Skocz do zawartości

Stosunek wartości kolumn do reszty sprzętu - Wasze Systemy


mateolo2

Recommended Posts

1 godzinę temu, MMarek napisał:

Załapałem się jeszcze na kartę seniora, odliczali od ceny ilość lat pomnożone przez jakiś współczynnik

A nie są to te graty co ' spadły " przypadkiem z TIIR -a ? Bo gdzieś czytałem ..... :) 

Marek co by nie mówić Twoje kolumny robią wrażenie. Bo wiesz , chłopaki jak byli u Ciebie to kazali Ci je wytargać na środek pokoju  nie dla dźwięku , tylko ekspozycji tych paczek jaka im się należy. :) Naprawdę są ładne skubane , a i to z tym kółkiem na górnej pokrywie też design , że mucha nie siada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dorsz napisał:

Jako że każdy ma inną ilość sprzętu, to ja bym jednak trzymał się stosunku wzmacniacz/kolumny.

Dokładnie tak. Dodam, że u niektórych za źródło służy komputer, którego nie wliczają do systemu audio, bo przecież to narzędzie pracy / przeznaczenia ogólnego itp. Ale jak go zabrać, to system już nie zagra... ;)

Z kolei, jeśli ktoś ma CD, streamer i gramofon, to wkład procentowy kolumn mocno spada. Że nie wspomnę o takich, co posiadają i lampę i tranzystor do różnej muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, moss napisał:

Pracuje w transporcie.

Masz kwity na ciężarówkę, nie boisz się wyjazdu na Ukrainę. Spokojnie możesz się ustawić w życiu.

Też pracuję w transporcie. Nawet gdyby ktoś dawał złote góry, nigdy nie chciałbym zostać kierowcą międzynarodowym. Wychodzę z zależnie, że wolę mieć biedę na półce ale spokojne życie, niż bogactwo na niej i życie w kabinie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Też pracuję w transporcie. Nawet gdyby ktoś dawał złote góry, nigdy nie chciałbym zostać kierowcą międzynarodowym. Wychodzę z zależnie, że wolę mieć biedę na półce ale spokojne życie, niż bogactwo na niej i życie w kabinie. 

Proponuje nie wchodzić w dyskusje kto gdzie ile z czego ma, gdzie lepiej i gdzie większa "sałata" wpada w kieszeń. Każdy pracuje na Siebie/Bliskich w dowolny sposób. Zakończyć proponuje tego typu OT! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dorsz napisał:

Mam na myśli to, że ludzie ładują kupę kasy w sprzęt i biżuterię, zapominając o najważniejszym, czyli o kolumnach.

Ciekawe kto zapomina o kolumnach? Nie chce mi się wierzyć że ktoś ma kiepsko grające kolumny bo wpakował większość kasy w super ozdoby bez analizy, odsłuchów itd. Niekoniecznie trzeba płacić dużo za kolumny by grały pięknie.

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

Ciekawe kto zapomina o kolumnach? Nie chce mi się wierzyć że ktoś ma kiepsko grające kolumny bo wpakował większość kasy w super ozdoby bez analizy, odsłuchów itd. Niekoniecznie trzeba płacić dużo za kolumny by grały pięknie.

Popularna teoria głosi, że droższy wzmacniacz zagra lepiej z tańszymi kolumnami. 

I tu przywołuje się Kena Ishiwatę z tanimi Tannoyami i drogimi Marantzami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dorsz napisał:

Popularna teoria głosi, że droższy wzmacniacz zagra lepiej z tańszymi kolumnami. 

I tu przywołuje się Kena Ishiwatę z tanimi Tannoyami i drogimi Marantzami.

Nie jest to zasada, ale jest taka możliwość. Z punktu widzenia subiektywnych odsłuchów. 

Jeśli ktoś natomiast jest zwolennikiem pomiarów to najtańszy prawidłowy wzmacniacz mu wystarczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...