Skocz do zawartości

jakie kolumny do ONKYO A 9555 ????


Ma(m)gnat

Recommended Posts

Witam.
Stałem się posiadaczem wzmacniacza ONKYO A 9555 obecnie zastanawiam się nad głośnikami ...
Zestaw chcę używać w studiu domowym, pomieszczenie 20-25m2. Potrzebuje przyzwoity zestaw stereo do finalnego odsłuchu materiału.
Zamierzam się także wspomagać tym podczas masteringu. Potrzebuje głośniki o szerokim paśmie, schodzące nisko, grające równo i detalicznie.
Coś co w połączenie ze wzmakiem 9555 zagra jak należy. Co proponujecie, na jakie kolumny zwrócić uwagę?? Cena do 4000zł. Muzyka pop, rap itp...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witam. Jakie monitory studyjne masz do dyspozycji? Chodzi o to, aby jak najbardziej zröznicowac odsluch przy realizacji i masteringu lub odsluchu finalnym. Czy nagrania majä byc rozpowszechniane, czy sä do uzytku osobistego? Jesli to pierwsze, polecam zakup naglosnienia sredniej klasy, dopasowanego do przecietnego odbiorcy. kilkakrotnie mialem stycznosc ze studiami nagraniowymi i ta metoda jest raczej sprawdzona. Monitory studyjne sä bardzo analityczne - to, co na nich brzmi dobrze, daje Ci pewnosc co do jakosci nagrania. Poza tym, moim zdaniem powinienes zaopatrzyc sie w porzädne sluchawki (nie studyjne, jesli jeszcze ich nie ma).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z człowiekiem z ONKYO PL powiedział mi ze 9555 od 9755 różni się tylko ceną i mocą. Powiedział mi także, że znakomicie się ten wzmak sprawdza z Tannoyami polecając Tannoy Sensys DC2... Wybierając wzmak ostatnio, właśnie odsłuchiwałem Tannoye S2 i wypadło to naprawdę przyzwoicie w moim odczuciu. Onkyo 9555 na tych głośnikach wypadł dużo lepiej od Denona 700... różnica była aż tak słyszalna, że nawet moja żona stojąca obok nie miała żadnego problemu ze wskazaniem faworyta, ONKYO z Tannoyami ewidentnie grało lepiej niż Denon 700.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...e te cwaniaki...icon_razz.gif
...w takim razie czekam na dalsze propozycje i wracam do dalszego szukania czegoś w sam raz na moją kieszeń oraz potrzeby.
Sporo dobrego przeczytałem o stosunkowo tanich Magnat Quantum 505 i 605. Cały czas obawiam się o rozmiar kolumn by nie
były za duże do mojego pomieszczenia:/ Chce mieć dobry i pewny bass... Zajmuje się POPem i RAPem, tam dół to podstawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam. Jakie monitory studyjne masz do dyspozycji? Chodzi o to, aby jak najbardziej zröznicowac odsluch przy realizacji i masteringu lub odsluchu finalnym. Czy nagrania majä byc rozpowszechniane, czy sä do uzytku osobistego? Jesli to pierwsze, polecam zakup naglosnienia sredniej klasy, dopasowanego do przecietnego odbiorcy. kilkakrotnie mialem stycznosc ze studiami nagraniowymi i ta metoda jest raczej sprawdzona. Monitory studyjne sä bardzo analityczne - to, co na nich brzmi dobrze, daje Ci pewnosc co do jakosci nagrania. Poza tym, moim zdaniem powinienes zaopatrzyc sie w porzädne sluchawki (nie studyjne, jesli jeszcze ich nie ma).



Słuchawek mam akurat pod dostatkiem Sony MDR 7506 , Beyerdynamic DT 150 i Sennheiser HD 650 i 202....

Potrzebuje tylko kolumny... i na razie mam dylemat... Nie jestem jeszcze dostatecznie zorientowany w sprzęcie... dla "drugiej stron". Na pro audio znam się, ale o konsumenckich konstrukcjach dopiero się uczęicon_neutral.gif Myślę, że w okolicach nawet 2000 zł coś ciekawego wybiorę, zważywszy że mój wzmak ONKYO 9555 to raczej niska półka:/ Myślę nad Wharfedale Diamond 9.5, Magnat QUANTUM 605, TANNOY Sensys DC2 i muszę się jeszcze zorientować w Klipsch'ach, ponieważ pewien zacny Pan wypowiadał się o nich bardzo pozytywnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego klipswicza czy jakos tak .. kup cos znanego i co ludzie maja .. nie slyszalem produktow tej firmy ani nie spotkalem sie z 1 osoba zeby ja miala co jest juz bardzo dziwne O_o. Wiec skoro jest to produkt nowy, a cena wzgledna to cos z tym musi byc ze ludzie ze swiata audio nie kupuja O_o
Pisales ze masz 4 k pieniazkow.
Za 3 k mozesz juz kupic magnaty nie 605 a 705 !
http://www.allegro.pl/item573336593_magnat...199zl_pare.html
osobiscie polecalbym tez cos np ze studia16herz .. jak to
http://www.allegro.pl/item571067069_studio...hertz_mimo.html
choc wygladaja identycznie jak bodajze audio academy tethys 2 a sa 2 razy tansze.
opinie tutaj:http://www.audiostereo.pl/Studio16Hertz_MIMO_kolumny_podlogowe-646-3813-1.html, dziwna sprawa jest ze kupowali u producenta za 2900 a tutaj za prwie 4 k. warto zobaczyc czy czasami nie taniej byloby kupic odrazu u firmy.
Calkiem rozsadnym wyborem w tej kwocie byloby kupienie a przynamniej przepatrzenie oferty Akustyka !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Trzeba sobie zdać sprawę, ze głośniki za 4000 kzł nie pokażą w pełni swoich możliwości z Onkyo. Gdyby to była suma połowę mniejsza - to być może. Ale, co szkodzi mieć lepsze icon_biggrin.gif

Jako znany zwolennik pewnej marki, proponuję poniższy model:

http://cgi.ebay.de/Infinity-Kappa-8-2-Seri...A1%7C240%3A1318
Tu dane:
http://www.infinity-classics.de/infinity/m...a-x.1i-x.2i.htm

To zdecydowanie wyższa półka od dzisiejszych za tą cenę (zresztą, jak wiele starszych konstrukcji).
Problem może być jedynie ze wzmacniaczem. Przy b. głośnym słuchaniu kolumn, ich impedancja lubi spadać nisko, coś koło 2 ohm. Wzmacniaczyk może się zagotować...

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ONKYO się podoba... Porównywałem z Denonem 700 i wypadł dużo lepiej i szerzej. Uważam ten wzmak za bardzo przyzwoity i nie planuje wymieniać puki co. Nie planuje także bardzo głośnego słuchania, a już na pewno przez długi czas. Jak odkręcam wzmak do połowy to już mi starcza z nawiązką. 9555 od 9755 różni się mocą, która w 9555 jest dla mnie absolutnie wystarczająca. Puki co jestem na dorobku i taki wzmak dla mnie to naprawdę "coś". Słuchałem kilku wspaniałych monitorów studyjnych np: Dynaudio BM 15A, Yamaha NS 10, Kilka Adamów. Mój wybór padł na APS Aeon z metalowym tweetym. Ostatnio kupiłem Sennheiser HD 650, wygrzewam od tygodnia i jest już na prawdę wspaniale. Od kolumn stereo oczekuję w miarę równego pasma, chce by grały najszerzej jak to tylko możliwe, naturalnie, dokładnie. Jak napisałem wydam zapewne tyle ile trzeba, ale chciałbym wydać jak najmniej... z oczywistych względów. Jak każdy chciałbym mieć Nautilusy 801 lub zestawik Pana Lipińskiego, ale jest to daleko po za moim zasięgiem, dlatego szukam namiastek tego w budżetówce. Napisałem do Was ponieważ wierzę, że ktoś z Państwa zrozumie o co mi chodzi i bazując na swoim doświadczeniu i słuchu, postara mi się doradzić coś ciekawego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie mieszczą się z zapasem Elac FS 68 - świetne kolumny, najlepiej oceniane w swojej klasie cenowej. Marka mało w Polsce znana i ewidentnie niedoceniana. Grają mi od września i choć wcześniej nie miałem [pojęcia, że takie istnieją, teraz jestem bardzo zadowolony.
Myślę, że spokojnie sprawdzą się u Ciebie, a na pewno są warte wzięcia pod uwagę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...o i proszę Elac FS68 to bardzo interesujące kolumny...na pewno wezmę je pod uwagę. Do tej pory w tym przedziale moim faworytem były Heco Aleva 400 ale teraz doszedł Elac FS68, Magnat 705 z tańszych 605, Tannoy Sensys DC 2 i robi się interesująco... kto da więcej???? Swoją drogą, czasem w przypływie emocji, cicho myślę o Proac 100 Studio... ale to by były następne monitory...ale za to jakie. Podobają mi się takie klasyczne konstrukcje, ale oczywiście wygląd w 100S jest najmniejszym atutem:P Świetne też są B&W705 ale tam pewno będzie za wąsko bassu:/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mi ONKYO się podoba... Porównywałem z Denonem 700 i wypadł dużo lepiej i szerzej. Uważam ten wzmak za bardzo przyzwoity i nie planuje wymieniać puki co. Nie planuje także bardzo głośnego słuchania, a już na pewno przez długi czas. Jak odkręcam wzmak do połowy to już mi starcza z nawiązką. 9555 od 9755 różni się mocą, która w 9555 jest dla mnie absolutnie wystarczająca. Puki co jestem na dorobku i taki wzmak dla mnie to naprawdę "coś". Słuchałem kilku wspaniałych monitorów studyjnych np: Dynaudio BM 15A, Yamaha NS 10, Kilka Adamów. Mój wybór padł na APS Aeon z metalowym tweetym. Ostatnio kupiłem Sennheiser HD 650, wygrzewam od tygodnia i jest już na prawdę wspaniale. Od kolumn stereo oczekuję w miarę równego pasma, chce by grały najszerzej jak to tylko możliwe, naturalnie, dokładnie. Jak napisałem wydam zapewne tyle ile trzeba, ale chciałbym wydać jak najmniej... z oczywistych względów. Jak każdy chciałbym mieć Nautilusy 801 lub zestawik Pana Lipińskiego, ale jest to daleko po za moim zasięgiem, dlatego szukam namiastek tego w budżetówce. Napisałem do Was ponieważ wierzę, że ktoś z Państwa zrozumie o co mi chodzi i bazując na swoim doświadczeniu i słuchu, postara mi się doradzić coś ciekawego.




Nie mam nic do wyboru Twego wzmacniacza. po prostu był najlepszy i spodobał sie. I tak trzeba wybierać!
Ale miałem kiedyś kolumny, które sporo przewyższały wartością (i klasą) wzmacniacz. Grało bardzo dobrze. Ale po podłączeniu odpowiedniego - dopiero rozwinęły skrzydła. Dlatego napisałem, że Onkyo nie wyciągnie wszystkiego z droższych kolumn. Nic więcej. Ale może warto kupić lepsze/droższe. Kto wie, co będzie w przyszłości?
Nikt Ci nie proponuje również b. głośno słuchać. Ostrzegłem tylko, że przedstawione przez mnie kolumny lubią prąd. Sporo tu dużych głośników icon_lol.gif
Z żadnych proponowanych kolumn nie będziesz miał takiego zejścia i potęgi jak z Infinity. Nie mówiąc o reszcie... Słyszałeś kiedyś bas z 30 cm głośnika? Watpię. Myślę, że Kolega proponujący Elaki też nie. Stawianie naprzeciw Kappa 8,2i - Elaca FS 68, to delikatnie mówiąc "nieporozumienie" (nie ujmując im w niczym).

"Jak każdy chciałbym mieć Nautilusy 801 lub zestawik Pana Lipińskiego".
Wiesz, że nie każdy? Słuchałem 801 razy kilka i wolałbym inne. Do rocka, bluesa, nagrań opartych na beat - tak. Nic więcej. Dźwięk Lipińskich znam tylko z wystawy - więc sie nie wypowiadam.

Czyżbyś wybrał kolumny (monitory APS Neon)? Nie rozumiem? Coś niejasno piszesz?

Chcesz porady? Radzimy. A Ty nic...

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APS Aeon ( monitory studyjne ) mam je od półtora roku...i tyle w tym temacie. Odnośnie 30cm głośnika... słyszałem kilka subów... jeden właśnie sprzedaje. Te Kappy są nawet teraz do kupienia na Allegro za ponad 5000zł icon_surprised.gif to za dużo. Zapewne są to bardzo dobre kolumny, jeśli są tak dobre jak i brzydkie to muszą być wspaniałe icon_biggrin.gif Mój wzmak ...cienias...moje pomieszczenie 20m2... Kappa ,30cm woofer... zapowiada się ciekawie. Na tygodniach wszystko się okaże. Proszę mi wybaczyć brak konsekwencji , czy brak śladów pozostawionych z wyciąganych wniosków na forum, ale dokładnie czytam wszystko, co Szanowni Forumowicze piszecie. Jestem sporo więcej świadom niż przed założeniem tematu. Dziękuje za posty i proszę o wyrozumiałość. Za jakiś czas może i ja będę znawcą tematu... oby:P Sporo czytałem o akustyce i po prostu ciężko mi uwierzyć w te Kappy przy mojej kubaturze. Doskonale wiem co znaczy mieć za duże głośniki w stosunku do pomieszczenia. Choćby były one wybitne to nie pokażą tego...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że potrzebujesz "głośniki o szerokim paśmie, schodzące nisko, grające równo i detalicznie." Do metrażu 20-25 metrów.
Więc takie zaproponowałem. Kappy 8,2i kupisz już za 500-600 euro, a nie ponad 5 kzł. U nas, na alegro są jedynie w komplecie z głośnikiem centralnym.
Gdyby zejść z ceną do powiedzmy 4 kzł, to brać i nie zastanawiać się. Jak za duze - są modele 7,2i, 6,2i itd... Słuchałem 8,2i w 22 metrach i było "równo".
Piszesz że słuchałeś suba. Myślisz, że wofer Kappy robi bum, bum jak Twój sub??? To nie to samo.

"Sporo czytałem o akustyce i po prostu ciężko mi uwierzyć w te Kappy przy mojej kubaturze. Doskonale wiem co znaczy mieć za duże głośniki w stosunku do pomieszczenia. Choćby były one wybitne to nie pokażą tego..." Raczej nie wiesz. Tylko się NACZYTAŁEŚ...
Naczytałeś się i nie wierzysz, że można grać np. kolumną 801 Nautilusa (38 na basie i BR do podłogi) w 27 metrach? I to po "audiofilsku".

Tobie nie podobają się drewniane Kappy, a mi dzisiejsze paździeżowe, plastykopodobne, błyszczące wynalazki. Kwestia gustu.
I być może spodobałyby mi się - gdyby grały choć za połowę tego, co stare.

To symptomatyczne na forum.
Młodzież kolejny raz pisze niby o dźwięku (na początku), a kończy się... na wyglądzie.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...