Skocz do zawartości

monitorki i subwoofer do Beresforda i Pioneera A-307R


piorut

Recommended Posts

Witam.


Prosiłbym o poradę dla kumpla co kupić by dobrze całość się zgrała (pokój to ok.4x3m):

Jego muzyka : hip-hop, trans, pop, techno.
Lubi b. mocno i nisko schodzący bas.
Posiada wzmak: Pioneer A-307R, Beresforda MK-6/4 mod 21, PC-link GF v.3 (muzyka z kompa).

Zakup to:
1) monitorki w cenie do ok. 1.000 PLN, zależy Mu na szerokiej scenie, detalach
2) do basu chce kupić subwoower aktywny za ok. 500zł

Co moglibyście polecić?


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie subwoofera do zestawu stereo mija się trochę z celem, w końcu jeśli dążymy do "oderwania" dźwięków od głośników szerokiej sceny itd to sub może tylko wszystko zepsuć lepiej kupić droższe monitory do takiego pomieszczenia wystarczą. Kolega tomi zdecydował się na zakup monitorów przy podobnych preferencjach i nawet trochę większym pokoju. Moim zdaniem Klipsch B3 jest bardzo dobry do takiej muzy i nie potrzeba tu suba, a z resztą ze wzmaka stereo nie wyjścia subwooferowego, więc dźwięk (nawet jeśli uda się to wszystko podłączyć) bedzie cierpiał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Posiada wzmak: Pioneer A-307R, Beresforda MK-6/4 mod 21, PC-link GF v.3 (muzyka z kompa).

zależy Mu na szerokiej scenie, detalach


W tym przypadku straty będzie miał kolega na źródle i sama muzyka jest problemem (choć produkcje rap i hh bywają naprawdę dobrze zmiksowane np. Hemp Gru - Klucz)
Czy komputer ma być odtwarzaczem CD czy kolega będzie odtwarzał to z plików? Jeśli pliki to podaj format i ewentualnie czym zgrywa je do kompa?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Posiada wzmak: Pioneer A-307R, Beresforda MK-6/4 mod 21, PC-link GF v.3 (muzyka z kompa).

zależy Mu na szerokiej scenie, detalach


W tym przypadku straty będzie miał kolega na źródle i sama muzyka jest problemem (choć produkcje rap i hh bywają naprawdę dobrze zmiksowane np. Hemp Gru - Klucz)
Czy komputer ma być odtwarzaczem CD czy kolega będzie odtwarzał to z plików? Jeśli pliki to podaj format i ewentualnie czym zgrywa je do kompa?




Rozumiem, że muzyka jakby z definicji i sposobu realizacji może dużo stracić. Pliki to flaci oraz mp3 320 kb/s. Ale komp jakby nie bierze udziału w tym (w sensie jako źródło). Przez USB idzie to przez PCLINK (o ile wiem to jest transport), potem do DAC-a i na końcu do wzmacniacza.

Tyle, że na samym początku pisałem, że ma to być subwoofer aktywny, czy wtedy też jest problem z połączeniem? Wzmacniacza nie będzie zmieniał. Nie wiem jaki typ kolumn/monitorków będzie najlepiej pasował. Czy nie lepiej np. kolumny zamiast monitorki+sub?

Jak się poczytało/szukało t wiem,że bierze pod uwagę (mogą być nowe/używane):

602,5 S3 B&W SORRENTO
Klipsch B-3
Mission V61
Mission M33i

a co sądzicie o tanim subie Voice Kraft VK 7800?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje flac do na pewno dobry format jednak to MP3 nawet 320kbps to nie to (od czasu do czasu cos mozna).
Jeśli chodzi o głośniki to podłogówek do takiego pomieszczenia nie warto kupować ja brałbym tego Klipscha dla mnie tak jak mówiłem bez konkurencji (bas i jego sprężystość).
Na forum był temat ("Nowa era audio" czy jakoś tak o squeezeboxach i serwerach muzycznych) może zamiast PClinka, warto byłoby kupić Logitech Squeezebox Classic + jakiś QNAP, albo dysk bezprzewodowy np. Dlinka. To naprawdę daje super efekt sam rozglądam się za kupnem.
Subwoofer: owszem to są konstrukcje aktywne, ale podłączenie go do wzmacniacza stereo wymaga paru kombinacji, a zakup takiego Voice Krafta na pewno tylko pogorszy doznania, moim zdaniem same dobre monitorki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...