Skocz do zawartości

5.1 pod tv lcd tanim kosztem


krishafi

Recommended Posts

witam wszystkich

nie wiedziałem w jakim dziale załozyc ten temat ale chyba ten jest najblizszy mojemu problemowi

no wiec tak , posiadam hdtv lcd i ps3 , i marzy mi sie dzwiek przestrzeny w grach i filmach ,

moj ojciec jak był na emigracji za atlantykiem z 10 lat temu kupił wieze aiwa z 5 głosnikami , - wieza ta to teraz padaka straszna no ale kolumny chyba działają ,

potrzebuje jakiejsc wiezy która ma wejscie optyczne no i mozliwosc podpiecia 5 głosników ,

z góry dzieki za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki masz budżet, choć do tych głośników, które masz wystarczają najtańsze modele amplitunerów np. Denon AVR-1509 ok. 1500zł czy ONKYO HT-R518 ok. 1400zł. Chyba, że chcesz coś używanego np.
http://www.allegro.pl/item580236283_kenwoo...tal_5x100w.html
Polecam Kenwooda, bo sam użytkuje model KRF-V6030 z Tonsilem ALTUS 75 i nie jest najgorzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W jakim przedziale cenowym chcesz sie zmiescic? Poza tym,czy jest to wieza Aiwa w jednej obudowie, z kolumienkami do pro logic? Jesli tak, nie zostawiaj tych kolumn (tak mozna wywnioskowac z Twojego postu), w miare mozliwosci sprzedaj wraz z wiezä. Jesli juz zmieniasz sprzet - w tym przypadku zmien röwniez kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja chciałbym sie zmiescic w naprawde jak najzyszmym koszcie , 1000zł to odpada odrazu ;] chciałęm cos wskrzesic z tego co mam , - uzywane wchodzi jak najbardziej w gre , ta wieza to taka skladajaca sie z dwóch segmentów , z wyjezdzaną taką tacką co naniej są rozne guziczki ;] , ma system dolby prologic , surround (przynajmniej tak pisze)

myslałęm zeby poprostu kpic jakąs małą wiezyczke za naprawde grosze bez glosników , na chwile obecną nie potrzebuje jakis cudów na kiju , te glosniki stare no ale chyba lepszy taki dzwiek niz z tych małych gosniczków przy tv , jesli istnieje cos za 200zł a nawet poznizej to bym to łykał , nie potrzebuje jakis kij wie jakich opcji icon_smile.gif naprade , tylko chce dokupy to jakos pospinac zeby to troszke bzyczało ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co znalazlem, tylko kolumny frontowe majä normalne poläczenia. Center i surround, majä kable z wtykami chinch (RCA). Mozesz to potwierdzic (zaprzeczyc) ?. Jesli tak, mam maly problem, nie wiem, jak poläczyc te kolumny z amplitunerem wyposazonym w normalne zaciski glosnikowe. Chociaz moim zdaniem, nawet jesli sie da, nie gwarantuje dluzszej zywotnosci glosniköw. Poza tym - hdtv, ps3 - tu raczej nie szukalbym wzmocnienia za 200 pln z wykorzystaniem tych kolumienek. Tylne i centralne to chyba malutkie szerokopasmöwki, mialem kiedys cos podobnego Sony. Dzwiek tragiczny icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę zdziwiony, poszukując informacji o tej wieży natknąłem się na jakąś stronę z instrukcjami i w bazie widniała instrukcja do tego modelu, ale oczywiście trzeba się gdzieś rejestrować itd (strona nie wzbudza zaufania), więc wszedłem na stronę AIWA-y USA i owszem model jest w bazie, ale instrukcji brak, bardzo ciekawa sytuacja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z tego, co znalazlem, tylko kolumny frontowe majä normalne poläczenia. Center i surround, majä kable z wtykami chinch (RCA). Mozesz to potwierdzic (zaprzeczyc) ?. Jesli tak, mam maly problem, nie wiem, jak poläczyc te kolumny z amplitunerem wyposazonym w normalne zaciski glosnikowe. Chociaz moim zdaniem, nawet jesli sie da, nie gwarantuje dluzszej zywotnosci glosniköw. Poza tym - hdtv, ps3 - tu raczej nie szukalbym wzmocnienia za 200 pln z wykorzystaniem tych kolumienek. Tylne i centralne to chyba malutkie szerokopasmöwki, mialem kiedys cos podobnego Sony. Dzwiek tragiczny icon_sad.gif



no dzwiek rewelacyjny nie bedzie ale zawsze to lepsze niz głosniki z tv , jak stane finansowo na nogi to wtedy cos sobie kupie ;],

włsnie sie przyjrzałem ten wiezy od tyłu , kurcze , zeczywiscie tylne jak i centralny głosnik sa na jacki ,... odziwo ta wieza ma optyczne ale niestety wyjscie ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...