Skocz do zawartości

Zestaw stereo, moze być używany, do 10000zl


Jasker

Recommended Posts

Oj kupują kupują. Branża Audio nadal jest odbierana jako taka niszowa.

Wchodzisz do salonu i już 4 pary oczu atakują Cie wzrokiem.

Często klient czuje się nieswojo. To nie jest nic dziwnego.

Dlatego zależy na jakich sprzedawców na swojej drodzę trafi jako pierwszych.

Ale wróćmy do tematu

@Jasker możemy jeszcze jakoś pomóc?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na pierwszym odsłuchu :)

Spędziłem w sumie godzinę (niestety nie miałem więcej czasu na dalsze kombinowanie) przesłuchując 3 zestawy kolumn i chyba muszę lekko zweryfikować to co wydawało mi się że lubię z tym co mi się w czasie tego odsłuchu podobało... 

Wszystkie kolumny słuchałem na denonie  pma 1600ne

-na pierwszy ogień poszły Lintony na które, nie powiem, dosyć mocno się napaliłem czytając hurra optymistyczne opinie w internecie i patrząc na cene....

Iiii nie siadło, nie wiem czy była to wina źródła (nie sądzę) czy specyfiki kolumn ale jak dla mnie było zdecydowanie zbyt mało szczegółowo, dźwięk był strasznie "rozlazły" - sprawdzało się to nieźle przy słuchaniu tanecznych kawałków Kenny G ale w reszcie (Adel, R. E. M, Whitney czy nawet Metallica było mocno średnio 

Po nich, nie patrząc już na cenę, postanowiłem pójść w coś co wydawało mi się z założenia mniej ciepłe i podlaczylem Focal Aria 926

I powiem tak - było super - generalnie wszystko mi się podobało, poza cena ;). Rozdzielczość, bas - wszystko ok. 

I znowu nie wiem jaka w takiej ocenie rola dogrania kolumn że źródłem a jaka samych kolumn... 🤷Natomiast cena samych kolumn troszku mnie przerasta... 

Na 3 ogień poszły Fyne 520 i tak

-bas troszkę gorszy niż w Focalu, troszkę mniej góry. 

-rozdzielczość podobna, 

-generalnie wydają się całkiem fajne biorąc pod uwagę stosunek eny do jakości... 

Mam zamiar odsłuchać jeszcze te Fyne (i ewentualnie Focale jak się złamie z tą cena...) z innymi wzmacniaczami... 

Jako że odsłuch trochę zweryfikował to czego oczekuje (jednak nie musi być tak ciepło i ciemno, musi być mocno rozdzielczo i z głębokim, bardzo dobrze kontrolowanym basem a jedyne co się nie zmieniło to to że góra ma być aksamitna a nie kłująca, dodatkowo już wiem że chce bluos w jakiejś formie - zewnętrze j albo wewnętrznej) to chyba przeproszę się z cxa81 i też go spróbuję, dodatkowo chce posłuchać maranza 8006 i może, jak się uda, nada 388 i atesse (lub k3?) - czy polecacie coś jeszcze pod ww kolumny? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdź jeszcze

https://nautilus2.pl/podlogowe/8054-monitor-audio-6g-silver-500-czarny-fortepianowy.html

14 godzin temu, Jasker napisał:

Jako że odsłuch trochę zweryfikował to czego oczekuje (jednak nie musi być tak ciepło i ciemno, musi być mocno rozdzielczo i z głębokim, bardzo dobrze kontrolowanym basem a jedyne co się nie zmieniło to to że góra ma być aksamitna a nie kłująca, dodatkowo już wiem że chce bluos w jakiejś formie - zewnętrze j albo wewnętrznej) to chyba przeproszę się z cxa81 i też go spróbuję, dodatkowo chce posłuchać maranza 8006 i może, jak się uda, nada 388 i atesse (lub k3?) - czy polecacie coś jeszcze pod ww kolumny? 

Do Fyne mógł byś podłączyć Cambridge.

Sprawdź Atesse bo fajnie brzmi i ma dobry streaming na pokładzie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jasker napisał:

Po nich, nie patrząc już na cenę, postanowiłem pójść w coś co wydawało mi się z założenia mniej ciepłe i podlaczylem Focal Aria 926

I powiem tak - było super - generalnie wszystko mi się podobało, poza cena ;). Rozdzielczość, bas - wszystko ok. 

I znowu nie wiem jaka w takiej ocenie rola dogrania kolumn że źródłem a jaka samych kolumn... 🤷Natomiast cena samych kolumn troszku mnie przerasta... 

Dobrze że udałeś się na odsłuch, który zmienił Twoje wymagania co do tego jakie styl grania Tobie pasuje. Jeżeli spodobały się Tobie Aria to polecam odsłuch kolumn Triangle Esprit Antal EZ, mają trochę spokojniejszą górę, ale dalej wyraźną i czystą, średnica naturalnie odtwarzana, niskie tony mają bardzo dobre zróżnicowanie brzmienia. Także warto odsłuchać kolumny Monitor Audio Silver 300. Zapraszam na odsłuch do naszego salonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, seba3002 napisał:

Piotrze, a możesz powiedzieć co Ci się podoba w brzmieniu tego wzmacniacza? Miałem go u siebie i dla mnie, mówiąc krótko, grał zbyt analogowo. 

O to to to. Dokładnie to mi się w nim podoba. Ja jestem fanem Caspiana M2 a Atessa mnie zaskoczyła bo to właśnie jakby jego młodszy niższy brat. Nieco przeskoczyli to co prezentuje sobą K3 czy bLAK.

22 godziny temu, seba3002 napisał:

A takie angielskie granie. Zaokrąglona góra, ciepły środek i średnio kontrolowany bas. Przyjemnie ale ja wolę trochę ostrzejsze klimaty. 

Ja miałem kontrolowany bas bo łączyłem go z szybszymi kolumnami.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bardzo chciałem podziękować wszystkim za pomoc i rady. 

Po odsłuchach stanął u mnie zestaw :

Cxa81 + Cxn v2 + Kef Q950

Narazie wszystko mi pasuje i cieszę się jak małe dziecko :). Uważam że kolumny naprawdę fajnie się zgrywają z tym Cambridge Audio a w obecnej cenie tych kolumn to okazja... 

Jedyna wada kolumn to brak maskownic w komplecie a niestety okazało się że dalej powinienem je miec z powodu dzieci (może ktoś z branży tutaj na forum miałby sprzedać takie maskownice w dobrej cenie???) 

Reszte wrażeń odsuchowych opiszę jak zestaw chwilkę ze mną pomieszka. 

Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jasker napisał:

Bardzo chciałem podziękować wszystkim za pomoc i rady. 

Po odsłuchach stanął u mnie zestaw :

Cxa81 + Cxn v2 + Kef Q950

Narazie wszystko mi pasuje i cieszę się jak małe dziecko :). Uważam że kolumny naprawdę fajnie się zgrywają z tym Cambridge Audio a w obecnej cenie tych kolumn to okazja... 

Jedyna wada kolumn to brak maskownic w komplecie a niestety okazało się że dalej powinienem je miec z powodu dzieci (może ktoś z branży tutaj na forum miałby sprzedać takie maskownice w dobrej cenie???) 

Reszte wrażeń odsuchowych opiszę jak zestaw chwilkę ze mną pomieszka. 

Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam

 

 

 

Jak założysz maskownice tym głośnikom to będą bardzo nudne, ich urok (jak kto woli w sumie) jest po odsłonięciu. 

-ale wiem jak to jest z małymi dziećmi i jak bardzo ...ich kusi coś tam wymajstrować 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jasker napisał:

Bardzo chciałem podziękować wszystkim za pomoc i rady. 

Po odsłuchach stanął u mnie zestaw :

Cxa81 + Cxn v2 + Kef Q950

Narazie wszystko mi pasuje i cieszę się jak małe dziecko :). Uważam że kolumny naprawdę fajnie się zgrywają z tym Cambridge Audio a w obecnej cenie tych kolumn to okazja... 

Jedyna wada kolumn to brak maskownic w komplecie a niestety okazało się że dalej powinienem je miec z powodu dzieci (może ktoś z branży tutaj na forum miałby sprzedać takie maskownice w dobrej cenie???) 

Reszte wrażeń odsuchowych opiszę jak zestaw chwilkę ze mną pomieszka. 

Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam

 

 

 

Jeśli słuchałeś q950 z innymi wzmacniaczami podziel się również wrażeniami.  Szukam do nich nowego wzmacniacza, cxa81 również brany pod uwagę. 
Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też postawiłem na używane, salon z aneksem 36 m2, kupiłem Pylon Audio Diamond 28 (za 4600 pln używane w stanie idealnym) oraz Cambridge Audio CXA81 - czysty wzmak (za 4000 pln, w momencie zakupu 1,5 roku gwarancji).  Jestem zachwycony zestawiem, brzmienie ciepłe, basisko potężne, a i wysokie tony wyśmienite. Przeszedłem z amplitunera yamaha rn803d i heco aurora 700 i niczego już mi nie brakuje.

Polecam iść drogą wzmak + coś do sieci zamiast amplitunera... ja przesiadłem się własnie z ampli na wzmak i różnica jest kolosalna.

PS. cena za KEFY kosmicznie niska, i to za nowe! jak ja szukałem to takich promocji nie było, a też bardzo mi się podobaką... i pewnie bym je kupił :P 

Pozdr.

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam jedno szybkie pytanie w związku z zestawem który kupiłem. 

Jak podłączam CXNv2 z cxa81 przy pomocy zwykłych kabli rca to wszystko działa jak trzeba...ale zamówiłem xlr i jak podłączam nimi to mam praktycznie zerowe wzmocnienie - tak jakby w ogóle wzmacniacz nie działał... Tzn krecenie pokrętłem wzmacniacza xostam poglasnia ale praktycznie jest szept z głośników... Co robię nie tak? 1 raz mam do czynienia z xlr... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...