Skocz do zawartości

Zestaw stereo, moze być używany, do 10000zl


Jasker

Recommended Posts

Cześć! 

Poszukuje zestawu stereo do kwoty 10tys zł. 

Do tej pory miałem onkyo tx nr 609 w bi-ampie stereo z taga harmony 1 edycji. Zestaw został pokonany przez 3 rosnących dzieci (pourywane co się da w amplitunerze i dziury w głośnikach...) - zestaw budżetowy, kupiony "za 1 pensje"ale jakoś dawał radę.. 

... Ale dzieci podrosły i chce kupić coś nowego... 

-salon z kuchnią 45m, 2.8 wysokosci

-muzyka pop, rock, ze szczególnym uwzględnieniem lat 90 ;)

-fajnie by było gdyby amplituner miał hdmi i możliwość korzystania z serwisów muzycznych typu tidal i Spotify, ale to nie mus

-wstępnie z tunerów wytypowałem onkyo 8250,8270,8290, ewentualnie maranz nr1200 lub denon dra800h

-kolumny - nie mam pojęcia - fajnie by było gdyby były podstawkowe ale podogowe jak najbardziej też ok...

-sprzet może być używany lub nowy, budżet do niewielkiego już naciągnięcia... 

 

Pozdrawiam

Adam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Powiem Ci szczerze.

Jesli dopisałeś "może być używany" to absolutnie te klocki nie wchodza w gre

7 godzin temu, Jasker napisał:

onkyo 8250,8270,8290, ewentualnie maranz nr1200 lub denon dra800h

Bo w tej kwocie uzyskasz znacznie ale to znacznie lepsze brzmienie.

Dostaniesz zaraz kilka ciekawych propozycji od branzy które warto rozwazyć po uzyskaniu dobrego rabatu.

Zapewne Arcam SA 20 + Wiim mini (wiem że osobno ale chowasz go za i tyle go widzieli a funkcjonalnie super) + https://nautilus2.pl/podlogowe/8054-monitor-audio-6g-silver-500-czarny-fortepianowy.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=9631fcba-08bb-2750-061a-70b3e123483a

Masz spore pomieszczenie to i paczki muszą być odpowiednie.

Heco Aurora 1000 jako gorsze od Silverów ale i tańsze + Cyrus ONE Cast / Cambridge CXA81 + Wiim mini lub streamer od Taga.

A z używanych modeli

Monitor Audio RS8

Tannoy Revolution XT8F

Heco Celan GT 702 albo i 902

Chario Pegasus

Zacznij od kolumn. Pomogę wtedy przy wzmacniaczu

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jasker napisał:

-wstępnie z tunerów wytypowałem onkyo 8250,8270,8290, ewentualnie maranz nr1200 lub denon dra800h

Ja bym szedł w czysty wzmacniacz plus odtwarzacz sieciowy i w przyszłości wymienił tylko to drugie urządzenie w przypadku braku wsparcia. Dodatkowym atutem wzmacniacza będzie lepsze wysterowanie kolumn, a w tak dużym pomieszczeniu to się na pewno przyda.

14 godzin temu, Jasker napisał:

-kolumny - nie mam pojęcia - fajnie by było gdyby były podstawkowe ale podogowe jak najbardziej też ok...

Powierzchnia pomieszczenia wskazuje raczej na podłogówki, także przemyśl tę sugestię. Poniżej dwa przykładowe zestawy do wypożyczenia i odsłuchu w domu:

https://www.q21.pl/nad-c368-polk-audio-reserve-r600.html

https://www.q21.pl/nad-c368-monitor-audio-bronze-500.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie warto w pierwszej kolejności skupić się na tym aby znaleźć swoje brzmienie pośród tego co oferuje rynek w kategorii kolumn. Pomimo iż grałeś do tej pory na jakimś zestawie to prawdopodobnie ciężko będzie Ci określić jednoznacznie charakter którego szukasz. Tutaj z pomocą standardowo powinien przyjść odsłuch. Bez wątpienia rozmiar pomieszczenia będzie czynnikiem, który warto uwzględnić. Zdolność do efektywnej zmiany ciśnienia akustycznego w tak dużym pomieszczeniu będzie czynnikiem, który na pewno docenisz :) Dodatkowo kolumny o większych rozmiarach a co za tym idzie przetwornikach odwdzięczą się jeśli napędzisz je jakimś rasowym wzmacniaczem zamiast amplitunera. Funkcje sieciowe możesz sobie bowiem dostarczyć z osobnego streamera. Niemniej dobór wzmacniacza do już wytypowanych kolumn jest drogą, która bardzo upraszcza całą procedurę dlatego na tym etapie nie warto koncentrować się na konkretnych modelach elektroniki. Myślę, że znacznie lepszym rozwiązaniem okażą się tutaj kolumny podłogowe natomiast w przypadku podstawek niegłupim scenariuszem będzie uwzględnienie również suba, który fajnie uzupełni dolne rejestry. Z godnych uwagi podstawek na pewno warto przyjrzeć się Focalom Aria 906 czy Monitor Audio Silver 100. W przypadku Focali uzyskasz rozdzielczość i dobrze poukładaną scenę natomiast Silver`y zapewnią większą konturowość i lekko "kinowy" charakter. W przypadku podłogówek jeżeli będziesz szukał brzmienia cieplejszego zwróć uwagę na Fyne Audio F502 natomiast ich jaśniejszym odpowiednikiem będą Tannoye XT8F. Zachęcam również do rozpatrzenia Dali Oberonów 9, które oparte na dwóch 23 centymetrowych przetwornikach niskotonowych bardzo dobrze sprawdzają się w dużych pomieszczeniach. Jest to co prawda nieco większy budżet, ale zarazem konstrukcja, która powinna idealnie wpasować się do większej przestrzeni. Koniec końców ciężko na tym etapie jednoznacznie ocenić który styl grania będzie najbliższy Twoim oczekiwaniom dlatego najlepszym wyjściem będzie wygospodarowanie czasu, który pozwoli na przeprowadzania odsłuchu czy to w salonie czy w domu po to aby skonfrontować Twoją wizję z tym co zapewnią Ci poszczególne zestawy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w takim budżecie możesz już złożyć przyzwoity zestaw stereo. Szukałbym zdecydowanie kolumn podłogowych, podstawki słabo sprawdzą się w tak dużym pomieszczeniu. Z nowych urządzeń spójrz na zestaw Cyrus One Cast ( jest HDMI, jest streming ), zagra dużo lepiej niż popularne amplitunery stereo. Do tego kolumny jak na przykład Fyne Audio F501, Quadral Signum 70 czy Audio Physic Classic 5. To z nowych zestawów.

https://natemataudio.pl/cyrus-one-cast.html

https://natemataudio.pl/fyne-audio-f501-ciemny-dab.html

https://natemataudio.pl/audio-physic-classic-5-black-ash.html

https://natemataudio.pl/quadral-signum-70-black-para.html

Z używek wybór będziesz miał jeszcze większy. Możesz zerknąć na przykład na kolumny Dali Opticon 6, mamy parę od naszego klienta, który zmienił kolumny na wyższy model. Możesz połączyć je z wspomnianym Cyrusem i będzie bardzo fajny zestaw.

https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam-kolumny-dali-opticon-6-mk1-orzech-CID99-IDPINoF.html

Jeśli chcesz iść w większe klocki stereo bardzo udanym kompanem dla Opticonów jest Marantz, tu masz przykład jednej z bardziej cenionych integr wraz ze streamerem. 

https://www.olx.pl/d/oferta/marantz-pm8005-czarny-CID99-IDQlHaQ.html

https://www.olx.pl/d/oferta/marantz-na6005-czarny-streamer-CID99-IDQlIsi.html?reason=seller_listing|normal

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wcześniej wspominali, daj spokój z amplitunerem idź we wzmacniacz stereo. Od razu zyskasz przeskok jakościowy. Nie przejmuj się brakiem HDMI bo TV spokojnie podłączysz kablem optycznym. Zdecydowanie lepiej iść w kolumny podłogowe, ciekawsze granie przede wszystkim w basie no i przy tak dużym pomieszczeniu monitory raczej nie nagłośnią go dobrze.

Za 10 tysięcy możesz złożyć naprawdę zadowalający zestaw oferujące właściwie wszystkie nowoczesne udogodnienia (włącznie ze strumieniowaniem z internetu).

Zdecydowanie warto poświęcić dzień i podjechać do salonu posłuchać kilku propozycji, żeby dokładnie określić kierunek w jakim chcemy iść.

Z naszej strony polecamy ze wzmacniaczy zintegrowanych ze strumieniówkami: Octavio AMP, Quad vena II play, Audiolab 6000a play, Marantz PM7000n.

Co do kolumn to warto posłuchać: Q Acoustic 3050i, Pylon Sapphire 25, Dali Oberon 7, Polk Reserve r500 czy Pylon Diamond 28. Rozstrzał dość spory, brzmienia też różne.

Zapraszamy na odsłuchy w centralnej Polsce ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał z całym szacunkiem bo zawsze dobrze doradzałeś.

Raz piszesz o kolumnach podłogowych bo jednak pomieszczenie spore, przed monitorami. A potem propozycję mikro kolumn podłogowych.

No one nie nagłośnią 45 metrów.

No żadne z kolumn które podałeś nie powinny się tu znaleźć.

@Jasker jak widzisz każdy poleca swoje. Musisz na spokojnie udać się na odsłuch ale słuchac siebie, Idź z kimś.

Tu masz poradnik który kiedyś napisałem:

https://www.facebook.com/S4Home/posts/1376299005815409/

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Michał z całym szacunkiem bo zawsze dobrze doradzałeś.

Raz piszesz o kolumnach podłogowych bo jednak pomieszczenie spore, przed monitorami. A potem propozycję mikro kolumn podłogowych.

No one nie nagłośnią 45 metrów.

No żadne z kolumn które podałeś nie powinny się tu znaleźć.

Nie zgodzę się z Tobą Piotrze. Jasker pisze o pomieszczeniu 45mkw, na które składa się salon z kuchnią ( pewnie jeszcze z częścią jadalną ) więc zakładam, że miejsce gdzie będą stały kolumny ma zdecydowanie mniejszy metraż. W poście też pada życzenie, że mogłyby być to kolumny podstawkowe, co również świadczy o mniejszej ilości miejsca. Rozumiem, że najchętniej wstawiłbyś tam kolumny wielkości Heco Aurora 1000, Dali Oberon 9 czy Kef Q950 ale moim zdaniem to nie jest dobry kierunek. Uważam, na podstawie przedstawionych wyżej informacji, że mniejsze podłogówki mogą być bardzo dobrym kompromisem. Tym bardziej, że budżet jest ograniczony więc wolałbym mieć mniejszą podłogówkę trochę lepszej jakości niż dużą klasę niżej... Więc albo mamy odmienny punkt widzenia, albo ktoś czytał na szybko...

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Jasker pisze o pomieszczeniu 45mkw, na które składa się salon z kuchnią ( pewnie jeszcze z częścią jadalną ) więc zakładam, że miejsce gdzie będą stały kolumny ma zdecydowanie mniejszy metraż.

Błagam . Ustaw podłogówki w odległości 3m. w pomieszczeniu 45 m2 i te same kolumny na stadionie w tej samej odległości. Też można założyć że na stadionie będzie mniejszy metraż, bo słuchamy przecież z 3m :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Stadion to otwarta przestrzeń. Może jakas inna analogia?

Jaka otwarta ? A trybuny to ... :)

Po prostu zwracam uwagę , że jak ktoś ma 45m2 , pokój z aneksem kuchennym, to słucha w 45 m2, a nie jak się niektórym wydaje w 9 m2 ,bo rozstawił kolumny w trójkącie  na 3 x 3m.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie że to nie to samo co w 9m². Jednak umiejscowienie systemu o proporcjach 3x3m w takiej przestrzeni ma wieksze znaczenie moim zdaniem. To nie takie proste by wyznaczać sprzet (podstawkowe czy stojace) na podstawie tylko powierzchni pomieszczenia (Można ale to spore uproszczenie). Ileż to razy czytałem o niby proporcjonalnie dobranych kolumnach do powierzchni pomieszczenia a problemy z dzwiekiem ze nie da rady słuchać. Czesto wina zrzucana jest na preferencje słuchacza. Tylko czy tak jest faktycznie? Sa przypadki monitorów w dużych pomieszczeniach, jak i przesadzonych podłogowych w dosyć małych. I ludzie chwalą...

Tak ze tego... :P

 

Gdzie Twoim zdaniem jest granica (w zaleznosci od powierzchni w m²), w której należy juz "patrzeć" w stronę podłogowych?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystkim dziękuję za odpowiedzi i sugestie.  Faktycznie może pójdę po prostu w dobry wzmacniacz, a resztę funkcji dostarczę z innych źródeł "później" 

Wątek zakładałem bo chyba nie da się samemu zrobić odsłuchów wszystkiego na rynku i właśnie o jakieś "sprawdzone zestawienia" które mógłbym rozważyć, poszukać i umówić się na odsłuchy mi chodziło. 

Zapomniałem wspomnieć o jednej wydaje mi się bardzo ważnej kwestii

-preferuje zestawy cieplejsze i z przesunięciem w stronę ciemnego brzmienia. Z zestawami stereo doświadczenia nie mam ale jakbym miał to odnieść na słuchawki to zdecydowanie bardziej odpowiada mi sennheiser 650 niż akg k550 które są tak jasne dla mnie ze aż męczące (niezależnie od źródła) 

Pozdrawiam serdecznie 

Adam 

PS. 

A co powiecie o odsluchiwaniu też marantz 8006? U naszych zshxosnich sąsiadów da się go wyrwać za ok 4300 ale nie wiem czy warto... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rms.pl napisał:

A jakie są Twoje preferencje co do brzmienia zestawu? Na pewno szkic pomieszczenia z zaznaczeniem gdzie mają stać kolumny też by ułatwił trafniejsze doradzenie.

Dziękuję za odpowiedź 

Szkicu nie mam ale mam na komórce obrobione rzuty (mam nadzieje ze to czytelne będzie 😅 - głośniki na zielono po obu stronach tv) 

Preferencje opisuje w poście powyżej 

20220811_203224.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Nie zgodzę się z Tobą Piotrze. Jasker pisze o pomieszczeniu 45mkw, na które składa się salon z kuchnią ( pewnie jeszcze z częścią jadalną ) więc zakładam, że miejsce gdzie będą stały kolumny ma zdecydowanie mniejszy metraż.

Tak ale to wciąż 45 metrów.

19 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

W poście też pada życzenie, że mogłyby być to kolumny podstawkowe, co również świadczy o mniejszej ilości miejsca.

Oj to akurat nie jest wyznacznik. Nowe osoby kompletnie czasem nie wiedzą czego szukają. Lub są pod wpływem swoje drugiej polowy "tylko żeby było małe, to się zgadzam"

:D

10 godzin temu, Jasker napisał:

A co powiecie o odsluchiwaniu też marantz 8006? U naszych zshxosnich sąsiadów da się go wyrwać za ok 4300 ale nie wiem czy warto... 

W PL abstrakcja. W tej cenie jest fajny.

10 godzin temu, Jasker napisał:

Preferencje opisuje w poście powyżej 

Czyli salon ma 31 metrów. To nawet jak to będziesz słuchał z tych 4 metrów? Bo ta ściana ma tam 5 jesli dobrze widze to duże kolumny podłogowe.

To serio odsłuchaj Aurora 1000, KEF Q 950 i Silver 500

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Czyli salon ma 31 metrów. To nawet jak to będziesz słuchał z tych 4 metrów? Bo ta ściana ma tam 5 jesli dobrze widze to duże kolumny podłogowe.

To serio odsłuchaj Aurora 1000, KEF Q 950 i Silver 500

Piotr

Ta ściana, na której są kolumny ma raczej 3m szerokości, kolumny w dwóch kątach, a odsłuch z 3,2m. No sorry, idealnie pod zaproponowane kolumny... Zawsze tak "dobrze" doradzacie? :) 

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jasker napisał:

Zapomniałem wspomnieć o jednej wydaje mi się bardzo ważnej kwestii

-preferuje zestawy cieplejsze i z przesunięciem w stronę ciemnego brzmienia. Z zestawami stereo doświadczenia nie mam ale jakbym miał to odnieść na słuchawki to zdecydowanie bardziej odpowiada mi sennheiser 650 niż akg k550 które są tak jasne dla mnie ze aż męczące (niezależnie od źródła) 

W takiej sytuacji skorygowałbym swoją propozycję sprzętu nowego.

 

Dnia 10.08.2022 o 17:11, Na Temat Audio napisał:

w takim budżecie możesz już złożyć przyzwoity zestaw stereo. Szukałbym zdecydowanie kolumn podłogowych, podstawki słabo sprawdzą się w tak dużym pomieszczeniu. Z nowych urządzeń spójrz na zestaw Cyrus One Cast ( jest HDMI, jest streming ), zagra dużo lepiej niż popularne amplitunery stereo. Do tego kolumny jak na przykład Fyne Audio F501, Quadral Signum 70 czy Audio Physic Classic 5. To z nowych zestawów.

Quadral i AP nie zagrają tak jakbyś tego oczekiwał. Zwróć uwagę tylko na Fyne F501 i dołożyłbym do tego Operę Grand Mezza ( teraz mają bardzo fajną cenę ). Jeśli dalej szukasz all in one to zostałbym przy Cyrusie One Cast, jeśli osobny wzmacniacz to spójrz na Musical Fidelity M3si i Ifi Zen Stream. 

 

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim położeniu kolumn jakie będziesz miał w pomieszczeniu, na początku spróbowałbym ze średniej wielkości kolumnami podłogowymi pokroju Polk RTiA5, Fyne F501 czy Pylon Diamond 28. Ustawienie kolumn z narożnikach (na co zwraca uwagę kolega z @Na Temat Audio) na pewno spowoduje podbicie w rejonie niskich tonów i z większymi kolumny jak RTiA7, F502 czy Diamond 30, jest większe ryzyko pojawienia się rezonansów, czy buczenia. Z cieplej grających wzmacniaczy polecam Musical Fidelity M3si, NuPrime IDA-8 lub bardziej dynamicznie grający Exposure 2010S2D. Całość możesz uzupełnić odtwarzaczem strumieniowym NuPrime Stream Mini DAC, który też należy do urządzeń stawiających na ocieplony, muzykalnym przekaz niż jak największą analityczność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i raz jeszcze bardzo dziękuję za odpowiedz. 

Po przestudiowaniu internetów bede się umawiał na odsłuch. 

Wstępnie bardzo podobają mi się funkcje sieciowe nad 368 (ew 388), ewentualnie roksana attessa.... Chciałbym ich posłuchać ( z powodu kosztów, bo są obecnie nieźle wycenione i tyrl do zestawu byłbym skłonny, sumarycznie, dołożyć) z kef q950 i fyne 501 - czy takie połączenie ma sens? Czy unaiwnsie się na taki odsłuch ma sens? 

Mówimy tu o nowych zestawach... 

Jesli chodzi o używane to może lepiej kupić jakiegoś denon 1600ne, do tego bluesound i któreś z wyżej wymienionych kolumn? 

Wiem że pytanie jest czysto teoretyczne, ale chciałbym wiedzieć czy w ogóle umawianie się na odsłuch takich zestawow ma sens... Zauważyłem poza tym że gdzie się nie dzowni/pisze to "proponują" pylony... Opinii w necie dużo, w prasie branżowej prawie zero i się mocno zastanawiam czy to nie agresywny marketing bezpośredni w połączeniu z szeptanym (opinie w necie)... 

 

Pozdrawiam! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jasker napisał:

Witam i raz jeszcze bardzo dziękuję za odpowiedz. 

Po przestudiowaniu internetów bede się umawiał na odsłuch. 

Wstępnie bardzo podobają mi się funkcje sieciowe nad 368 (ew 388), ewentualnie roksana attessa.... Chciałbym ich posłuchać ( z powodu kosztów, bo są obecnie nieźle wycenione i tyrl do zestawu byłbym skłonny, sumarycznie, dołożyć) z kef q950 i fyne 501 - czy takie połączenie ma sens? Czy unaiwnsie się na taki odsłuch ma sens? 

Mówimy tu o nowych zestawach... 

Jesli chodzi o używane to może lepiej kupić jakiegoś denon 1600ne, do tego bluesound i któreś z wyżej wymienionych kolumn? 

Wiem że pytanie jest czysto teoretyczne, ale chciałbym wiedzieć czy w ogóle umawianie się na odsłuch takich zestawow ma sens... Zauważyłem poza tym że gdzie się nie dzowni/pisze to "proponują" pylony... Opinii w necie dużo, w prasie branżowej prawie zero i się mocno zastanawiam czy to nie agresywny marketing bezpośredni w połączeniu z szeptanym (opinie w necie)... 

 

Pozdrawiam! 

Jak chodzi o Nada to bardziej bym polecał dołożyć do c388 różnica w dźwięku jest spora względem 368, BluOS działa naprawdę świetnie. W zestawie dość korzystnie wychodzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2022 o 17:45, Jasker napisał:

Wstępnie bardzo podobają mi się funkcje sieciowe nad 368 (ew 388), ewentualnie roksana attessa.... Chciałbym ich posłuchać ( z powodu kosztów, bo są obecnie nieźle wycenione i tyrl do zestawu byłbym skłonny, sumarycznie, dołożyć) z kef q950 i fyne 501 - czy takie połączenie ma sens? Czy unaiwnsie się na taki odsłuch ma sens? 

W przypadku nowych wzmacniaczy marki Nad skłaniałbym się raczej ku kolumn Kef

Nad C368 + Kef Q750

Nad C388 + Kef Q950

Warto umówić się na odsłuch, a nie kupować w ciemno.

Podchodzić z dystansem do tego, co mówi sprzedawca.

Dnia 13.08.2022 o 17:45, Jasker napisał:

Zauważyłem poza tym że gdzie się nie dzowni/pisze to "proponują" pylony... Opinii w necie dużo, w prasie branżowej prawie zero i się mocno zastanawiam czy to nie agresywny marketing bezpośredni w połączeniu z szeptanym (opinie w necie)... 

Może mają dużo ich na stanie i dlatego tak je polecają, także spokojnie przemyśl sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2022 o 11:10, Na Temat Audio napisał:

Ta ściana, na której są kolumny ma raczej 3m szerokości, kolumny w dwóch kątach, a odsłuch z 3,2m. No sorry, idealnie pod zaproponowane kolumny... Zawsze tak "dobrze" doradzacie? :) 

Pozdrawiam,

Michał

Kto?

Wybacz Michał bo zawsze uważałem Cie za branże na poziomie ale tu przypuszczam że poleciały po prostu propozycję z Waszej dystrybucji. Nie po to aby klient był zadowolony tylko po to aby zaoferować swoje.

Dnia 13.08.2022 o 17:45, Jasker napisał:

Wstępnie bardzo podobają mi się funkcje sieciowe nad 368 (ew 388), ewentualnie roksana attessa.... Chciałbym ich posłuchać ( z powodu kosztów, bo są obecnie nieźle wycenione i tyrl do zestawu byłbym skłonny, sumarycznie, dołożyć) z kef q950 i fyne 501 - czy takie połączenie ma sens? Czy unaiwnsie się na taki odsłuch ma sens? 

Atessa to super wzmacniacz na BLUOS. 368 też. Ale musisz dokupić moduł. Roksan gra lepiej.

Dnia 13.08.2022 o 17:45, Jasker napisał:

kef q950 i fyne 501 - czy takie połączenie ma sens? Czy unaiwnsie się na taki odsłuch ma sens? 

No właśnie to musisz sprawdzić. Bo to skrajnie inne kolumny jeśli chodzi o wielkość.

Musisz to  sprawdzić u siebie i rozwiać nasze dyskusję.

Dnia 13.08.2022 o 17:45, Jasker napisał:

Jesli chodzi o używane to może lepiej kupić jakiegoś denon 1600ne, do tego bluesound i któreś z wyżej wymienionych kolumn? 

Bardzo fajny wzmak

Dnia 13.08.2022 o 17:45, Jasker napisał:

Wiem że pytanie jest czysto teoretyczne, ale chciałbym wiedzieć czy w ogóle umawianie się na odsłuch takich zestawow ma sens... Zauważyłem poza tym że gdzie się nie dzowni/pisze to "proponują" pylony... Opinii w necie dużo, w prasie branżowej prawie zero i się mocno zastanawiam czy to nie agresywny marketing bezpośredni w połączeniu z szeptanym (opinie w necie)... 

To jest agresywny marketing. Chodź Pylon to dobra marka.

W salonie nie odsłuchasz. Musisz u siebie. Bo dyskusja tu jest o wielkości kolumn.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2022 o 16:45, Jasker napisał:

Opinii w necie dużo, w prasie branżowej prawie zero i się mocno zastanawiam czy to nie agresywny marketing bezpośredni w połączeniu z szeptanym (opinie w necie)... 

 Ktoś kupuje produkt i ten spełnia jego oczekiwania, a w ramach podziękowania daje opis np. Pozytywny. Dlaczego cały ogół opini w sieci np. Pozytywnych miałby być tym co piszesz powyżej? Myślę że są to niezależne osoby zadowolone z produktu, które rekomendują ów produkt innym. Widocznie w/w produkty danej firmy są b.dobre w danym przedziale pieniężnym i tyle.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...