Skocz do zawartości

Czy DAC w Bluesound Node jest aż tak kiepski ?


Seweryn Malinowski

Recommended Posts

Cześć 

Mój aktualny zestaw to: 

NAD 356bee

Dynaudio emit m20 

Dac magic 100 + chromecast 

Chciałem zakupić coś lepszego niż chromecast. Zainteresowałem się urządzeniem jakim jest Bluesound Node ostatniej generacji. Spotkałem się z opiniami ze dac w Node jest po prostu słaby i potrzebny jest zewnętrzny dac. Mój dac magic 100 nie jest z najwyższej półki, ale dotychczas mi wystarczał. Pytanie jest następujące. Czy potrzebuję mojego obecnego daca w przypadku zakupu urządzenia od bluesound ? Czy tez sam Node wystarczy.  Wiadomo - im mniej pudełek tym lepiej ale nie kosztem jakości dźwięku 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
DAC w Bluesound Node 2i nie jest aż taki tragiczny i będzie lepszy niż DAC Magic 100. Niemniej jednak brzmienie Node 2i jest przygaszone, pozbawione nieco dynamiki. Bardzo często klienci wybierają w późniejszym czasie dynamiczniejszego DACa. 

Możesz oczywiście porównać Bluesound z iFI Zen Stream lub Topping M50 z DAC i wybrać świadomie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q21 napisał:

Bardzo często klienci wybierają w późniejszym czasie dynamiczniejszego DACa. 

Wymieniają Node na coś innego, czy dobierają do niego zewnetrznego Daca? 
 

W Node podoba mi się to, ze streamer i dac jest w jednym pudełku + zachęca mnie to, że wielu użytkowników ceni sobie funkcjonalność Node. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Dobierają. Widuje się użytkowników którzy grają z node-a jako transportu w systemach za niemałe pieniążki. Są też tacy co mówią że nawet jako transport jest średni ale oni przeważnie mają już drogie transporty. 

A Ty używasz toppinga e30 jako daca i node’a jako transportu, tak? Dużą słyszysz między nimi różnicę? 

9 godzin temu, Aprox napisał:

Przetestuj sobie streamer TAGA TWA-10B - kosztuje 1/3 ceny BS a w testach wypadł genialnie - wielu nie mogło uwierzyć że z tak małego i taniego urządzonka można uzyskać takie brzmienie.

Ciekaw jestem jak ta taga wypada w kontekście transportu w porównaniu do takiego node’a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, SLK napisał:

DAC w nowym Node to ta sama kość co w Musical fidelity m8xi za 35k zł:D

Ale mówimy o samej kości. A sama kośc nie gra i kosztuje groszę :)

Wracając do tematu to sprawdź to. Bo i tak Node chcesz kupić tak? Więc co za problem żebyś to ty zrobił testy i rozwiał sprawę. I rozwijał przez to także forum :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, J4Z napisał:

Można dać zasilanie liniowe + daca z zasilaniem leniowym 👍 

Dokładnie ...nic dodać nic ująć 👍💪🤘

38 minut temu, SLK napisał:

Chodzi mi też po głowie przetestowanie RME adi-2 dac z DSP

Przetestuj, przetestuj ...a zobaczysz a właściwie usłyszysz jaką jakość wprowadza wysokiej jakości dac 👍💪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Aprox napisał:

Przetestuj sobie streamer TAGA TWA-10B - kosztuje 1/3 ceny BS

Popieram zdanie kolegi. Serio warto sprawdzić. Jest Tidal i Spotify Connect, jest wbudowany DAC i można też wyjść cyfrowo. Fajne pudełko a zostanie kilka stówek na DAC w przyszłości. Bluesound ma za to dodatkowo HDMI i bardzo fajną aplikację do obsługi BluOS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2022 o 08:34, SLK napisał:

Chodzi mi też po głowie przetestowanie RME adi-2 dac

To jest sprzęt który nie ma błogosławieństwa "audiogurów" ;)

Ale wart jest, według mnie, tej kasy który za niego chcą.

Z wad, to jest koszmarny system sterowania i tylko pojedyncze wejścia cyfrowe 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2022 o 13:24, Seweryn Malinowski napisał:

Cześć 

Mój aktualny zestaw to: 

NAD 356bee

 

Dynaudio emit m20 

Dac magic 100 + chromecast 

Chciałem zakupić coś lepszego niż chromecast. Zainteresowałem się urządzeniem jakim jest Bluesound Node ostatniej generacji. Spotkałem się z opiniami ze dac w Node jest po prostu słaby i potrzebny jest zewnętrzny dac. Mój dac magic 100 nie jest z najwyższej półki, ale dotychczas mi wystarczał. Pytanie jest następujące. Czy potrzebuję mojego obecnego daca w przypadku zakupu urządzenia od bluesound ? Czy tez sam Node wystarczy.  Wiadomo - im mniej pudełek tym lepiej ale nie kosztem jakości dźwięku 

Pozdrawiam 

Facet od którego kupiłem dac topping sprzedał go, bo kupił z sobie node-a i nie słyszał różnicy między nimi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fafniak napisał:

To jest sprzęt który nie ma błogosławieństwa "audiogurów" ;)

Ale wart jest, według mnie, tej kasy który za niego chcą.

Z wad, to jest koszmarny system sterowania i tylko pojedyncze wejścia cyfrowe 

Może dlatego, że to sprzęt bez audiofilskiej otoczki i chyba nikt z forumowych sklepikarzy nie ma go w swojej ofercie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawszę miałem podejście że DAC w BS Node jest pewnie taki sobie, wrzucony aby urządzenie było kompletnym pudełkiem. Aczkolwiek ostatnio miałem szansę potestować wysoko ocenianego DAC Toppinga za ok 2tyś, no i mam również dwa zewnętrzne DACi, jak i DAC w wzmacniaczu (NAD C388), na podstawię tego dopiero teraz widzę że DAC w BS Node jest naprawdę dobry, patrząc na to że BS Node to przedwzmacniacz, odtwarzacz sieciowy/multimedialny i DAC za 2.5 tys zł bym powiedział że jest DAC jest bardzo dobry, ponieważ jest w stanie się obronić przed dedykowanymi DACami z podobne pieniądze. 

W tych pieniądzach ciężko się przyczepić do BS Node, ale dopiero z czasem zacząłem to doceniać :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie też trochę wydaje ,że wpływ DACa jest trochę przeceniany. DAC w Node 2i słabiej wypadł w pomiarach ale tak naprawdę ile różnicy jest w dźwięku z niego a np zewnętrznego DACa za 1000 zł czy zintegrowanego ze wzmacniaczem ?

Moim zdaniem wśród sprzętów z ostatnich 2 lat to już nie są jakieś duże różnice.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...