Skocz do zawartości

Stosunek wartości kolumn do reszty sprzętu - Wasze Systemy


mateolo2

Recommended Posts

Używane :

 

Gramofon - tak

CD - jak najbardziej

Wzmacniacz - tak

DAC - tu jest problem i sprawa dość złożona, da się używkę kupić ale sensowność takiego zakupu jest bardzo różna

Kolumny - tak

Jak tak popatrzymy to wydawałoby się że wszystko używane można mieć. Tyle że dochodzą elementy które mogą mocno wpłynąć na decyzję:

- dostęp do rozsądnego serwisanta (dotyczy wszystkich sprzętów)

-  funkcjonalność nowych przetworników, wzmacniaczy

- wygląd :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze kupowałem tylko nówki i to nie tyczy się tylko sprzętu grającego. Może to się zmieni. Od jakiegoś czasu przeglądam używane kolumny na OLX i na HiFi. 😉

5 minut temu, MMarek napisał:

Amatorszczyzna, znaczy ja - 100% nówki. Bardzo cenni i pożądani, ponieważ gdyby nie oni, nie byłoby używek :).

W punkt 😀.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie podejście do sprzętu, ze nie kupuje nowego. Gdybym miał na prawdę jakiś kosmiczny budzet na audio to może wtedy tak, ale nie zależnie czy jest to 5 tysięcy czy 50 po prostu wśród używanych za te pieniądze dostane znacznie wyższej klasy sprzęt.  Kolejny plus jest taki, ze jak mi się znudzi to mogę go zawsze odsprzedać (często za więcej niż kupiłem). Natomiast jestem pedantem i kupuje tylko sprzęt od osób, które maja oryginalne pudełka, a sama zabawka jest w nieskazitelnym stanie. W ten sposób przez to całe hobby miałem już od groma różnych gratów i ani razu bez żadnej wpadki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mateolo2 napisał:

W ten sposób przez to całe hobby miałem już od groma różnych gratów i ani razu bez żadnej wpadki.

Oczywiście, ale jak ktoś nie ma auta i nie ma jak sprawdzić sprzętu u sprzedawcy a i sprzedający nie jest naszym Kolegą z forum to może być taka jazda, że do końca życia nie kupimy już nic na odległość z olx-ów itp. Pojechać, sprawdzić, tak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomek4446 napisał:

To też jest ciekawe . Zwykle jest tak , że " starzy" audiofile mają sprzęt w 90 lub 100 % używany , u nowych , coś takiego nie wchodzi w rachubę . Musi być nówka. :) 

Ich protestiere! 😉

DAC - 12 lat

Kolumny - 9

Wzmacniacz - 7

Transport - 5

Czyli, jakby na to nie patrzeć, używany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...