Skocz do zawartości

Zestaw do 5.000 PLN


wojtula

Recommended Posts

Witam,

bardzo proszę o pomoc w wyborze kina domowego do 5 tys. Poszukuję kompromisu między stereo a kinem - w większości do słuchania muzyki (70 %), ale kino również (30 %). Czytając posty wiem, że nie jest to do końca możliwe, ale zależałoby mi na zestawie, który również w stereo sprawdzałby się bardzo dobrze. Pokój (20 m kw.). Kino w systemie 5.0., może w przyszłości 5.1., 7.1. Nie jestem audiofilem, będzie to mój pierwszy sprzęt. Zależy mi na brzmieniu bardziej zrównoważonym i kolumnach podłogowych.

Przeglądając ofertę i czytając recenzję zastanawiam się nad zestawami:
1) Marantz SR4003 + DV4003 + Yamaha NS-7900 / NS-P7900
2) Onkyo TX-SR 606 + DV-SP406E + Quadral Quintas 700
3) Yamaha RX-V663 + DVD-S663 + Yamaha NS-8900 / NS-P8900.

Który z tych zestawów byłby najodpowiedniejszy do moich preferencji?
A może polecacie inny do 5 tys.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałbym coś takiego bardzo ciekawy zestaw sam amplituner kosztuje dziasiaj ok 4000zł, jeśli głośniki za jakiś czsa przestana ci wystarczać to możesz zmienić przody na coś innego a ten amp i tak do nich wystarczy.
http://www.kon-sul.pl/produkty_disp.php?id...423&sklep=7
Albo to może to moje subiejktywne oceny ale Marantz jest bardzo przyjemny w odsłuchu a Mission uzywa sie czesto do stereo wiec co tu duzo mowic
http://www.audioplaza.pl/go/_info/?id=4576...16fea97420cd885
Ewentualnie coś z Denona ja mam zestaw AVR2809 + DVD1800BD + JBL ES i jestem bardzo zadowolony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Yamaha to jest trochę dziwna firma odsłuchiwałem wzmak sterei AX-497 i to była jakaś masakra dla mnie dźwięk suchy i wogóle jak szlifierka.
A seria A-S700/1000/2000 to jest bajka dźwięk przyjemny doskonały jak na te ceny. Być może tylko te tańsze modele mają ten problem AX-x97, ale ja się trochę zraziłem.
PS Być może to była kwestia okablowania, bo nie wiem jakie to było
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nadal szukasz, to koniecznie kieruj sie zasadą: najpierw odsłuch!!! Unikniesz kupna kiepskiego zestawu. Jesli mogę Ci coś z mojego doświadczenia poradzić, to rzadko która firma na świecie robi wszystko doskonałe! Albo zasłynie w doskonałych wzmacniaczach, albo otwarzaczach, bądź kolumnach etc. Jedno z największych doświadczeń w K.D. ma YAMAHA jeśli chodzi o wzmacniacze, amplitunery, procesory do kina domowego. Odtwarzacze DVD i BLUE-RAY wystarczy zobaczyć na ich stronkę, są bardzo dobre, ale liczba modeli świadzczy o słabym podejściu firmy do tego tematu. Dziś YAMAHA mimo wszystko nadal jest potentatem tego rynku w parze z DENON-em i PIONEER-em! Gdzie Denon ma pdobny profil do Yamahy - choć znacznie więcej odtwarzaczy DVD i BLUE-RAY. A Pioneer skupia się bardziej na źródłach dźwięku tworząc doskonałe DVD i BLUE-RAY oraz trzeba przyznać doskonałe TV!!! Kolumny chyba tylko Yamaha robi dobrej jakości, choć mi nie przypadły do gustu, ale recenzje są dobre w fachowej prasie. Reasumując jeśli chcesz zaoszczędzić i zmieścić się w kwocie do 5000 zł, to czeka Cię przebieranie w markach. Proponuje szukać źródła (DVD) w Pionerze, tańsze od konkurencji a jednak wysoka jakość dźwięku! Amplituner, tu wybór należy do Ciebie! Kolumny proponuje kupić jakiejś europejskiej marki, wybór jest duży: DALI, ELTAX, MISSION, TANOY, ................. i tym podobne! W cenie napewno się zmieścisz, a możesz cieszyć się i dźwiękiem stereo oraz 5.1!!!!!!!!!!!!!!
P.S. Do pacio94, każdy tani sprzęt jest odchudzony z polepszaczy dźwięku i mocno kompromisowy, trochę więcej obiektywizmu. Yamacha nie jest firmą z pierwszej łapanki i w modelu: AX-497 zrobiła wszystko co było możliwe dla dobrego dźwięku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
U mnie gra: Yamha DSP-A1+Pioneer DV-LX50+Dali IKON 7 - wszystko razem sporo kosztuje, ale można przecież dobrać super sprzęcik w niższych sektorach i też cieszyć uszy icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym AX-497 to napisałem swoje subiektywne wrażenia, tak jak zaznaczyłem być może to była kwestia kabli.
Z tym kinem to chyba nie tak prosto wybieranie wszystkich komponentów oddzzielnie spowoduje tylko spadek jakości. Myślę, że ten zestaw z ONKYO, który podałem jest interesujący tyle tylko, że jego odsłuch jest pewni prawie niemożliwy, bo to jednak trochę dziwna konfiguracja, a w dodtku sprzęt od innych dystrybutorów i o ile ONKYO można spotkac w salonach audio o tyle z KODĄ to raczj będzie trudno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co zrób, to idź do salonu i porównaj kino ze stereo w tej samej cenie. Puść sobie tez film na obu zestawach i dopiero decyduj. Moim zadaniem kupno kina, to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Nawet jak się tylko filmy ogląda, to dźwięk ze stereo jest lepszy. Te całe kino domowe, to głównie marketing. Za kilka kawałków, to można mieć co najwyżej nibykino, ale za to stereo też nie będzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rezygnuj tak łatwo, może KD w tej samej cenie co stereo nie będzie tej samej jakości, ale dla osoby, która poszukuje zestawu do filmów, a muzyka ma też na tym zadziałać na w miarę dobrym poziomie wystarcza KD. Takie jest moje zdanie, oczywiście audiofile (ja bym się jeszcze do tej grupy nie zaliczył) uważają, że nic się nie równa zestawowi stereo jeśli chodzi o muzę, ale dla ludzi, którzy pragną kinowych efektów przestrzennych i dźwięku jakości lepszej niż wszystkei zestawy all in one (nawet dużo lepszego) powinno ustaysfkcjonować kino. Sam znalazłem się w podobnej sytuacji i jednak zdecydowałem się na KD (nawet było odwrotnie zaczynałem od stereo, a wylądowałem w KD)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...