Skocz do zawartości

Dvd Hanseatic AVR700S - Problem z głośnikami


robertunio14

Recommended Posts

Witam. Ostatnio dostałem niemieckie DvD Hanseatic AVR700S. Problem z tym, że nie działają mi wejścia głośnikowe Center, Rear R i Rear L. Nie wiem co jest, czy one są zepsute, czy jednak trzeba coś ustawić?? Nie podłączyłem go jeszcze pod Tv, więc może to tylko kwestia ustawienia??

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tego dvd, otóż próbowałem podłączyć dwa głośniki pod jedno wejście i okazało się że gdy głośność dam na 24 z 40, to zaczyna grać tylko jeden głośnik - ten który jest osobno podłączony do wejścia. Dlaczego tak jest? Kiedyś miałem inne dvd, i tak podłączone grały wszystkie ok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Hanseatic to niemiecka firma pokroju Universum, jej "sprzet" jest glöwnie do kupienia w katalogach (universum w Quelle, hanseatic w Otto). Mimo to, nie musi byc tak, ze slaba jakosc (niestety) od razu oznacza awaryjnosc.

Nie podläczaj 2 kolumn do jednego wyjscia. Jesli bedziesz mial pecha, uszkodzisz albo kolumny albo wzmacniacz.

Podejrzewam, ze niedzialajäce wyjscia to kwestia ustawien w dvd. Wygläda na to, ze pracuje w trybie stereo (jesli dzialajä kolumny frontowe), natomiast tryb przestrzenny jest wyläczony w menu, dlatego nie dziala center i surround.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam. Hanseatic to niemiecka firma pokroju Universum, jej "sprzet" jest glöwnie do kupienia w katalogach (universum w Quelle, hanseatic w Otto). Mimo to, nie musi byc tak, ze slaba jakosc (niestety) od razu oznacza awaryjnosc.

Nie podläczaj 2 kolumn do jednego wyjscia. Jesli bedziesz mial pecha, uszkodzisz albo kolumny albo wzmacniacz.

Podejrzewam, ze niedzialajäce wyjscia to kwestia ustawien w dvd. Wygläda na to, ze pracuje w trybie stereo (jesli dzialajä kolumny frontowe), natomiast tryb przestrzenny jest wyläczony w menu, dlatego nie dziala center i surround.






Zauważyłem, że gdy włożyłem płytę Dvd z filmem oryginalnym to działały wszystkie głośniki. Ale jak chce odtwarzać muzykę ze zwykłej płytki to nadal rear i center nie działają. Jest jakaś możliwość aby 5.1 działało pod wszystkim??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jest OK i DVD jest ustawione jak trzeba.
Jeśli ścieżka jest nagrana w 5.1 to grają wszystkie głośniki (film DVD) - masz ścieżkę dla 5+1 kanałów
jak ścieżka jest 2.0 - stereo to grają tylko fronty (płyta Audio CD) bo masz ścieżkę dla dwóch kanałów dla pozostałych jest brak sygnału czyli cisza. Teoretyzując zawsze grają wszystkie głośniki tyle że w stereo w centralnym i efektowych odtwarzana jest cisza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli wszystko jest OK i DVD jest ustawione jak trzeba.
Jeśli ścieżka jest nagrana w 5.1 to grają wszystkie głośniki (film DVD) - masz ścieżkę dla 5+1 kanałów
jak ścieżka jest 2.0 - stereo to grają tylko fronty (płyta Audio CD) bo masz ścieżkę dla dwóch kanałów dla pozostałych jest brak sygnału czyli cisza. Teoretyzując zawsze grają wszystkie głośniki tyle że w stereo w centralnym i efektowych odtwarzana jest cisza.




A czy jest możliwość przekonwertowania i nagrania zwykłych utworów w systemie 5.1??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem ....... w prosty sposób, chyba nie
Pewnym jest natomiast, że wtedy muzykę też musiałbyś mieć nagrywaną na płytach DVD na CD-ku z pewnością 5 ścieżek się nie zmieści.
Rozwiązaniem może być dowolny dekoder kina domowego z Dolby Digital 5.1.
Wtedy podłączasz kablem cyfrowym do takiego dekodera swoje DVD i jak ścieżka jest 5.1 to Dolby Digital daje prawdziwe 5+1 kanałów jak sygnał jest stereo funkcja ProLogic daje oszukiwane 5+1 kanałów tzn fronty to prawdziwe kanały Lewy i Prawy, centralny to ich suma, z tyłu to samo co na frontach tyle, że opóźnione o ustaloną wartość mili sekund.

Tu Uwaga - zanim cokolwiek dokupisz - podłącz to DVD do telewizora i zobacz może w opcjach jest ustawienie które włącza ProLogic dla sygnału stereo? Wtedy obejdzie się bez dodatkowych inwestycji i to DVD samo dorobi sobie brakujące 3 kanały (wg. zasady działania ProLogica).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety nie wiem ....... w prosty sposób, chyba nie
Pewnym jest natomiast, że wtedy muzykę też musiałbyś mieć nagrywaną na płytach DVD na CD-ku z pewnością 5 ścieżek się nie zmieści.
Rozwiązaniem może być dowolny dekoder kina domowego z Dolby Digital 5.1.
Wtedy podłączasz kablem cyfrowym do takiego dekodera swoje DVD i jak ścieżka jest 5.1 to Dolby Digital daje prawdziwe 5+1 kanałów jak sygnał jest stereo funkcja ProLogic daje oszukiwane 5+1 kanałów tzn fronty to prawdziwe kanały Lewy i Prawy, centralny to ich suma, z tyłu to samo co na frontach tyle, że opóźnione o ustaloną wartość mili sekund.

Tu Uwaga - zanim cokolwiek dokupisz - podłącz to DVD do telewizora i zobacz może w opcjach jest ustawienie które włącza ProLogic dla sygnału stereo? Wtedy obejdzie się bez dodatkowych inwestycji i to DVD samo dorobi sobie brakujące 3 kanały (wg. zasady działania ProLogica).





Wiem że te Dvd ma opcję Pro Logic II. Jutro sprawdzę w ustawieniach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy DSP mozesz wykorzystac dla sciezek zapisanych wielokanalowo, lub stereo. Przewaznie programy tego typu sä podzielone, np. muzyka, film, gry. itp. Sluzä miedzy innymi do symulacji okreslonych pomieszczen odsluchowych, lub po prostu wykorzystywane do (wg. oczywiscie producenta sprzetu) generowania dzwieku najbardziej odpowiedniego do danego gatunku muzyki, gry, filmu itp. Czesto spotykane sä Film - Action - Drama - Science Fiction, Muzyka - Jazz - Classic itd. Dodawany jest poglos, wykorzystuje sie podbijanie lub obnizanie okreslonych czestotliwosci (podobnie jak w equalizerach). To tak w skröcie. Ale jesli w Twoim przypadku jest to DVD poläczone z ampli, standardowo powinien byc wyposazony w dekodery Dolby Digital, pozwalajäce na dokladne odtwarzanie wielokanalowych sciezek dzwiekowych - tak, jak zostaly zapisane na plycie i to jest moim zdaniem najlepsze wyjscie dla sciezek wielokanalowych. Jesli jest DSP, mozesz wykorzystac dla sygnalu stereo (osobiscie tego nie popieram jesli chodzi o muzyke) icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...