha jak i Denon to po prostu amplitunery - brzmieniowo szału nie będzie. Funkcjonalnie jednak nie mają konkurencji.
Jakikolwiek wzmacniacz stereo z funkcjami sieciowymi będzie grał znacznie lepiej, z lepszym nasyceniem i dociążeniem dźwięku.
Konkretnie mamy na myśli Audiolaba 6000A Play, Quada Vena II Play oraz Octavio AMP (32V).

Porównując samą Yamahę i Denona - będzie to ta sama półka jakościowa. Denon zagra cieplejszym dźwiękiem, Yamaha będzie jaśniejsza, ostrzejsza, nieco mniej dociążona.
Mini wieże to po prostu urządzenia do grania w tle, nie ma co szukać tu jakości - w zamyśle nie są to urządzenia grające jakościowo. To ma być kompaktowe, wygodne rozwiązanie.

Zapraszamy na odsłuchy - rozwiejemy wiele wątpliwości :D 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TOMtor napisał:

I jak oceniasz tego MCR-a ?

Da się tym pie ....ć ?

Nie brakuje mu mocy ?

Czy to raczej tylko taka "zabawka" do sypialni żeby posłuchać kołysankę przed snem :)

Z firmowymi kolumnami grało to poprawnie. Bas jakiś tam był. Po zmianie na Heco Aurora 300 przybyło mięska. Tak akurat na 6-7m2. Bo taka dużą mam sypialnię. Czy da się tym pier....ć? Stadionu tym nie nagłośni się raczej ale w salonie około 25m2 rozmawiać było trudno. Co do poboru mocy to wzmacniacz w klasie D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie cieżko to odsłuchać w jednym miejscu.

RN 602 i MCR 670 zapewne tylko w Topach teraz.

DRA 800, Aurora 300 w innych.

Ale widac że szukasz mięska. W takim razie odpuścił bym MCR.

Nie to że się nie da ale wybacz po Twoim poście myslę że to będzie dla Ciebie  za mało :P

DRA 800 + Bronze 100

RN 602 + B6.2

Tu się da.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Na OLX pojawiło się trochę Elaców UB52 po ostatniej wyprzedaży Amazonu za około 1200-1250. Moim zdaniem killer w tej cenie.

Zgadzam się. Z tym że one dają mniej mięska niż B6.2

Są bardziej wyrafinowane. Nie wiem czy tego kolega szuka.

18 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Używane Cambridge Audio można dostać za 2400. Do tego streamer od Taga i zestaw jak się patrzy, chyba ,że masz dużo płyt CD i tak tylko lubisz słuchać.

Za

12 godzin temu, P-na napisał:

Do Yamachy to jeszcze Dali Icon 

Chyba Ikon? I właśnie nie. Oba t produkty grają wyjątkowo jasno. Takie zestawienie obnaża każdy źle nagrany materiał.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Tak jak koledzy wyżej napisali, odpuść amplitunery na rzecz wzmacniacza.

Ja na szczęście nie jestem obdarzony tak wyczulonym słuchem jak większość tutaj (na szczęście bo chyba bym z torbami poszedł...) Ale różnice między amplitunerem a wzmacniaczem naprawdę łatwo zauważyć.

Za radą Piotra kilka lat temu wymieniłem amplituner Denona AVR 2700 na Yamahę as701 (co prawda Yamahę podpowiedział kto inny ale sam trop był dobry). Ja po zmianie źródła usłyszałem inne kolumny. 

Widzę, że muzyki słuchamy podobnej. U mnie Yamaha została do dzisiaj, co prawda nie jako główne źródło tylko w pokoju obok ale gra według mnie oczywiście całkiem dobrze w preferowanych przez Ciebie stylach muzycznych. Dodaje trochę "funu" do muzyki ale ja tego właśnie szukam.

Jeśli zależy Ci na funkcjach sieciowych to niskim kosztem rozwiążesz ten problem - wiim czy mniej ostatnio dostępny CA (u mnie grają oba, dla mnie wiim jest bardziej przyjazny w obsłudze)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TOMtor napisał:

Panowie, dzięki za aktywny udział  👍

A co myślicie o takim zestawie:

Yamaha R-N602 + Bowers&Wilkis  707 S2 ???

Zakładając, że cudownie zwiększyłby się mój budżet czy takie zestawienie jest godne rozważenia ?

PS

Zakładając, że taki zestaw by wam pasował ile bylibyście skłonni na nie wydać kasiory ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jednoznacznie powiedzieć ile jest warty taki zestaw. Każdy może mieć inne zdanie i najlepiej byłoby posłuchać i porównać z innymi zestawami i samemu wyciągnąć wnioski. 
Jeśli chciałbyś postawić na dynamiczne brzmienie z mocniejszą podstawą basową to polecam spojrzeć na zestaw Quad Vena II Play + Pylon Audio Sapphire 31 ewentualnie Octavio AMP 32V + Heco Aurora 700.  Oba wzmacniacze grają zdecydowanie lepiej niż amplitunery stereo i oba posiadają dostęp do opcji sieciowych. 

Zapraszam oczywiście na odsłuch w naszym salonie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q21 napisał:

Ciężko jednoznacznie powiedzieć ile jest warty taki zestaw.

 

Ok, to odwrócę pytanie.

Ile realnie warto dać za taki zestaw (R-N602 + BW 707 S2) biorąc pod uwagę możliwości Y i BW ?

Yamaha w sklepach to ~ 4000 zł

Bowers ~ 2900 zł/szt

Czyli cały zestaw (zakładając, że nic się nie utarguje) to ~ 10000 zł.

Warto dać po trzy tysie za Bowersa ?

Nie są trochę przereklamowane i zbyt wysoko wycenione w stosunku do tego co prezentują ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2022 o 18:09, TOMtor napisał:

Ok, to odwrócę pytanie.

Ile realnie warto dać za taki zestaw (R-N602 + BW 707 S2) biorąc pod uwagę możliwości Y i BW ?

Yamaha w sklepach to ~ 4000 zł

Bowers ~ 2900 zł/szt

Czyli cały zestaw (zakładając, że nic się nie utarguje) to ~ 10000 zł.

Warto dać po trzy tysie za Bowersa ?

Nie są trochę przereklamowane i zbyt wysoko wycenione w stosunku do tego co prezentują ?

Witaj,

Głośniki B&W 707s2 nie pokażą Ci swoich możliwości na modelu RN602. Jeśli zależy Ci na tych monitorkach, to zainteresuj się dużo lepszym RN-em 803, który nie tylko ma więcej mocy ale przede wszystkim lepiej gra. 

Lub też, dopasować dla równowagi do RN602, Elaca Debut Reference B6, - uważam to połączenie jest skrojone w pełni na miarę:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Głośniki B&W 707s2 nie pokażą Ci swoich możliwości na modelu RN602. Jeśli zależy Ci na tych monitorkach, to zainteresuj się dużo lepszym RN-em 803, który nie tylko ma więcej mocy ale przede wszystkim lepiej gra. 

Lub też, dopasować dla równowagi do RN602, Elaca Debut Reference B6, - uważam to połączenie jest skrojone w pełni na miarę:)

Witajcie

Właściwie to już decyzja zapadła i będzie R-N602

Słuchaliśmy tego ampli z Debut 2.0 B6.2 (referencyjny zestaw składany przez TopHiFi , obsługa nie zaproponowała Debut Reference B6) i Kef 350.

Na Kef-ie było trochę lepiej naszym zdaniem.

Na koniec gość z salonu przyniósł jeszcze te BW 707 S2 i ich granie najbardziej nam się spodobało.

A ponieważ decyzja o zakupie R-N602  już praktycznie zapadła to zaczynam się przygotowywać teoretycznie :)

Przeczytałem, że ten ampli ma difoltowo ustawione 8 ohm ale ma tez możliwość ustawienia 4 ohm.

Co to daje ?

- dla poprawy/pogorszenia dźwięku ?

- dla wydajności wzmacniacza - na której nastawie zagra głośniej (w sensie, że mniej będę musiał podkręcić volume żeby poziom głośności był większy) ?

- dla bezpieczeństwa głośników (prawdopodobne jest że będzie to B&W) ?

PS

Ten ampli ma pobór mocy 190 W.

Podłączał go ktoś pod watomierz ?

Ile to bierze prądu w realu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TOMtor napisał:

Witajcie

Właściwie to już decyzja zapadła i będzie R-N602

Słuchaliśmy tego ampli z Debut 2.0 B6.2 (referencyjny zestaw składany przez TopHiFi , obsługa nie zaproponowała Debut Reference B6) i Kef 350.

Na Kef-ie było trochę lepiej naszym zdaniem.

Na koniec gość z salonu przyniósł jeszcze te BW 707 S2 i ich granie najbardziej nam się spodobało.

A ponieważ decyzja o zakupie R-N602  już praktycznie zapadła to zaczynam się przygotowywać teoretycznie :)

Przeczytałem, że ten ampli ma difoltowo ustawione 8 ohm ale ma tez możliwość ustawienia 4 ohm.

Co to daje ?

- dla poprawy/pogorszenia dźwięku ?

- dla wydajności wzmacniacza - na której nastawie zagra głośniej (w sensie, że mniej będę musiał podkręcić volume żeby poziom głośności był większy) ?

- dla bezpieczeństwa głośników (prawdopodobne jest że będzie to B&W) ?

PS

Ten ampli ma pobór mocy 190 W.

Podłączał go ktoś pod watomierz ?

Ile to bierze prądu w realu ?

Jeśli już decyzja zapadła to zostań przy RN 602 i Debut 6.2

Jeśli też posłuchałeś kilku innych propozycji, to tylko się utwierdziłeś w decyzji i dobrze, bo to znaczy że Ci się podobało!

Yamaha jest ustawiona na 8 ohmów na starcie. Przestaw ją na "4" gdyż wtedy odda więcej mocy i będzie jej jeszcze łatwiej poradzić sobie z Elacami,

które potrafią zejść w pewnym momencie poniżej 4 ohmów! 

Nie robiliśmy żadnego pomiaru, ale w sumie jakie to ma większe znaczenie ;)? Według "Audio" RN602 przy 4 ohm dysponuje 158 W na jeden kanał...:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...