Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 12 000 zł do muzyki filmowej i epickiej


Radosław Pączkowski

Recommended Posts

Witam, 

Ponieważ poprzedni wątek rozmył się bez rezultatu to może zacznę z innej beczki : 

Który z tych wzmacniaczy Państwa zdaniem najlepiej się sprawdzi w muzyce filmowej i epickiej (szeroka i głęboka scena, nisko schodzący bas, "potęga" brzmienia) ?

Ułożyłem je w najlepszej moim zdaniem kolejności od najlepszego :

1. Denon PMA 2500ne

2. Arcam SA30

3. Rotel RA-1592 MK II  i NAD C399

4. Hegel H190

Kolumny do jednoczesnego lub późniejszego dobrania i kupienia : Tannoy Revolution xt8f, Fyne Audio F502, Monitor Audio Silver 500, Klipsch RP-8000F II

 

NAJLEPIEJ POPROSIŁ BYM O PODPOWIEDŹ KTÓRE Z TYCH WZMACNIACZY I KOLUMNY (2-3 wzmacniacze, 2-3 kolumny) najlepiej zamówić do ostatecznego domowego odsłuchu aby nie zamawiać całego sklepu :)

UWAGI : 

1. Kolumn nie mogę odstawić zbyt daleko od ściany (20 cm od ściany) :(

2. Będę głównie korzystał z komputera i DAC USB lub wbudowanego streamera 

3. Funkcje znam - interesuje mnie wyłącznie opinia na temat jakości dźwięku 

4. Tylko wymieniony sprzęt, tylko nowy ze sklepu 

Z góry dziękuję za pomoc !!!

Edytowano przez Radosław Pączkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszemy to samo co w tamtym wątku.

Najpierw wybierz kolumny.

Bo inny wzmacniacz pasuje pod Klipsch 8000 -> Denon, Arcam a inny pod Fyne -> NAD czy Hegel.

To i tak takie globalne gadanie.

Tobie może spasować kompletnie coś innego.

Ja długo do muzyki filmowej używałem Caspiana M2 i długo nie mógł go pobić żadnej inny wzmacniacz.

Zdecydowanie dopisz go do listy.

Arcam ma też źródło w sobie do pozostałych wzmacniaczy musisz dokupić jakieś. Primare Prisma NP5, Cambridge CXNV2, BluSound Node itp

Na kiedy i gdzie jesteś ustawiony na odsłuch?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tutaj nie ma złego wyboru w tych wzmacniaczach i każdy zagra dobrze, dużo zależeć będzie od kolumn i tego co w tej epickość jest dla Ciebie ważne, Rotel i Hegel raczej nie do opisu który dałeś, na pewno warto posłuchać Arcama, Nada i Denona. Ale to bardziej ich dobierasz do głośników niż na odwrót.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Radosław Pączkowski napisał:

Witam, 

Ponieważ poprzedni wątek rozmył się bez rezultatu to może zacznę z innej beczki : 

Który z tych wzmacniaczy Państwa zdaniem najlepiej się sprawdzi w muzyce filmowej i epickiej (szeroka i głęboka scena, nisko schodzący bas, "potęga" brzmienia) ?

Ułożyłem je w najlepszej moim zdaniem kolejności od najlepszego :

1. Denon PMA 2500ne

2. Arcam SA30

3. Rotel RA-1592 MK II  i NAD C399

4. Hegel H190

Kolumny do jednoczesnego lub późniejszego dobrania i kupienia : Tannoy Revolution xt8f, Fyne Audio F502, Monitor Audio Silver 500, Klipsch RP-8000F II

 

NAJLEPIEJ POPROSIŁ BYM O PODPOWIEDŹ KTÓRE Z TYCH WZMACNIACZY I KOLUMNY (2-3 wzmacniacze, 2-3 kolumny) najlepiej zamówić do ostatecznego domowego odsłuchu aby nie zamawiać całego sklepu :)

UWAGI : 

1. Kolumn nie mogę odstawić zbyt daleko od ściany (20 cm od ściany) :(

2. Będę głównie korzystał z komputera i DAC USB lub wbudowanego streamera 

3. Funkcje znam - interesuje mnie wyłącznie opinia na temat jakości dźwięku 

4. Tylko wymieniony sprzęt, tylko nowy ze sklepu 

Z góry dziękuję za pomoc !!!

Cześć, 

Jeżeli ograniczasz się "tylko do wymienionego sprzętu" to mamy pewne ograniczenie, ponieważ tak naprawdę żaden z wymienionych wzmacniaczy nie wniesie spektakularnej głębi i potęgi grania. Jeżeli już to chyba Rotel, chociaż on też jest nieco techniczny. Tak jak podpowiadają poprzednicy, dobrze byłoby wiedzieć do jakich kolumn chciałbyś dobrać wzmacniacz, ponieważ inaczej dana integra zagra z kolumną X i inaczej z Y. Od siebie zasugeruję abyś zwrócił uwagę na hybrydę Unison Research Unico Due, Vincenta SV-237mk, Naim'a XS3 oraz Musical Fidelity M6si. Oczywiście to tylko wstępny zarys, w mojej ocenie bez odsłuchu się nie obejdzie, tutaj nie ma drogi na skróty. Możesz przeczytać dziesiątki opinii czy recenzji a praktyka i tak dokona weryfikacji... ;)

Zapraszamy na odsłuchy, na miejscu łatwiej będzie dobrać coś na miarę :)

Pozdrawiam,

Q21

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć, 

Jeżeli ograniczasz się "tylko do wymienionego sprzętu" to mamy pewne ograniczenie, ponieważ tak naprawdę żaden z wymienionych wzmacniaczy nie wniesie spektakularnej głębi i potęgi grania. Jeżeli już to chyba Rotel, chociaż on też jest nieco techniczny. 

 

To jest jakiś trop ... Czy z całą odpowiedzialnością :) twierdzicie, że Rotel RA-1592 MK II sprawdzi się lepiej niż Arcam SA30 i Denon PMA 2500 NE  w tym co napisałem :

"Który z tych wzmacniaczy Państwa zdaniem najlepiej się sprawdzi w muzyce filmowej i epickiej (szeroka i głęboka scena, nisko schodzący bas, "potęga" brzmienia) ?"

Musicie mnie nakierować bo jak nie to będę musiał do Was przyjechać na dwa dni i słuchać wszystko po kolei :) 

A wracając do porady to nie wiedzieć dla czego ale nie mam przekonania do wymienionych przez Was wzmacniaczy ale może to zbyt duża sugestia wyglądem wnętrza niż brzmieniem 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Radosław Pączkowski napisał:

Który z tych wzmacniaczy Państwa zdaniem najlepiej się sprawdzi w muzyce filmowej i epickiej (szeroka i głęboka scena, nisko schodzący bas, "potęga" brzmienia) ?

A kto ma to wiedzieć nie znając Twoich warunków, kolumn, ustawienia, a przede wszystkim akustyki?

Przecież to forumowe wróżenie z fusów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DiBatonio napisał:

A kto ma to wiedzieć nie znając Twoich warunków, kolumn, ustawienia, a przede wszystkim akustyki?

Przecież to forumowe wróżenie z fusów.

 

Dopóki nie sprawdzi tego w domu, to nie będzie epicko zadowolony...Po drugie dziś słuchasz "tego" jutro "tamtego" -jaki jest sens dobierać tak sprecyzowane urządzenie? 

Wzmacniacz powinien być przezroczysty i nie narzucającego charakteru (Devialet np) a resztą "ukręć" sobie kolumną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Miras23 napisał:

Dopóki nie sprawdzi tego w domu, to nie będzie epicko zadowolony...Po drugie dziś słuchasz "tego" jutro "tamtego" -jaki jest sens dobierać tak sprecyzowane urządzenie? 

Wzmacniacz powinien być przezroczysty i nie narzucającego charakteru (Devialet np) a resztą "ukręć" sobie kolumną.

Ja nic nie muszę sobie ukręcić.

Swój wpis kieruj do autora wątku raczej, a nie do mnie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Radosław Pączkowski napisał:

To jest jakiś trop ... Czy z całą odpowiedzialnością :) twierdzicie, że Rotel RA-1592 MK II sprawdzi się lepiej niż Arcam SA30 i Denon PMA 2500 NE  w tym co napisałem :

"Który z tych wzmacniaczy Państwa zdaniem najlepiej się sprawdzi w muzyce filmowej i epickiej (szeroka i głęboka scena, nisko schodzący bas, "potęga" brzmienia) ?"

Musicie mnie nakierować bo jak nie to będę musiał do Was przyjechać na dwa dni i słuchać wszystko po kolei :) 

A wracając do porady to nie wiedzieć dla czego ale nie mam przekonania do wymienionych przez Was wzmacniaczy ale może to zbyt duża sugestia wyglądem wnętrza niż brzmieniem 

 

 

Witam ponownie,

W zasadzie zadałeś ponownie te same pytania, (inaczej je formułując) oczekując od nas innej odpowiedzi...? :)  Przeczytaj raz jeszcze mój wpis, znajdziesz w nim odpowiedź na wszystko o co pytasz ;)  Konkludując, tu nie ma żadnego tropu! Są tylko jedynie przypuszczenia które podczas odsłuchu mogą się zupełnie rozjechać. Nie idź drogą na skróty tylko sam posłuchaj różnych konfiguracji i dokonaj wyboru który Ciebie zadowoli. Zasugerowałem również abyś nie ograniczał się do swoich typów bo w audio wygląd to nie wszystko ;) 

 

Pozdrawiam i zapraszam na część praktyczną do naszego salonu,

Q21

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...