Skocz do zawartości

Ile da mi koncówka mocy


tom7

Recommended Posts

Mam obecnie Amplituner Kd Marantza SR 12 S1 sprzęt z górnej półki co prawda już nie najnowszy ale naprawdę dobry, gra tez bardzo dobrze w stereo ale jeśli można to stereo jeszcze poprawić niewielkim kosztem to czemu nie. Myślę o dokupieniu do amplitunera końcówki mocy, tylko pytanie czy przeciętna końcówka da tu jakaś poprawę dźwięku czy powinienem szukać czegoś z wyższej półki. Myślałem o Marantzu SM 80 albo bardzo trudno dostępnej SM 17. Kolumny które grają jako fronty no i w stereo to Monitor Audio GS60. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i porady.

Pozdrawiam

Tomek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej coś wypożyczyć i porównać ale conajmnie parę dni bo szybkie pstrykanie jest fałszywym doradcą. Może sięgnij po końcówki mocy Audiomatus. Polskie końcówki i wg. słów Wojciecha Pacuły czy Adama Mokrzyckiego są rewelacją!!! Na parę dni można końcówki wypożyczyć
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma to model 9600 ale SR 12 S1 nie ma choć logicznie powinna być taka opcja ponieważ ma dodatkowe wyjścia na głośniki do drugiej strefy

Cytat

Czy Twój ampli nie ma możliwości wykorzystania "zainstalowanych" w nim końcówek mocy do pracy w stereo i zrobienie "wewnętrznego" bi-ambingu" ?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba z tym może być ciężko najbardziej zbliżone są chyba własne te dwie a bardziej SM 17 choć ma teoretycznie mniejsza moc


Cytat

Najlepiej by było jakby Ci się udało kupić z SH końcówkę Marantza o parametrach jakie ma Twój ampli Końcówki z różnych serii mogą brzmieć inaczej a jak jeszcze do tego mają różną moc to ciężko nad tym wszystkim zapanować.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupupienie końcówki mija się z celem, ponieważ amplitunery maja dziadowskie pre. Lepiej kupic wzmacniacz stereo z wejsciem dla av (stałopoziomowym). CD podpinamy do wzmacniacza (rówież dvd po analogu stereo, jesli nie mamy cd), do wzmacniacza podpinamy tez kolumny frontowe. Była już wiele razy mowa o takiej konfiguracji, moge dokładniej wyjaśnić jeśli będzie trzeba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś dokładniej to rozwinąć zwłaszcza o jakie wejście AV chodzi we wzmacniaczu , czy wpinam wzmacniacz stereo tak jak końcówkę mocy ?
Możesz przytoczyć przykład jakiegoś wzmacniacza np z allegro z takim wejściem.

Pozdrawiam


Cytat

Dokupupienie końcówki mija się z celem, ponieważ amplitunery maja dziadowskie pre. Lepiej kupic wzmacniacz stereo z wejsciem dla av (stałopoziomowym). CD podpinamy do wzmacniacza (rówież dvd po analogu stereo, jesli nie mamy cd), do wzmacniacza podpinamy tez kolumny frontowe. Była już wiele razy mowa o takiej konfiguracji, moge dokładniej wyjaśnić jeśli będzie trzeba.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniasz wpinasz tak jak końcówkę czyli w pre-out. I teraz chodzi o to, żeby regulacja głośności była z amplitunera, a nie ze wzmacniacza. W tym celu niektóre wzmacniacze mają dedykowane osobne wejście, albo konfigurowalne. Sygnał podany na to wejście omija gegulacje głośności. To jest właściwie pre-in.

Trudno mi teraz znaleźć przykłady tańszych wzmacniaczy, ale jestem przekonany, że są. Ja znam takie: CA 840A, Krell 400xi, co nie znaczy, że je polecam. Trzeba się rozglądnąć.

Uwaga: to nie jest to samo co wejście pre-in rozpinane zworą. Wtedy można tylko wykorzystywać wzmacniacz jako końcówkę, a nikt nie będzie w kółko wkłądał i wyjmował zwory.

Teoretycznie można użyć wzmacniacza bez takiego wejścia, tylko wtedy przed przełączeniem na kino trzeba się natrudzić aby uzyskać odpowiedni poziom.

Tak reasumując, to korzyść z tego rozwiązania jest taka, że stereo działa całkowicie bez udziału kina. Frontowe w kinie grają też lepiej. Wada jest taka, że centralny w kinie zasilany jest z innej końcówki, więc będzie brzmiał inaczej niż fronty. Inna rzecz, że im lepszy zestaw, tym centralny jest mniej potrzebny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki teraz sprawa jest jaśniejsza postaram się czegoś z oferty marantza najlepiej powinien spasować z całością

Pozdrawiam

Tomek

Cytat

Wzmacniasz wpinasz tak jak końcówkę czyli w pre-out. I teraz chodzi o to, żeby regulacja głośności była z amplitunera, a nie ze wzmacniacza. W tym celu niektóre wzmacniacze mają dedykowane osobne wejście, albo konfigurowalne. Sygnał podany na to wejście omija gegulacje głośności. To jest właściwie pre-in.

Trudno mi teraz znaleźć przykłady tańszych wzmacniaczy, ale jestem przekonany, że są. Ja znam takie: CA 840A, Krell 400xi, co nie znaczy, że je polecam. Trzeba się rozglądnąć.

Uwaga: to nie jest to samo co wejście pre-in rozpinane zworą. Wtedy można tylko wykorzystywać wzmacniacz jako końcówkę, a nikt nie będzie w kółko wkłądał i wyjmował zwory.

Teoretycznie można użyć wzmacniacza bez takiego wejścia, tylko wtedy przed przełączeniem na kino trzeba się natrudzić aby uzyskać odpowiedni poziom.

Tak reasumując, to korzyść z tego rozwiązania jest taka, że stereo działa całkowicie bez udziału kina. Frontowe w kinie grają też lepiej. Wada jest taka, że centralny w kinie zasilany jest z innej końcówki, więc będzie brzmiał inaczej niż fronty. Inna rzecz, że im lepszy zestaw, tym centralny jest mniej potrzebny.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...