Skocz do zawartości

Jak to podłączyć? MIKSER+PC+GŁOŚNIKI 5.1


lookashek92

Recommended Posts

Witam serdecznie icon_smile.gif

Jestem nowy na forum. Mam wielką prośbę aby Ktoś powiedział mi co mam kupić i jak to podłączyć żeby wszystko grało bo jestem zielony w tym temacie. Chcę podłączyć mikser który dostałem od kumpla do komputera żeby grało na głośnikach 5.1 icon_smile.gif Proszę o bardzo dokładne wyjaśnienie sprawy bo wiem, że dla fachowców to tylko zabawa a dla mnie nie koniecznie xD Zamieszczam także zdjęcia może się przydadzą icon_smile.gif Dziękuje z góry


<------- Mikser tył
<------- Subwoofer tył
<------ Karta dzwiekowa tył (to chyba nie potrzebne ;P)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Takie poläczenie to chyba jedyna opcja. Master out w mikserze do line in w karcie dzwiekowej. Kabelek - mini jack / 2 RCA.



Bardzo bym prosił o dokładne opisanie tego xD Wiem, że dla Ciebie to tylko jedno zdanie i po sprawie a ja i tak nie skumałem co do czego podłączyć dlatego bym byl bardzo wdzieczny gdybys to jeszcze raz opisal dokladnie icon_wink.gif Dzieki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że na początku napisałem błędnie, ale skojarzył mi się powermikser i wyjście na głośniki stereo.
Z miksera kablem (złacza RCA) do czerwonego gniazda w karcie dźwiękowej (mikrofonowe wejście).
Co ty będziesz robił tym mikserem masz zamiar podpiąć pod to mikrfon i np. gitarę i coś nagrywać, bo nie widzę innego zastosowania?
Może się zdarzyć, że twoja karta będzie robiła opóźnienia nawet do 1s, więc monitorowanie czegokolwiek w takim przypadku będzie niemożliwe icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce np. korzystać z virtual dj z dwóch kanałów. Żebym na mikserze mógł kontrolować dany kanał na którym gra muzyka. Ściszać jeden kanał a drugi powiedzmy gra i tak na zmiane wiecie o co kaman xD Noi oczywiscie zebym mogl odsluchiwac muzyke na sluchawkach np. na 1 kanale gra muza na glosnikach a ja w tym samym momencie odsluchuje muzyke z 2 kanalu na sluchwakach icon_smile.gif)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dwa głośniki tylko dwa kanały chodzi o to, że teraz jak masz podpięte do karty to masz pewnie jakąś regulację siły głosu do każdego głośnika odzielnie,a w grach masz całą przestrzen ktoś podchodzi do ciebie z tyłu ty słyszysz w tylnych głośnikach itd., a mikser ma master out tylko stereo czyli musiałbyś podpiąć głośniki z jakąś przejściówką myślę, że powinna być w zestawie tak, żeby zamiast 3 jacków mieć tylko 1 i tym się wpiąć do miksera w wyjście master, a z krty dźwiękowej do miksera wpiąć się kablem 2RCA-2RCA, w któreś wejście AUX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

oj kolego cos mi sie wydaje ze jesli bys robil to dla siebie to chyba znalazl by sie sposob ;]



Po pierwsze - moze nie tym tonem. Po drugie, ponizej podaje link do polskiej instrukcji obslugi karty. W tej karcie uzycie wejscia "line in" pod ktöre möglbys podpiäc mikser, oznacza rezygnacje z woofera lub glosnika centralnego. Poza tym, bedzie dzialalo w trybie 4 lub 2 glosniköw, czyli front, lub front + rear.

http://manuals.trust.com/download.aspx?fil...14319-pl-pm.pdf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94 - nie trzeba. Jesli byla by mozliwosc podläczenia z wyjscia master out w mikserze (2 RCA) do wejscia line in w karcie, nie rezygnujäc z jakichkolwiek glosniköw. Wystarczylby jeden kabelek 2 cinch/ mini jack. Karta dostawalaby analogowy sygnal stereo i dodawala w miare potrzeby pro logic lub jakis tryb przestrzenny "rozrzucony" na 5.1. Z instrukcji obslugi tej karty wynika jednak, ze nie da sie podläczyc urzädzenia zewnetrznego z jednoczesnym wykorzystaniem pelnego 5.1.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie to miałem na myśli wiem, że nie da rady podłączyć do line in dźwięku przestrzennego, chodziło mi o podłaczenie z master out w mikserze głośników, a komputer jako źródło do miksera, nie moge zrozumieć co chce kolega osiągnąć i dlatego nie jestem w stanie jednoznacznie i prosto napisać opinii
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak to wam tak dokłanie opisać ;/ Hmmm moze powiem tak na chlopski rozum..... Chce poprostu podlaczyc mikser do kompa aby grala muza na 5.1
Gdy włączam virtuala dj puszczam na 1 kanale muzyke oraz na 2. I chodzi o to zebym mogl na tym mikserze mogl kontrolowac ktory kanal ma leciec na glosnikach:) Wiadomo ze jak scisze 1 na mikserze to gra muzyka z kanalu 2 i na odwrot icon_smile.gif I jak podlacze do miksera sluchawki to gdy leci muza powiedzmy z 1 na glosnikach a ja chce odsluchac jakas muze przed puszczeniem to wrzucam na 2 kanal muze i odsluchuje na sluchawkach icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...