Skocz do zawartości

SACD a DVD


zen

Recommended Posts

Jest bardzo proste wytłumaczenie SACD to lepszy format AudioCD, a DTS 5.1 jest lepszy do koncertów tylko przez przestrzenność 360 zamiast 180 choc SACD czsami tez jest zapisane w 5.1 Chodzi o to, że DTS to skompresowany dźwięk coś jak MP3 (jeśli chodzi o bitrate, no może trochę lepiej, ale na 6 kanałów a nie 2 wiec wychodzi na jedno)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest bardzo proste wytłumaczenie SACD to lepszy format AudioCD, a DTS 5.1 jest lepszy do koncertów tylko przez przestrzenność 360 zamiast 180 choc SACD czsami tez jest zapisane w 5.1 Chodzi o to, że DTS to skompresowany dźwięk coś jak MP3 (jeśli chodzi o bitrate, no może trochę lepiej, ale na 6 kanałów a nie 2 wiec wychodzi na jedno)



Dzięki. Zakupiłem sobie ostatnio płytki w SACD (odkryłem, że moje kino może je odtwarzać) nagrane w 5.1 i nie mogę przestać słuchać icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca zgodzę się z porównaniem MP3 do formatu DVD i to jeszcze dts (PORAŻKA)!!!!!!!!!! MP3 to potężna kompresja, tego formatu nie powinno się słuchać na sprzęcie domowym, ze względu na spore braki w przekazie. Jest on możliwy w aucie i telefonie, gdzie wymagania są niższe, lub ich wcale niema!
Chcesz to poczytaj sobie:
http://www.fizykon.org/poradniki/audio_tek...ie_formatow.htm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Dla lepszego zobrazowania, dodam że zarówno dla SACD jak i koncertów nagranych w DTS, nośnikiem jest płyta DVD. Jednak w wypadku tego drugiego, zapisano też obraz, co powoduje potrzebę kompresji dźwięku (inaczej by się wszystko nie zmieściło). DTS jest i tak leszym rozwiązaniem niż ogólnie przyjęty Dolby Digital. Dla SACD, cała pojemność dysku zarezerwowana na dźwięk, stąd też poniekąd lepsze pole manewru (brak komresjii).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...